Скраплений газ, що далі...?

 

        До теми скрапленого газу, як одного із фрагментів негласної фіскальної політики, необхідний серйозний вступ, оскільки навіть негативні економічні процеси, що відбуваються в нашій державі, змушено взаємопов"язані, збалансовані.  Крім того, як анонс, до майбутнього піару захисників народу у Верховній Раді.

        У  після-Майданній народній республіці, що вступила в ЄС, із критикою економічної і соціальної політики "попередніків" появились для народу, як благо, і залишились не розкриті для суспільства завищені тарифи на енергоносії  і  уже нібито забуті владою. Правда, щоб про них не забути, є пропозиція підвищити ціну на вугілля державних шахт до 2,2 тис. грн.,  за тонну , крім ПДВ та транспортних витрат. Куди там завищеній ціні "Роттердам - плюс" у сумі 1,7 тис. грн., що діє зараз.

        Закономірно, продовжується застосовуватись простий, ще з кам"яного віку, корисний для здоров"я і без усяких затрат, механізм підвищення цін та доходів бюджету від реалізації алкоголю і тютюнових виробів за рахунок громадян. Наприклад, при зменшенні обсягів виробництва тютюнових виробів і куріння (вживання цієї шкідливої продукції) доходи бюджету у цьому році збільшились на 2,6 млрд. грн., не кажучи про додаткові доходи від реалізації алкогольної продукції після підвищення цін у грудні минулого року та додатково ще з 09 вересня 2017 року.

        Подібний, без розвитку економіки, варіант одержання доходів дещо з іншої парафії.  Стягнення  податку  на нерухомість, зокрема за будівлі і споруди, створені за рахунок уже оподаткованих коштів. Податок скинутий зверху, як кістка, для доходів об"єднаних і не об"єднаних громад за рахунок населення, особливо сільського, що несло важкі затрати без допомоги держави для облаштування свого життя. Чому б не користуватись чужою працею громадян, які мають платити і не можуть зрозуміти за що.

        При цьому, дуже дивно, що при наявності квітучого в Україні бізнесу, так званих олігархів і їм подібних, нижчих за рангом, влада жодного разу ніде не заявляє про податок на прибуток, як джерело доходів державного бюджету. Зрозуміло, середній і малий бізнес в основному платить єдиний внесок, а комунальні підприємства,  об"єктивно збиткові і не можуть платити цей податок у місцеві бюджети. Щодо названих вище, вони завдяки податковій дозволеності, що не регулює складові собівартості, як і тарифів,  ховають туди  мільйонні зарплати, дорогий легковий автотранспорт, все інше для  відмивання  коштів  і, таким чином, практично не показують прибутки та не сплачують податок.

        Цікаво, як будуть ув"язані із Конституційними нормами захисту прав і свобод громадян, що не мають зворотної сили, висячі у повітрі реформи освіти, охорони здоров"я із скороченням мережі цих закладів і фінансування, проблематичним навчанням дітей, лікуванням соціально-незахищених громадян.

        Особливо щаслива, із новим незафіксованим страховим стажем, "здобутим" при реалізації різної продукції на базарах і вулицях, зарплатою в конвертах без вибору для майбутніх пенсіонерів або людей, які можуть взагалі нічого не одержувати, хіба мізерну соціальну допомогу є знаменита Пенсійна реформа. За словами міністра соцзахисту - треба менше їсти хліба і сала українці після Голодомору.

        Ті, які одержували субсидії, маючи невеликі доходи, не претендувати на неї, мають  шукати роботу (за словами іншого, одного із заступників міністра), із середньою зарплатою в Україні  7,0  тис. грн., враховуючи манну небесну  багатьох у десятках, сотнях тисяч гривень, а то і у мільйонах. Істинно середня температура  по лікарні.

        Слід зазначити, до сказаного щодо Конституційних норм, що зараз окремі державні структури наліво і направо зневажають ці норми, посилаючись на новоприйняті законодавчі нормативні акти, що також не мають зворотної сили, особливо щодо пенсіонерів, державних службовців та працівників міліції. Останнім нібито здійснюються внутрішні перерахунки (зрозуміло, це журавель у небі) розмірів пенсій  без виплати, щоб не ходили на демонстрації.

