Сільський туризм в Україні: підеш зі мною на сінник?

 

Якщо при слові «відпочинок» у вас перед очима спливають картини спокійного, розміреного сільського життя – парне коров’яче молоко, мокра свіжоскошена трава, ночівлі на сіннику і т. д. – це явні ознаки прояву тяги до сільського туризму.

 

У цього виду відпочинку маса синонімів, ось тільки деякі з них: зелений, етнографічний, агротуризм.

 

Простіше кажучи, це відпочинок в сільській місцевості, в якій є культурно-пізнавальні туристичні об’єкти.

Джерело фото: almaritour.com.ua.

Зазвичай зайнятися таким видом туризму тягне людей, які втомилися від міської суєти, особливо в мегаполісах, з їх шаленим ритмом життя, та й просто охочих зануритися в нову для себе атмосферу, пізнати щось незвичайне, познайомитися з іншою культурою або, можливо, навіть освоїти нову професію.

Джерело фото: bodo.ua.

Скільки коштує стати агротуристом

Прагматичних і розсудливих завжди не в останню чергу цікавить питання: у скільки виллється захоплююча подорож у глибинку? Оскільки діапазон цін досить широкий, то вартість відпочинку в цілому буде залежати від таких факторів:

  1. Сезонність. Ціна коливається залежно від пори року, новорічних, різдвяних та великодніх свят; найбільш дешевий період міжсезоння. Так, в агросадибі можна зупинитися за 50 грн/доба і вище.
  2. Інфраструктура. Віддаленість села від доріг, річки-озера-моря, наявність магазину, медпункту і т. д.
  3. Побут. Наявність холодильника, телевізора, ванни/душової, туалету, газової або електроплити.
  4. Додаткові цікавинки. Екскурсії, трансфер до місця, майстер-класи з виготовлення глечиків, вишивки, катання на човні, конях, доїння корови і т. д. У середньому, майстер-клас обійдеться в 70–150 грн.
  5. Пам’ятки, що знаходяться неподалік. Рукотворні і природні особливості ландшафту, екологічна обстановка. Як правило, відвідування нацпарків безкоштовне. Гроші можуть взяти за додаткові послуги, наприклад, супровід гіда по екологічних стежках, навчання основ верхової їзди, виживання в лісі. Це може коштувати від 50 грн/особа.

Словом, є варіант просто поїхати, куди очі дивляться в прагненні «торкнутися витоків», а є можливість вирушити в одну з багатьох спеціально побудованих садиб (в тому ж Закарпатті), але це для туристів, які не хочуть жертвувати звичними благами цивілізації. Але загалом можна впевнено сказати, що в плані цін сільський туризм в Україні вельми привабливий у зв’язку з гнучкою системою.

Джерело фото: foto.ua.

З чого почати

Починати варто з того, куди лежить душа поїхати і затриматися на певний час. Як уже зазначалося вище, можна обрати відпочинок у садибі, яких, наприклад, в областях Західної України, і особливо Закарпатті, десятки. Можливо, не варто відразу ж занурюватися в сільський екстрим по повній програмі (їхати в глушину, жити в похилій хаті зі зручностями у дворі; хоча комусь і такий відпочинок до вподоби), а для початку з’їздити куди-небудь ближче, аби взагалі зрозуміти, яких вражень ви чекаєте від агротуризму. Спокійна обстановка буде і в спеціально збудованому для туристів особняку, і в простенькій хатинці, домашніми фруктами і соліннями також можуть почастувати і там, і там.

Джерело фото: picsfab.com.

Куди податися агротуристу в Україні

Що стосується сільського туризму, то тут Україна пропонує величезний вибір. IGotoWorld.com пройшовся зі сходу країни на захід:

Джерело фото: panoramio.com, автор: Dima Bogomolov.

  • Село Петриківка Дніпропетровської області з головою занурить вас в атмосферу козацтва та знаменитого петриківського розпису.

Джерело фото: pustunchik.ua.

Джерело фото: nature.ck.ua.

Джерело фото: panoramio.com, автор: Ekaterina_III.

  • У Київській області є таке селище – Балико-Щучинка (Кагарлицький район). Цікаве воно не тільки тим, що розташоване на дніпровському березі, а й тим, що в цих краях створюється музейний комплекс на розкопках поселення трипільської культури.

Джерело фото: panoramio.com, автор: Dmitriy Demchenko.

  • Вінницька, Хмельницька і Тернопільська області, що утворюють Поділля, привабливі оборонними спорудами, що залишилися після татарських набігів (Хотинська фортеця та замок Кам’янець-Подільський). В цих краях можна побачити своїми очима багато з тих речей, яких не бачать заїжджі туристи, якщо домовитися із сільськими господарями. Можна порибалити з ночівлею в лісі, виліпити сувеніри з природних матеріалів, навчитися пекти домашній хліб (Вінницька область); у Грицеві Хмельницької області пропонується активний відпочинок і програма оздоровлення; пожити в селі в каньйоні Дністра, оглянути околиці Почаєва і відвідати монастир (Тернопільська область).

Джерело фото: about-ukraine.com.

  • Закарпаття, Волинська, Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька області – це справжня знахідка для сільського туриста. Одні тільки карпатські Яремче, Рахів, Славське, Ворохта та багато інших чого варті. Тут і катання на лижах, і походи в гори, і збір грибів та ягід, і знайомство з місцевими звичаями і смачною кухнею.

Джерело фото: allkarpaty.com.

Як видно, сільський (зелений, агро) туризм в Україні досить цікавий, різноманітний і може бути не дуже витратним. Тому якщо ви вже задумалися про такий вид відпочинку, то краще всього зайнятися моніторингом в інтернеті і пошуком всієї потрібної інформації, оскільки не всі туристичні фірми придивляються до цього сегмента, і тому не завжди можуть запропонувати відпочинок подібного роду своїм клієнтам.

 

IGotoWorld.com


02.08.2015 3286 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

348
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1405
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2595 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3642
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3002
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2152

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

622

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

473

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1641

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1804
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

296
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

511
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

813
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4993
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

363
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

888
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10133
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

517
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

270
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

378
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

405
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

725