ШІСТЬ запитань Віктору Анушкевичусу

Кореспондент «ФІртки» задав традиційні ШІСТЬ запитань міському голові міста Івано-Франківська Віктору Анушкевичучсу одразу ж після завершення сесійного засідання Івано-Франківської міськради, яка призначила Івано-Франківський міськвиконком та керівництво депутатських комісій.

 

Вікторе Андрюсовичу, скажіть, чим мер Віктор Анушкевичус цієї каденції буде відрізнятися від мера Віктора Анушкевичуса минулої каденції?

– Дуже багато часу в минулу каденцію витрачалося на ламання списів. Хоч і за минулі чотири роки зроблено немало, але якби не протистояння двох гілок влади – виконавчої та представницької, можна було зробити набагато більше.

По великому рахунку для мене минуле скликання було суцільним навчанням, я набрався досвіду, знань. І не тільки тому, що я закінчив Академію при президентові України. Я з головою вникав у всі міські проблеми і зараз володію ситуацією в кожній галузі і тому мені не потрібно жодної хвилини, щоб входити в курс справ, як ще було в 2006-му році.

Отже одна відмінність – це готовність до роботи, так би мовити, зі старту.

Друга відмінність – це те, що я більше навчився мистецтву компромісу. Все-таки те протистояння навчило мене, попри мою непоступливість та впертість, шукати компроміс. В мистецтві компромісу є велика необхідність, враховуючи, що міський голова очолює і виконавчу і представницьку владу в місті.

Третє, я відчуваю, що мою толерантність і мою доброту в минулій каденції дехто розцінював як мою слабкість. Я жодного разу не підвищив голос, я жодного з підлеглих не образив. Багатьох жалів, навіть якщо вони робили свідомі помилки і не виконували свої обов’язки, не виконували рішення виконкому, сесії. Намагався в ходити «в положення». Але люди повинні розуміти, що мотивацією роботи в органах місцевої влади має бути служіння громаді. Тому в наступній каденції я буду більш вимогливим і більш жорстким. Хто не буде відповідати посаді та вимогам, буде звільнений з посади.

 

Виходячи із затвердженого сесією складу івано-франківського міськвиконкому, видається, що не сильно ви йшли на компроміс, бо виконком вийшов абсолютно «промерівський»…

– Ще до прийняття цього рішення містом ходило багато чуток на тему, чи вдасться мерові зберегти на посадах своїх заступників, чи йому нав’яжуть інших кандидатів. Щодо кількості членів виконкому – 18 чоловік, кажуть що це надто багато, і я з цим можу частково погодитися, але я своїм завданням бачив консолідацію політичних сил, які представлені в міськраді, щоб ті політичні сили, які перемогли на виборах, відчували свою відповідальність перед громадою. Не можна було з самого початку будь-кого заганяти в опозицію.

Політичні сили в міськраді погодилися з моєю позицією, а вона була тверда, що питання заступників – це виключна компетенція міського голови. Тому що мені з ними працювати і нести за них відповідальність. Що стосується членів виконкому на звільнених посадах, то, формуючи виконком, я виходив з трьох принципів: перший – належність до тієї чи іншої політичної сили, другий – професійність, і третій – поєднання молодості і досвіду.

Цей склад виконкому буде змушувати політичні сили нести консолідовану відповідальність політичних сил за стан справ в місті. Крім того є добрий сплав молодості, креативності і досвіду.

 

А чи не варто було виконком було формулювати не як «політично-відповідальний», а за професійно-фаховим принципом? Скажімо за посадами у виконком входять начальник міської міліції, один з ректорів Університету, керівники найбільших підприємств. Тоді, скажімо начальник міліції з перших уст чув всі проблеми на своїй ділянці, обговорював, голосував за рішення, і, можливо, його не приходилося, як сьогодні, кликати на сесію для звіту щодо вуличного алкоголізму…

 – Безумовно, принципи формування виконавчого комітету можуть бути різні. Можна йти таким шляхом, запрошуючи авторитетних людей з різних галузей. Але на сьогоднішній день в нас є місцеве самоврядування, яке побудоване на чинному законодавстві, і ми нікуди не дінемося від побажань політичних сил, які представлені в раді. Тому з думкою політичних сил не можна не рахуватися, але і галузевий принцип також по можливості врахований. Але є в нас, скажімо, і серед заступників міського голови позапартійні.

