Сім місць на Прикарпатті, де можна зустріти Миколая

Наближається свято, яке з нетерпінням очікують не лише діти, а й дорослі. Мова йде про День святого Миколая.

За легендою, Миколай таємно приносив у будинки бідних людей одяг, їжу, іграшки для дітей, ліки для хворих. Якщо вірити у цього святого – мрії обов’язково збуваються.

Видання Бліц-Інфо підготувало перелік місць на Івано-Франківщині, де можна зустріти чудотворця.


Садиба святого Миколая на Косівщині

У селі Пістинь Косівського району діє офіційна резиденція святого Миколая. Сюди, аби побачити святого, приїжджають дітлахи з усієї України. Знаходиться вона на території Національного природного парку «Гуцульщина».

Садиба оформлена у традиційному карпатському дерев’яному стилі. Тут  діти можуть побачити, як живе святий Миколай, де працює і де спить, відвідати цікаву екскурсію та познайомитись зі святим особисто. Також можна сходити на виставку новорічних ялинкових прикрас, а на майстер-класі всі охочі можуть власними руками зробити для себе іграшку зі спеціальних заготовок.

Цілий рік тут працює пошта, куди діти можуть написати листа з бажаннями.

Садиба відкрита не лише в зимовий сезон, а й цілорічно. А домовлятись про зустріч-екскурсію потрібно наперед за номером телефону: 097 66 12 402. Працює садиба без вихідних з 10 до 16 години.


Хатинка святого Миколая у Більшівцях

До 18 грудня у Більшівцях прийматиме гостей «Хатинка Святого Миколая». Щодня тут відбуваються різноманітні майстер-класи – розпис пряників, виготовлення ангеликів, новорічних іграшок, заплановані Андріївські вечорниці, лялькова вистава та головне дитяче свято до Дня Миколая.

Проєкт благодійний. Добровільні пожертви, зібрані під час роботи хатинки та окремих заходів, будуть спрямовані на підтримку дітей пільгових категорій.

Для груп дітей з Івано-Франківської області «Хатинка Миколая» відкрита щодня з 14 до 18 години. Контактний телефон: 067 29 98 615.


Садиба святого Миколая у Делятині

Цю садибу відкриють 13 грудня. Знаходиться вона на території Любіжнянського лісництва. На гостей свята чекає театралізоване дійство “Іде до нас Святий Миколай”, майстер-класи з виготовлення новорічних прикрас, виставка малюнків учнів Делятинської громади, дитяча виставка найкращих різдвяних віночків та ялинок.

Працюватиме садиба з понеділка до п’ятниці з 10 до 15 години, а у суботу – неділю з 12 до 17.


Будиночок на Новорічному ярмарку в Івано-Франківську

Зустріти святого Миколая цього року з 13 до 19 грудня можна буде і на новорічно-різдвяному ярмарку.

На Вічевому майдані вже облаштувати будиночок, в якому через декілька днів прийматиме чудотворець. До цього часу тут функціонує фотозона.

У “резиденції” кожен зможе особисто зустрітись із Миколаєм, написати та особисто передати листа, а також зробити фото на згадку. 

Працюватиме будиночок з 16 до 19 години.


Резиденція святого Миколая у Калуші

Напередодні Свята Миколая вже кілька років поспіль у палаці культури «Мінерал» в Калуші відкривається резиденція святого. Цього року її відкриють у неділю, 15 грудня. У день відкриття резиденція діятиме з 15.00 до 18.00 для всіх калушан. А от з 16 по 19 грудня проводитимуться дійства виключно для організованих груп. Спершу діток запросять на виставу, а відтак буде друга частина свята — інтерактивні ігри, розваги та живе спілкування з Миколаєм. Програма триватиме впродовж години.


Садиба святого Миколая у Тишківця

Вже тринадцятий рік діє садиба чудотворця й у селі Тишківці Городенківського району. Щоправда, зустріти його тут можна тільки 19 грудня. Щороку тут для дітей організовують співи, танці, забави та солодкі подарунки.


Магазини та розважальні центри

Якщо ж ви не маєте можливості далеко їхати у гості до святого Миколая, а ваша дитина хоче побачити його, тоді варто завітати у великі торгові центри, магазини чи розважальні центри Франківська. Цей варіант також підійде тим, хто хоче не очікувати своєї черги на морозі. Щороку у великих розважальних центрах перед самим святом можна зустріти чудотворця та сфотографуватись із ним.


11.12.2019 6953
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

784
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

603
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9356 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2695 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

187

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

163
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

490
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488