«Скелі Довбуша – подорож у легенду»: на Прикарпатті реалізували проєкт на основі пам'ятки природи

Болехівська міська рада реалізувала проєкт «Скелі Довбуша – подорож у легенду», який став переможцем 12 конкурсів проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.
Про це повідомили на сторінці Болехівської міської ради, передає Фіртка.
"Пам’ятка природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша» - це направду унікальне і неповторне місце, що зачаровує величністю і могутністю гігантських каменів, що нагадують химерні образи тварин та дивовижних істот. Це місце приваблює альпіністів і скелелазів, кінорежисерів, туристів і є однією з головних візитівок Болехівщини", - акцентують у дописі.
У рамках проєкту «Скелі Довбуша - подорож у легенду» оцифровано шість культурно-туристичних об’єктів та два водоспади: церква святого Архистратига Михаїла в Міжріччі, церква Успіння святої Анни в Болехові, капличка в Бучниках (Болехів), церква Введення в храм Пресвятої Богородиці в Тисові, церква Святого Дмитрія в Поляниці, церква Святого Архистратига Михаїла в Сукелі, водоспад Сукільський верхній та водоспад Поляницький, що розташований у підніжжі Скель Довбуша. Ці культурно-історичні та туристичні локації розміщені на туристичній мапі Івано-Франківської області та на всеукраїнському проєкті VirtualUkraine.
Важливою частиною проєкту стала розробка тривимірної моделі та 3D візуалізація історичної дерев’яної надбудови періоду середньовіччя та території комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша». Його вдалося реалізувати за сприяння архітектора та візуалізатора Назарія Дубіва, новітнім технологіям лазерного 3D-сканування, археологічним дослідженням доктора філософії, професора кафедри етнології і археології, декана факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, заслуженого діяча науки й техніки України Миколи Кугутяка, кандидата історичних наук, доцента, завідувача кафедри етнології й археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Богдана Томенчука.
Досліджено велику кількість джерел інформації, зокрема праці вченого, краєзнавця Михайла Рожка та краєзнавця Романа Скворія, праці якого надані Галиною Якимів-Скворій, науковою співробітницею музею історії міста Болехова ім. Р.Скворія та інших дослідників Скель, а також синергії цього проєкту та проєкту «Бойківські Карпати».
Фінальною частиною роботи стало створення презентаційного відеоролика «Концепція дерев’яної забудови скельного комплексу «Скелі Довбуша» часів середньовіччя, а також панорамне зображення Скель Довбуша 360 градусів.
У рамках  проєкту також розроблена Концепція розвитку території у підніжжі Скель Довбуша, зокрема, розроблений ландшафтний дизайн території. Наразі облаштовано інклюзивний підхід з оглядовим майданчиком до Поляницького водоспаду у підніжжі Скель Довбуша.
Також зазначають, що у 2021 році відділом туризму управління євроінтеграції громад і туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації було оцифровано та розміщено на мапі комплексну пам’ятку природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша».


01.01.2024 6983
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1025
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2620 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2193
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3051
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2653
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2371 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

498

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

501

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

996

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2232
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

695
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1963
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2059
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

236
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

847
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5546
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7412
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1425
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

701
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1076 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1579 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1440