Шість запитань Віталію Кличку

 

- Пане Віталію, ви прибули на Прикарпаття в рамках всеукраїнського туру перед виборами. Чи можете вже назвати кандидатів, які йтимуть від вашої політ сили на Івано-Франківщині?

У нас є список кандидатів, я можу попередньо проговорити прізвища, але хотів би щоб вони були погодженими і представлятли одного кандидата від опозиції. Отож, це Юрій Соловей, Володимир Гкргелюк – 84 виборчий округ, Тарас Парфан – 86 округ, Василь Онутчак – 87 округ, Володимир Довганюк – 88 округ, Микола Палійчук – 89 округ.

 

Останні кроки ми повинні зробити разом з опозицією. Впевнений у тому, що у нас не має бути змагань. Ми повинні висунути одного кандидата від опозиційних сил, який відповідатиме ключовим критеріям. А ключовий критерій – це підтримка людей. Тільки відштовхуючись від цього інші кандидати повинні через праймеріз визначити, хто має найбільшу можливість перемогти. Головна мета – сформувати більшість у Верховній Раді. По-іншому змінити цю ганебну ситуацію в країні ми не можемо. І найближчим часом ми вже зможемо декларувати, який кандидат від якого округу у нас буде. Ми розраховуємо на підтримку й конструктивну роботу з іншими політичними силами.

 

- Підтвердіть чи спростуйте, будь ласка, інформацію про те, що колишні «нашоукраїнці» Тарас Парфан і Микола Палійчук ввійшли до лав УДАРу.

По-перше, кожен з кандидатів, які балатуватимуться від партії повинен бути носієм її ідей. По-друге, кожен бере на себе відповідальність перед партією і ми всі разом несемо відповідальність перед людьми. Щоб цей кандидат не зрадив людей, не став тушкою, й він відстоюватиме принципи, задекларовані перед виборцями. Так, і Парфан, і Палійчук вступили в партію.

 

- У вашої партії є хороший бренд Віталія Кличка, але насправді немає команди. Хто зараз є у вашій команді, чи будуть у вашому партійному списку політики із відомими прізвищами?

У нашій команді багато людей, це не сотні, не тисячі, це десятки тисяч людей. Це – наша команда. Всі думають, що за традицією, ми маємо зібрати зіркову команду. Я хочу ще раз звернути увагу, що до кожної людини, яка з нами співпрацює, ми маємо три вимоги. Перша – у цієї люди повинні «горіти очі», вона повинна інвестувати свій час, силу й енергію для того, щоб зміни у нашій країні відбулися. Друге – ця людина повинна бути фахівцем тієї справи, за яку вона береться. Третя, - найважливіша річ, - ця людина повинна бути з моральними якостями, простими словами – мати совість. Тільки на цих принципових речах базується членство у нашій партії. У нас молода, професійна команда. У нас найбільша фракція у Київській міській раді. У нас є люди, які мають великий статус і розбираються у своїй роботі. Може вони ще не настільки відомі й публічні, але вони такими стануть.

 

Я не хотів би щоб старі політики, які знехтували можливістю зробити зміни, заходили до нас. Але я не виключаю того, що ми можемо співпрацювати з людьми, у яких є репутація, які принципові, розділяють наші цінності й пріоритети.

 

- Представники об’єднаної опозиції з огляду на те, що ви йдете окремим партійним списком і не йдете, як вони кажуть, на жодні компроміси з опозицією припускають, що ви можете мати негласні домовленості із владою. Яким чином ви можете зараз гарантувати своєму виборцеві, що коли ви прийдете до парламенту, то не об’єднаєтеся із Партією Регіонів?

По-перше, за жодних обставин з партією влади ми не співпрацювали, не співпрацюємо і не будемо співпрацювати. Також не будемо співпрацювати з сателітами партії влади. Це я можу гарантувати. Це моє слово.

 

По-друге, на день Соборності ми підписали документ. На жаль, ми єдина політична сила, яка дотримується засад цього документу. Якщо опозиційні сили зараз боротимуться один проти одного, то від цього виграє тільки влада.

 

По-третє, щодо компромісів. Ми зверталися до опозиції багато разів. Логічно, якщо на сьогоднішній день у нас нема ефекту складення результатів голосування. Ми неодноразово робили соціологічні дослідження. Щоб отримати максимальний результат нам потрібно йти на вибори окремо. У нас різні партії, різні ідеологічні платформи, різні електоральні поля. В цьому напрямку логічно об’єднуватись в парламенті.

