ШІСТЬ ПИТАНЬ Миколі Саєвичу

 

«Фіртка» задала традиційних ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ заступнику міського голови Івано-Франківська з "комунальних" питань Миколі Саєвичу.

 

Цікавить ваш конфлікт з міським головою Віктором Анушкевичусом, коли Ви написали заяву про звільнення,  а голова її не підписав. Потім все ніби само «втряслося»...

Можна я не буду коментувати наші особисті стосунки. В нас конфлікту нема, а тоді в кожного була своя позиція в тому питанні. Конфлікту немає.

 

Як ви оцінюєте комунальну реформу, яку започатковано в Івано-Франківську? Що ви схвалюєте, а що ні?

В принципі, реформу обов’язково треба було робити. Реформа йде не тільки в місті Івано-Франківську, а й в масштабах України. Десь міністерство старається робити, і ми також.

Я думаю, що це необхідно було робити. Звичайно, що воно йде з великими потугами такими, бо десь не все враховано, але вона необхідна. Думаю, що в наступному році воно все «утрясеться», вийде на рівень і дасть свій ефект. Тобто ефект покращення якості послуг.

Напевне, перш за все, необхідно переглянути тарифи. Вони будуть окупні і ми не будемо мати збиткових підприємств. Тому, що в певний момент це все могло як мильна бульбашка тріснути. На сьогодні ми маємо, і це було показано, що комунальні підприємства, ЖЕО фактично почали нарощувати борги, почала появлятися невиплата заробітної плати. Воно вже підходило до такої фактичної межі, коли потрібні були певні зміни.

 

Свого часу комунальне підприємство «Сервіс-Авто», яке обслуговує парковки в Івано-Франківську, мало фінансові труднощі. Нещодавно змінили спосіб плати за парковки. Підприємство вийшло на самоокупність?

Це єдине підприємство, яке не мало боргів, воно працювало в межах того, що збирало гроші.

На сьогоднішній день перейшли на збір з одного квадратного метра, бо змінився принцип оподаткування, сама система оподаткування змінилася по платі за паркування. Тому ми змінили і саму плату за паркування. В принципі, на сьогоднішній день депутати і комісія розглядає варіант збільшення відсотку, тому що це прямі надходження до місцевого бюджету. Але ми зараз активно займаємось в цій сфері для того, щоби розширити мережу парковок. Практично кожного виконкому і на сесію виносимо додаткові площі для парковок.

З 1 січня, згідно положень затверджених міністерством, на парковках повинні обов’язково встановлюватись паркомати. А вони дорогі. 60, 70, 100 тисяч гривень коштує той паркомат. І ми десь запланували, пропозиції надали «Сервіс-Авто» встановити 3 паркомати в центральні зоні, а надалі ми будемо працювати.

А їхній стан я б не оцінював як критичний. Рентабельності в них немає зовсім, практично, але коштів їм вистачає щоби утримувати оцю паркову і виплачувати заробітну плату. Єдина проблема – багато людей не хочуть працювати на парковках, здалося би їм більшу зарплату. Є окремі парковки, де парковщики довго залишаються. Важко знайти людей які б працювати. Це робота не з простих. Багато є людей, які не бажають платити за паркування, а парковщик вже вибив чек...

 

Кожної зими в Івано-Франківську люди без певного місця проживання посиляються або в підвалах, або в тепломережах. Або просто замерзають на вулицях. Що будете з ними робити?

В нас є будинок нічного перебування. Є люди які там привикли, туди ходять і ночують, а є окрема категорія людей які не ходять. При підготовці до зими всі підвали були закриті, і горища також закриваємо. Але все таки знаходяться люди які розбивають, заходять в підвали. Нещодавно прийшов лист з міністерства надзвичайних ситуацій ще раз переглянути і перевірити закриття підвальних приміщень по ЖЕО. Ми зараз проводимо повторну роботу.

Ми розуміємо, що коли будуть більші морози, вони почнуть палити в підвалах щоб зігрітися. Ми їх забираємо з одного місця, вони переходять в інше. Є ще люди, які в теплотрасах знаходяться. Ми стараємось з ними працювати. Не допускати туди. Думаю, що люди привикли, вони вибрали собі такий спосіб життя. Ми даємо їм місце, вони не хочуть. Місця у нічному перебуванні є постійно, ми за цим слідкуємо.

 

Відомо, що техніка, яка боротиметься зі снігом в Івано-Франківську, застаріла. Будете її оновлювати?

 

КП «ДРЕУ», яке їх обслуговує, проводить ремонт і підготовує їх до зими. Звичайно, що кожного року ДАІ дає нам припис, що нам замало такої техніки. І здалось би купити нову. На цей рік в бюджеті не закладено коштів, ми їх заклали щоб купити тролейбус. Будемо пробувати на наступний рік.

Нещодавно була виставка. Їздив депутатський корпус, заступник керівника «ДРЕУ», придивлявся до техніки. Будемо пробувати на наступний рік планувати кошти на придбання техніки. Наголошую, що ДАІ перед початком зими постійно нам наголошує, що на ті об’єми, які в нас є, техніки недостатньо. Але в нас розроблений певний план заходів в разі виникнення надзвичайних ситуацій або великих снігопадів. В нас заплановано, як резерв, використання техніки із інших підприємства, яка готова, яка також перевіряється і буде включена до роботи. Це є грейдери, трактори і машини.

 

Комунальне підприємство «Спецкомбінат», яке обслуговувало міське кладовище, ліквідовано. Що з ним робитиметься далі?

Ми зліквідували таке підприємство як «Спецкомбінат», на його базі створили нове підприємство «Міська ритуальна служба», яка на сьогодні вже функціонує. Там вже проведено певна інвентаризація, вже з майном, інвентаризація на кладовищі.

Друге – міське кладовище буде розширюватися. Ми ведемо активні переговори з Чукалівською сільською радою. Постійно цим займаємось, ми не знімаємо це питання з контролю. Ми зробили повністю документацію з інвентаризацією поховань, дали пропозицію щодо розширення самого кладовища. Зараз вирішується розширення не в межах Чукалівської сільської ради, а там  де є невеликі насадження, які належать лісгоспу. Ми думаємо, що ми заберемо десь ту територію. В бюджеті закладено також кошти, тому що частина земель, які прилягають до кладовища, розпайовані. Бюджет заклав кошти для викупу цієї землі в пайовиків.

Щодо розширення послуг, то написали новий статут, який значно розширив спектр послуг для заробляння грошей. Це все буде залежати від нового керівника новоствореного підприємства. Наскільки він буде справлятися, наскільки він буде давати послуг. Наскільки ці послуги будуть і по якості, і по ціні доступні для населення.


Коментарі (1)

Ігор 2011.11.20, 07:40
Хотілось би задати питання: які саме суми виділяються на утримання "парковок". Намалювати сині смуги на дорозі та поставити знак парковки - це облаштування парковок???? Такі "парковки" в центральній частині міста тільки тільки створюють додаткові корки. Де підземні паркінги? Чому архітектура не може забовязати забудовників робити підземні паркінги в центрі міста хоча б для своїх машин. Подивіться що робиться на вул. Січових Стрільців вдень. Стоять авто де тільки можуть, пройти по тротуару не можливо. За логікою Саєвича треба там намалювати розмітку та брати гроші?
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4932
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1712 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3891 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3051 1
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7812 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20101 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

132

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

705

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1771

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2268
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

567
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

369
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14316
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

859
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1108 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5991 1
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4663 1
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23274 1
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

848 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

837 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

371
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

852 1