Сім’я бійця АТО з Калущини нарікає на відпочинок дитини у таборі

 

На Калущині дитина бійця АТО отримала путівку в один із таборів області. Відпочинком залишилися невдоволені. Родина нарікає на умови оздоровлення та правила внутрішнього режиму для дітей.

 

У Калуській РДА кажуть: табори – не інспектують, проте за багато років не отримували ще жодної скарги. Відтак, обіцяють поставити до відома обласну владу, яка проводить тендери та укладає угоди на придбання путівок для оздоровлення дітей, — якщо буде офіційне звернення.

 

Родина бійця АТО, яка звернулася до "Вікон", не називає прізвища. Люди із Копанок. Мати Надія каже: її чоловік був мобілізований до 128-ї гірсько-піхотної бригади під час першої хвилі мобілізації – ще у березні 2014 року. Служив у Маріуполі, Краматорську. Цьогоріч був демобілізований, проте залишився на службі в армії. Нині працює у Калусько-Рожнятівському об’єднаному військовому комісаріаті.

 

Путівку для оздоровлення дитини сім’ї запропонували в Калуській РДА. Жінка вибрала один із варіантів, послуговуючись підказкою. Дитина, хлопчик 12 років, поїхав на оздоровлення на Рогатинщину.

 

Коли мати приїхала, щоб провідати сина, була неприємно вражена. "Вікнам" Надія відзначає плюси і мінуси закладу для оздоровлення дітей.

 

"Зайшла до сина у кімнату: тюль – на газовій трубі, шторів на вікнах немає. На шматку підлоги встелена бляха, на яку діти просили не ставати, щоб не провалитися. У коридорі – розбите вікно. У кімнаті восьмеро хлопців, а у шафці лише чотири вішалки. Речі покласти ніде. Басейн забруднений. Дітей змушують самих мити підлогу у себе у кімнаті. А для чого тоді прибиральниці? І як можуть хлопці вимити ту підлогу? При тому, що їх у кімнаті так багато і приміщення потребує належного вологого прибирання", – скаржиться жінка.

 

Водночас відзначає: харчують у таборі добре, ставлення та організація відпочинкових заходів нормальні.

 

У Калуській РДА "Вікнам" зауважили: про ситуацію уже знають. Однак табори не інспектують.

 

"Ми надали сім’ї кілька варіантів на вибір: табір у Вістовій, Долині, Галичі, Рогатині. Вибір вони робили самостійно. Адміністрація не купує путівки – вони надходять нам з області централізовано. Саме в області проводять тендери на придбання путівок та укладають угоди із закладами відпочинку та оздоровлення для дітей. Я не знаю, як були укладені угоди, але якщо були, отже, табори пройшли перевірку", – пояснює заступник голови Калуської РДА Сергій Дудинець.

 

Путівки мешканці Калущини отримують через відділ сім’ї, молоді і спорту Калуської РДА. Для пільгових категорій дітей путівки – бюджетним коштом. До пільговиків належать діти-сироти і позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти із малозабезпечених сімей тощо.

 

"Цього року, як виняток, ми оздоровлювали і дітей учасників АТО, хоча, законодавством це не передбачено, – каже Сергій Дудинець. – Проте таким сім’ям пішли назустріч. Більше того, були кілька дітей учасників АТО, які встигли оздоровитися у пришкільних таборах, а, як відомо, за кошти бюджету дитина може оздоровлюватися лише один раз на рік. Тому ми домовилися, що один із дитячих таборів надав цим дітям путівки у вигляді спонсорської допомоги".

 

Досі Калущина отримала 63 путівки на оздоровлення у табори області. 22 з них виділили для дітей учасників АТО. Фактично усіх дітей бійців АТО, віком від 10 до 15 років, оздоровили.

 

Сергій Дудинець наполягає: за багато років це перша скарга на літній відпочинок від батьків. Каже, що управлінці, коли поїдуть забирати дітей додому, уважно приглянуться до умов перебування у таборі. І якщо скарги знайдуть підтвердження, інформуватимуть про це обласні структури. Інший варіант: якщо батьки звернуться до Калуської РДА офіційно, це стане підставою, щоб інформувати ОДА у вигляді реакції на скаргу.

 

Зрештою, саме відгуки від батьків, зокрема й негативні, можуть стати орієнтиром для влади у виборі таборів для оздоровлення дітей за бюджетні кошти. А для адміністрацій відпочинкових таборів – стимулом подбати про умови перебування для дітей.

 

"Це питання виникло два дні тому. Наші спеціалісти зроблять висновки і відреагують, – запевнила голова Калуської РДА Наталія Бабій. – Ми повинні давати відгуки, характеристику таборів – зі слів дітей. І ми обов’язково будемо це робити".


11.08.2015 530 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2834
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20975
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1927
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1312 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2333
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3999

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

636

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2107

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

786

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1379
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

54
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

439
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

972
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

62
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

712
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

711
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

722 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2129 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795