Скандал навколо автомийки у Калуші: підприємці кажуть, що роботи ведуть згідно закону

В Калуші в житловій зоні за адресою вул. Винниченка, 23 ведеться  будівництво споруд автомийки на земельній ділянці, що не відведена для цієї мети.

Місцеві мешканці відзначають, що будівництво триває без жодних дозвільних документів та з порушенням санітарних та будівельних норм, пише Фіртка.

У свою чергу, власники земельної ділянки кажуть, що проблема надумана і підготовчі роботи проводяться без порушення законодавства.

"Ми є власниками земельної ділянки з цільовим призначенням: для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови (код 03.15). (кадастровий номер 2610400000:12:007:0017) а не тієї, на яку вказують мешканці вулиці - 2610400000:12:007:0012. ​Необхідно зазначити, що до моменту викупу цієї ділянки вона також використовувалась для ведення підприємницької діяльності, що було погоджено виконавчим комітетом Калуської міської ради, що підтверджує те, що на земельній ділянці знаходився об'єкт незавершеного будівництва готовністю 84%, тобто раніше видавалися містобудівні умови та обмеження для проектування такого об’єкта, які видає уповноважений орган архітектури та містобудування при виконавчому комітеті Калуської міської ради", - відзначають підприємці.

​Оскільки вони мають наміри встановити тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності, а не будувати об’єкт капітального будівництва, то скористалися порядком, що визначено ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затвердженому наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 N 244. ​

Далі з цією метою, підприємці у червні 2018 року звернулись до Виконавчого комітету Калуської міської ради з заявою про надання дозволу на встановлення тимчасової споруди - кафе та автоматичної мийки.

"Рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради було безпідставно відмовлено, мотивуючи відмову невідповідністю цільового призначення земельної ділянки. ​При цьому необхідно зазначити що Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначено що відповідність намірів щодо місця розташування тимчасової споруди у комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви. Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС. ​Тобто чинним законодавством не встановлено норми, яка визначає необхідність відповідного цільового призначення для встановлення тимчасової споруди, при цьому у конкретному випадку таке цільове призначення чітко відповідає нашим намірам щодо використання цієї ділянки та як зазначено раніше, ця ж ділянка вже так і використовувалась ДЛЯ ВЕДЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, більше того там вже була збудована будівля на 84 % готовності з метою ведення такої ж діяльності. ​Тому є незрозумілим чому одним підприємцям той самий орган місцевого самоврядування погоджує ведення підприємницької діяльності а іншим ні", - пояснюють люди.

У червні 2019 року підприємці повторно звернулись до Виконавчого комітету Калуської міської ради із заявою про надання дозволу на встановлення тимчасової споруди кафе та автоматичної мийки, однак, звернення не було розглянуто взагалі, рішення жодного не прийнято.

У квітні 2020 року підприємці втретє звернулись до Виконавчого комітету Калуської міської ради з заявою про надання дозволу на встановлення тимчасової споруди кафе та автоматичної мийки. На даний час рішення не прийнято.

"На початку квітня 2020 року ми розпочали роботи щодо підготовки земельної ділянки до встановлення тимчасових споруд, зокрема знято з земельної ділянки бетон, який був встановлений попереднім власником, а також монтується бетонна подушка без улаштування фундаменту, на яку, за наявності дозволу, будуть встановлені тимчасові споруди", - відзначають підприємці.

Дані роботи, підпадають під перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406. Конкретніше це пункт 7 цього переліку - розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відповідно до ст. 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.


02.05.2020 6595
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1218
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1918
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2049 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7428
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15167 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2011

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

206

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

958

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1027

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1816
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

213
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

595
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

829
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

836
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1895
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

927
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35078 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

421
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

562
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

890
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

794