ШІСТЬ ПИТАНЬ Миколі Саєвичу

 

«Фіртка» задала традиційних ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ заступнику міського голови Івано-Франківська з "комунальних" питань Миколі Саєвичу.

 

Цікавить ваш конфлікт з міським головою Віктором Анушкевичусом, коли Ви написали заяву про звільнення,  а голова її не підписав. Потім все ніби само «втряслося»...

Можна я не буду коментувати наші особисті стосунки. В нас конфлікту нема, а тоді в кожного була своя позиція в тому питанні. Конфлікту немає.

 

Як ви оцінюєте комунальну реформу, яку започатковано в Івано-Франківську? Що ви схвалюєте, а що ні?

В принципі, реформу обов’язково треба було робити. Реформа йде не тільки в місті Івано-Франківську, а й в масштабах України. Десь міністерство старається робити, і ми також.

Я думаю, що це необхідно було робити. Звичайно, що воно йде з великими потугами такими, бо десь не все враховано, але вона необхідна. Думаю, що в наступному році воно все «утрясеться», вийде на рівень і дасть свій ефект. Тобто ефект покращення якості послуг.

Напевне, перш за все, необхідно переглянути тарифи. Вони будуть окупні і ми не будемо мати збиткових підприємств. Тому, що в певний момент це все могло як мильна бульбашка тріснути. На сьогодні ми маємо, і це було показано, що комунальні підприємства, ЖЕО фактично почали нарощувати борги, почала появлятися невиплата заробітної плати. Воно вже підходило до такої фактичної межі, коли потрібні були певні зміни.

 

Свого часу комунальне підприємство «Сервіс-Авто», яке обслуговує парковки в Івано-Франківську, мало фінансові труднощі. Нещодавно змінили спосіб плати за парковки. Підприємство вийшло на самоокупність?

Це єдине підприємство, яке не мало боргів, воно працювало в межах того, що збирало гроші.

На сьогоднішній день перейшли на збір з одного квадратного метра, бо змінився принцип оподаткування, сама система оподаткування змінилася по платі за паркування. Тому ми змінили і саму плату за паркування. В принципі, на сьогоднішній день депутати і комісія розглядає варіант збільшення відсотку, тому що це прямі надходження до місцевого бюджету. Але ми зараз активно займаємось в цій сфері для того, щоби розширити мережу парковок. Практично кожного виконкому і на сесію виносимо додаткові площі для парковок.

З 1 січня, згідно положень затверджених міністерством, на парковках повинні обов’язково встановлюватись паркомати. А вони дорогі. 60, 70, 100 тисяч гривень коштує той паркомат. І ми десь запланували, пропозиції надали «Сервіс-Авто» встановити 3 паркомати в центральні зоні, а надалі ми будемо працювати.

А їхній стан я б не оцінював як критичний. Рентабельності в них немає зовсім, практично, але коштів їм вистачає щоби утримувати оцю паркову і виплачувати заробітну плату. Єдина проблема – багато людей не хочуть працювати на парковках, здалося би їм більшу зарплату. Є окремі парковки, де парковщики довго залишаються. Важко знайти людей які б працювати. Це робота не з простих. Багато є людей, які не бажають платити за паркування, а парковщик вже вибив чек...

 

Кожної зими в Івано-Франківську люди без певного місця проживання посиляються або в підвалах, або в тепломережах. Або просто замерзають на вулицях. Що будете з ними робити?

В нас є будинок нічного перебування. Є люди які там привикли, туди ходять і ночують, а є окрема категорія людей які не ходять. При підготовці до зими всі підвали були закриті, і горища також закриваємо. Але все таки знаходяться люди які розбивають, заходять в підвали. Нещодавно прийшов лист з міністерства надзвичайних ситуацій ще раз переглянути і перевірити закриття підвальних приміщень по ЖЕО. Ми зараз проводимо повторну роботу.

Ми розуміємо, що коли будуть більші морози, вони почнуть палити в підвалах щоб зігрітися. Ми їх забираємо з одного місця, вони переходять в інше. Є ще люди, які в теплотрасах знаходяться. Ми стараємось з ними працювати. Не допускати туди. Думаю, що люди привикли, вони вибрали собі такий спосіб життя. Ми даємо їм місце, вони не хочуть. Місця у нічному перебуванні є постійно, ми за цим слідкуємо.

 

Відомо, що техніка, яка боротиметься зі снігом в Івано-Франківську, застаріла. Будете її оновлювати?

 

КП «ДРЕУ», яке їх обслуговує, проводить ремонт і підготовує їх до зими. Звичайно, що кожного року ДАІ дає нам припис, що нам замало такої техніки. І здалось би купити нову. На цей рік в бюджеті не закладено коштів, ми їх заклали щоб купити тролейбус. Будемо пробувати на наступний рік.

Нещодавно була виставка. Їздив депутатський корпус, заступник керівника «ДРЕУ», придивлявся до техніки. Будемо пробувати на наступний рік планувати кошти на придбання техніки. Наголошую, що ДАІ перед початком зими постійно нам наголошує, що на ті об’єми, які в нас є, техніки недостатньо. Але в нас розроблений певний план заходів в разі виникнення надзвичайних ситуацій або великих снігопадів. В нас заплановано, як резерв, використання техніки із інших підприємства, яка готова, яка також перевіряється і буде включена до роботи. Це є грейдери, трактори і машини.

 

Комунальне підприємство «Спецкомбінат», яке обслуговувало міське кладовище, ліквідовано. Що з ним робитиметься далі?

Ми зліквідували таке підприємство як «Спецкомбінат», на його базі створили нове підприємство «Міська ритуальна служба», яка на сьогодні вже функціонує. Там вже проведено певна інвентаризація, вже з майном, інвентаризація на кладовищі.

Друге – міське кладовище буде розширюватися. Ми ведемо активні переговори з Чукалівською сільською радою. Постійно цим займаємось, ми не знімаємо це питання з контролю. Ми зробили повністю документацію з інвентаризацією поховань, дали пропозицію щодо розширення самого кладовища. Зараз вирішується розширення не в межах Чукалівської сільської ради, а там  де є невеликі насадження, які належать лісгоспу. Ми думаємо, що ми заберемо десь ту територію. В бюджеті закладено також кошти, тому що частина земель, які прилягають до кладовища, розпайовані. Бюджет заклав кошти для викупу цієї землі в пайовиків.

Щодо розширення послуг, то написали новий статут, який значно розширив спектр послуг для заробляння грошей. Це все буде залежати від нового керівника новоствореного підприємства. Наскільки він буде справлятися, наскільки він буде давати послуг. Наскільки ці послуги будуть і по якості, і по ціні доступні для населення.


Коментарі (1)

Ігор 2011.11.20, 07:40
Хотілось би задати питання: які саме суми виділяються на утримання "парковок". Намалювати сині смуги на дорозі та поставити знак парковки - це облаштування парковок???? Такі "парковки" в центральній частині міста тільки тільки створюють додаткові корки. Де підземні паркінги? Чому архітектура не може забовязати забудовників робити підземні паркінги в центрі міста хоча б для своїх машин. Подивіться що робиться на вул. Січових Стрільців вдень. Стоять авто де тільки можуть, пройти по тротуару не можливо. За логікою Саєвича треба там намалювати розмітку та брати гроші?
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195