Скраплений газ, що далі...?

 

        До теми скрапленого газу, як одного із фрагментів негласної фіскальної політики, необхідний серйозний вступ, оскільки навіть негативні економічні процеси, що відбуваються в нашій державі, змушено взаємопов"язані, збалансовані.  Крім того, як анонс, до майбутнього піару захисників народу у Верховній Раді.

        У  після-Майданній народній республіці, що вступила в ЄС, із критикою економічної і соціальної політики "попередніків" появились для народу, як благо, і залишились не розкриті для суспільства завищені тарифи на енергоносії  і  уже нібито забуті владою. Правда, щоб про них не забути, є пропозиція підвищити ціну на вугілля державних шахт до 2,2 тис. грн.,  за тонну , крім ПДВ та транспортних витрат. Куди там завищеній ціні "Роттердам - плюс" у сумі 1,7 тис. грн., що діє зараз.

        Закономірно, продовжується застосовуватись простий, ще з кам"яного віку, корисний для здоров"я і без усяких затрат, механізм підвищення цін та доходів бюджету від реалізації алкоголю і тютюнових виробів за рахунок громадян. Наприклад, при зменшенні обсягів виробництва тютюнових виробів і куріння (вживання цієї шкідливої продукції) доходи бюджету у цьому році збільшились на 2,6 млрд. грн., не кажучи про додаткові доходи від реалізації алкогольної продукції після підвищення цін у грудні минулого року та додатково ще з 09 вересня 2017 року.

        Подібний, без розвитку економіки, варіант одержання доходів дещо з іншої парафії.  Стягнення  податку  на нерухомість, зокрема за будівлі і споруди, створені за рахунок уже оподаткованих коштів. Податок скинутий зверху, як кістка, для доходів об"єднаних і не об"єднаних громад за рахунок населення, особливо сільського, що несло важкі затрати без допомоги держави для облаштування свого життя. Чому б не користуватись чужою працею громадян, які мають платити і не можуть зрозуміти за що.

        При цьому, дуже дивно, що при наявності квітучого в Україні бізнесу, так званих олігархів і їм подібних, нижчих за рангом, влада жодного разу ніде не заявляє про податок на прибуток, як джерело доходів державного бюджету. Зрозуміло, середній і малий бізнес в основному платить єдиний внесок, а комунальні підприємства,  об"єктивно збиткові і не можуть платити цей податок у місцеві бюджети. Щодо названих вище, вони завдяки податковій дозволеності, що не регулює складові собівартості, як і тарифів,  ховають туди  мільйонні зарплати, дорогий легковий автотранспорт, все інше для  відмивання  коштів  і, таким чином, практично не показують прибутки та не сплачують податок.

        Цікаво, як будуть ув"язані із Конституційними нормами захисту прав і свобод громадян, що не мають зворотної сили, висячі у повітрі реформи освіти, охорони здоров"я із скороченням мережі цих закладів і фінансування, проблематичним навчанням дітей, лікуванням соціально-незахищених громадян.

        Особливо щаслива, із новим незафіксованим страховим стажем, "здобутим" при реалізації різної продукції на базарах і вулицях, зарплатою в конвертах без вибору для майбутніх пенсіонерів або людей, які можуть взагалі нічого не одержувати, хіба мізерну соціальну допомогу є знаменита Пенсійна реформа. За словами міністра соцзахисту - треба менше їсти хліба і сала українці після Голодомору.

        Ті, які одержували субсидії, маючи невеликі доходи, не претендувати на неї, мають  шукати роботу (за словами іншого, одного із заступників міністра), із середньою зарплатою в Україні  7,0  тис. грн., враховуючи манну небесну  багатьох у десятках, сотнях тисяч гривень, а то і у мільйонах. Істинно середня температура  по лікарні.

        Слід зазначити, до сказаного щодо Конституційних норм, що зараз окремі державні структури наліво і направо зневажають ці норми, посилаючись на новоприйняті законодавчі нормативні акти, що також не мають зворотної сили, особливо щодо пенсіонерів, державних службовців та працівників міліції. Останнім нібито здійснюються внутрішні перерахунки (зрозуміло, це журавель у небі) розмірів пенсій  без виплати, щоб не ходили на демонстрації.

