Скраплений газ, що далі...?

 

        До теми скрапленого газу, як одного із фрагментів негласної фіскальної політики, необхідний серйозний вступ, оскільки навіть негативні економічні процеси, що відбуваються в нашій державі, змушено взаємопов"язані, збалансовані.  Крім того, як анонс, до майбутнього піару захисників народу у Верховній Раді.

        У  після-Майданній народній республіці, що вступила в ЄС, із критикою економічної і соціальної політики "попередніків" появились для народу, як благо, і залишились не розкриті для суспільства завищені тарифи на енергоносії  і  уже нібито забуті владою. Правда, щоб про них не забути, є пропозиція підвищити ціну на вугілля державних шахт до 2,2 тис. грн.,  за тонну , крім ПДВ та транспортних витрат. Куди там завищеній ціні "Роттердам - плюс" у сумі 1,7 тис. грн., що діє зараз.

        Закономірно, продовжується застосовуватись простий, ще з кам"яного віку, корисний для здоров"я і без усяких затрат, механізм підвищення цін та доходів бюджету від реалізації алкоголю і тютюнових виробів за рахунок громадян. Наприклад, при зменшенні обсягів виробництва тютюнових виробів і куріння (вживання цієї шкідливої продукції) доходи бюджету у цьому році збільшились на 2,6 млрд. грн., не кажучи про додаткові доходи від реалізації алкогольної продукції після підвищення цін у грудні минулого року та додатково ще з 09 вересня 2017 року.

        Подібний, без розвитку економіки, варіант одержання доходів дещо з іншої парафії.  Стягнення  податку  на нерухомість, зокрема за будівлі і споруди, створені за рахунок уже оподаткованих коштів. Податок скинутий зверху, як кістка, для доходів об"єднаних і не об"єднаних громад за рахунок населення, особливо сільського, що несло важкі затрати без допомоги держави для облаштування свого життя. Чому б не користуватись чужою працею громадян, які мають платити і не можуть зрозуміти за що.

        При цьому, дуже дивно, що при наявності квітучого в Україні бізнесу, так званих олігархів і їм подібних, нижчих за рангом, влада жодного разу ніде не заявляє про податок на прибуток, як джерело доходів державного бюджету. Зрозуміло, середній і малий бізнес в основному платить єдиний внесок, а комунальні підприємства,  об"єктивно збиткові і не можуть платити цей податок у місцеві бюджети. Щодо названих вище, вони завдяки податковій дозволеності, що не регулює складові собівартості, як і тарифів,  ховають туди  мільйонні зарплати, дорогий легковий автотранспорт, все інше для  відмивання  коштів  і, таким чином, практично не показують прибутки та не сплачують податок.

        Цікаво, як будуть ув"язані із Конституційними нормами захисту прав і свобод громадян, що не мають зворотної сили, висячі у повітрі реформи освіти, охорони здоров"я із скороченням мережі цих закладів і фінансування, проблематичним навчанням дітей, лікуванням соціально-незахищених громадян.

        Особливо щаслива, із новим незафіксованим страховим стажем, "здобутим" при реалізації різної продукції на базарах і вулицях, зарплатою в конвертах без вибору для майбутніх пенсіонерів або людей, які можуть взагалі нічого не одержувати, хіба мізерну соціальну допомогу є знаменита Пенсійна реформа. За словами міністра соцзахисту - треба менше їсти хліба і сала українці після Голодомору.

        Ті, які одержували субсидії, маючи невеликі доходи, не претендувати на неї, мають  шукати роботу (за словами іншого, одного із заступників міністра), із середньою зарплатою в Україні  7,0  тис. грн., враховуючи манну небесну  багатьох у десятках, сотнях тисяч гривень, а то і у мільйонах. Істинно середня температура  по лікарні.

        Слід зазначити, до сказаного щодо Конституційних норм, що зараз окремі державні структури наліво і направо зневажають ці норми, посилаючись на новоприйняті законодавчі нормативні акти, що також не мають зворотної сили, особливо щодо пенсіонерів, державних службовців та працівників міліції. Останнім нібито здійснюються внутрішні перерахунки (зрозуміло, це журавель у небі) розмірів пенсій  без виплати, щоб не ходили на демонстрації.

