СКЕЛЕТ

Я серйозно вважаю, що найліпший стан людського тіла – це голий скелет.

«Скільки вина може вмістити кубок твого черепа?»

Тілесна краса мінлива. Її зародження і згасання сповнені бридоти. Рідке волосся, слиняві вуста, беззубий рот, нетримання сечі… Такі риси ніяк не годні приваблювати, бо є відразливими.

Згодом, після початку і перед самим кінцем, людське тіло сягає максимально можливої естетичності. Ба, навіть привабливості. Шкіра добре натягнута, ще нічого не обвисає, ще не видно складок, ще зуби на місці, але вже пломбовані. Проте, це триває не більше хвилини у порівнянні з голою білою кісткою, яка, будучи не обтяженою зайвими матеріалами і без будь-якого гриму виглядає довершено.

Звісно, можна говорити про визначальність душі. Однак, зараз мова про матерію і, якщо брати до уваги лише плоть, то саме скелет є ідеальною формою людини, як істоти. Зрештою, не одна людина має скелет. Проте не з кожного черепа можна зробити кубок.

Кістка – це як чиста вода. Це як сама картопля у студентській їдальні, бо на котлету нема грошей. І якщо розглядати навіть у цьому аспекті, то «сама картопля» набагато краща, аніж з котлетою, бо звідки знати з чого вона зроблена. Або навіть можна твердити, що достеменно знаєш – з плоті (якщо то тільки не соя). З плоті «їстівних тварин»? Навіть починаю розуміти вегетаріанство. Правда, з інших засад.

Яке м'ясо можна їсти, а яке ні? Чому саме це, або навпаки, і хто визначає? Це ж не гриби, що говорять самі за себе, коли людина отруюється. Цілком пристойну відбивну можна зробити з відгодованого котика. Чи захоплено виловлювати з супу фрикадельки з хом’ячків.

Припускаю, що такі порівняння не з найприємніших, але застосування гастрономії у таких випадках завше вдале. Вона гнучка.

Скажімо, випадково не дотримавшись пропорцій у приготуванні якого-небудь рагу, страва може вийти навіть смачнішою, хоч і не тою, що планувалося. Тоді як найменша помилка у хімічних експериментах може стати фатальною. Але навіть тоді лишиться кістка. Обгоріла кістка, помивши яку, ми одержимо ідеальний матеріал.

А неприємність гастрономічних порівнянь ще раз свідчить про огиду плотського. Найвишуканіші наїдок чи трунок перетворюються у наших животах на бридку суміш з нестерпним запахом. Взагалі, у нутрощах відбуваються жахливі процеси.

Так само, найкрасивіша жінка вимушена перетворитись на зморщену бабцю з рідким волоссям, слинявими вустами, беззубим ротом і нетриманням сечі. Вона може розростися до неймовірних розмірів, або зсохнутися на сушеницю. Вона може бути нормальною, а все ж не ідеальною. І лише голому скелетові до снаги стати свідком часу у товщі ґрунту, аби за плюс-мінус кілька мільйонів років знову вибратися на поверхню землі і розказувати дітям цікаві історії про динозаврів.


13.01.2011 Василь Карп'юк 1944 5
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1831
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5384 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1732
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

357
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1053