Шлях в нікуди

 

Повертався додому. Ніщо не віщувало неприємностей. В підїзді свого будинку по вул. Січових Стрільців 17 чекало троє, ззаду підійшло ще троє і схопивши несподівано за руки щось вкинули в кишеню. «Ти продаєш наркотики». Ця фраза стала як вирок,  в незаконному затриманні громадянина м. Бурштин Руслана Афоніна, що відбулася 10 квітня 2012р.

При цьому били по голові, знаючи що він інвалід і мав черепно-мозгову травму – частина черепа замінена пластиною. Я не знаю цю людину. Один раз зустрілися, коли декілька акціонерів ПАТ «Домобудівник», одного з найпотужніших в колишньому заводів великопанельного будинкобудування, що належав до міністерства атомної енергетики Радянського Союзу, обговорювали питання вивезення і продажу з підприємства металоконструкцій за спиною акціонерів, що є незаконним. Руслан був одним з небагатьох акціонерів хто активно протистояв цьому, звертався у всі можливі інстанції на всіх рівнях: УМВС, прокуратуру, СБУ Галицького району, Івано-Франківської області,  в Міністерство внутрішніх справ України, Генеральну прокуратуру.

У своїх зверненнях у вищі інстанції викривав зловживання в місцевих правоохоронних органах. 

А ще були неодноразові звернення Руслана Афоніна стосовно неправомірних на його думку дій міського голови м. Бурштина П.Курляка: про нищення міською владою історичного парку ім. Т. Шевченка в старій частині міста для розміщення ринку; про величезні перевитрати у використанні  екологічних коштів при влаштуванні лотків водовідведення в м. Бурштин (без проектної документації) і «відмиванням» екологічних  коштів через наближені фірмидепутатів-свободівців (по незаконному перерахуванню  екологічних коштів за невиконаний проект каналізаційної насосної станції стічних вод,  проти міського голови П. Курляка порушено кримінальну  справу яка розглядається в Рогатинському районному суді).

Також були звернення про надмірно роздуті штати виконкому; знищення журналу по черговості виділення земельних ділянок під індивідуальне будівництво, що дозволяє безконтрольно, поза чергою виділяти плани «потрібним» людям; про розкрадання чорнозему в урочищі Краки-Підкраки, що є громадською власністю;про незаконне придбання міським головоюприміщення комунальної власності по вул. Енергетика 3 в комерційних цілях та інші звернення.

Тепер зрозуміло чому людину зробили злочинцем, провівши «блискучу операцію» по затриманню і  протримавши майже рік в СІЗО в березні 2013р. осудили на 2 роки позбавлення волі: щоб не хотілося більше ніякої громадської діяльності, ніяких скарг  і не цікавився ніякими чорноземами, комунальною власністю  чи  витрачанням бюджетних коштів,  щоб не смів кидати тінь на «бездоганну роботу» правоохоронних органів. Це попередження всім нам, щоб мовчали і сиділи покірливо. 

А скільки таких незаконно осуджених  по всій Україні. Не така країна потрібна людям. Хто відповість за те, що людину безпідставно протримали в СІЗО, били, знущалися і тепер осудили?  Куди ми зайдемо, якщо на все закривати очі.

Я про це пишу бо таке може статися з кожним, хто намагається проявити бодай якусь громадську цікавість, активність, чи висловлює критику на адресу влади. І неважливо ким людина є в даний час чи була в минулому. Ніхто не має права калічити людське життя.

 

В. Гладій, інженер Бурштинської ТЕС

21.03.2013р.


21.03.2013 Віктор Гладій 891 3
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2284 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2402
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

522
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

936
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

928
13.05.2020
Саїк Олег

Сервус, любі читачі. Вам точно неодноразово з телевізора чи Фейсбука казали, що аби ми файно жили, то треба, щоб в Україну “прийшли” іноземні інвестиції. Правда?

1006

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1796

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4220

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3821 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

2953
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1558
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4499 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1591
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1620
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

751