- Пане Віталію, ви прибули на Прикарпаття в рамках всеукраїнського туру перед виборами. Чи можете вже назвати кандидатів, які йтимуть від вашої політ сили на Івано-Франківщині?
У нас є список кандидатів, я можу попередньо проговорити прізвища, але хотів би щоб вони були погодженими і представлятли одного кандидата від опозиції. Отож, це Юрій Соловей, Володимир Гкргелюк – 84 виборчий округ, Тарас Парфан – 86 округ, Василь Онутчак – 87 округ, Володимир Довганюк – 88 округ, Микола Палійчук – 89 округ.
Останні кроки ми повинні зробити разом з опозицією. Впевнений у тому, що у нас не має бути змагань. Ми повинні висунути одного кандидата від опозиційних сил, який відповідатиме ключовим критеріям. А ключовий критерій – це підтримка людей. Тільки відштовхуючись від цього інші кандидати повинні через праймеріз визначити, хто має найбільшу можливість перемогти. Головна мета – сформувати більшість у Верховній Раді. По-іншому змінити цю ганебну ситуацію в країні ми не можемо. І найближчим часом ми вже зможемо декларувати, який кандидат від якого округу у нас буде. Ми розраховуємо на підтримку й конструктивну роботу з іншими політичними силами.
- Підтвердіть чи спростуйте, будь ласка, інформацію про те, що колишні «нашоукраїнці» Тарас Парфан і Микола Палійчук ввійшли до лав УДАРу.
По-перше, кожен з кандидатів, які балатуватимуться від партії повинен бути носієм її ідей. По-друге, кожен бере на себе відповідальність перед партією і ми всі разом несемо відповідальність перед людьми. Щоб цей кандидат не зрадив людей, не став тушкою, й він відстоюватиме принципи, задекларовані перед виборцями. Так, і Парфан, і Палійчук вступили в партію.
- У вашої партії є хороший бренд Віталія Кличка, але насправді немає команди. Хто зараз є у вашій команді, чи будуть у вашому партійному списку політики із відомими прізвищами?
У нашій команді багато людей, це не сотні, не тисячі, це десятки тисяч людей. Це – наша команда. Всі думають, що за традицією, ми маємо зібрати зіркову команду. Я хочу ще раз звернути увагу, що до кожної людини, яка з нами співпрацює, ми маємо три вимоги. Перша – у цієї люди повинні «горіти очі», вона повинна інвестувати свій час, силу й енергію для того, щоб зміни у нашій країні відбулися. Друге – ця людина повинна бути фахівцем тієї справи, за яку вона береться. Третя, - найважливіша річ, - ця людина повинна бути з моральними якостями, простими словами – мати совість. Тільки на цих принципових речах базується членство у нашій партії. У нас молода, професійна команда. У нас найбільша фракція у Київській міській раді. У нас є люди, які мають великий статус і розбираються у своїй роботі. Може вони ще не настільки відомі й публічні, але вони такими стануть.
Я не хотів би щоб старі політики, які знехтували можливістю зробити зміни, заходили до нас. Але я не виключаю того, що ми можемо співпрацювати з людьми, у яких є репутація, які принципові, розділяють наші цінності й пріоритети.
- Представники об’єднаної опозиції з огляду на те, що ви йдете окремим партійним списком і не йдете, як вони кажуть, на жодні компроміси з опозицією припускають, що ви можете мати негласні домовленості із владою. Яким чином ви можете зараз гарантувати своєму виборцеві, що коли ви прийдете до парламенту, то не об’єднаєтеся із Партією Регіонів?
По-перше, за жодних обставин з партією влади ми не співпрацювали, не співпрацюємо і не будемо співпрацювати. Також не будемо співпрацювати з сателітами партії влади. Це я можу гарантувати. Це моє слово.
По-друге, на день Соборності ми підписали документ. На жаль, ми єдина політична сила, яка дотримується засад цього документу. Якщо опозиційні сили зараз боротимуться один проти одного, то від цього виграє тільки влада.
По-третє, щодо компромісів. Ми зверталися до опозиції багато разів. Логічно, якщо на сьогоднішній день у нас нема ефекту складення результатів голосування. Ми неодноразово робили соціологічні дослідження. Щоб отримати максимальний результат нам потрібно йти на вибори окремо. У нас різні партії, різні ідеологічні платформи, різні електоральні поля. В цьому напрямку логічно об’єднуватись в парламенті.
Від наших принципів ми відходити не будемо. Ми цінуємо найважливіше, що у нас є – довіра людей і репутація.
Ми звертались до опозиції неодноразово. Вирішили поділити округи, тобто Кличко, Турчинов і Яценюк сідають в кімнаті і ділять округи ,але ж забули запитати виборців – підтримують вони кандидата чи ні. Тобто, представники партії вирішують за виборців, за кого вони мають голосувати. Я проти такого підходу.
Ми готові до будь-яких компромісів заради перемоги, але, на жаль, тієї реакції, яку ми очікуємо, немає.
- Ви російськомовна людина, яка досить добре спілкується на українській мові. Ваше ставлення до законопроекту «Про засади державної мовної політики»?
Я російськомовний, в мене родина російськомовна. Я з дуже великою повагою ставлюся до російської мови, культури, до літератури. Поважаю людей, які спілкуються російською. Але що стосується мовного питання, яке в нас знову піднімається перед виборами тому, що політикам немає чого запропонувати суспільству. Вони просто хочуть відвернути увагу від проблем, які назріли. Мовного питання, на сьогоднішній день, як такого, немає. Тому що люди один одного добре розуміють. Однак щодо державної мови, то у нас є чітка позиція – повинна бути одна українська мова.
Але з повагою ми ставимося до мов національностей, які живуть в Україні. І кожен може спілкуватися на тій мові, яку він розуміє і вважає за необхідне.
- В Україні і Польщі розпочався чемпіонат Європи з футболу. Ваші перші враження від Євро-2012?
Вболіваю за Україну. Тримаю кулаки за команду. Все зроблю для того, щоб потрапити на першу гру нашої збірної і підтримати її.
Як сказав Нельсон Мандела, спорт має силу змінити світ, а Євро має силу змінити Україну. Я дуже радий, що багато людей приїжджають до нас, бачать дружніх, доброзичливих українців. Впевнений, що кращої реклами Україні, ніж Євро-2012 зробити ніхто не може. Політики роблять все, щоб знехтувати іміджем України за кордоном. Але спорт може все врятувати, хоча б частково. Дуже радий, що ми маємо можливість проводити такий чемпіонат у нас вдома.