«Скелі Довбуша – подорож у легенду»: на Прикарпатті реалізували проєкт на основі пам'ятки природи

Болехівська міська рада реалізувала проєкт «Скелі Довбуша – подорож у легенду», який став переможцем 12 конкурсів проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.
Про це повідомили на сторінці Болехівської міської ради, передає Фіртка.
"Пам’ятка природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша» - це направду унікальне і неповторне місце, що зачаровує величністю і могутністю гігантських каменів, що нагадують химерні образи тварин та дивовижних істот. Це місце приваблює альпіністів і скелелазів, кінорежисерів, туристів і є однією з головних візитівок Болехівщини", - акцентують у дописі.
У рамках проєкту «Скелі Довбуша - подорож у легенду» оцифровано шість культурно-туристичних об’єктів та два водоспади: церква святого Архистратига Михаїла в Міжріччі, церква Успіння святої Анни в Болехові, капличка в Бучниках (Болехів), церква Введення в храм Пресвятої Богородиці в Тисові, церква Святого Дмитрія в Поляниці, церква Святого Архистратига Михаїла в Сукелі, водоспад Сукільський верхній та водоспад Поляницький, що розташований у підніжжі Скель Довбуша. Ці культурно-історичні та туристичні локації розміщені на туристичній мапі Івано-Франківської області та на всеукраїнському проєкті VirtualUkraine.
Важливою частиною проєкту стала розробка тривимірної моделі та 3D візуалізація історичної дерев’яної надбудови періоду середньовіччя та території комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша». Його вдалося реалізувати за сприяння архітектора та візуалізатора Назарія Дубіва, новітнім технологіям лазерного 3D-сканування, археологічним дослідженням доктора філософії, професора кафедри етнології і археології, декана факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, заслуженого діяча науки й техніки України Миколи Кугутяка, кандидата історичних наук, доцента, завідувача кафедри етнології й археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Богдана Томенчука.
Досліджено велику кількість джерел інформації, зокрема праці вченого, краєзнавця Михайла Рожка та краєзнавця Романа Скворія, праці якого надані Галиною Якимів-Скворій, науковою співробітницею музею історії міста Болехова ім. Р.Скворія та інших дослідників Скель, а також синергії цього проєкту та проєкту «Бойківські Карпати».
Фінальною частиною роботи стало створення презентаційного відеоролика «Концепція дерев’яної забудови скельного комплексу «Скелі Довбуша» часів середньовіччя, а також панорамне зображення Скель Довбуша 360 градусів.
У рамках  проєкту також розроблена Концепція розвитку території у підніжжі Скель Довбуша, зокрема, розроблений ландшафтний дизайн території. Наразі облаштовано інклюзивний підхід з оглядовим майданчиком до Поляницького водоспаду у підніжжі Скель Довбуша.
Також зазначають, що у 2021 році відділом туризму управління євроінтеграції громад і туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації було оцифровано та розміщено на мапі комплексну пам’ятку природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша».


01.01.2024 6252
Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

875
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

949
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4767
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7102 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9896 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3956 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

289

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

971

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1739

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1870
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3295
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

450
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

727
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

373
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1512
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1489 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1422
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25451 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

510 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

919
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

622
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

537