Скільки?

 

 

Система під назвою «Україна» в останні дні постійно перезавантажується. При мінімумі оновлень, із незмінно застарілим файєрболом та купою вірусів, ці перезавантаження виглядають такими ж узагальнено-ритуальними як, скажімо, укази Турчинова. Спрямовані означені перезавантаження здебільшого не на вдосконалення чи на  оновлення системи, а суто на створення певного образу. Здебільшого випадкові хлопці з базарно-напруженими обличчями та бігаючими оченятами намагаються переконати нас плюс західних кредиторів та самих себе, що насправді вони круті політичні альфа-самці.

 

Ніхто не вірить.

 

Ніхто не захоплюється вмінням силового міністра не відповідати на телефонні дзвінки Жириновського, нікого не переконує бойова міць тих (аж!) двадцяти танків «Оплот», які стоять на східному кордоні нашої держави. Мало хто аплодує змінам табличок на дверях владних кабінетів і несподівано войовничим маніфестам колишніх мирних офісних хом’ячків.

 

Натомість навколо говорять про гроші, гроші, гроші. Здебільшого ці розмови складаються з багатьох запитань й кількох непевних відповідей. А саме:

 

1) Скільки коштуватиме долар в кінці березня?

2) Скільки «відріжуть» від соціальних пакетів під час секвестрування бюджету?

3) Скільки коштуватиме газ і світло «на лічильнику»?

4) Скільки мільярдів дасть Захід Україні?

5) Скільки коштуватиме лояльність активістів (+публічних авторитетів, нових правителів, антикорупційних структур, польових командирів) до «пана А» чи «пана Б»?

6) Скільки встигли вивезти з Україні «бувші» і скільки коштували домовленості про вивіз?

7) Скільки тепер вартує те чи інше призначення?

8) Хто й за який вступний внесок прийматиме участь в дерибані бізнес-імперій Курченка, Стоматолога, а можливо й Фірташа?

9) Чи стане грошей у Порошенка на «переламування» бютівського адмінресурсу у передвиборній компанії?

10) В які суми влетить Росії погратись у танчики в кримській пісочниці;

11) За чиї гроші відбувається і відбуватиметься далі весь цей цирк?

 

В мене є відповідь лише на останнє питання: за наші.

 

Те, що всього за кілька тижнів після революції увага вітчизняних «пікейних жилетів» сконцентрована на баблі, само по собі насторожує. Плани реформ знову губляться в туманній перспективі, у Верховній Раді знов борзіють комуністи, а новопризначене на владні посади панство ще не так давно ходило з трояндами СДПУ(о). Залучення України до світової спільноти на рівні «політичної вулиці» знов таки перекодовується на звичне: «Ото правильно, хай нам гроші дають!»

 

Тим часом все, що не стосується бабла, перетворюється на суцільний фейк. Всі ідеології залишаються у злякано-перемішаному (злі язики кажуть: у недофінансованому) стані. Праві діють як Че Гевара, ліві як Бісмарк. Суцільна толерантність уживається із суцільною нетерпимістю в межах однокімнатної квартири. Тим часом натхненні творчі люди розповідають про грандіозні плани. Їх запитують: а звідки ж на це все знайдуться гроші, якщо під секвестр попадуть навіть виплати на дітей?

 

«Будуть нові міжнародні програми і гранти», - впевнено відповідають натхненні творчі люди.

 

Авжеж, міжнародні програми, радше за все, будуть. Якщо, звісно, уряд витримає курс на лібералізацію. Але тут згадуються 90-ті роки, коли все розумне в Україні виживало виключно на гранти Сороса та інших добрих закордонних вуйків. Йдемо другим колом?

 

В очікуванні золотого кредитного дощу, принагідних розпродаж та дерибанів до України підтягується мандрівна зграя різноманітних спекулянтів (в гіршому значенні цього слова) та «електронне стадо» дешевих інвесторів-заробітчан. Вони знають, що революції, як шторми, викидають на берег (на ринок) купу цінного і не надто дорогого. Можна хапнути «по дєшьовкє». Невдовзі очкують масу цікавих пропозицій та проектів типу «бульбашка мильна зелена». Тримайтесь за кишені!

 

На цьому тлі залишаються неприкаяними ті ідеалісти та ентузіасти, які щиро повірили у можливість докорінно змінити систему. Їх багато, більше, аніж рахують проплачені аналітики нових господарів життя. Й помиляється той, хто думає, що цих людей можна буде легко відправити спати за принципом «мавр зробив свою справу». Вони, ці люди, ще не сказали свого останнього слова.

 

Але ще скажуть. Не сумнівайтесь.

 

Володимир Єшкілєв, для Фіртки


Коментарі (2)

t999 2014.03.17, 22:18
НЕГАЙНІ КАДРОВІ ПЕРЕСТАНОВКИ! МАРЧУКА - НА РНБО! ПАРУБІЯ - В КОМЕНДАНТИ ТИЛОВОЇ БАЗИ.
Випадковий Читач 2014.03.18, 08:10
Що означає "ходило з трояндами СДПУ(о)"? Якщо мається на увазі шалик, то роза(шалик), і роза(троянда) - це різні слова-омоніми. Чи все ж таки моя аполітичність призвела до незнання факту новітньої української історії, де існували квіти есдеків?
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2492
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1590 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3661
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5435
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1686
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2084

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

185

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

197

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

407

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

887
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

482
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

775
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2471 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

510
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

877
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4922
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

739
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

659
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

593
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

404
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

732
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

892 2