Шлях в нікуди

 

Повертався додому. Ніщо не віщувало неприємностей. В підїзді свого будинку по вул. Січових Стрільців 17 чекало троє, ззаду підійшло ще троє і схопивши несподівано за руки щось вкинули в кишеню. «Ти продаєш наркотики». Ця фраза стала як вирок,  в незаконному затриманні громадянина м. Бурштин Руслана Афоніна, що відбулася 10 квітня 2012р.

При цьому били по голові, знаючи що він інвалід і мав черепно-мозгову травму – частина черепа замінена пластиною. Я не знаю цю людину. Один раз зустрілися, коли декілька акціонерів ПАТ «Домобудівник», одного з найпотужніших в колишньому заводів великопанельного будинкобудування, що належав до міністерства атомної енергетики Радянського Союзу, обговорювали питання вивезення і продажу з підприємства металоконструкцій за спиною акціонерів, що є незаконним. Руслан був одним з небагатьох акціонерів хто активно протистояв цьому, звертався у всі можливі інстанції на всіх рівнях: УМВС, прокуратуру, СБУ Галицького району, Івано-Франківської області,  в Міністерство внутрішніх справ України, Генеральну прокуратуру.

У своїх зверненнях у вищі інстанції викривав зловживання в місцевих правоохоронних органах. 

А ще були неодноразові звернення Руслана Афоніна стосовно неправомірних на його думку дій міського голови м. Бурштина П.Курляка: про нищення міською владою історичного парку ім. Т. Шевченка в старій частині міста для розміщення ринку; про величезні перевитрати у використанні  екологічних коштів при влаштуванні лотків водовідведення в м. Бурштин (без проектної документації) і «відмиванням» екологічних  коштів через наближені фірмидепутатів-свободівців (по незаконному перерахуванню  екологічних коштів за невиконаний проект каналізаційної насосної станції стічних вод,  проти міського голови П. Курляка порушено кримінальну  справу яка розглядається в Рогатинському районному суді).

Також були звернення про надмірно роздуті штати виконкому; знищення журналу по черговості виділення земельних ділянок під індивідуальне будівництво, що дозволяє безконтрольно, поза чергою виділяти плани «потрібним» людям; про розкрадання чорнозему в урочищі Краки-Підкраки, що є громадською власністю;про незаконне придбання міським головоюприміщення комунальної власності по вул. Енергетика 3 в комерційних цілях та інші звернення.

Тепер зрозуміло чому людину зробили злочинцем, провівши «блискучу операцію» по затриманню і  протримавши майже рік в СІЗО в березні 2013р. осудили на 2 роки позбавлення волі: щоб не хотілося більше ніякої громадської діяльності, ніяких скарг  і не цікавився ніякими чорноземами, комунальною власністю  чи  витрачанням бюджетних коштів,  щоб не смів кидати тінь на «бездоганну роботу» правоохоронних органів. Це попередження всім нам, щоб мовчали і сиділи покірливо. 

А скільки таких незаконно осуджених  по всій Україні. Не така країна потрібна людям. Хто відповість за те, що людину безпідставно протримали в СІЗО, били, знущалися і тепер осудили?  Куди ми зайдемо, якщо на все закривати очі.

Я про це пишу бо таке може статися з кожним, хто намагається проявити бодай якусь громадську цікавість, активність, чи висловлює критику на адресу влади. І неважливо ким людина є в даний час чи була в минулому. Ніхто не має права калічити людське життя.

 

В. Гладій, інженер Бурштинської ТЕС

21.03.2013р.


21.03.2013 Віктор Гладій 1767 3
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1907
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1829
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5394 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

706

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

755

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

950

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

985
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1735
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3651
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26102
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10151 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7688
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

82
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

359
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1253
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

849
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1055