З нового навчального року у прикарпатських школах можуть з’явитися шкільні офіцери поліції. Це передбачено проектом «Ювенальна юстиція», у якому беруть участь Івано-Франківська та Донецька області.
Проект здійснюється з допомогою канадських спеціалістів. Канадійці побачили велику зацікавленість наших фахівців, представників влади в реалізації цього проекту - і під час поїздки прикарпатської делегації в Канаду, і під час приїзду на Прикарпаття їхніх спеціалістів. Реалізація цього проекту має на меті зменшення рівня злочинності серед молоді та покращення захисту їхніх прав та інтересів.
Як стверджує начальник головного управління освіти і науки облдержадміністрації Зінаїда Болюк, у Канаді, де вона побувала у межах проекту «Ювенальна юстиція», практикують до дітей, які скоїли правопорушення, в першу чергу різні види громадських впливів і лише як кінцевий варіант – кримінальну відповідальність.
Водночас юних канадійців залучають до волонтерської роботи, служби у поліції, аби показати діяльність цієї правоохоронної служби зсередини.
«Якщо у дитини стався зрив, їй треба дати шанс, - переконана головний освітянин області, депутат обласної ради Зінаїда Болюк. - Шкільні офіцери мали би приходити у школу не лише для того, щоб полякати, а вивчити її мікроклімат, працювати з батьками «важких підлітків», розповідати школярам, що за те чи інше порушення обов’язково наступить відповідальність». Шкільні офіцери поліції стоятимуть на сторожі не порушення права дитини, вникатимуть у скарги дитини на те, як її виховують тощо.
Начальник головного управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації Зінаїда Болюк вважає заходиди щодо оптимізації системи освіти в області доцільними.
Довідка "Фіртки":
Ювенальна юстиція підконтрольна тільки ООН. В Міністерстві юстиції України з 2010 року діє робоча група для розбудови в Україні системи ювенальної юстиції (проект технічної допомоги уряду Канади “Реформування ювенальної юстиції в Україні”).