        Зараз багато говорять про страхові фонди у медицині і страхові пенсійні фонди. У світі це позитивно функціонує уже багато років і суспільство гарантоване від певних ризиків. Впроваджуючи такі ідеї в Україні, треба подумати про гарантії наших громадян, за чиї кошти мали б створюватись такі фонди.

        Враховуючи практику колишніх злодійських трастів, недавнє минуле банківських структур, де пропали кошти вкладників, суб"єктів, що там проводили фінансові операції, включаючи бюджетні установи і державні підприємства, а тепер залишились ні з чим. Навіть якщо держава взяла на себе часткове покриття збитків не треба забувати, що це за наш рахунок. Може ще раз задати питання, хто винен, чому не публікується інформація про основних боржників, які не повернули кредити?. Варто задуматись?

        До речі для цікавих, першою ластівкою в Україні (спланованою для неповернення кредитів і  привласнення чужих коштів) був банк "Україна". Багато можновладців не повернули кредити, банк лопнув, вони дістали кошти для збагачення, а вкладники втратили, в тому числі бюджетні установи та державні підприємства і ніхто не поніс відповідальності.

        Тепер повернемось до теми підвищення ціни на скраплений газ, що так "здивувало" нашу владу, свідомо зацікавлену у підвищенні цін і не тільки для споживання названого продукту. Необгрунтоване підвищення ціни на скраплений газ на 37 відсотків із кишені споживачів збільшило не тільки доходи підприємців, а і чисті доходи бюджету у вигляді акцизного збору і податку на додану вартість та, як вказано вище, стало  також одним із джерел  перевиконання доходів бюджету, можливістю похвалитись перед світом ростом ВВП, а перед нами наявністю коштів для збільшення тих чи інших видатків.

        Споживачі скрапленого газу, не будьте наївні. Влада помахала пальцем і доручила це питання Антимонопольному комітету, що плаче, оправдовуючись на відсутність повноважень, як і Мінекономіки, що повинно безпосередньо втручатись у такі процеси. Для чого вони функціонують, зважаючи навіть на назви?  "Заходи" будуть здійснені, на кілька відсотків, можливо, ціна буде знижена, але мета держави і підприємців вже забезпечена, як і на перспективу,  для одержання доходів.

        При цьому, тут присутній більш масштабний серйозний аспект, підвищення ціни на скраплений газ автоматично вплинуло на підвищення цін на всі інші товари, роботи та послуги і при можливому незначному зниженні ціни на скраплений газ, на інші складові ринку уже не буде корекції в сторону зниження. Знову ж таки, мета підприємців і держави досягнута, а Ви громадяни, як остання інстанція звідки беруться основні доходи бюджету, залишитесь при своїх інтересах.

        Все, як у старій юдейській легенді (подається скорочено). Бідний юдей, який жив із жінкою, дітьми, курями тощо у землянці і у злидоті дійшов до краю, звернувся до Равина для співчуття і допомоги. Равин йому сказав (що було сприйнято із жахом), купи козу, вівцю, теля і т.д. Виконавши побажання Равина юдей прийшов до нього і сказав, що дійшов до критичної межі та не бачить змісту подальшого життя. Равин йому порадив по черзі продавати тварини. Результат - юдей після продажі кози, вівці, теляти прийшов до Равина  і  похвалився, який він зараз став щасливий!

        Жити стало краще і веселіше "товариші", лиш би не було головокружіння від успіхів!

        Український добрий, сердечний, співчутливий, гордий, терплячий народ, може і зараз із надією терпіти те, від чого щемить у душі і серці, втрачаючи з болем цвіт нації, але влада повинна бути з народом правдивою, не фарисейською. Якщо не так, то буде Воля Божа!!!

 

04 вересня 2017 року


04.09.2017 Антон Костишин 2650 0
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

315
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1155
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2104 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1005
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2918
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2004

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

779

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

950

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1372

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1970
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26215 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

659
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

863
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2872
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1136
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

846
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1105
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1102
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

290
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4047
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

973
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1542