Синдром хронічної втоми. Як правильно розпізнати?

Ми всі відчували втому. Після фізичного навантаження, після емоційного перенапруження, після монотонного робочого дня, після насиченого вікенду. Зазвичай у даний момент нас рятує кількагодинний сон, медитація, повне розслаблення, емоційний відпочинок.

Але часом ця втома стає постійною. Навіть кілька днів вихідних не рятують ситуацію. Ви відчуваєте постійну сонливість, слабкість, небажання виконувати навіть найпростішу рутинну роботу. Це може бути сигналом синдрому хронічної втоми!

Що таке синдром хронічної втоми?

Насамперед зауважуємо, що звичайна втома – це нормальна фізіологічна реакція організму на зниження рівня енергії, це своєрідний заклик організму на відновлення. Синдром хронічної втоми – це поєднання симптомів, а саме емоційного виснаження, втрати працездатності, апатії, безсоння та слабкості. Наслідком хронічної втоми можуть бути соматичні розлади: ендокринні розлади, зниження лібідо, порушення діяльності серцево-судинної системи.

Якими є причини синдрому хронічної втоми? Лікарі виділяють такі чинники:

  • перенавантаження на роботі;
  • монотонність роботи, відсутність нових вражень;
  • постійне перебування у стресових умовах;
  • професійне вигорання;
  • систематичне недосипання та нераціональний відпочинок;
  • незбалансоване харчування з дефіцитом вітамінів та мікроелементів;
  • зниження імунних сил;
  • хронічна промислова інтоксикація.

Які симптоми притаманні синдрому хронічної втоми?

На жаль, сучасні пацієнти більше довіряють неперевіреним джерелам у мережі та у соцмережах. Тому, понад третина сучасного населення самостійно виставляє собі діагноз, особливо після одноразової перевтоми. Синдром хронічної втоми – це патологія, діагностикою та лікуванням якої займається виключно лікар!

Запідозрити наявність СХВ можна при наявності таких критеріїв:

  • відчуття втоми не зникає навіть після повноцінного сну;
  • відсутність приливу енергії після прийому кави та чогось солодкого (глюкоза – джерело «швидкої» енергії);
  • повне емоційне вигорання, апатія та повна байдужість до навколишніх;
  • лабільність настрою, дратівливість;
  • швидка втома при виконанні щоденної легкої роботи;
  • виконання усіх дій «на автоматі»
  • хронічне безсоння вночі й водночас слабкість та сонливість вдень;
  • поява симптомів анемії (блідість та сухість шкіри, ламкість нігтів та волосся);
  • головний біль напруги;
  • зникнення апетиту, немотивоване схуднення.

Діагностика та лікування синдрому хронічної втоми

Варто врахувати факт того, що СХВ може бути вторинним проявом інших соматичних патологій. Саме тому необхідно звернутися за допомогою лікаря. Лікар проведе огляд та збір анамнезу, призначить класичні діагностичні методи обстеження (Загальний та біохімічний аналізи крові, дослідження рівня заліза, гормональні лабораторні дослідження, обстеження щитоподібної залози).

Визначивши причину даного стану, лікар докладає зусилля для її усунення. Формується індивідуальний комплексний курс лікування, який включає медикаментозні середники, раціональний відпочинок, корекцію режиму харчування, нормалізацію водного балансу і обов’язкову психологічну допомогу. Велику роль відіграє заохочення пацієнта до процесу лікування, розуміння усієї відповідальності та необхідності у повноцінному відновленні.

Не варто слухати навколишніх і продовжувати «існувати». Адже потрібно не просто існувати, а насолоджуватися життям, уміти розділяти робочі обов’язки й необхідність у відпочинку. За потреби не соромтеся – зверніться до лікаря! В медичному центрі Оксфорд Медікал працюють кваліфіковані лікарі-психотерапевти, які завжди готові надати вам необхідну допомогу! Якісно, професійно і, головне, АНОНІМНО! Запис: 0503777299, 0673777299

Партнерський матеріал


10.11.2020 11179
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

516
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5315
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1432
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1311
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2578
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3968

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

354

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1030

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

948
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

262
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

338
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

608
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5656
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1429
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

312
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

219
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

576 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1011
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

879