Сім сотень кілограм за три тижні: як у Лисецькій лікарні утилізовують медичні відходи (ВІДЕО)

За три тижні у Лисецькій лікарні, що на Прикарпатті, зібрали приблизно 700 кг медичних відходів.

Про це Суспільному Карпати розповіла головна медсестра лікарні Галина Ярчук, пише Фіртка.

За її словами, знезаражене медичне сміття утилізовує львівське переробне підприємство. Із ним медзаклад співпрацює понад п’ятнадцять років.

У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії працюють дві медсестри та лікар. Верхній одяг медичні працівники переодягають на першому поверсі лікарні. Засоби індивідуального захисту розташовані окремо – в ординаторській. Одноразові медичні костюми, маски та рукавички медики змінюють кожні чотири години. Окуляри та щитки дезінфікують спеціальним розчином.

читайте також: Як утилізовують медичні COVID-відходи в міській клінічній лікарні № 1 Івано-Франківська

Медсестра відділення Оксана Феденько розповідає, коли у лікарні була стовідсоткова заповненість ліжко-місць, спецодяг змінювали ще частіше.

"Зміна починається важко. Коли лише заходиш у відділення, то одразу чуєш гуркіт наших апаратів. І вже морально стає важко. Але ми до цього звикли, – говорить Оксана Феденько. – У спецодязі жарко і незручно. Відчуття таке, ніби вийшов з лазні. Але працюємо, виходу немає. Так ми мусимо себе захищати".

Засоби індивідуального захисту, спецодяг медпрацівників та використане медичне обладнання у Лисецькій лікарні сортують і зберігають до утилізації окремо. Потім продезінфіковані відходи відносять до спеціального пункту збору. За словами головної медсестри Галини Ярчук, це приміщення розташоване на безпечній відстані від лікарні.

"Після використання ми дезінфікуємо сміття у пакетах, їх щільно зав’язуємо. Тоді відносимо ці пакети на зберігання в спеціальне приміщення. Робимо усе для того, аби коронавірус не розповсюджувався далі", – зазначила Галина Ярчук.

Кожні два-три тижні медичне сміття з Лисецької лікарні забирає львівське переробне підприємство. Заступник генерального директора Ярослав Чеснок розповідає, що послуги утилізації відходів кожен медзаклад оплачує самостійно. Ці витрати входять в кошторис лікарень.

"З певною періодичністю приїжджає представник із львівської фірми і забирає ці відходи. Все це рахується, адже ми за цю послугу платимо. Зараз, звичайно, відходів стало більше, тому представники підприємства приїжджають частіше. Але затримок немає. Вони нас влаштовують як партнери", – зауважив Яролав Чеснок.

Генеральний директор додає, що у Львові сміття спалюють при високих температурах. Медичні відходи з Лисецької лікарні переробне підприємство забере на утилізацію 31-го березня.


Фіртка повідомляла, що, на Прикарпатті за добу підтвердили 297 випадків зараження, одинадцять — летальних.

Нагадаємо, Івано-Франківщина з "червоної" зони поки не вийшла. Однак, регіональна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення послабити певні карантинні обмеження.

У МОЗ припускають, що спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.

До слова, в Івано-Франківську спостерігають зменшення кількості хворих, однак фіксують високу летальність.

Окрім того, в Івано-Франківську підтвердили два випадки "британського" штаму COVID-19.

Додамо, що франківські медики два тижні рятували 8-річну дитину з COVID-19.

Крім того, франківські медики врятували півторамісячне немовля з COVID-19 та патологією шлунка.


Читайте також:

У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті

Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)

Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19

В Івано-Франківську майже 80% пацієнтів з COVID-19 — кисневозалежні

У Франківську збільшилась кількість бактеріальних пневмоній

У франківській лікарні модернізують систему киснезабезпечення

Обмежений в'їзд та тижневий карантин: Буковель припиняє роботу

На Прикарпатті три COVID-лікарні завантажені на 100%

Шмигаль: Після введення "червоної" зони ситуація на Прикарпатті почала стабілізуватися

У хворих з Івано-Франківська виявили нові мутації «британського» штаму COVID-19


30.03.2021 1086
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1227
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1919
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2051 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7430
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15169 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2012

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

208

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

961

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1029

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1818
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

215
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

596
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

830
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

837
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1897
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

929
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35079 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

422
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

563
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

891
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

795