Шкода дієт: як схуднути без шкоди для здоров'я

 

/data/blog/111298/d720ced61679856985058c720a002479.jpg

 

Існує величезна кількість дієт, багато з яких обіцяють швидкі результати. Правда, не всім обіцянкам судилося збутися. Більш того, строгі обмеження в харчуванні призводять до того, що багато людей на своєму досвіді оцінили шкоду від дієт. Ми поцікавилися в експертів, яким шляхом краще йти і як схуднути без шкоди.



На початку 1990 років була популярною дієта, спрямована на зниження жиру. Вважалося, що знежирені продукти захищають від хвороб серця і перешкоджають накопиченню жиру.



Знежирені продукти

Це призвело до того, що харчові компанії зробили упор на продукти з низьким вмістом жиру. І знежирені продукти вмить заполонили прилавки магазинів. Багато хто вважав, що, споживаючи знежирені продукти, стануть стрункими і здоровими, зможуть схуднути без шкоди. Але вони помилялися.

Харчові компанії замінили недолік жиру в продуктах на цукор і синтетичні замінники. Це було зроблено з метою не втратити спокусливий смак. Жир замінили на цукор, і це принесло ще більше проблем. Серцеві захворювання і ожиріння поширилися з новою силою, а люди знову заговорили про шкоду дієт.



Різке обмеження калорій

Дієти, які потребують раціону в 1200 кілокалорій у день, занадто суворі для організму. Деякі дієтологи рекомендують обмежити споживання 1500-1800 кілокалоріями на день в поєднанні з регулярними фізичними вправами. І це безпечніше.

Низькокалорійні дієти мають і інші недоліки. Простого підрахунку калорій недостатньо для оцінки поживної цінності продуктів. Якість калорій в кожному продукті різна. Калорії, отримані з білків, жирів або вуглеводів, мають різні ефекти.

Обмеження калорій також уповільнює обмін речовин. Це може стати причиною того, чому вага тіла почне зростати після завершення дієти. Крім того, дефіцит корисних речовин може послабити імунну систему і збільшити ризик зневоднення.

 

Монодієти

Шкоду дієт найбільш яскраво можна простежити на тлі популярних монодієт. Монодієта — це вживання одного продукту протягом певного часу. Кефірна, грейпфрутова або яблучна дієта позбавляють організм цілого спектру корисних речовин.

Хоча на них і можна скинути вагу, але так само просто створити в організмі дефіцит білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів. Після того як власні резерви організму вичерпуються, почнуть страждати функції органів і систем.



Шкода дієт

Це просто декілька прикладів. Насправді, згідно думки вчених, перехід на строгу дієту може збільшити ризик деяких захворювань.

Встановлено, що люди, які обмежують споживання калорій мають більш високі рівні шкідливого гормону стресу кортизолу. Через дії кортизолу деякі люди, які сидять на дієті, навіть додали у вазі.

Крім того, обмеження в раціоні фактично піддають людей психологічній напрузі.




Як схуднути без шкоди

Зоя Богданова
психолог, антидіетолог, автор книги «Їж. Читай. Худни»

«Справа в тому, що дієти створюються для всіх, не враховуються індивідуальні особливості кожної людини. Крім того, дієта обмежує, що власне і призводить до зривів. Сувора дієта викликає постійне напруження і стрес, не дозволяє відчути гармонію з самим собою.

Хочу зазначити, що схильність до повноти найчастіше має психологічну природу: брак любові, хронічні стреси, страхи і комплекси. Ми заїдаемо свої проблеми і втамовуємо психологічний голод. Тому в першу чергу важливо працювати над своїм душевним станом»



Довгострокове обмеження калорій в підсумку призводить до пошкодження серцевого м'яза (міокардіодистрофії), пошкодженню судин і атеросклерозу.



Ганна Івашкевич
консультант-дієтолог

«Кожна людина хоче бути здоровою і красивим. Намагаючись знайти легкий шлях, ми вибираємо одну чи іншу крайність для досягнення своєї мети — стати схудлою. Але ми часто забуваємо, що швидкий результат досягається за рахунок шкоди для здоров'я.

Ми довгий час дозволяли собі більше їжі, ніж організму потрібно. Кожен день щось солодке, солоне, жирне. Через деякий час, побачивши себе в дзеркало, вирішуємо різко з понеділка сісти на дієту. Але перед понеділком треба як слід наїстися, щоб потім не хотілося.

Організм вже починає перебувати у стресі: спочатку від переїдання, а потім через різкі обмеження. Тут вже починає страждати і нервова система, адже заборонений плід — найсолодший.

Всі дієти небезпечні позбавленням в якійсь мірі важливих для організму речовин. Білкові дієти дають в надмірній кількості білка, але позбавлені вуглеводів. Низькожирові позбавляють організм жиру, а високовуглеводні також тримають жир на низькому рівні, але натомість багато вуглеводів. Дієти на смузі або соках більше ніж на 7 днів загрожують організму проблемами з травленням і стрибками цукру в крові.

Так, ви швидко втратите кілька кілограмів, але це піде вода і невелика кількість жиру. Але звичайно ж хочеться підтягнутого тіла, а не обвислої шкіри.

А деякі дієти безпосередньо небезпечні для здоров'я: дієти на китайських таблетках (які офіційно заборонені), проносних, уксусах»




Як схуднути без шкоди

Що ж робити? Незважаючи на можливі ускладнення і потенційну шкоду дієт, скидати надмірну вагу все-таки варто, вважають дослідники. Навіть помірна втрата ваги може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і деяких видів раку.

Питання тільки в тому, як зробити це правильно, як схуднути без шкоди для здоров'я. Більшість експертів рекомендують знижувати вагу поступово: від 0.5 до 1 кілограма на тиждень.


Зоя Богданова
психолог, антидиетолог, автор книги «Їж. Читай. Худни»

«Я хочу порекомендувати 7 простих правил, які допоможуть на шляху до стрункого і здорового тіла:

1. Пийте гарячу воду. Тепла вода засвоюється набагато краще, ніж холодна, це звичніше для нашого організму.
2. Обов'язково їжте регулярно, але навчіться не переїдати. Нам потрібні невеликі обсяги їжі — 300-400 гр. Якщо з'явилося відчуття насичення і тяжкість в шлунку — це сигнал того, що пора зупинитися.
3. Гуляйте пішки близько 1 години в день.
4. Не запивайте їжу. Від цього їжа гірше засвоюється. Чай або каву краще пити через 15 хвилин після їжі.
5. Перед їжею випивайте склянку гарячої води. Це зменшує відчуття голоду і покращує травлення.
6. 20:00 — останній прийом їжі. Ввечері організм налаштовується на відпочинок, і їжа засвоюється гірше. Після щільної пізньої вечері ви будете гірше спати і вранці відчувати себе розбитим.
7. Кожні півтори години з'їдайте один так званий „індикатор голоду“: сухофрукт, кілька горіхів, шматочок сиру. Так організм розуміє, що дефіциту їжі немає і перестає накопичувати ресурси (= зайвий жир) »



Щоб виключати шкоду дієт, важливо прибрати суворі обмеження. Більш корисним і ефективним стануть для вас регулярні заняття фізичними вправами і обмеження цукру і солодощів. Ключ до втрати ваги — поєднання дієти і фізичних вправ. Вони взаємно доповнюють один одного.

 

24info.in.ua


15.07.2016 2181 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

369
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1420
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2611 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3649
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3014
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2156

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

629

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

479

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1809
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

304
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

517
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

817
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5000
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

367
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

896
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10138
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

523
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

277
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

383
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

410
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

734