ШІСТЬ запитань Віктору Анушкевичусу

Кореспондент «ФІртки» задав традиційні ШІСТЬ запитань міському голові міста Івано-Франківська Віктору Анушкевичучсу одразу ж після завершення сесійного засідання Івано-Франківської міськради, яка призначила Івано-Франківський міськвиконком та керівництво депутатських комісій.

 

Вікторе Андрюсовичу, скажіть, чим мер Віктор Анушкевичус цієї каденції буде відрізнятися від мера Віктора Анушкевичуса минулої каденції?

– Дуже багато часу в минулу каденцію витрачалося на ламання списів. Хоч і за минулі чотири роки зроблено немало, але якби не протистояння двох гілок влади – виконавчої та представницької, можна було зробити набагато більше.

По великому рахунку для мене минуле скликання було суцільним навчанням, я набрався досвіду, знань. І не тільки тому, що я закінчив Академію при президентові України. Я з головою вникав у всі міські проблеми і зараз володію ситуацією в кожній галузі і тому мені не потрібно жодної хвилини, щоб входити в курс справ, як ще було в 2006-му році.

Отже одна відмінність – це готовність до роботи, так би мовити, зі старту.

Друга відмінність – це те, що я більше навчився мистецтву компромісу. Все-таки те протистояння навчило мене, попри мою непоступливість та впертість, шукати компроміс. В мистецтві компромісу є велика необхідність, враховуючи, що міський голова очолює і виконавчу і представницьку владу в місті.

Третє, я відчуваю, що мою толерантність і мою доброту в минулій каденції дехто розцінював як мою слабкість. Я жодного разу не підвищив голос, я жодного з підлеглих не образив. Багатьох жалів, навіть якщо вони робили свідомі помилки і не виконували свої обов’язки, не виконували рішення виконкому, сесії. Намагався в ходити «в положення». Але люди повинні розуміти, що мотивацією роботи в органах місцевої влади має бути служіння громаді. Тому в наступній каденції я буду більш вимогливим і більш жорстким. Хто не буде відповідати посаді та вимогам, буде звільнений з посади.

 

Виходячи із затвердженого сесією складу івано-франківського міськвиконкому, видається, що не сильно ви йшли на компроміс, бо виконком вийшов абсолютно «промерівський»…

– Ще до прийняття цього рішення містом ходило багато чуток на тему, чи вдасться мерові зберегти на посадах своїх заступників, чи йому нав’яжуть інших кандидатів. Щодо кількості членів виконкому – 18 чоловік, кажуть що це надто багато, і я з цим можу частково погодитися, але я своїм завданням бачив консолідацію політичних сил, які представлені в міськраді, щоб ті політичні сили, які перемогли на виборах, відчували свою відповідальність перед громадою. Не можна було з самого початку будь-кого заганяти в опозицію.

Політичні сили в міськраді погодилися з моєю позицією, а вона була тверда, що питання заступників – це виключна компетенція міського голови. Тому що мені з ними працювати і нести за них відповідальність. Що стосується членів виконкому на звільнених посадах, то, формуючи виконком, я виходив з трьох принципів: перший – належність до тієї чи іншої політичної сили, другий – професійність, і третій – поєднання молодості і досвіду.

Цей склад виконкому буде змушувати політичні сили нести консолідовану відповідальність політичних сил за стан справ в місті. Крім того є добрий сплав молодості, креативності і досвіду.

 

А чи не варто було виконком було формулювати не як «політично-відповідальний», а за професійно-фаховим принципом? Скажімо за посадами у виконком входять начальник міської міліції, один з ректорів Університету, керівники найбільших підприємств. Тоді, скажімо начальник міліції з перших уст чув всі проблеми на своїй ділянці, обговорював, голосував за рішення, і, можливо, його не приходилося, як сьогодні, кликати на сесію для звіту щодо вуличного алкоголізму…

 – Безумовно, принципи формування виконавчого комітету можуть бути різні. Можна йти таким шляхом, запрошуючи авторитетних людей з різних галузей. Але на сьогоднішній день в нас є місцеве самоврядування, яке побудоване на чинному законодавстві, і ми нікуди не дінемося від побажань політичних сил, які представлені в раді. Тому з думкою політичних сил не можна не рахуватися, але і галузевий принцип також по можливості врахований. Але є в нас, скажімо, і серед заступників міського голови позапартійні.