 

Від наших принципів ми відходити не будемо. Ми цінуємо найважливіше, що у нас є – довіра людей і репутація.

 

Ми звертались до опозиції неодноразово. Вирішили поділити округи, тобто Кличко, Турчинов і Яценюк сідають в кімнаті і ділять округи ,але ж забули запитати виборців – підтримують вони кандидата чи ні. Тобто, представники партії вирішують за виборців, за кого вони мають голосувати. Я проти такого підходу.

 

Ми готові до будь-яких компромісів заради перемоги, але, на жаль, тієї реакції, яку ми очікуємо, немає.

 

- Ви російськомовна людина, яка досить добре спілкується на українській мові. Ваше ставлення до законопроекту «Про засади державної мовної політики»?

Я російськомовний,  в мене родина російськомовна. Я з дуже великою повагою ставлюся до російської мови, культури, до літератури. Поважаю людей, які спілкуються російською. Але що стосується мовного питання, яке в нас знову піднімається перед виборами тому, що політикам немає чого запропонувати суспільству. Вони просто хочуть відвернути увагу від проблем, які назріли. Мовного  питання, на сьогоднішній день, як такого, немає. Тому що люди один одного добре розуміють. Однак щодо державної мови, то у нас є чітка позиція – повинна бути одна українська мова.

 

Але з повагою ми ставимося до мов національностей, які живуть в Україні. І кожен може спілкуватися на тій мові, яку він розуміє і вважає за необхідне.

 

- В Україні і Польщі розпочався чемпіонат Європи з футболу. Ваші перші враження від Євро-2012?

Вболіваю за Україну. Тримаю кулаки за команду. Все зроблю для того, щоб потрапити на першу гру нашої збірної і підтримати її.

 

Як сказав Нельсон Мандела, спорт має силу змінити світ, а Євро має силу змінити Україну. Я дуже радий, що багато людей приїжджають до нас, бачать дружніх, доброзичливих українців. Впевнений, що кращої реклами Україні, ніж Євро-2012 зробити ніхто не може. Політики роблять все, щоб знехтувати іміджем України за кордоном. Але спорт може все врятувати, хоча б частково. Дуже радий, що ми маємо можливість проводити такий чемпіонат у нас вдома.


11.06.2012 1119 18
Коментарі (18)

