СКЕЛЕТ

Я серйозно вважаю, що найліпший стан людського тіла – це голий скелет.

«Скільки вина може вмістити кубок твого черепа?»

Тілесна краса мінлива. Її зародження і згасання сповнені бридоти. Рідке волосся, слиняві вуста, беззубий рот, нетримання сечі… Такі риси ніяк не годні приваблювати, бо є відразливими.

Згодом, після початку і перед самим кінцем, людське тіло сягає максимально можливої естетичності. Ба, навіть привабливості. Шкіра добре натягнута, ще нічого не обвисає, ще не видно складок, ще зуби на місці, але вже пломбовані. Проте, це триває не більше хвилини у порівнянні з голою білою кісткою, яка, будучи не обтяженою зайвими матеріалами і без будь-якого гриму виглядає довершено.

Звісно, можна говорити про визначальність душі. Однак, зараз мова про матерію і, якщо брати до уваги лише плоть, то саме скелет є ідеальною формою людини, як істоти. Зрештою, не одна людина має скелет. Проте не з кожного черепа можна зробити кубок.

Кістка – це як чиста вода. Це як сама картопля у студентській їдальні, бо на котлету нема грошей. І якщо розглядати навіть у цьому аспекті, то «сама картопля» набагато краща, аніж з котлетою, бо звідки знати з чого вона зроблена. Або навіть можна твердити, що достеменно знаєш – з плоті (якщо то тільки не соя). З плоті «їстівних тварин»? Навіть починаю розуміти вегетаріанство. Правда, з інших засад.

Яке м'ясо можна їсти, а яке ні? Чому саме це, або навпаки, і хто визначає? Це ж не гриби, що говорять самі за себе, коли людина отруюється. Цілком пристойну відбивну можна зробити з відгодованого котика. Чи захоплено виловлювати з супу фрикадельки з хом’ячків.

Припускаю, що такі порівняння не з найприємніших, але застосування гастрономії у таких випадках завше вдале. Вона гнучка.

Скажімо, випадково не дотримавшись пропорцій у приготуванні якого-небудь рагу, страва може вийти навіть смачнішою, хоч і не тою, що планувалося. Тоді як найменша помилка у хімічних експериментах може стати фатальною. Але навіть тоді лишиться кістка. Обгоріла кістка, помивши яку, ми одержимо ідеальний матеріал.

А неприємність гастрономічних порівнянь ще раз свідчить про огиду плотського. Найвишуканіші наїдок чи трунок перетворюються у наших животах на бридку суміш з нестерпним запахом. Взагалі, у нутрощах відбуваються жахливі процеси.

Так само, найкрасивіша жінка вимушена перетворитись на зморщену бабцю з рідким волоссям, слинявими вустами, беззубим ротом і нетриманням сечі. Вона може розростися до неймовірних розмірів, або зсохнутися на сушеницю. Вона може бути нормальною, а все ж не ідеальною. І лише голому скелетові до снаги стати свідком часу у товщі ґрунту, аби за плюс-мінус кілька мільйонів років знову вибратися на поверхню землі і розказувати дітям цікаві історії про динозаврів.


13.01.2011 Василь Карп'юк 2183 5
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

772
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

365

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1509
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

738 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699