ШІСТЬ запитань Олександру Сичу

Кореспондент «ФІртки» задав традиційні ШІСТЬ запитань новообраному голові Івано-Франківської обласної ради, заступникові голови ВО «Свобода» Олександру Сичу.

 

- На першій сесії обласної ради всі помітили, що з деякими депутатами ви вітаєтеся лівою рукою. Чому ви вітаєтесь лівою рукою, що це за традиція?

Вітання лівою рукою, це пластовий ритуал, не тільки пластовий а й скаутський у всьому світі. А суть цього вітання – ліва рука ближча до серця. Коли пластун вітається всі бачать – він інакший ніж інші. У нас декілька депутатів обласної ради є пластунами, і я щиро радий, що вони є в органах місцевого самоврядування.

Завдання пласту – плекати провідників суспільства. Пласт, на жаль, до цього часу діяв у бездержавному суспільстві. До незалежності він плекав тільки провідників національного руху. Мені приємно, що в обласній раді є пластуни – Ігор Шевчук, Петро Шкутяк.

 

- На другій сесії облради частина депутатів демонстративно покинула залу, бо як вважають ви недослухались до їх думки щодо формування депутатських комісій, тепер вас звинувачують у тоталітаризмі.

Як тільки закінчилось перше пленарне засідання я повідомив, що на наступному засіданні у нас буде питання формування депутатських комісій, прошу всіх фракцій подати своїх представників, зокрема вказавши посаду. Далеко не всі фракції подали пропозиції, доводилось їм нагадувати. Думаю, з часом ці питання врегулюємо – і фракції, і депутати звикнуть, що потрібно дисципліновано працювати.

Логіка і наш чинний регламент підказують, що усі депутати повинні бути розподіленні пропорційно. Коли фракції подали по кілька кандидатур на одну комісію, а в іншу жодної. Ми настійливо рекомендували, викликали, говорили по телефону. Всі, окрім Партії регіонів, своїх депутатів розподілили.

Всі хочуть працювати у бюджетній комісії і бути причетними до розподілу грошей, ніхто не хоче працювати в освітній чи молодіжній. Це було перше дискусійне питання. Друге – це розподіл керівних посад у комісіях. Знову ж таки, якщо на голову комісії претендує три-п’ять депутатів, мусимо когось вибрати.

Якщо людина очолює профільне управління виконавчої гілки влади, це означає, що очоливши комісію він сам себе буде контролювати. Закидали – хтось з тих, хто очолив комісію ткож є керівником, але це зовсім інші речі – керувати підприємством і очолювати виконавчий орган влади. Я був депутатом у попередньому складі ради, знаю хто як працював, хто як ходив на сесії.

Проект не можна назвати ідеальним, взагалі у житті не має нічого ідеального. Але рада повинна працювати, а не дискутувати. А щодо відкликання депутатів обласної ради через пропуски – є закон, це не моя якась захцянка. Не секрет, що деякі депутати минулого скликання були на сесії кілька разів. Для чого вони обиралися? Щоб просто мати мандат?

 

- Пані Ольга Бабій є керівником ОТБ «Галичина», а також очолила дотичну комісію…

Не всі розуміють, що ОТБ «Галичина» – це підприємство, це не виконавчий підрозділ. Інше діло, коли б пані Ольга Бабій працювала в управлінні у справах засобів масової інформації і тому подібне. А це є підприємство і причому наше комунальне. Хтось може мати якісь питання до Ольги Бабій, чув різні думки від ЗМІ. Але не хочу це коментувати, це не коректно.

 

- Не секрет, що Михайло Вишиванюк бачив на вашій посаді Зіновія Митинка, як зараз складаються ваші стосунки з головою ОДА?

Сьогодні я не бачу проблем в тому, як співіснувати чи працювати з Михайлом Васильовичем. Ми зустрічались декілька разів по робочих питаннях. Відкрию маленький секрет, ми вчились разом в одній групі на юридичному факультеті, коли здобували другу освіту. Михайло Васильович ще у першій своїй каденції запрошував мене працювати у свою команду, але я з тих чи інших причин я відмовився. У нас цілком нормальні стосунки. Я поважаю його за життєвий, управлінський та політичний досвід. Розумію його становище в якому він нині перебуває, будучи нашим краянином і одночасно змушеним виконувати розпорядження по вертикалі зверху. Але ми обоє зацікавленні у розвитку нашого краю.

 

- Була репліка Михайла Вишиванюка: «Не можна однією рукою показувати дулю в кишені, тобто бути в опозиції, а другою рукою просити гроші». Чи стикались ви вже з якимось перешкодами щодо виділення коштів для області?

Що означає показувати дулю і просити? Я що, прошу особистих грошей президента чи прем’єр-міністра? Керівництво Івано-Франківської області чи то самоврядного органу подає пропозиції до Кабміну, врахувавши наші потреби. Це гроші державні. Нам треба звикати, що людина ставши на посаду діє в інтересах суспільства і держави Так, я розумію, що президентові може не подобатись, що не член Партії регіонів, а «Свободи» став головою обласної ради…

Наразі говорити про перепони не можу, бо ще не довго працюю головою облради. Що стосується бюджету, то він тільки напрацьовується, що нам запропонують по цифрах і як ці цифри будуть виконуватись, ми побачимо пізніше. Зі свого боку докладу зусилля, щоб всі зрозуміли, що націоналіст це не людина із рогами і копитами, а людина, яка захищає своє рідне.

 

- Хто дав старт Олександру Сичу у політику? Подейкують, що це була Слава Стецько?

Можете не вірити, але ніколи ніхто за мене жодного слова не замовив. Ніхто й ніколи мене на жодну роботу не влаштовував. Не хочу розпускати сльози, але я восьма дитина у сім’ї колгоспників. Я знав, що можу  покластись тільки на себе.

У 1994 році балотувався до Верховної ради України, пішки обходив всі села Надвірнянського району і міста Яремче. Нас було 16 кандидатів, я напевне був найнезначиміший. Були директори підприємств, у тому числі, два депутати Верховної Ради – пан Захарук і Костицький, який і став депутатом, а я посів тоді третє місце. Після того став депутатом обласної ради. А вже потім коли були дочасні вибори, Слава Стецько попросила мене керувати штабом у цьому окрузі. Я тоді дуже високо її цінував і поважав. Слава Стецько отримала результат який не мав жоден депутат у ВР – 86% підтримки виборців. (ред.Олександр Сич невдовзі був виключений із КУНу – партії, якою керувала Слава Стецько. Тоді політичного квитка позбулась і частина депутатів від КУН у Верховній Раді України. А Олександр Сич почав публічно виступати проти Слави Стецько).

 

 Марія ПЕТРІВ


17.12.2010 Марія ПЕТРІВ 1920 2
Коментарі (2)

Cfirj 2010.12.19, 23:50
Сашко! ти не думай як ти будеш співпрацювати з Вишиванюком, ти краще подмай як побудувати відносини з Миником. Який в декількох сантиметрах від крісла Вишиванюка
Сашко 2010.12.21, 21:33
Марійка, чи наведеш ти хоч один випадок на пвідтвердження твоїх слів: "А Олександр Сич почав публічно виступати проти Слави Стецько"?...
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

894
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1335
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3440
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5192
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1528
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1855

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

726

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1526

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1600
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

640
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2328 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2151
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

732
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4772
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

610
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8300
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

499
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

285
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

607
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

766 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

936