«Скелі Довбуша – подорож у легенду»: на Прикарпатті реалізували проєкт на основі пам'ятки природи

Болехівська міська рада реалізувала проєкт «Скелі Довбуша – подорож у легенду», який став переможцем 12 конкурсів проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.
Про це повідомили на сторінці Болехівської міської ради, передає Фіртка.
"Пам’ятка природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша» - це направду унікальне і неповторне місце, що зачаровує величністю і могутністю гігантських каменів, що нагадують химерні образи тварин та дивовижних істот. Це місце приваблює альпіністів і скелелазів, кінорежисерів, туристів і є однією з головних візитівок Болехівщини", - акцентують у дописі.
У рамках проєкту «Скелі Довбуша - подорож у легенду» оцифровано шість культурно-туристичних об’єктів та два водоспади: церква святого Архистратига Михаїла в Міжріччі, церква Успіння святої Анни в Болехові, капличка в Бучниках (Болехів), церква Введення в храм Пресвятої Богородиці в Тисові, церква Святого Дмитрія в Поляниці, церква Святого Архистратига Михаїла в Сукелі, водоспад Сукільський верхній та водоспад Поляницький, що розташований у підніжжі Скель Довбуша. Ці культурно-історичні та туристичні локації розміщені на туристичній мапі Івано-Франківської області та на всеукраїнському проєкті VirtualUkraine.
Важливою частиною проєкту стала розробка тривимірної моделі та 3D візуалізація історичної дерев’яної надбудови періоду середньовіччя та території комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша». Його вдалося реалізувати за сприяння архітектора та візуалізатора Назарія Дубіва, новітнім технологіям лазерного 3D-сканування, археологічним дослідженням доктора філософії, професора кафедри етнології і археології, декана факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, заслуженого діяча науки й техніки України Миколи Кугутяка, кандидата історичних наук, доцента, завідувача кафедри етнології й археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Богдана Томенчука.
Досліджено велику кількість джерел інформації, зокрема праці вченого, краєзнавця Михайла Рожка та краєзнавця Романа Скворія, праці якого надані Галиною Якимів-Скворій, науковою співробітницею музею історії міста Болехова ім. Р.Скворія та інших дослідників Скель, а також синергії цього проєкту та проєкту «Бойківські Карпати».
Фінальною частиною роботи стало створення презентаційного відеоролика «Концепція дерев’яної забудови скельного комплексу «Скелі Довбуша» часів середньовіччя, а також панорамне зображення Скель Довбуша 360 градусів.
У рамках  проєкту також розроблена Концепція розвитку території у підніжжі Скель Довбуша, зокрема, розроблений ландшафтний дизайн території. Наразі облаштовано інклюзивний підхід з оглядовим майданчиком до Поляницького водоспаду у підніжжі Скель Довбуша.
Також зазначають, що у 2021 році відділом туризму управління євроінтеграції громад і туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації було оцифровано та розміщено на мапі комплексну пам’ятку природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша».


01.01.2024 1712
Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

1577 12
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9833 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10849 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4927
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2690
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2197

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

99

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

229

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

287

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

601
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

209
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1207
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

690
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2932
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1677
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

648
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1076
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

314
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

316
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

756 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1392 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

975 1