Скрипничук: У мене запитання до облдержадміністрації: Чому вони судилися, коли знали, що не праві?

 

/data/blog/36811/a4e538dfc386e169784e02d0cfd11be5.jpg

фото: kolomyya.org

 

Кожного останнього вівторка місяця голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук зустрічається з представниками прикарпатських ЗМІ. Не став винятком і травень.

 

Минулого вівторка Василь Михайлович розповів журналістам про найактуальніші події обласної ради цього місяця: перепоховання жертв невинно закатованих жертв у селі Пшеничники Тисменицького району, проведення круглого столу з послом США в Україні Джоном Теффтом та представниками компанії Chevron, вшанування річниці з дня смерті Євгена Коновальця та участь у заходах з нагоди Дня Героїв у Івано-Франківську.

 

Крім того, очільник депутатського корпусу зосередив увагу на порядку денному чергової 22-ої сесії облради.

 

Зокрема, він наголосив, що 21 червня у сесійній залі об-говорюватимуть звіт голови обласної державної адміністрації про підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Прикарпаття за 2012 рік та виконання облдержадміністрацією делегованих повноважень; хід виконання обласної Програми захисту і розвитку української мови на території Івано-Франківської області на 2013-2015 роки; виконання Угоди щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів України та Івано-Франківською обласною радою; регіональну цільову Програму сприяння розвитку громадянського суспільства в області на 2013-2015 роки; інформацію УМВС України в області про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності.

 

Особливо зацікавили журналістів дві позиції. По-перше, звіт голови ОДА Михайла Вишиванюка, адже, зі слів Василя Скрипничука, облрада вперше в своїй історії заслухає питання делегованих повноважень:

 

– Подивіться статтю 44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Там є ті питання, які обласна рада делегує обласним державним адміністраціям: дороги, виконання бюджету і програм соціально-економічного розвитку. І тут, очевидно, буде дуже багато претензій до обласної державної адміністрації з тим, що вони не виконують ці повноваження в категоричній формі.

 

Василь Скрипничук також повідомив, що обласна рада виграла судовий процес проти прокуратури за право призначати і звільняти керівників підприємств спільної власності територіальних громад області:

 

– Закон дає нам ці повноваження, і ми будемо звільняти та призначати керівників таких підприємств. Але півтора року тривали суди за повноваження, за які не треба було судитися. І в мене є запитання до облдержадміністрації: “Чому вони судилися, коли знали, що не праві?”

 

Друге питання 22 сесії, яке зацікавило журналістів, – інформація керівництва УМВС України в області про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності. З переліку запитань, які, за словами Василя Скрипничука, депутати планують поставити представникам міліції, стало зрозумілим, що у сесійній залі 21 червня буде "гаряче".

 

Крім того, журналісти поцікавилися у голови облради перспективами видобутку сланцевого газу на території Прикарпаття. Василь Михайлович зазначив, що позиція обласної ради в цьому питанні не може бути однозначною: підтримка свідчила б про лобіювання інтересів певних бізнес-груп, а категоричне заперечення шкодило б енергетичній незалежності України. Василь Скрипничук переконаний, що доцільність такої діяльності має визначатися чіткими критеріями:

 

– Мають бути: по-перше, екологічні гарантії, по-друге, можливість призупинити або припинити видобуток, якщо ми побачимо негативні екологічні наслідки, по-третє, що найважливіше, преференції для територіальних громад, для людей, під будинками яких фактично буде добуватися цей газ.

 

На цей крок сьогодні вже наважилися Тлумацький і Городенківський райони. Громади інших районів стримують застереження щодо екологічних небезпек, які мають місце при видобутку сланцевого газу. Хоч, на думку очільника обласної ради, "дякуючи нашому парламенту, органи місцевого самоврядування усунуто від суттєвого впливу на вирішення цього питання (обласна рада повинна погоджувати тільки якийсь проект із розподілу дивідендів чи продукції), але ми наголошуємо на тому, що ці проблеми будуть вирішуватися за участю сільської ради та територіальної громади".

 

Наталія Димніч, Слово народу


14.06.2013 582 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1379 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1700 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2495
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2322 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7560
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15280 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

335

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1053

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1121

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1912
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

295
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

672
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

913
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

940
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1968
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1019
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35170 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

288
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

498
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

643
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

960