        Зараз багато говорять про страхові фонди у медицині і страхові пенсійні фонди. У світі це позитивно функціонує уже багато років і суспільство гарантоване від певних ризиків. Впроваджуючи такі ідеї в Україні, треба подумати про гарантії наших громадян, за чиї кошти мали б створюватись такі фонди.

        Враховуючи практику колишніх злодійських трастів, недавнє минуле банківських структур, де пропали кошти вкладників, суб"єктів, що там проводили фінансові операції, включаючи бюджетні установи і державні підприємства, а тепер залишились ні з чим. Навіть якщо держава взяла на себе часткове покриття збитків не треба забувати, що це за наш рахунок. Може ще раз задати питання, хто винен, чому не публікується інформація про основних боржників, які не повернули кредити?. Варто задуматись?

        До речі для цікавих, першою ластівкою в Україні (спланованою для неповернення кредитів і  привласнення чужих коштів) був банк "Україна". Багато можновладців не повернули кредити, банк лопнув, вони дістали кошти для збагачення, а вкладники втратили, в тому числі бюджетні установи та державні підприємства і ніхто не поніс відповідальності.

        Тепер повернемось до теми підвищення ціни на скраплений газ, що так "здивувало" нашу владу, свідомо зацікавлену у підвищенні цін і не тільки для споживання названого продукту. Необгрунтоване підвищення ціни на скраплений газ на 37 відсотків із кишені споживачів збільшило не тільки доходи підприємців, а і чисті доходи бюджету у вигляді акцизного збору і податку на додану вартість та, як вказано вище, стало  також одним із джерел  перевиконання доходів бюджету, можливістю похвалитись перед світом ростом ВВП, а перед нами наявністю коштів для збільшення тих чи інших видатків.

        Споживачі скрапленого газу, не будьте наївні. Влада помахала пальцем і доручила це питання Антимонопольному комітету, що плаче, оправдовуючись на відсутність повноважень, як і Мінекономіки, що повинно безпосередньо втручатись у такі процеси. Для чого вони функціонують, зважаючи навіть на назви?  "Заходи" будуть здійснені, на кілька відсотків, можливо, ціна буде знижена, але мета держави і підприємців вже забезпечена, як і на перспективу,  для одержання доходів.

        При цьому, тут присутній більш масштабний серйозний аспект, підвищення ціни на скраплений газ автоматично вплинуло на підвищення цін на всі інші товари, роботи та послуги і при можливому незначному зниженні ціни на скраплений газ, на інші складові ринку уже не буде корекції в сторону зниження. Знову ж таки, мета підприємців і держави досягнута, а Ви громадяни, як остання інстанція звідки беруться основні доходи бюджету, залишитесь при своїх інтересах.

        Все, як у старій юдейській легенді (подається скорочено). Бідний юдей, який жив із жінкою, дітьми, курями тощо у землянці і у злидоті дійшов до краю, звернувся до Равина для співчуття і допомоги. Равин йому сказав (що було сприйнято із жахом), купи козу, вівцю, теля і т.д. Виконавши побажання Равина юдей прийшов до нього і сказав, що дійшов до критичної межі та не бачить змісту подальшого життя. Равин йому порадив по черзі продавати тварини. Результат - юдей після продажі кози, вівці, теляти прийшов до Равина  і  похвалився, який він зараз став щасливий!

        Жити стало краще і веселіше "товариші", лиш би не було головокружіння від успіхів!

        Український добрий, сердечний, співчутливий, гордий, терплячий народ, може і зараз із надією терпіти те, від чого щемить у душі і серці, втрачаючи з болем цвіт нації, але влада повинна бути з народом правдивою, не фарисейською. Якщо не так, то буде Воля Божа!!!

 

04 вересня 2017 року


04.09.2017 Антон Костишин 2690 0
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2824
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1246
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1163
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2356
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3790
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2798 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

71

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1025

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

864

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

816
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

97
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

96
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

421
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5502
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1215
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

606
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

445 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

880
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

764
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

817