Скляні перегородки в офісі – функціональне та практичне рішення

Скляні перегородки – це не тільки спосіб зонування простору, але й елемент декору. Вони можуть візуально розширити приміщення та збільшити потік світла. Проте наскільки таке дизайн-рішення практичне та безпечне на робочому місці?

Принципи планування офісу відрізняються від принципів розподілу місця у квартирі чи будинку. В першу чергу, це пов’язано з функціями, які виконує приміщення.

Проте, незважаючи на принципові відмінності в призначенні, в житлових та офісних приміщеннях є схожі зони:

  • зона для прийому гостей (клієнтів) – це стійка для рецепції та/чи місця для очікування, облаштована стільцями чи диваном. Вона немає яскраво виражених меж в вигляді стін. Якщо є перегородка для її відмежування від робочої зони, найчастіше це прозора площина чи скляна розсувна перегородка в вигляді дверей;
  • робоча зона – це безпосередньо місця для персоналу. При її плануванні використовують різноманітні принципи, які залежать від трьох факторів: специфіки роботи, системи розподілу робочих місць та вираженості ієрархії посад;
  • зона відпочинку – це окрема кухня чи місце, де персонал може випити чаю або ж залишити свої речі. Вона облаштовується лише за наявності достатньої кількості місця. Апріорі повинна бути непрозорою.

Часто ці зони мають досить умовні межі, які можуть бути взагалі непомітними сторонній людині. Перший Віконний Завод  має практику зонування приміщення скляними перегородками  навіть в офісі з невеликою площею.

Принципи планування офісних приміщень

За останні 30 років можна виділити три способи зонування офісного простору: азіатський, радянський та американський.

  • Азіатське планування – це велика площа, на якій одночасно можуть працювати від десяти до декількох сотень офісних працівників. У кожного є своє робоче місце. Всі один в одного на виду, а стіл керівника може знаходитись поряд з столом підлеглого. На заході таку систему планування офісних площ назвали open space. Це доступність кожного співробітника та можливість безперешкодного обговорення робочих питань. Проте з часом межі місць окреслили за допомогою невисоких прозорих перегородок через високу психологічну напругу в колективі.
  • Радянська система зонування в Україні зустрічається ще доволі часто. Це коридорний принцип: окремий кабінет для кожного відділу на 2-4 людини та індивідуальні для керівництва. Співробітники працюють ізольовано. В якості перегородок використовують стіни, іноді – непрозорі перегородки з звукоізоляцією. Особливість такого зонування у нераціональному використанні площі будівлі, системи опалення та денного світла.
  • В США використали комбінацію двох вищезазначених систем: вони розсадили співробітників в одному великому приміщенні, але дали можливість індивідуалізувати робоче місце керівникам відділів. У менеджерів теж були перегородки, але їх висота не підіймалась більш ніж на 1-1,2 м. Водночас кабінет керівника був зібраний з прозорого чи напівпрозорого матеріалу з можливістю частково закрити його за допомогою жалюзі. В результаті саме американська система зонування почала поширюватись по всьому світу, оскільки вона не порушувала принципів територіальної відокремленості, але при цьому залишала можливість взаємного контролю в робочій обстановці. Вона виявилась найбільш ефективною, як з позиції менеджменту, так і з позиції раціонального розподілу офісних площ.

Якщо вам потрібно спланувати чи перепланувати офісний простір, кращим матеріалом для цього є скло.

Технічні характеристики скляних перегородок

Для виготовлення скляних конструкцій використовується спеціальне загартоване скло товщиною від 8 мм. Воно:

  • ударостійке (до 7 раз міцніше звичайного скла на згині);
  • безпечне (при руйнуванні розсипається на дрібні шматки з тупими краями);
  • стійке до вологості та дуже низьких чи високих температур (від 1500С- до +3000С);
  • зручне у догляді та користуванні.

В стандартній кольоровій гаммі стартового профілю використовується колір нержавіючої сталі.

Переваги використання:

  • безліч варіантів дизайну. Компанія Перший Віконний Завод може виготовити для вас конструкції з повністю прозорим, матовим чи тонованим склом. Можна замовити нанесення логотипу, доповнити конструкцію декоративними вставками;
  • простота монтажу. Встановлення таких конструкцій не потребує виконання складних будівельних робіт. Таким чином, змонтувати конструкції можна не лише швидко, але й взагалі без припинення поточної роботи в офісному приміщенні;
  • прозорість перегородок, що використовуються для поділу приміщення на окремі робочі зони, надає керівництву офісу можливість контролювати роботу підлеглих;
  • високі світло пропускні характеристики скла дають змогу економити на освітленні. Завдяки цьому немає потреби встановлювати окреме джерело світла для кожної робочої зони;
  • чудові показники звукоізоляції. Монтаж таких перегородок забезпечує комфортні умови роботи співробітників, навіть якщо вони працюють зовсім поруч;
  • висока міцність та надійність. Сучасні технології виготовлення скла забезпечують його стійкість до механічних пошкоджень. Окрім того, у випадку утворення осколків, вони не будуть мати небезпечних гострих країв.
партнерський матеріал


05.03.2020 7356 1
Коментарі (1)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

553
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273