Штучний інтелект у вантажоперевезеннях

Штучний інтелект у вантажоперевезеннях – стаття від SAMOSVALL

Технологія штучного інтелекту, відома як ШІ, це інтелект, який демонструється машинами. Завдяки технології ІІ комп'ютерні програми здатні навчатися та імітувати дії людей. Він імітує такі характеристики, як здатність розмірковувати, знаходити сенс та вчитися на досвіді. ШІ здатний розумно виконувати завдання без прямих інструкцій. Хоча ШІ існує з 1950-х років, завдяки технологічному прогресу його популярність сьогодні зростає.

Сьогодні вважається, що ШІ знижує кількість людських помилок і його можна побачити всюди навколо нас. Якщо ви користуєтеся такими системами, як Siri або Alexa, ви використовували ШІ. Якщо ви користувалися системою GPS, ви використовували ШІ. А якщо ви коли-небудь заходили на сайт та користувалися системою чату, ви використовували ШІ. ШІ використовується в багатьох сферах та галузях, включаючи рекламу, охорону здоров'я, роздрібну торгівлю та електронну комерцію, фінансування, виробництво, вантажоперевезення та транспорт.

Як ШІ змінює індустрію вантажоперевезень

Транспортна галузь постійно змінюється, і з цих змін, особливо у секторі вантажоперевезень, можна віднести з приводу розвитку технології штучного інтелекту. Нижче ми розглянемо деякі зі справжніх та майбутніх змін, які вніс ШІ.

ШІ та автоматизація бек-офісу

Операції бек-офісу життєво важливі для промисловості вантажоперевезень та логістики. ШІ вивів цей сектор на новий рівень, підвищивши швидкість та точність роботи багатьох бек-офісів. Навіть за достатньої підготовки персоналу все одно можливі людські помилки. ІІ зрештою заощаджує час і гроші, підвищує продуктивність та знижує кількість людських помилок.

Наприклад, зараз існують роботизовані машини, які можуть виконувати такі повсякденні завдання, як керування вантажами, сортування інвентарю та передиктивна аналітика. Машинне навчання допомагає судноплавним компаніям планувати наперед, аналізуючи закономірності минулих сезонів перевезень. Автотранспортні компанії можуть споживати більше даних за коротший проміжок часу.

У деяких автотранспортних компаніях ШІ повністю автоматизував процес посередництва, виконуючи такі дії, як базовий підбір вантажу та водія. ШІ особливо корисний для невеликих вантажних компаній та власників-операторів, оскільки їм не потрібно турбуватися про наявність робочої сили для виконання певних обов'язків. Це дозволяє їм зосередитись на розвитку свого бізнесу, наданні клієнтам відмінного сервісу та заробляння грошей.

ШІ на дорозі

ШІ змінив не лише роботу бек-офісу, а й життя на дорозі. При згадці терміна ШІ люди зазвичай думають про автономні вантажівки, також відомі як саморухливі вантажівки. Хоча такі компанії, як Tesla і Uber, лідирують у розробці автомобілів, що само рухаються, ШІ присутні на дорогах вже сьогодні.

Ми всі можемо погодитися з тим, що життя на дорозі стало набагато простіше завдяки системам GPS. Сьогодні системи GPS можуть робити такі речі, як пошук коротших маршрутів, виявлення аварій та небезпек на дорогах, а також зупиняти водіїв від перевищення швидкості в режимі реального часу. Водії вантажівок щодня проводять годинник у дорозі, а завдяки розвитку штучного інтелекту вантажівки оснащуються такими системами, як система допомоги під час руху по смузі, круїз-контроль та система запобігання зіткненням.

Майбутнє ШІ у вантажоперевезеннях

Оскільки вантажоперевезення є важливою частиною логістики та транспортної індустрії, людям цікаво дізнатися, що майбутнє ШІ та машинного навчання означає для них. У міру того, як все більше вантажних компаній впроваджуватимуть нові методи роботи, ШІ продовжуватиме впливати як на водіїв, так і на власників самоскидів.

ШІ продовжить впроваджувати інновації у те, як далекобійники орієнтуються на дорозі, як вони керують робочим процесом та регулюють операції. Незважаючи на те, що ШІ розвивається, він не може зробити все. Людський дотик, як і раніше, необхідний і, як і раніше, знаходиться на вершині ланцюга. У той час як багато представників автотранспортної галузі приймають ШІ, в інших він викликає побоювання.

Для водіїв вантажівок

Оскільки в галузі вантажоперевезень відчувається брак водіїв, за інформацією компанії samosvall.com.ua, водії вантажівок турбуються, що вони втратять роботу через ШІ. В даний час ШІ все ще покладається на людські знання. Навіть саморухливі автомобілі в даний час потребують людину для забезпечення безпеки. Припустимо, що автономні автомобілі все ж таки прийдуть до влади, але водії вантажівок все одно будуть робити більше, ніж просто водити самоскид. Так само, як обладнання, яке піднімає тяжкості, все ще потребує людини. Водії самоскидів, як і раніше, мають право на занепокоєння, оскільки ШІ продовжує розвиватися.

Для власників

Для власників автотранспортних компаній життя з ШІ буде й надалі спрощуватися. Програмні досягнення, які створює ШІ, будуть і надалі вносити інновації у повсякденну роботу. Від прогнозування до навантаження та розвантаження вантажів ШІ полегшує типові проблеми, з якими стикаються власники компаній. Хоча ШІ має багато переваг, природно, є й проблеми. Вартість інтеграції ШІ все ще є основним бар'єром для багатьох власників вантажних компаній у всьому світі. Оскільки ШІ коштує так дорого, країни третього світу можуть виявитися не в змозі запровадити ШІ. ШІ це не проста комп'ютерна система, яку ви підключаєте; він потребує глибоких технічних знань, тому навчання також є фактором вартості.

Партнерський матеріал


28.04.2022 1307
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2391
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19420
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1744
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1214 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2263
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3862

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

123

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2004

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

694

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1303
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

378
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

905
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24399
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

631
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

609
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

743
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1638
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8047
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

470
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

776
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2051 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

733