 

Напередодні сесії, яка затвердила виконком, було багато запитань, щодо участі саме представників ВО «Свобода» у виконкомі. Лідер «Свободи» Олег Тягнибок заявив, що партія візьме на себе відповідальність в містах, де має більшість. В Івано-Франківську ВО «Свобода» має 34 місця з 59 – абсолютну більшість. Але її представники чомусь казали, що ми виграли законодавчу гілку влади – раду, а мер виконавчу, - то хай він її і формує і за неї відповідає… Тобто «Свобода» проявила поступливість і зі всім, що ви запропонували погодилися?

 – Не зовсім так. Я не чув, щоб «Свобода» саме так говорила. Але представники цієї політичної сили погодилися, що заступники – це прерогатива міського голови. Однак, якщо говорити про участь «Свободи» в міськвиконкомі в тій частині, що працюватиме на громадських засадах, то там також є представники цієї партії. Фактично їх є п’ятеро, крім секретаря міськради Руслана Марцінківа. Тому я б не говорив так, що «Свобода» уникає відповідальності. Підтримуючи то склад виконкому, який я запропонував, керівник фракції «Свободи» сказав, що за все, що буде відбуватися в місті Івано-Франківську буде нести колективну відповідальність міський голова, ВО «Свобода» та інші політичні сили, представлені в міськраді.

 

А чи плануєте ви йти на третій термін на міського голову?

– Ще рано про це говорити. Будуть розроблені програмні документи, щодо галузевої політики, економіки, план стратегічного розвитку міста, над яким працюють і депутати, і виконком. Тому коли такі плани будуть розроблені, потрібно буде рухатися, розвиватися… А коли підійдуть нові вибори, то тоді і визначимося. Якщо завершити задумане не вдасться, то будемо думати про третій термін, якщо плани і передвиборчу програму виконаємо, то можна буде думати і про якісь інші позиції. Але, так чи інакше, з політичного життя я не збираюся йти, попри той бруд який існує в політиці.

 

Кажуть, що добрий керівник той, хто сам нічого не робить, крім того тільки, що правильно підбирає кадри, навчає, організовує процес і контролює. Вам імпонує таке твердження?

– Коли я навчався в Академії при президентові України, мене колись одна з викладачів запитала про мій робочий час. Коли я відповів, що мій робочий час триває до 23-ої години, то вона так і сказала: «Значить ви не до кінця сформований керівник, вам ще треба вчитися». І вона була абсолютно права, тому що я поділяю вашу думку, що завданням керівника є підібрати команду, навчти, делегувати повноваження і організовувати систему контролю за виконанням рішень. Як я вже сказав на початку нашої розмови, в минулій каденції я багато вчився. І хоча стиль роботи змінити є складно, безперечно якісь зміни будуть. Враховуючи, що половина заступників мають досвід роботи на своїх посадах, а інші також є професіоналами, вони не прийшли з вулиці, то, коли будуть визначені напрямки нашого руху і розвитку, я буду максимально делегувати повноваження і контролювати.


08.12.2010 2069 7
Коментарі (7)

пыпец 2010.12.08, 11:46
Третій термін? ну ні фуя собі! Абарзєла лошадь.
ПЕТРО 2010.12.08, 14:29
Ви дійсно не сформований керівник п.Вікторе,бо крім знань з управління потрібно мати національну свідомість,честь, совість,а цьому ніякі Академії не вчать.
lekh 2010.12.08, 15:02
Що таке національна свідомість? Щось із "Майн кампфу"?
писака 2010.12.08, 19:28
я не розумію, що це за коресподент, що в одному реченні 3 рази пише 'коли' тупа стаття!!!
Jozef 2010.12.09, 11:24
курва, холоден я від тих шести питань.Але Вітя,Вітя....Дивисі не трісни від пихи.А всі відповіді у стилі;... Кагда я біл малєнькій, у мєня била бабушка".Носиться з тов академійов,як баба зі ступов.Бридко читати товарішу мер.
проходя ми 2010.12.10, 17:24
"добрий керівник той, хто сам нічого не робить, крім того тільки, що правильно підбирає кадри, навчає, організовує процес і контролює" - це хто таку пургу мете?
Петро 2010.12.15, 12:49
Що таке національна свідомість ? Потрібно читати не "Майн кампфу".а книгу "Гітлер засновник Ізраїля",шукай на прилавках міста.
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1080
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1879
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2040 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7421
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15158 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2004

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

197

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

950

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1021

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1808
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

206
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

587
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

823
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3070
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

831
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1888
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

920
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35071 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

413
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

556
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

885
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

788