Скляний ліфт, лекторії та житлова зона: корпус "Палацу Потоцьких" планують перетворити у конгрес-центр

На п’ятому засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини міста при Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФ міської ради розглянули проєкт пристосування корпусу «А» палацу Потоцьких.

За словами директора КП ПІК «Палац» Володимира Гайдара, корпус «А» – це один із шести окремо стоячих корпусів Комплексу. Збудований у XIX ст., вже виключно, як госпітальний (хірургічний), пише Фіртка.

«Згідно з актами технічного огляду, він перебуває у задовільному стані. Інші будівлі і споруди є в незадовільному та в аварійному технічному стані. Тому в першу чергу плануємо його пристосовувати. Заплановане пристосування - під конгрес-центр. Це досить широке функціональне поняття, яке дасть нам змогу забезпечити проведення там різного роду лекторіїв, навчальних заходів, конференцій, семінарів, круглих столів, воркшопів, тощо. Це забезпечать чотири відреставровані універсальні зали корпусу з можливістю різних варіантів меблевої трансформації. Дана функція також передбачає можливість для ночівлі учасників подій, що проводяться в конгрес-центрі. Такий формат дуже підходить «Українській академії лідерства», яка готова до нас заходити, коли буде реалізовано проєкт в повній мірі, – розповів Володимир Гайдар. – У загальній зоні у нас з’явиться скляний ліфт на металевому каркасі (для осіб з обмеженими фізичними можливостями, людей похилого віку, інших маломобільних груп населення). Також коридори та санвузли спільного користування. Окрім житлової зони із власними санвузлами у правому крилі буде зона буфету і кухні. Та інженерний блок. Це перший поверх. На другому теж маємо загальну зону, універсальні зали, ліве/праве крило – житлові, зали, санвузли. Тобто, маємо дві частини, які можуть функціонувати окремо».

Архітектор зазначив, що йде мова про два проєкти: один стосується реставрації даху, фасадів і столярки, а другий (який зараз закінчують) стосується саме реставрації з пристосуванням приміщень корпусу А під нову функцію – конгрес-центр.

Члени консультативної ради вирішили підтримати запропоноване проєктне рішення з об’єднанням лівого і правого крила сучасною легкою конструкцією з нейтральним за характером скляним фасадним вирішенням з тильної сторони з мінімальним втручанням в наявні конструктиви корпусу.

На основі цього концепту – нейтральні функціональні прибудови, які б могли поєднати всі корпуси комплексу в єдиний функціональний «організм», можливо опрацювати загальний концепт реставрації з пристосуванням комплексу палацу в цілому під сучасні потреби.


20.02.2020 1440
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

818
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1546 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2309
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2150 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7496
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15216 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

264

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

995

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1064

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1852
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

247
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

624
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

870
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3097
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

882
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1921
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

964
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35116 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

209
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

450
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

593
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

919