ШІСТЬ запитань Олександру Сичу

Кореспондент «ФІртки» задав традиційні ШІСТЬ запитань новообраному голові Івано-Франківської обласної ради, заступникові голови ВО «Свобода» Олександру Сичу.

 

- На першій сесії обласної ради всі помітили, що з деякими депутатами ви вітаєтеся лівою рукою. Чому ви вітаєтесь лівою рукою, що це за традиція?

Вітання лівою рукою, це пластовий ритуал, не тільки пластовий а й скаутський у всьому світі. А суть цього вітання – ліва рука ближча до серця. Коли пластун вітається всі бачать – він інакший ніж інші. У нас декілька депутатів обласної ради є пластунами, і я щиро радий, що вони є в органах місцевого самоврядування.

Завдання пласту – плекати провідників суспільства. Пласт, на жаль, до цього часу діяв у бездержавному суспільстві. До незалежності він плекав тільки провідників національного руху. Мені приємно, що в обласній раді є пластуни – Ігор Шевчук, Петро Шкутяк.

 

- На другій сесії облради частина депутатів демонстративно покинула залу, бо як вважають ви недослухались до їх думки щодо формування депутатських комісій, тепер вас звинувачують у тоталітаризмі.

Як тільки закінчилось перше пленарне засідання я повідомив, що на наступному засіданні у нас буде питання формування депутатських комісій, прошу всіх фракцій подати своїх представників, зокрема вказавши посаду. Далеко не всі фракції подали пропозиції, доводилось їм нагадувати. Думаю, з часом ці питання врегулюємо – і фракції, і депутати звикнуть, що потрібно дисципліновано працювати.

Логіка і наш чинний регламент підказують, що усі депутати повинні бути розподіленні пропорційно. Коли фракції подали по кілька кандидатур на одну комісію, а в іншу жодної. Ми настійливо рекомендували, викликали, говорили по телефону. Всі, окрім Партії регіонів, своїх депутатів розподілили.

Всі хочуть працювати у бюджетній комісії і бути причетними до розподілу грошей, ніхто не хоче працювати в освітній чи молодіжній. Це було перше дискусійне питання. Друге – це розподіл керівних посад у комісіях. Знову ж таки, якщо на голову комісії претендує три-п’ять депутатів, мусимо когось вибрати.

Якщо людина очолює профільне управління виконавчої гілки влади, це означає, що очоливши комісію він сам себе буде контролювати. Закидали – хтось з тих, хто очолив комісію ткож є керівником, але це зовсім інші речі – керувати підприємством і очолювати виконавчий орган влади. Я був депутатом у попередньому складі ради, знаю хто як працював, хто як ходив на сесії.

Проект не можна назвати ідеальним, взагалі у житті не має нічого ідеального. Але рада повинна працювати, а не дискутувати. А щодо відкликання депутатів обласної ради через пропуски – є закон, це не моя якась захцянка. Не секрет, що деякі депутати минулого скликання були на сесії кілька разів. Для чого вони обиралися? Щоб просто мати мандат?

 

- Пані Ольга Бабій є керівником ОТБ «Галичина», а також очолила дотичну комісію…

Не всі розуміють, що ОТБ «Галичина» – це підприємство, це не виконавчий підрозділ. Інше діло, коли б пані Ольга Бабій працювала в управлінні у справах засобів масової інформації і тому подібне. А це є підприємство і причому наше комунальне. Хтось може мати якісь питання до Ольги Бабій, чув різні думки від ЗМІ. Але не хочу це коментувати, це не коректно.

 

- Не секрет, що Михайло Вишиванюк бачив на вашій посаді Зіновія Митинка, як зараз складаються ваші стосунки з головою ОДА?

Сьогодні я не бачу проблем в тому, як співіснувати чи працювати з Михайлом Васильовичем. Ми зустрічались декілька разів по робочих питаннях. Відкрию маленький секрет, ми вчились разом в одній групі на юридичному факультеті, коли здобували другу освіту. Михайло Васильович ще у першій своїй каденції запрошував мене працювати у свою команду, але я з тих чи інших причин я відмовився. У нас цілком нормальні стосунки. Я поважаю його за життєвий, управлінський та політичний досвід. Розумію його становище в якому він нині перебуває, будучи нашим краянином і одночасно змушеним виконувати розпорядження по вертикалі зверху. Але ми обоє зацікавленні у розвитку нашого краю.

 

- Була репліка Михайла Вишиванюка: «Не можна однією рукою показувати дулю в кишені, тобто бути в опозиції, а другою рукою просити гроші». Чи стикались ви вже з якимось перешкодами щодо виділення коштів для області?

Що означає показувати дулю і просити? Я що, прошу особистих грошей президента чи прем’єр-міністра? Керівництво Івано-Франківської області чи то самоврядного органу подає пропозиції до Кабміну, врахувавши наші потреби. Це гроші державні. Нам треба звикати, що людина ставши на посаду діє в інтересах суспільства і держави Так, я розумію, що президентові може не подобатись, що не член Партії регіонів, а «Свободи» став головою обласної ради…

Наразі говорити про перепони не можу, бо ще не довго працюю головою облради. Що стосується бюджету, то він тільки напрацьовується, що нам запропонують по цифрах і як ці цифри будуть виконуватись, ми побачимо пізніше. Зі свого боку докладу зусилля, щоб всі зрозуміли, що націоналіст це не людина із рогами і копитами, а людина, яка захищає своє рідне.

 

- Хто дав старт Олександру Сичу у політику? Подейкують, що це була Слава Стецько?

Можете не вірити, але ніколи ніхто за мене жодного слова не замовив. Ніхто й ніколи мене на жодну роботу не влаштовував. Не хочу розпускати сльози, але я восьма дитина у сім’ї колгоспників. Я знав, що можу  покластись тільки на себе.

У 1994 році балотувався до Верховної ради України, пішки обходив всі села Надвірнянського району і міста Яремче. Нас було 16 кандидатів, я напевне був найнезначиміший. Були директори підприємств, у тому числі, два депутати Верховної Ради – пан Захарук і Костицький, який і став депутатом, а я посів тоді третє місце. Після того став депутатом обласної ради. А вже потім коли були дочасні вибори, Слава Стецько попросила мене керувати штабом у цьому окрузі. Я тоді дуже високо її цінував і поважав. Слава Стецько отримала результат який не мав жоден депутат у ВР – 86% підтримки виборців. (ред.Олександр Сич невдовзі був виключений із КУНу – партії, якою керувала Слава Стецько. Тоді політичного квитка позбулась і частина депутатів від КУН у Верховній Раді України. А Олександр Сич почав публічно виступати проти Слави Стецько).

 

 Марія ПЕТРІВ


17.12.2010 Марія ПЕТРІВ 1882 2
Коментарі (2)

Cfirj 2010.12.19, 23:50
Сашко! ти не думай як ти будеш співпрацювати з Вишиванюком, ти краще подмай як побудувати відносини з Миником. Який в декількох сантиметрах від крісла Вишиванюка
Сашко 2010.12.21, 21:33
Марійка, чи наведеш ти хоч один випадок на пвідтвердження твоїх слів: "А Олександр Сич почав публічно виступати проти Слави Стецько"?...
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717