Сільський туризм в Україні: підеш зі мною на сінник?

 

Якщо при слові «відпочинок» у вас перед очима спливають картини спокійного, розміреного сільського життя – парне коров’яче молоко, мокра свіжоскошена трава, ночівлі на сіннику і т. д. – це явні ознаки прояву тяги до сільського туризму.

 

У цього виду відпочинку маса синонімів, ось тільки деякі з них: зелений, етнографічний, агротуризм.

 

Простіше кажучи, це відпочинок в сільській місцевості, в якій є культурно-пізнавальні туристичні об’єкти.

Джерело фото: almaritour.com.ua.

Зазвичай зайнятися таким видом туризму тягне людей, які втомилися від міської суєти, особливо в мегаполісах, з їх шаленим ритмом життя, та й просто охочих зануритися в нову для себе атмосферу, пізнати щось незвичайне, познайомитися з іншою культурою або, можливо, навіть освоїти нову професію.

Джерело фото: bodo.ua.

Скільки коштує стати агротуристом

Прагматичних і розсудливих завжди не в останню чергу цікавить питання: у скільки виллється захоплююча подорож у глибинку? Оскільки діапазон цін досить широкий, то вартість відпочинку в цілому буде залежати від таких факторів:

  1. Сезонність. Ціна коливається залежно від пори року, новорічних, різдвяних та великодніх свят; найбільш дешевий період міжсезоння. Так, в агросадибі можна зупинитися за 50 грн/доба і вище.
  2. Інфраструктура. Віддаленість села від доріг, річки-озера-моря, наявність магазину, медпункту і т. д.
  3. Побут. Наявність холодильника, телевізора, ванни/душової, туалету, газової або електроплити.
  4. Додаткові цікавинки. Екскурсії, трансфер до місця, майстер-класи з виготовлення глечиків, вишивки, катання на човні, конях, доїння корови і т. д. У середньому, майстер-клас обійдеться в 70–150 грн.
  5. Пам’ятки, що знаходяться неподалік. Рукотворні і природні особливості ландшафту, екологічна обстановка. Як правило, відвідування нацпарків безкоштовне. Гроші можуть взяти за додаткові послуги, наприклад, супровід гіда по екологічних стежках, навчання основ верхової їзди, виживання в лісі. Це може коштувати від 50 грн/особа.

Словом, є варіант просто поїхати, куди очі дивляться в прагненні «торкнутися витоків», а є можливість вирушити в одну з багатьох спеціально побудованих садиб (в тому ж Закарпатті), але це для туристів, які не хочуть жертвувати звичними благами цивілізації. Але загалом можна впевнено сказати, що в плані цін сільський туризм в Україні вельми привабливий у зв’язку з гнучкою системою.

Джерело фото: foto.ua.

З чого почати

Починати варто з того, куди лежить душа поїхати і затриматися на певний час. Як уже зазначалося вище, можна обрати відпочинок у садибі, яких, наприклад, в областях Західної України, і особливо Закарпатті, десятки. Можливо, не варто відразу ж занурюватися в сільський екстрим по повній програмі (їхати в глушину, жити в похилій хаті зі зручностями у дворі; хоча комусь і такий відпочинок до вподоби), а для початку з’їздити куди-небудь ближче, аби взагалі зрозуміти, яких вражень ви чекаєте від агротуризму. Спокійна обстановка буде і в спеціально збудованому для туристів особняку, і в простенькій хатинці, домашніми фруктами і соліннями також можуть почастувати і там, і там.

Джерело фото: picsfab.com.

Куди податися агротуристу в Україні

Що стосується сільського туризму, то тут Україна пропонує величезний вибір. IGotoWorld.com пройшовся зі сходу країни на захід:

Джерело фото: panoramio.com, автор: Dima Bogomolov.

  • Село Петриківка Дніпропетровської області з головою занурить вас в атмосферу козацтва та знаменитого петриківського розпису.

Джерело фото: pustunchik.ua.

Джерело фото: nature.ck.ua.

Джерело фото: panoramio.com, автор: Ekaterina_III.

  • У Київській області є таке селище – Балико-Щучинка (Кагарлицький район). Цікаве воно не тільки тим, що розташоване на дніпровському березі, а й тим, що в цих краях створюється музейний комплекс на розкопках поселення трипільської культури.

Джерело фото: panoramio.com, автор: Dmitriy Demchenko.

  • Вінницька, Хмельницька і Тернопільська області, що утворюють Поділля, привабливі оборонними спорудами, що залишилися після татарських набігів (Хотинська фортеця та замок Кам’янець-Подільський). В цих краях можна побачити своїми очима багато з тих речей, яких не бачать заїжджі туристи, якщо домовитися із сільськими господарями. Можна порибалити з ночівлею в лісі, виліпити сувеніри з природних матеріалів, навчитися пекти домашній хліб (Вінницька область); у Грицеві Хмельницької області пропонується активний відпочинок і програма оздоровлення; пожити в селі в каньйоні Дністра, оглянути околиці Почаєва і відвідати монастир (Тернопільська область).

Джерело фото: about-ukraine.com.

  • Закарпаття, Волинська, Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька області – це справжня знахідка для сільського туриста. Одні тільки карпатські Яремче, Рахів, Славське, Ворохта та багато інших чого варті. Тут і катання на лижах, і походи в гори, і збір грибів та ягід, і знайомство з місцевими звичаями і смачною кухнею.

Джерело фото: allkarpaty.com.

Як видно, сільський (зелений, агро) туризм в Україні досить цікавий, різноманітний і може бути не дуже витратним. Тому якщо ви вже задумалися про такий вид відпочинку, то краще всього зайнятися моніторингом в інтернеті і пошуком всієї потрібної інформації, оскільки не всі туристичні фірми придивляються до цього сегмента, і тому не завжди можуть запропонувати відпочинок подібного роду своїм клієнтам.

 

IGotoWorld.com


02.08.2015 3321 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1013
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2603 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2185
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3036
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2643
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2360 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

491

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

495

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

988

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2209
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

688
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1957
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2053
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

230
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

840
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5539
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7404
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1416
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

694
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1071 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1574 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1432