Скільки?

 

 

Система під назвою «Україна» в останні дні постійно перезавантажується. При мінімумі оновлень, із незмінно застарілим файєрболом та купою вірусів, ці перезавантаження виглядають такими ж узагальнено-ритуальними як, скажімо, укази Турчинова. Спрямовані означені перезавантаження здебільшого не на вдосконалення чи на  оновлення системи, а суто на створення певного образу. Здебільшого випадкові хлопці з базарно-напруженими обличчями та бігаючими оченятами намагаються переконати нас плюс західних кредиторів та самих себе, що насправді вони круті політичні альфа-самці.

 

Ніхто не вірить.

 

Ніхто не захоплюється вмінням силового міністра не відповідати на телефонні дзвінки Жириновського, нікого не переконує бойова міць тих (аж!) двадцяти танків «Оплот», які стоять на східному кордоні нашої держави. Мало хто аплодує змінам табличок на дверях владних кабінетів і несподівано войовничим маніфестам колишніх мирних офісних хом’ячків.

 

Натомість навколо говорять про гроші, гроші, гроші. Здебільшого ці розмови складаються з багатьох запитань й кількох непевних відповідей. А саме:

 

1) Скільки коштуватиме долар в кінці березня?

2) Скільки «відріжуть» від соціальних пакетів під час секвестрування бюджету?

3) Скільки коштуватиме газ і світло «на лічильнику»?

4) Скільки мільярдів дасть Захід Україні?

5) Скільки коштуватиме лояльність активістів (+публічних авторитетів, нових правителів, антикорупційних структур, польових командирів) до «пана А» чи «пана Б»?

6) Скільки встигли вивезти з Україні «бувші» і скільки коштували домовленості про вивіз?

7) Скільки тепер вартує те чи інше призначення?

8) Хто й за який вступний внесок прийматиме участь в дерибані бізнес-імперій Курченка, Стоматолога, а можливо й Фірташа?

9) Чи стане грошей у Порошенка на «переламування» бютівського адмінресурсу у передвиборній компанії?

10) В які суми влетить Росії погратись у танчики в кримській пісочниці;

11) За чиї гроші відбувається і відбуватиметься далі весь цей цирк?

 

В мене є відповідь лише на останнє питання: за наші.

 

Те, що всього за кілька тижнів після революції увага вітчизняних «пікейних жилетів» сконцентрована на баблі, само по собі насторожує. Плани реформ знову губляться в туманній перспективі, у Верховній Раді знов борзіють комуністи, а новопризначене на владні посади панство ще не так давно ходило з трояндами СДПУ(о). Залучення України до світової спільноти на рівні «політичної вулиці» знов таки перекодовується на звичне: «Ото правильно, хай нам гроші дають!»

 

Тим часом все, що не стосується бабла, перетворюється на суцільний фейк. Всі ідеології залишаються у злякано-перемішаному (злі язики кажуть: у недофінансованому) стані. Праві діють як Че Гевара, ліві як Бісмарк. Суцільна толерантність уживається із суцільною нетерпимістю в межах однокімнатної квартири. Тим часом натхненні творчі люди розповідають про грандіозні плани. Їх запитують: а звідки ж на це все знайдуться гроші, якщо під секвестр попадуть навіть виплати на дітей?

 

«Будуть нові міжнародні програми і гранти», - впевнено відповідають натхненні творчі люди.

 

Авжеж, міжнародні програми, радше за все, будуть. Якщо, звісно, уряд витримає курс на лібералізацію. Але тут згадуються 90-ті роки, коли все розумне в Україні виживало виключно на гранти Сороса та інших добрих закордонних вуйків. Йдемо другим колом?

 

В очікуванні золотого кредитного дощу, принагідних розпродаж та дерибанів до України підтягується мандрівна зграя різноманітних спекулянтів (в гіршому значенні цього слова) та «електронне стадо» дешевих інвесторів-заробітчан. Вони знають, що революції, як шторми, викидають на берег (на ринок) купу цінного і не надто дорогого. Можна хапнути «по дєшьовкє». Невдовзі очкують масу цікавих пропозицій та проектів типу «бульбашка мильна зелена». Тримайтесь за кишені!

 

На цьому тлі залишаються неприкаяними ті ідеалісти та ентузіасти, які щиро повірили у можливість докорінно змінити систему. Їх багато, більше, аніж рахують проплачені аналітики нових господарів життя. Й помиляється той, хто думає, що цих людей можна буде легко відправити спати за принципом «мавр зробив свою справу». Вони, ці люди, ще не сказали свого останнього слова.

 

Але ще скажуть. Не сумнівайтесь.

 

Володимир Єшкілєв, для Фіртки


Коментарі (2)

t999 2014.03.17, 22:18
НЕГАЙНІ КАДРОВІ ПЕРЕСТАНОВКИ! МАРЧУКА - НА РНБО! ПАРУБІЯ - В КОМЕНДАНТИ ТИЛОВОЇ БАЗИ.
Випадковий Читач 2014.03.18, 08:10
Що означає "ходило з трояндами СДПУ(о)"? Якщо мається на увазі шалик, то роза(шалик), і роза(троянда) - це різні слова-омоніми. Чи все ж таки моя аполітичність призвела до незнання факту новітньої української історії, де існували квіти есдеків?
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

875
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

809
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1286
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2668
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1459
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2218 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

782

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

830

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1726

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1723
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

442
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

518
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18429
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7550
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3723
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1120
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10837
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

498
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

392
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

568
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

507
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

747