ШІСТЬ ПИТАНЬ Миколі Саєвичу

 

«Фіртка» задала традиційних ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ заступнику міського голови Івано-Франківська з "комунальних" питань Миколі Саєвичу.

 

Цікавить ваш конфлікт з міським головою Віктором Анушкевичусом, коли Ви написали заяву про звільнення,  а голова її не підписав. Потім все ніби само «втряслося»...

Можна я не буду коментувати наші особисті стосунки. В нас конфлікту нема, а тоді в кожного була своя позиція в тому питанні. Конфлікту немає.

 

Як ви оцінюєте комунальну реформу, яку започатковано в Івано-Франківську? Що ви схвалюєте, а що ні?

В принципі, реформу обов’язково треба було робити. Реформа йде не тільки в місті Івано-Франківську, а й в масштабах України. Десь міністерство старається робити, і ми також.

Я думаю, що це необхідно було робити. Звичайно, що воно йде з великими потугами такими, бо десь не все враховано, але вона необхідна. Думаю, що в наступному році воно все «утрясеться», вийде на рівень і дасть свій ефект. Тобто ефект покращення якості послуг.

Напевне, перш за все, необхідно переглянути тарифи. Вони будуть окупні і ми не будемо мати збиткових підприємств. Тому, що в певний момент це все могло як мильна бульбашка тріснути. На сьогодні ми маємо, і це було показано, що комунальні підприємства, ЖЕО фактично почали нарощувати борги, почала появлятися невиплата заробітної плати. Воно вже підходило до такої фактичної межі, коли потрібні були певні зміни.

 

Свого часу комунальне підприємство «Сервіс-Авто», яке обслуговує парковки в Івано-Франківську, мало фінансові труднощі. Нещодавно змінили спосіб плати за парковки. Підприємство вийшло на самоокупність?

Це єдине підприємство, яке не мало боргів, воно працювало в межах того, що збирало гроші.

На сьогоднішній день перейшли на збір з одного квадратного метра, бо змінився принцип оподаткування, сама система оподаткування змінилася по платі за паркування. Тому ми змінили і саму плату за паркування. В принципі, на сьогоднішній день депутати і комісія розглядає варіант збільшення відсотку, тому що це прямі надходження до місцевого бюджету. Але ми зараз активно займаємось в цій сфері для того, щоби розширити мережу парковок. Практично кожного виконкому і на сесію виносимо додаткові площі для парковок.

З 1 січня, згідно положень затверджених міністерством, на парковках повинні обов’язково встановлюватись паркомати. А вони дорогі. 60, 70, 100 тисяч гривень коштує той паркомат. І ми десь запланували, пропозиції надали «Сервіс-Авто» встановити 3 паркомати в центральні зоні, а надалі ми будемо працювати.

А їхній стан я б не оцінював як критичний. Рентабельності в них немає зовсім, практично, але коштів їм вистачає щоби утримувати оцю паркову і виплачувати заробітну плату. Єдина проблема – багато людей не хочуть працювати на парковках, здалося би їм більшу зарплату. Є окремі парковки, де парковщики довго залишаються. Важко знайти людей які б працювати. Це робота не з простих. Багато є людей, які не бажають платити за паркування, а парковщик вже вибив чек...

 

Кожної зими в Івано-Франківську люди без певного місця проживання посиляються або в підвалах, або в тепломережах. Або просто замерзають на вулицях. Що будете з ними робити?

В нас є будинок нічного перебування. Є люди які там привикли, туди ходять і ночують, а є окрема категорія людей які не ходять. При підготовці до зими всі підвали були закриті, і горища також закриваємо. Але все таки знаходяться люди які розбивають, заходять в підвали. Нещодавно прийшов лист з міністерства надзвичайних ситуацій ще раз переглянути і перевірити закриття підвальних приміщень по ЖЕО. Ми зараз проводимо повторну роботу.

Ми розуміємо, що коли будуть більші морози, вони почнуть палити в підвалах щоб зігрітися. Ми їх забираємо з одного місця, вони переходять в інше. Є ще люди, які в теплотрасах знаходяться. Ми стараємось з ними працювати. Не допускати туди. Думаю, що люди привикли, вони вибрали собі такий спосіб життя. Ми даємо їм місце, вони не хочуть. Місця у нічному перебуванні є постійно, ми за цим слідкуємо.

 

Відомо, що техніка, яка боротиметься зі снігом в Івано-Франківську, застаріла. Будете її оновлювати?

 

КП «ДРЕУ», яке їх обслуговує, проводить ремонт і підготовує їх до зими. Звичайно, що кожного року ДАІ дає нам припис, що нам замало такої техніки. І здалось би купити нову. На цей рік в бюджеті не закладено коштів, ми їх заклали щоб купити тролейбус. Будемо пробувати на наступний рік.

Нещодавно була виставка. Їздив депутатський корпус, заступник керівника «ДРЕУ», придивлявся до техніки. Будемо пробувати на наступний рік планувати кошти на придбання техніки. Наголошую, що ДАІ перед початком зими постійно нам наголошує, що на ті об’єми, які в нас є, техніки недостатньо. Але в нас розроблений певний план заходів в разі виникнення надзвичайних ситуацій або великих снігопадів. В нас заплановано, як резерв, використання техніки із інших підприємства, яка готова, яка також перевіряється і буде включена до роботи. Це є грейдери, трактори і машини.

 

Комунальне підприємство «Спецкомбінат», яке обслуговувало міське кладовище, ліквідовано. Що з ним робитиметься далі?

Ми зліквідували таке підприємство як «Спецкомбінат», на його базі створили нове підприємство «Міська ритуальна служба», яка на сьогодні вже функціонує. Там вже проведено певна інвентаризація, вже з майном, інвентаризація на кладовищі.

Друге – міське кладовище буде розширюватися. Ми ведемо активні переговори з Чукалівською сільською радою. Постійно цим займаємось, ми не знімаємо це питання з контролю. Ми зробили повністю документацію з інвентаризацією поховань, дали пропозицію щодо розширення самого кладовища. Зараз вирішується розширення не в межах Чукалівської сільської ради, а там  де є невеликі насадження, які належать лісгоспу. Ми думаємо, що ми заберемо десь ту територію. В бюджеті закладено також кошти, тому що частина земель, які прилягають до кладовища, розпайовані. Бюджет заклав кошти для викупу цієї землі в пайовиків.

Щодо розширення послуг, то написали новий статут, який значно розширив спектр послуг для заробляння грошей. Це все буде залежати від нового керівника новоствореного підприємства. Наскільки він буде справлятися, наскільки він буде давати послуг. Наскільки ці послуги будуть і по якості, і по ціні доступні для населення.


Коментарі (1)

Ігор 2011.11.20, 07:40
Хотілось би задати питання: які саме суми виділяються на утримання "парковок". Намалювати сині смуги на дорозі та поставити знак парковки - це облаштування парковок???? Такі "парковки" в центральній частині міста тільки тільки створюють додаткові корки. Де підземні паркінги? Чому архітектура не може забовязати забудовників робити підземні паркінги в центрі міста хоча б для своїх машин. Подивіться що робиться на вул. Січових Стрільців вдень. Стоять авто де тільки можуть, пройти по тротуару не можливо. За логікою Саєвича треба там намалювати розмітку та брати гроші?
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

618
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2474
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1338
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1966 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

657

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1652

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

331
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

441
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7467
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

279
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

275
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

467
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675