ШІСТЬ запитань Зіновію Шкутяку

 Кореспондент «ФІртки» задав традиційні ШІСТЬ запитань народному депутатові Верховної Ради України «нашоукраїнцю» Зіновію Шкутяку.

 

Про місцеві вибори говорять як про провал так званих демократичних сил, з чим повязаний такий низький результат «Нашої України» на Прикарпатті?

Я противник взагалі називати когось так-званими. Звичайно є певне розчарування у суспільстві. Таке розчарування завжди проводить до певної радикалізації. До таких процесів відношусь досить нормально, бо вважаю програш був, він мав місце. І після програшу треба обдумати і вияснити причини. Потім треба робити висновки. Тому я не вважаю, що сталась якась катастрофічна ситуація у нашій області з точки зору результату виборів. Результат виборів – закономірний для «Нашої України». Програш був в тому числі і для нашого голови партії, людини яка була президентом.

Причини загальновідомі – треба серйозно і багато попрацювати для того, щоб ми стали нацією, щоб ми до кінця розуміли небезпеки, які будуть дорогою нас супроводжувати.

Говориться про оновлення партії, такий напрямок підтвердили абсолютно усі ради. Триває підготовка до з’їзду «Нашої України», який має внести кардинальні зміни у програмні документи та Статут.

 

Чимало думали, що ви будете балотуватись на мерське крісло Івано-Франківська, принаймні у вас могли бути більші шанси аніж, скажімо, у Юрія Солов’я?

Те що не балотувався на посаду міського голови Івано-Франківська, є декілька причин. Був ряд претендентів з якими я ні в якому випадку не міг вступати в конкуренцію. Той же Юрій Соловей, той же Павло Андрусяк, той же Руслан Марцинків, в якійсь мірі Володимир Балагура.

Ми довго з ними працювали, десь вони розпочинали разом із мною політичну діяльність, були в одній партії. З іншої сторони, все-таки думав, що оновлення має прийти зі сторони молодих політиків. Але якщо надалі так погано працюватимуть, то можливо я колись піду на це. Все може бути в житті.

 

Місцеві політологи жартують, що сімя Шкутяків на Прикарпатті показала найкращий результат на виборах, мається на увазі, окрім вас, вашого сина Петра Шкутяка та зятя Олега Коржака, які стали депутатами…

Знаєте, дуже важко коментувати такі речі, бо що б не сказав, комусь завжди буде здаватись, що я не щиро говорю. У 2007 році, коли був на виборах у Донецьку, то тут був керівником обласного штабу Микола Круць і керівником міського виборчого штабу – Олег Коржак.

Я ніякого відношення до того не мав, і після того його міські партійці вирішили обрати керівником партійної організації міста. Знову-таки я навіть десь у душі був проти цього, але після виборів вони сказали, що ми хочемо його бачити на цій посаді.

Що стосується мого сина, він йшов по мажоритарному округу у Долинському районі. У списку «Нашої України» він був на такій відстані, що ніяк не міг пройти. Він переміг досить впевнено. Я як його батько до цього абсолютно ніякого відношення не маю. Вважаю, якщо люди його підтримують, то це дуже добре, і мені приємно. Рідко вникаю у його роботу, тому що специфіка там своя, але я не говорю, що ми взагалі не розмовляємо на якісь теми.

 

Сьогодні представники «Нашої України» у Верховній Раді не займають активну позицію, чому вам не вдається впливати на ситуацію?

На жаль, сьогоднішня більшість у Верховній Раді України зайняла таку позицію, що з опозицією рахуються тільки, коли їм потрібно. Владні сили і опозиція, і коаліція яка там є, сьогодні в демократичному суспільстві не можуть бути ворогами. Можна мати різні думки, але бути партнерами з точки зору розвитку їхньої батьківщини. У нас залишилось таке сприйняття: я начальник, ти – дурак, коли ми попали до влади, то ми не будемо звертати на вас уваги. Що стосується конкретно тих одинадцяти чоловік, що є членами партії «Наша Україна» у ВР, ми в опозиції до більшості у ВР, а не до України. Якщо вони зроблять щось добре, не відмовляємось в тому їх підтримувати. З іншої сторони сьогодні робляться кроки, що викликають стурбованість нашої партії у гуманітарній, паливно-енергетичній сфері та інших.

