Сільський туризм в Україні: підеш зі мною на сінник?

 

Якщо при слові «відпочинок» у вас перед очима спливають картини спокійного, розміреного сільського життя – парне коров’яче молоко, мокра свіжоскошена трава, ночівлі на сіннику і т. д. – це явні ознаки прояву тяги до сільського туризму.

 

У цього виду відпочинку маса синонімів, ось тільки деякі з них: зелений, етнографічний, агротуризм.

 

Простіше кажучи, це відпочинок в сільській місцевості, в якій є культурно-пізнавальні туристичні об’єкти.

Джерело фото: almaritour.com.ua.

Зазвичай зайнятися таким видом туризму тягне людей, які втомилися від міської суєти, особливо в мегаполісах, з їх шаленим ритмом життя, та й просто охочих зануритися в нову для себе атмосферу, пізнати щось незвичайне, познайомитися з іншою культурою або, можливо, навіть освоїти нову професію.

Джерело фото: bodo.ua.

Скільки коштує стати агротуристом

Прагматичних і розсудливих завжди не в останню чергу цікавить питання: у скільки виллється захоплююча подорож у глибинку? Оскільки діапазон цін досить широкий, то вартість відпочинку в цілому буде залежати від таких факторів:

  1. Сезонність. Ціна коливається залежно від пори року, новорічних, різдвяних та великодніх свят; найбільш дешевий період міжсезоння. Так, в агросадибі можна зупинитися за 50 грн/доба і вище.
  2. Інфраструктура. Віддаленість села від доріг, річки-озера-моря, наявність магазину, медпункту і т. д.
  3. Побут. Наявність холодильника, телевізора, ванни/душової, туалету, газової або електроплити.
  4. Додаткові цікавинки. Екскурсії, трансфер до місця, майстер-класи з виготовлення глечиків, вишивки, катання на човні, конях, доїння корови і т. д. У середньому, майстер-клас обійдеться в 70–150 грн.
  5. Пам’ятки, що знаходяться неподалік. Рукотворні і природні особливості ландшафту, екологічна обстановка. Як правило, відвідування нацпарків безкоштовне. Гроші можуть взяти за додаткові послуги, наприклад, супровід гіда по екологічних стежках, навчання основ верхової їзди, виживання в лісі. Це може коштувати від 50 грн/особа.

Словом, є варіант просто поїхати, куди очі дивляться в прагненні «торкнутися витоків», а є можливість вирушити в одну з багатьох спеціально побудованих садиб (в тому ж Закарпатті), але це для туристів, які не хочуть жертвувати звичними благами цивілізації. Але загалом можна впевнено сказати, що в плані цін сільський туризм в Україні вельми привабливий у зв’язку з гнучкою системою.

Джерело фото: foto.ua.

З чого почати

Починати варто з того, куди лежить душа поїхати і затриматися на певний час. Як уже зазначалося вище, можна обрати відпочинок у садибі, яких, наприклад, в областях Західної України, і особливо Закарпатті, десятки. Можливо, не варто відразу ж занурюватися в сільський екстрим по повній програмі (їхати в глушину, жити в похилій хаті зі зручностями у дворі; хоча комусь і такий відпочинок до вподоби), а для початку з’їздити куди-небудь ближче, аби взагалі зрозуміти, яких вражень ви чекаєте від агротуризму. Спокійна обстановка буде і в спеціально збудованому для туристів особняку, і в простенькій хатинці, домашніми фруктами і соліннями також можуть почастувати і там, і там.

Джерело фото: picsfab.com.

Куди податися агротуристу в Україні

Що стосується сільського туризму, то тут Україна пропонує величезний вибір. IGotoWorld.com пройшовся зі сходу країни на захід:

Джерело фото: panoramio.com, автор: Dima Bogomolov.

  • Село Петриківка Дніпропетровської області з головою занурить вас в атмосферу козацтва та знаменитого петриківського розпису.

Джерело фото: pustunchik.ua.

Джерело фото: nature.ck.ua.

Джерело фото: panoramio.com, автор: Ekaterina_III.

  • У Київській області є таке селище – Балико-Щучинка (Кагарлицький район). Цікаве воно не тільки тим, що розташоване на дніпровському березі, а й тим, що в цих краях створюється музейний комплекс на розкопках поселення трипільської культури.

Джерело фото: panoramio.com, автор: Dmitriy Demchenko.

  • Вінницька, Хмельницька і Тернопільська області, що утворюють Поділля, привабливі оборонними спорудами, що залишилися після татарських набігів (Хотинська фортеця та замок Кам’янець-Подільський). В цих краях можна побачити своїми очима багато з тих речей, яких не бачать заїжджі туристи, якщо домовитися із сільськими господарями. Можна порибалити з ночівлею в лісі, виліпити сувеніри з природних матеріалів, навчитися пекти домашній хліб (Вінницька область); у Грицеві Хмельницької області пропонується активний відпочинок і програма оздоровлення; пожити в селі в каньйоні Дністра, оглянути околиці Почаєва і відвідати монастир (Тернопільська область).

Джерело фото: about-ukraine.com.

  • Закарпаття, Волинська, Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька області – це справжня знахідка для сільського туриста. Одні тільки карпатські Яремче, Рахів, Славське, Ворохта та багато інших чого варті. Тут і катання на лижах, і походи в гори, і збір грибів та ягід, і знайомство з місцевими звичаями і смачною кухнею.

Джерело фото: allkarpaty.com.

Як видно, сільський (зелений, агро) туризм в Україні досить цікавий, різноманітний і може бути не дуже витратним. Тому якщо ви вже задумалися про такий вид відпочинку, то краще всього зайнятися моніторингом в інтернеті і пошуком всієї потрібної інформації, оскільки не всі туристичні фірми придивляються до цього сегмента, і тому не завжди можуть запропонувати відпочинок подібного роду своїм клієнтам.

 

IGotoWorld.com


02.08.2015 3531 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2453
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19588
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1753
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1228 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3881

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

145

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2015

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1316
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

383
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

911
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

641
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

615
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

752
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1646
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8060
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

499
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2062 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741