        Зараз багато говорять про страхові фонди у медицині і страхові пенсійні фонди. У світі це позитивно функціонує уже багато років і суспільство гарантоване від певних ризиків. Впроваджуючи такі ідеї в Україні, треба подумати про гарантії наших громадян, за чиї кошти мали б створюватись такі фонди.

        Враховуючи практику колишніх злодійських трастів, недавнє минуле банківських структур, де пропали кошти вкладників, суб"єктів, що там проводили фінансові операції, включаючи бюджетні установи і державні підприємства, а тепер залишились ні з чим. Навіть якщо держава взяла на себе часткове покриття збитків не треба забувати, що це за наш рахунок. Може ще раз задати питання, хто винен, чому не публікується інформація про основних боржників, які не повернули кредити?. Варто задуматись?

        До речі для цікавих, першою ластівкою в Україні (спланованою для неповернення кредитів і  привласнення чужих коштів) був банк "Україна". Багато можновладців не повернули кредити, банк лопнув, вони дістали кошти для збагачення, а вкладники втратили, в тому числі бюджетні установи та державні підприємства і ніхто не поніс відповідальності.

        Тепер повернемось до теми підвищення ціни на скраплений газ, що так "здивувало" нашу владу, свідомо зацікавлену у підвищенні цін і не тільки для споживання названого продукту. Необгрунтоване підвищення ціни на скраплений газ на 37 відсотків із кишені споживачів збільшило не тільки доходи підприємців, а і чисті доходи бюджету у вигляді акцизного збору і податку на додану вартість та, як вказано вище, стало  також одним із джерел  перевиконання доходів бюджету, можливістю похвалитись перед світом ростом ВВП, а перед нами наявністю коштів для збільшення тих чи інших видатків.

        Споживачі скрапленого газу, не будьте наївні. Влада помахала пальцем і доручила це питання Антимонопольному комітету, що плаче, оправдовуючись на відсутність повноважень, як і Мінекономіки, що повинно безпосередньо втручатись у такі процеси. Для чого вони функціонують, зважаючи навіть на назви?  "Заходи" будуть здійснені, на кілька відсотків, можливо, ціна буде знижена, але мета держави і підприємців вже забезпечена, як і на перспективу,  для одержання доходів.

        При цьому, тут присутній більш масштабний серйозний аспект, підвищення ціни на скраплений газ автоматично вплинуло на підвищення цін на всі інші товари, роботи та послуги і при можливому незначному зниженні ціни на скраплений газ, на інші складові ринку уже не буде корекції в сторону зниження. Знову ж таки, мета підприємців і держави досягнута, а Ви громадяни, як остання інстанція звідки беруться основні доходи бюджету, залишитесь при своїх інтересах.

        Все, як у старій юдейській легенді (подається скорочено). Бідний юдей, який жив із жінкою, дітьми, курями тощо у землянці і у злидоті дійшов до краю, звернувся до Равина для співчуття і допомоги. Равин йому сказав (що було сприйнято із жахом), купи козу, вівцю, теля і т.д. Виконавши побажання Равина юдей прийшов до нього і сказав, що дійшов до критичної межі та не бачить змісту подальшого життя. Равин йому порадив по черзі продавати тварини. Результат - юдей після продажі кози, вівці, теляти прийшов до Равина  і  похвалився, який він зараз став щасливий!

        Жити стало краще і веселіше "товариші", лиш би не було головокружіння від успіхів!

        Український добрий, сердечний, співчутливий, гордий, терплячий народ, може і зараз із надією терпіти те, від чого щемить у душі і серці, втрачаючи з болем цвіт нації, але влада повинна бути з народом правдивою, не фарисейською. Якщо не так, то буде Воля Божа!!!

 

04 вересня 2017 року


04.09.2017 Антон Костишин 2595 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

847 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

791
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1606
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2237
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4213 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3214

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

214

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

444

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1067
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1538
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

718