Демократичним силам зараз вкрай необхідне об’єднання. Але так-звана «заява про об’єднання демократичних сил», що з’явилась на днях, зокрема на сайті Грищенка, – формальна. Гриценко і Катеринчук вже давно у БЮТі. Ми вважаємо, що керівництво БЮТу зробило багато для того, щоб була сьогоднішня ситуація. Хоча я не відношу це ні до одного рядового члена всіх тих партій.

 

ВО «Свобода» сьогодні має найбільший рейтинг у західній Україні, якщо Олег Тягнибок запропонує вам йти від своєї політсили на наступних виборах до ВР?

Якщо я буду балотуватись, то тільки від «Нашої України», але про це говорити ще рано. Можливо зміниться законодавство і будуть якісь блоки. Контакти ми не втрачаємо, не тільки я особисто, а й наша партійна організація з усіма політичними силами у тому числі і з ВО «Свобода».

Проте, розумію, що сьогодні нам не потрібно радикально налаштовувати суспільство, можливо необхідний компроміс, але за рахунок своїх інтересів. Недругам України важливий розкол держави. Про об’єднання усі говорять, думаю Ющенко поплатився своїм рейтингом, тому що шукав точки об’єднання вже і зараз. Він якраз за свій рахунок йшов на компроміс. Розумію, що абсолютної єдності вже не буде, але партії повинні до цього прагнути.

 

Роман Ткач назвав нинішню владу окупаційною, а ваш син залишається головою Долинської РДА…

Я не можу сьогодні вийти і сказати вчителям, щоб вони розрахувались із роботи, бо міністром сьогодні є Табачник. Думаю, голови РДА мають чесно працювати. Якщо буде така ситуація, коли мій син змушений буде поступитись своєю совістю, вважаю тоді він має подати у відставку. Ця ситуація не стосується тільки його, ми живемо у своїй державі і повинні чесно робити свою роботу.

 


14.12.2010 Марія ПЕТРІВ 1797 3
Коментарі (3)

Я 2010.12.14, 22:49
Для компромісів в критичний час є якась межа, коли треба вчинити дію. А така вічна компромісність і привела до повної втрати підтримки. Люди не є глибокими фахівцями в політиці, але все таки бачать, розуміють, відчувають... Радикальний, але щирий Саакашвілі рухається по краю межі, але робить добру справу і люди його підтримують (навіть зі зброєю)! А "Наша Україна" немає майбутнього - розгубила кредит довіри, більше воюючи з Тимошенко ніж з проросійськими антидемократичними силами. Прописна істина - де двоє воюють, виграє третій. Вихід - негайний пошук справжнього українького лідера чи політсили, повне об*єднання навколо нього і підтримка. Скільки ще шансів треба втратити, щоб дійшло до гетьманчиків різного калібру?
помідор 2010.12.15, 14:42
Шкода, шо Шкутяк не пішов у мери....Жоден з кандидатів не тягне на народного обранця
Jozef 2010.12.16, 15:21
Питання до Я.Хто би мав провадити ті пошуки лідера і визначати його справжність? Друге:Хто би мав об"єднуватись і на яких засадах? Ви,що не вкурюєте, що де два українці,там три гетьмани. Потрібен лідер на кшалт Ст.Бандери,Піночета чи Генерала Де Голя? Найбільший сміх викликає уркаїнський "військовий лідер" зразка міністера Гриценка. То де ж той український Генерал Чупринка? АУ.
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195