Скільки?

 

 

Система під назвою «Україна» в останні дні постійно перезавантажується. При мінімумі оновлень, із незмінно застарілим файєрболом та купою вірусів, ці перезавантаження виглядають такими ж узагальнено-ритуальними як, скажімо, укази Турчинова. Спрямовані означені перезавантаження здебільшого не на вдосконалення чи на  оновлення системи, а суто на створення певного образу. Здебільшого випадкові хлопці з базарно-напруженими обличчями та бігаючими оченятами намагаються переконати нас плюс західних кредиторів та самих себе, що насправді вони круті політичні альфа-самці.

 

Ніхто не вірить.

 

Ніхто не захоплюється вмінням силового міністра не відповідати на телефонні дзвінки Жириновського, нікого не переконує бойова міць тих (аж!) двадцяти танків «Оплот», які стоять на східному кордоні нашої держави. Мало хто аплодує змінам табличок на дверях владних кабінетів і несподівано войовничим маніфестам колишніх мирних офісних хом’ячків.

 

Натомість навколо говорять про гроші, гроші, гроші. Здебільшого ці розмови складаються з багатьох запитань й кількох непевних відповідей. А саме:

 

1) Скільки коштуватиме долар в кінці березня?

2) Скільки «відріжуть» від соціальних пакетів під час секвестрування бюджету?

3) Скільки коштуватиме газ і світло «на лічильнику»?

4) Скільки мільярдів дасть Захід Україні?

5) Скільки коштуватиме лояльність активістів (+публічних авторитетів, нових правителів, антикорупційних структур, польових командирів) до «пана А» чи «пана Б»?

6) Скільки встигли вивезти з Україні «бувші» і скільки коштували домовленості про вивіз?

7) Скільки тепер вартує те чи інше призначення?

8) Хто й за який вступний внесок прийматиме участь в дерибані бізнес-імперій Курченка, Стоматолога, а можливо й Фірташа?

9) Чи стане грошей у Порошенка на «переламування» бютівського адмінресурсу у передвиборній компанії?

10) В які суми влетить Росії погратись у танчики в кримській пісочниці;

11) За чиї гроші відбувається і відбуватиметься далі весь цей цирк?

 

В мене є відповідь лише на останнє питання: за наші.

 

Те, що всього за кілька тижнів після революції увага вітчизняних «пікейних жилетів» сконцентрована на баблі, само по собі насторожує. Плани реформ знову губляться в туманній перспективі, у Верховній Раді знов борзіють комуністи, а новопризначене на владні посади панство ще не так давно ходило з трояндами СДПУ(о). Залучення України до світової спільноти на рівні «політичної вулиці» знов таки перекодовується на звичне: «Ото правильно, хай нам гроші дають!»

 

Тим часом все, що не стосується бабла, перетворюється на суцільний фейк. Всі ідеології залишаються у злякано-перемішаному (злі язики кажуть: у недофінансованому) стані. Праві діють як Че Гевара, ліві як Бісмарк. Суцільна толерантність уживається із суцільною нетерпимістю в межах однокімнатної квартири. Тим часом натхненні творчі люди розповідають про грандіозні плани. Їх запитують: а звідки ж на це все знайдуться гроші, якщо під секвестр попадуть навіть виплати на дітей?

 

«Будуть нові міжнародні програми і гранти», - впевнено відповідають натхненні творчі люди.

 

Авжеж, міжнародні програми, радше за все, будуть. Якщо, звісно, уряд витримає курс на лібералізацію. Але тут згадуються 90-ті роки, коли все розумне в Україні виживало виключно на гранти Сороса та інших добрих закордонних вуйків. Йдемо другим колом?

 

В очікуванні золотого кредитного дощу, принагідних розпродаж та дерибанів до України підтягується мандрівна зграя різноманітних спекулянтів (в гіршому значенні цього слова) та «електронне стадо» дешевих інвесторів-заробітчан. Вони знають, що революції, як шторми, викидають на берег (на ринок) купу цінного і не надто дорогого. Можна хапнути «по дєшьовкє». Невдовзі очкують масу цікавих пропозицій та проектів типу «бульбашка мильна зелена». Тримайтесь за кишені!

 

На цьому тлі залишаються неприкаяними ті ідеалісти та ентузіасти, які щиро повірили у можливість докорінно змінити систему. Їх багато, більше, аніж рахують проплачені аналітики нових господарів життя. Й помиляється той, хто думає, що цих людей можна буде легко відправити спати за принципом «мавр зробив свою справу». Вони, ці люди, ще не сказали свого останнього слова.

 

Але ще скажуть. Не сумнівайтесь.

 

Володимир Єшкілєв, для Фіртки


Коментарі (2)

t999 2014.03.17, 22:18
НЕГАЙНІ КАДРОВІ ПЕРЕСТАНОВКИ! МАРЧУКА - НА РНБО! ПАРУБІЯ - В КОМЕНДАНТИ ТИЛОВОЇ БАЗИ.
Випадковий Читач 2014.03.18, 08:10
Що означає "ходило з трояндами СДПУ(о)"? Якщо мається на увазі шалик, то роза(шалик), і роза(троянда) - це різні слова-омоніми. Чи все ж таки моя аполітичність призвела до незнання факту новітньої української історії, де існували квіти есдеків?
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10745 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1784
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1678
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2697
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4536
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3180

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

263

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1001

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1401

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1289
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1664
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1458
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1184
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

549
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

623
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1824
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1957 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20317
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

298
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

650 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

690
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1034