 

Напередодні сесії, яка затвердила виконком, було багато запитань, щодо участі саме представників ВО «Свобода» у виконкомі. Лідер «Свободи» Олег Тягнибок заявив, що партія візьме на себе відповідальність в містах, де має більшість. В Івано-Франківську ВО «Свобода» має 34 місця з 59 – абсолютну більшість. Але її представники чомусь казали, що ми виграли законодавчу гілку влади – раду, а мер виконавчу, - то хай він її і формує і за неї відповідає… Тобто «Свобода» проявила поступливість і зі всім, що ви запропонували погодилися?

 – Не зовсім так. Я не чув, щоб «Свобода» саме так говорила. Але представники цієї політичної сили погодилися, що заступники – це прерогатива міського голови. Однак, якщо говорити про участь «Свободи» в міськвиконкомі в тій частині, що працюватиме на громадських засадах, то там також є представники цієї партії. Фактично їх є п’ятеро, крім секретаря міськради Руслана Марцінківа. Тому я б не говорив так, що «Свобода» уникає відповідальності. Підтримуючи то склад виконкому, який я запропонував, керівник фракції «Свободи» сказав, що за все, що буде відбуватися в місті Івано-Франківську буде нести колективну відповідальність міський голова, ВО «Свобода» та інші політичні сили, представлені в міськраді.

 

А чи плануєте ви йти на третій термін на міського голову?

– Ще рано про це говорити. Будуть розроблені програмні документи, щодо галузевої політики, економіки, план стратегічного розвитку міста, над яким працюють і депутати, і виконком. Тому коли такі плани будуть розроблені, потрібно буде рухатися, розвиватися… А коли підійдуть нові вибори, то тоді і визначимося. Якщо завершити задумане не вдасться, то будемо думати про третій термін, якщо плани і передвиборчу програму виконаємо, то можна буде думати і про якісь інші позиції. Але, так чи інакше, з політичного життя я не збираюся йти, попри той бруд який існує в політиці.

 

Кажуть, що добрий керівник той, хто сам нічого не робить, крім того тільки, що правильно підбирає кадри, навчає, організовує процес і контролює. Вам імпонує таке твердження?

– Коли я навчався в Академії при президентові України, мене колись одна з викладачів запитала про мій робочий час. Коли я відповів, що мій робочий час триває до 23-ої години, то вона так і сказала: «Значить ви не до кінця сформований керівник, вам ще треба вчитися». І вона була абсолютно права, тому що я поділяю вашу думку, що завданням керівника є підібрати команду, навчти, делегувати повноваження і організовувати систему контролю за виконанням рішень. Як я вже сказав на початку нашої розмови, в минулій каденції я багато вчився. І хоча стиль роботи змінити є складно, безперечно якісь зміни будуть. Враховуючи, що половина заступників мають досвід роботи на своїх посадах, а інші також є професіоналами, вони не прийшли з вулиці, то, коли будуть визначені напрямки нашого руху і розвитку, я буду максимально делегувати повноваження і контролювати.


08.12.2010 1993 7
Коментарі (7)

пыпец 2010.12.08, 11:46
Третій термін? ну ні фуя собі! Абарзєла лошадь.
ПЕТРО 2010.12.08, 14:29
Ви дійсно не сформований керівник п.Вікторе,бо крім знань з управління потрібно мати національну свідомість,честь, совість,а цьому ніякі Академії не вчать.
lekh 2010.12.08, 15:02
Що таке національна свідомість? Щось із "Майн кампфу"?
писака 2010.12.08, 19:28
я не розумію, що це за коресподент, що в одному реченні 3 рази пише 'коли' тупа стаття!!!
Jozef 2010.12.09, 11:24
курва, холоден я від тих шести питань.Але Вітя,Вітя....Дивисі не трісни від пихи.А всі відповіді у стилі;... Кагда я біл малєнькій, у мєня била бабушка".Носиться з тов академійов,як баба зі ступов.Бридко читати товарішу мер.
проходя ми 2010.12.10, 17:24
"добрий керівник той, хто сам нічого не робить, крім того тільки, що правильно підбирає кадри, навчає, організовує процес і контролює" - це хто таку пургу мете?
Петро 2010.12.15, 12:49
Що таке національна свідомість ? Потрібно читати не "Майн кампфу".а книгу "Гітлер засновник Ізраїля",шукай на прилавках міста.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717