"Сім'я" Януковича щодня крала в України в середньому майже 70 мільйонів доларів

 

 

Після втечі екс-президента Віктора Януковича та "сім'ї" за кордон в Україні продовжує працювати бізнес, який і досі збагачує колишнього гаранта та його оточення.

 

Цьому поки не заважають навіть відкриті кримінальні справи, санкції та розшук правоохоронними органами. А силовики вважають, що зароблені в Україні гроші клан Януковича витрачає на фінансування терористів на Донбасі, пише ТСН.

 

За оцінками вже колишнього в.о. генпрокурора Олега Махніцького, команда екс-президента за чотири роки легалізувала і вивела за кордон понад 100 млрд доларів, тобто приблизно по 25 млрд доларів щорічно. Тобто щодня "сім'я" крала в України в середньому по майже 70 мільйонів доларів.

 

З цієї загальної нечуваної суми сьогодні заарештовано лише 1,5 млрд доларів.

 

Все інше продовжує працювати на "сім'ю", в тому числі у вигляді реальних українських підприємств, банків та нерухомості. Бізнес-імперія команди екс-президента трималася на двох стовпах. Корпорація сина екс-президента Олександра Януковича МАКО заправляє банківською діяльністю, проектами нерухомості та торговими операціями з вугіллям та іншими товарами. Інша структура "сім'ї" - багатопрофільна ВЕТЕК Сергія Курченка, що займалася нафтою, газом та медіа-бізнесом.

 

Курченко і Янукович-молодший, як і деякі інші члени екс-президентської команди, сьогодні знаходяться в розшуку. Їх звинувачують в ухиленні від сплати податків, а Курченко - ще й у махінаціях. Але якщо бізнес останнього від дій нової влади дійсно постраждав, то у сина колишнього президента справи йдуть непогано.

 

МАКО володіє міноритарною часткою у виноробній компанії "Артемівськ Вайнері", що виробляє шампанське (співвласник - мільярдер Рінат Ахметов). Підприємство, чистий дохід якого за 2013 склав 444 млн грн, продовжує працювати. Всеукраїнський банк розвитку (ВБР), що офіційно на 100% належить синові екс-президента, продовжує працювати на повну силу під керівництвом матері екс-віце-прем'єра Сергія Арбузова.

 

Фінустанова не просто існує - в першому кварталі 2014 року вона увійшла до топ-10 банків за приростом депозитів фізосіб і в першу п'ятірку по динаміці строкових вкладів.

 

Експерти говорять, що ринкова оцінка банку Януковича-молодшого становить як мінімум 80 млн грн. Продовжує працювати ще один банк сина Януковича – "Укрбізнесбанк", яким колись керував екс-віце-прем'єр Сергій Арбузов. Проте справи в цій фіну станові погіршилися після приходу нової влади – Нацбанк заборонив цьому банку видавати кредити, йому не вистачає грошових ресурсів, нещодавно в ньому проводили обшуки. За словами колишнього фінансового директора корпорації МАКО Романа Водолазського, після зміни влади не стих і будівельний бізнес МАКО: у Донецьку корпорація закінчує зведення житлового комплексу "Дружба" на вулиці Університетській та комплексу з трьох будинків на вулиці Артема.

 

Консалтингова компанія "SV Development" оцінює вартість квадратного метра в цих будинках в 1 тис. і 2 тис. доларів відповідно. Тобто загальна вартість об'єктів після здачі складе 150 млн доларів. Крім того, Януковичу-молодшому належить уже побудований у Донецьку бізнес-центр "Столичний", ціна якого може досягати 50 млн доларів.

 

А ось вугільний бізнес МАКО на сьогоднішній день "заморожений". Компанія перепродувала вугілля до Європи, а також українським держпідприємствам за завищеними цінами.

 

Фінансова розвідка виявила 42 компанії-нерезиденти, що зареєстровані на Кіпрі, у Панамі, Великобританії, Белізі, Сейшелах і які безпосередньо пов'язані з Януковичем і його найближчим оточенням, заявляв раніше прем'єр Арсеній Яценюк. У даний момент екс-президент і його оточення активно оскаржують арешти майна і судяться з партнерами. Наприклад, МАКО подала в суд на "Метінвест" Ахметова.


18.07.2014 404 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

610
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1794 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1104 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

531
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6878 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11334 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

309

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1045

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1092

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1087
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

254
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1058
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

824
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

711
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

648
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2920
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4417
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18415
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

285
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

332
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

641
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

743