МАРІЯ 2012.06.11, 18:17
У цієї людини повинні горіти очі". Колись на університетському вечері запитань і відповідей про життя якийсь жартун задав старому професорові питання , " Чи може моє серце затріпатись від кохання одинадцятий раз?" , на що йому професор сказав: "Якщо ваше серце тріпалось десять раз, без сумніву-може" .Ото ж у цих достойників очі горітимуть ще не раз, хай Кличко не сумнівається.
Бізон 2012.06.11, 18:47
Віталій, Віталій, а хто крім тебе в команді? Мауглі? Парфан - щур продажний? Де моральність, де інтелект? Нуль. Соловейки-парфани... УДАР - невідомо що, невідомо для чого, невідомо заради чого. Команда нульова.
Дядя Вася 2012.06.11, 20:55
Дуже поважаю Віталія Кличка, але голосувати за нього не буду, особливо після того як туди перебіг Палійчук, який разом з своїм кумом Ющенком на попередніх президентських виборах закликали не йти на вибори і тим сами сприяли перемозі Януковича.
так 2012.06.12, 09:40
Порожняк, який збере голоси підлітків і проведе до парламенту зграю тушок, яких потім на свій смак будуть розбирати риги. Ідеологія одна - вища ціна.
Juli 2012.06.12, 12:07
Вважаю, що народ втомився від старої влади та пустих обіцянок від депутатів, країні необхідні зміни та нові політики, які будуть працювати для розвитку країни та покращення життя українців. Вважаю, що саме лідер партії «УДАР» Віталій Кличко зможе внести зміни для покращення життя людей і створити сильну, демократичну державу з європейськими рівнем життя.
Я 2012.06.12, 13:10
Кличко зробив би одну дуже добру справу коли б пройшов у ВР по мажоритарці і зайнявся тільки одним - забезпеченням виконання регламенту і процедури голосування: стояв би біля трибуни біля спікера, біля "чечетових" і при їх намаганні щось порушити чи протиснути "потрібне" рішення - в пику! Це була б дійсно результативна робота. На наших політиків і чинуш тільки це діє. То і я б за Кличка проголосував. А от команда його, зібрана нашвидкоруч, довіри не викликає зовсім.
Олесь 2012.06.12, 13:18
З такою командою у Кличка буде такий результат як у Ющенка.Солов"ї- Палійчуки йому лице скоро зроблять
Анна 2012.06.12, 13:31
Чесний та відважний Віталій Кличко знає що потрібно нашій країні, саме він та його партія УДАР здатні об’єднати український народ та створити сильну демократичну державу
правда 2012.06.12, 13:32
Прикарпаттю вже так надоїли палійчуки!!Ой Віталію що ти робиш,навіщо ми так хотіли за тебе а ти набрав тушок які при першій же можливості перебіжуть вони стали тушками для тебе від партії Наша Україна так і перебіжуть в парламенті заради інтересів групип Приват (чит.кума Палійчука -Палиці!!)
читач 2012.06.12, 14:51
Кличко став на граблі двома ногами і хто міг йому порадити набрати політичне сміття у списки.Але найбільший приколбуде,якщо люди проголосують за цих політичних повій.Буде СВОБОДА №2.
припух? 2012.06.12, 16:29
До чого тут Свобода, дурню? Ти її до Верховної Ради вже вибрав?
% 2012.06.12, 18:36
А я згоден з читачем. Удар - ті самі тормоза, що і "свобода", тільки з київською пропискою. Центральноукраїнський варіант тупого політичного порожняка. Гарні гасла і ніякого толку, лиш би до корита дорватися. Що зробив Удар в Києві? Ноль. Рівно такий самий результат "свободи" в Франківську. В кінці кінців, як і у всіх нинішніх прогнилих партій. Потрібні нові люди. Не з нинішньої політичної тусовки. Але ж де їх бляха взяти.
до припух 2012.06.12, 18:55
може не знаєш,що СВОБОДа має усю владу в органах місцевого самоврядування у Нашому регіоні.Ще не хватало цих клоунів у Верховній Раді.Своє злочинне обличчя СВОБОДа уже довела на ділі.
МАРІЯ 2012.06.12, 23:46
Дуже шаную Кличка , як сучасну порядну некорумповану людину, яка любить Україну і хоче працювати для її блага, але перемогти не на рингу Кличку буде дуже важко.Йому нізвідки взяти людей, які б дійсно хотіли б того, що й він.П.Віталію, не мусять бути це нові обличчя(ті нові ще не відомо, як поведуть себе).Активніше запрошуйте відомі, але не скомпроментовані постаті і хай допоможе вам БОГ.
До припух-2 2012.06.12, 23:51
Голови трьох облрад, більшість в І-Ф та десятках зах-українських містечок - хіба цього замало для влади!?
Робі 2012.06.13, 09:12
Як і багатьом мені теж не подобається збіговисько перебіжчиків у таборі Кличка, але він вчинив правильно, що відправив їх усіх по мажоритарці і нехай люди самі дадуть оцінку їх діям. Тут цікавіше хто піде по списках, оскільки соцопитування прогнозує їм входження у парламент.
Українець 2012.06.13, 09:43
до Робі: дякую за промінь світла в темноті, бо прочитавши решту коментарів,більшість з яких замовна і відверто кажучи "недалека", стає відверто не по собі...А Ваша думка справедлива і раціональна. сподіваюсь,що наші співвітчизники - розумні люди,які вчаться на власних помилках і зможуть розібратись, хто є хто!
гість 2012.06.14, 16:16
ВОХА з Коломиї -рекитир з 90-х в Кличка. Прораб Кримінальний аворитет в Яценюка. Отака опозиція.
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4509
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1581 3
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3714 2
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2912
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7589 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

19839 29

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

581

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1605

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2121

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1976
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14200
09.07.2024

Прикарпаття лідирує в Україні з урожайності озимого ячменю з показником 67,5 ц/га.  

337
06.07.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

2148
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

994 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5859
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4511 1
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

1144 3
15.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23163 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

242
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

741 1
09.07.2024

У селі Черніїв, що на Прикарпатті, демонтували пам'ятник радянському солдату.  

1210
04.07.2024

Наскільки ефективною є робота міської ради та які пріоритети у діяльності депутатів, розповів секретар Івано-Франківської міської ради.

1448 5