ШІСТЬ ПИТАНЬ Миколі Саєвичу

 

«Фіртка» задала традиційних ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ заступнику міського голови Івано-Франківська з "комунальних" питань Миколі Саєвичу.

 

Цікавить ваш конфлікт з міським головою Віктором Анушкевичусом, коли Ви написали заяву про звільнення,  а голова її не підписав. Потім все ніби само «втряслося»...

Можна я не буду коментувати наші особисті стосунки. В нас конфлікту нема, а тоді в кожного була своя позиція в тому питанні. Конфлікту немає.

 

Як ви оцінюєте комунальну реформу, яку започатковано в Івано-Франківську? Що ви схвалюєте, а що ні?

В принципі, реформу обов’язково треба було робити. Реформа йде не тільки в місті Івано-Франківську, а й в масштабах України. Десь міністерство старається робити, і ми також.

Я думаю, що це необхідно було робити. Звичайно, що воно йде з великими потугами такими, бо десь не все враховано, але вона необхідна. Думаю, що в наступному році воно все «утрясеться», вийде на рівень і дасть свій ефект. Тобто ефект покращення якості послуг.

Напевне, перш за все, необхідно переглянути тарифи. Вони будуть окупні і ми не будемо мати збиткових підприємств. Тому, що в певний момент це все могло як мильна бульбашка тріснути. На сьогодні ми маємо, і це було показано, що комунальні підприємства, ЖЕО фактично почали нарощувати борги, почала появлятися невиплата заробітної плати. Воно вже підходило до такої фактичної межі, коли потрібні були певні зміни.

 

Свого часу комунальне підприємство «Сервіс-Авто», яке обслуговує парковки в Івано-Франківську, мало фінансові труднощі. Нещодавно змінили спосіб плати за парковки. Підприємство вийшло на самоокупність?

Це єдине підприємство, яке не мало боргів, воно працювало в межах того, що збирало гроші.

На сьогоднішній день перейшли на збір з одного квадратного метра, бо змінився принцип оподаткування, сама система оподаткування змінилася по платі за паркування. Тому ми змінили і саму плату за паркування. В принципі, на сьогоднішній день депутати і комісія розглядає варіант збільшення відсотку, тому що це прямі надходження до місцевого бюджету. Але ми зараз активно займаємось в цій сфері для того, щоби розширити мережу парковок. Практично кожного виконкому і на сесію виносимо додаткові площі для парковок.

З 1 січня, згідно положень затверджених міністерством, на парковках повинні обов’язково встановлюватись паркомати. А вони дорогі. 60, 70, 100 тисяч гривень коштує той паркомат. І ми десь запланували, пропозиції надали «Сервіс-Авто» встановити 3 паркомати в центральні зоні, а надалі ми будемо працювати.

А їхній стан я б не оцінював як критичний. Рентабельності в них немає зовсім, практично, але коштів їм вистачає щоби утримувати оцю паркову і виплачувати заробітну плату. Єдина проблема – багато людей не хочуть працювати на парковках, здалося би їм більшу зарплату. Є окремі парковки, де парковщики довго залишаються. Важко знайти людей які б працювати. Це робота не з простих. Багато є людей, які не бажають платити за паркування, а парковщик вже вибив чек...

 

Кожної зими в Івано-Франківську люди без певного місця проживання посиляються або в підвалах, або в тепломережах. Або просто замерзають на вулицях. Що будете з ними робити?

В нас є будинок нічного перебування. Є люди які там привикли, туди ходять і ночують, а є окрема категорія людей які не ходять. При підготовці до зими всі підвали були закриті, і горища також закриваємо. Але все таки знаходяться люди які розбивають, заходять в підвали. Нещодавно прийшов лист з міністерства надзвичайних ситуацій ще раз переглянути і перевірити закриття підвальних приміщень по ЖЕО. Ми зараз проводимо повторну роботу.

Ми розуміємо, що коли будуть більші морози, вони почнуть палити в підвалах щоб зігрітися. Ми їх забираємо з одного місця, вони переходять в інше. Є ще люди, які в теплотрасах знаходяться. Ми стараємось з ними працювати. Не допускати туди. Думаю, що люди привикли, вони вибрали собі такий спосіб життя. Ми даємо їм місце, вони не хочуть. Місця у нічному перебуванні є постійно, ми за цим слідкуємо.

 

Відомо, що техніка, яка боротиметься зі снігом в Івано-Франківську, застаріла. Будете її оновлювати?

 

КП «ДРЕУ», яке їх обслуговує, проводить ремонт і підготовує їх до зими. Звичайно, що кожного року ДАІ дає нам припис, що нам замало такої техніки. І здалось би купити нову. На цей рік в бюджеті не закладено коштів, ми їх заклали щоб купити тролейбус. Будемо пробувати на наступний рік.

Нещодавно була виставка. Їздив депутатський корпус, заступник керівника «ДРЕУ», придивлявся до техніки. Будемо пробувати на наступний рік планувати кошти на придбання техніки. Наголошую, що ДАІ перед початком зими постійно нам наголошує, що на ті об’єми, які в нас є, техніки недостатньо. Але в нас розроблений певний план заходів в разі виникнення надзвичайних ситуацій або великих снігопадів. В нас заплановано, як резерв, використання техніки із інших підприємства, яка готова, яка також перевіряється і буде включена до роботи. Це є грейдери, трактори і машини.

 

Комунальне підприємство «Спецкомбінат», яке обслуговувало міське кладовище, ліквідовано. Що з ним робитиметься далі?

Ми зліквідували таке підприємство як «Спецкомбінат», на його базі створили нове підприємство «Міська ритуальна служба», яка на сьогодні вже функціонує. Там вже проведено певна інвентаризація, вже з майном, інвентаризація на кладовищі.

Друге – міське кладовище буде розширюватися. Ми ведемо активні переговори з Чукалівською сільською радою. Постійно цим займаємось, ми не знімаємо це питання з контролю. Ми зробили повністю документацію з інвентаризацією поховань, дали пропозицію щодо розширення самого кладовища. Зараз вирішується розширення не в межах Чукалівської сільської ради, а там  де є невеликі насадження, які належать лісгоспу. Ми думаємо, що ми заберемо десь ту територію. В бюджеті закладено також кошти, тому що частина земель, які прилягають до кладовища, розпайовані. Бюджет заклав кошти для викупу цієї землі в пайовиків.

Щодо розширення послуг, то написали новий статут, який значно розширив спектр послуг для заробляння грошей. Це все буде залежати від нового керівника новоствореного підприємства. Наскільки він буде справлятися, наскільки він буде давати послуг. Наскільки ці послуги будуть і по якості, і по ціні доступні для населення.


Коментарі (1)

Ігор 2011.11.20, 07:40
Хотілось би задати питання: які саме суми виділяються на утримання "парковок". Намалювати сині смуги на дорозі та поставити знак парковки - це облаштування парковок???? Такі "парковки" в центральній частині міста тільки тільки створюють додаткові корки. Де підземні паркінги? Чому архітектура не може забовязати забудовників робити підземні паркінги в центрі міста хоча б для своїх машин. Подивіться що робиться на вул. Січових Стрільців вдень. Стоять авто де тільки можуть, пройти по тротуару не можливо. За логікою Саєвича треба там намалювати розмітку та брати гроші?
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717