ШІСТЬ запитань Олександру Сичу

Кореспондент «ФІртки» задав традиційні ШІСТЬ запитань новообраному голові Івано-Франківської обласної ради, заступникові голови ВО «Свобода» Олександру Сичу.

 

- На першій сесії обласної ради всі помітили, що з деякими депутатами ви вітаєтеся лівою рукою. Чому ви вітаєтесь лівою рукою, що це за традиція?

Вітання лівою рукою, це пластовий ритуал, не тільки пластовий а й скаутський у всьому світі. А суть цього вітання – ліва рука ближча до серця. Коли пластун вітається всі бачать – він інакший ніж інші. У нас декілька депутатів обласної ради є пластунами, і я щиро радий, що вони є в органах місцевого самоврядування.

Завдання пласту – плекати провідників суспільства. Пласт, на жаль, до цього часу діяв у бездержавному суспільстві. До незалежності він плекав тільки провідників національного руху. Мені приємно, що в обласній раді є пластуни – Ігор Шевчук, Петро Шкутяк.

 

- На другій сесії облради частина депутатів демонстративно покинула залу, бо як вважають ви недослухались до їх думки щодо формування депутатських комісій, тепер вас звинувачують у тоталітаризмі.

Як тільки закінчилось перше пленарне засідання я повідомив, що на наступному засіданні у нас буде питання формування депутатських комісій, прошу всіх фракцій подати своїх представників, зокрема вказавши посаду. Далеко не всі фракції подали пропозиції, доводилось їм нагадувати. Думаю, з часом ці питання врегулюємо – і фракції, і депутати звикнуть, що потрібно дисципліновано працювати.

Логіка і наш чинний регламент підказують, що усі депутати повинні бути розподіленні пропорційно. Коли фракції подали по кілька кандидатур на одну комісію, а в іншу жодної. Ми настійливо рекомендували, викликали, говорили по телефону. Всі, окрім Партії регіонів, своїх депутатів розподілили.

Всі хочуть працювати у бюджетній комісії і бути причетними до розподілу грошей, ніхто не хоче працювати в освітній чи молодіжній. Це було перше дискусійне питання. Друге – це розподіл керівних посад у комісіях. Знову ж таки, якщо на голову комісії претендує три-п’ять депутатів, мусимо когось вибрати.

Якщо людина очолює профільне управління виконавчої гілки влади, це означає, що очоливши комісію він сам себе буде контролювати. Закидали – хтось з тих, хто очолив комісію ткож є керівником, але це зовсім інші речі – керувати підприємством і очолювати виконавчий орган влади. Я був депутатом у попередньому складі ради, знаю хто як працював, хто як ходив на сесії.

Проект не можна назвати ідеальним, взагалі у житті не має нічого ідеального. Але рада повинна працювати, а не дискутувати. А щодо відкликання депутатів обласної ради через пропуски – є закон, це не моя якась захцянка. Не секрет, що деякі депутати минулого скликання були на сесії кілька разів. Для чого вони обиралися? Щоб просто мати мандат?

 

- Пані Ольга Бабій є керівником ОТБ «Галичина», а також очолила дотичну комісію…

Не всі розуміють, що ОТБ «Галичина» – це підприємство, це не виконавчий підрозділ. Інше діло, коли б пані Ольга Бабій працювала в управлінні у справах засобів масової інформації і тому подібне. А це є підприємство і причому наше комунальне. Хтось може мати якісь питання до Ольги Бабій, чув різні думки від ЗМІ. Але не хочу це коментувати, це не коректно.

 

- Не секрет, що Михайло Вишиванюк бачив на вашій посаді Зіновія Митинка, як зараз складаються ваші стосунки з головою ОДА?

Сьогодні я не бачу проблем в тому, як співіснувати чи працювати з Михайлом Васильовичем. Ми зустрічались декілька разів по робочих питаннях. Відкрию маленький секрет, ми вчились разом в одній групі на юридичному факультеті, коли здобували другу освіту. Михайло Васильович ще у першій своїй каденції запрошував мене працювати у свою команду, але я з тих чи інших причин я відмовився. У нас цілком нормальні стосунки. Я поважаю його за життєвий, управлінський та політичний досвід. Розумію його становище в якому він нині перебуває, будучи нашим краянином і одночасно змушеним виконувати розпорядження по вертикалі зверху. Але ми обоє зацікавленні у розвитку нашого краю.

 

- Була репліка Михайла Вишиванюка: «Не можна однією рукою показувати дулю в кишені, тобто бути в опозиції, а другою рукою просити гроші». Чи стикались ви вже з якимось перешкодами щодо виділення коштів для області?

Що означає показувати дулю і просити? Я що, прошу особистих грошей президента чи прем’єр-міністра? Керівництво Івано-Франківської області чи то самоврядного органу подає пропозиції до Кабміну, врахувавши наші потреби. Це гроші державні. Нам треба звикати, що людина ставши на посаду діє в інтересах суспільства і держави Так, я розумію, що президентові може не подобатись, що не член Партії регіонів, а «Свободи» став головою обласної ради…

Наразі говорити про перепони не можу, бо ще не довго працюю головою облради. Що стосується бюджету, то він тільки напрацьовується, що нам запропонують по цифрах і як ці цифри будуть виконуватись, ми побачимо пізніше. Зі свого боку докладу зусилля, щоб всі зрозуміли, що націоналіст це не людина із рогами і копитами, а людина, яка захищає своє рідне.

 

- Хто дав старт Олександру Сичу у політику? Подейкують, що це була Слава Стецько?

Можете не вірити, але ніколи ніхто за мене жодного слова не замовив. Ніхто й ніколи мене на жодну роботу не влаштовував. Не хочу розпускати сльози, але я восьма дитина у сім’ї колгоспників. Я знав, що можу  покластись тільки на себе.

У 1994 році балотувався до Верховної ради України, пішки обходив всі села Надвірнянського району і міста Яремче. Нас було 16 кандидатів, я напевне був найнезначиміший. Були директори підприємств, у тому числі, два депутати Верховної Ради – пан Захарук і Костицький, який і став депутатом, а я посів тоді третє місце. Після того став депутатом обласної ради. А вже потім коли були дочасні вибори, Слава Стецько попросила мене керувати штабом у цьому окрузі. Я тоді дуже високо її цінував і поважав. Слава Стецько отримала результат який не мав жоден депутат у ВР – 86% підтримки виборців. (ред.Олександр Сич невдовзі був виключений із КУНу – партії, якою керувала Слава Стецько. Тоді політичного квитка позбулась і частина депутатів від КУН у Верховній Раді України. А Олександр Сич почав публічно виступати проти Слави Стецько).

 

 Марія ПЕТРІВ


17.12.2010 Марія ПЕТРІВ 2004 2
Коментарі (2)

Cfirj 2010.12.19, 23:50
Сашко! ти не думай як ти будеш співпрацювати з Вишиванюком, ти краще подмай як побудувати відносини з Миником. Який в декількох сантиметрах від крісла Вишиванюка
Сашко 2010.12.21, 21:33
Марійка, чи наведеш ти хоч один випадок на пвідтвердження твоїх слів: "А Олександр Сич почав публічно виступати проти Слави Стецько"?...
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

933
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2739
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

947
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1014
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1012 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3036 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

858

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

751

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1071
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

100
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2303
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1129
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

429
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15045
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7358
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

796
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

356
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

269
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

359
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

634
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1091