Штучний інтелект у вантажоперевезеннях

Штучний інтелект у вантажоперевезеннях – стаття від SAMOSVALL

Технологія штучного інтелекту, відома як ШІ, це інтелект, який демонструється машинами. Завдяки технології ІІ комп'ютерні програми здатні навчатися та імітувати дії людей. Він імітує такі характеристики, як здатність розмірковувати, знаходити сенс та вчитися на досвіді. ШІ здатний розумно виконувати завдання без прямих інструкцій. Хоча ШІ існує з 1950-х років, завдяки технологічному прогресу його популярність сьогодні зростає.

Сьогодні вважається, що ШІ знижує кількість людських помилок і його можна побачити всюди навколо нас. Якщо ви користуєтеся такими системами, як Siri або Alexa, ви використовували ШІ. Якщо ви користувалися системою GPS, ви використовували ШІ. А якщо ви коли-небудь заходили на сайт та користувалися системою чату, ви використовували ШІ. ШІ використовується в багатьох сферах та галузях, включаючи рекламу, охорону здоров'я, роздрібну торгівлю та електронну комерцію, фінансування, виробництво, вантажоперевезення та транспорт.

Як ШІ змінює індустрію вантажоперевезень

Транспортна галузь постійно змінюється, і з цих змін, особливо у секторі вантажоперевезень, можна віднести з приводу розвитку технології штучного інтелекту. Нижче ми розглянемо деякі зі справжніх та майбутніх змін, які вніс ШІ.

ШІ та автоматизація бек-офісу

Операції бек-офісу життєво важливі для промисловості вантажоперевезень та логістики. ШІ вивів цей сектор на новий рівень, підвищивши швидкість та точність роботи багатьох бек-офісів. Навіть за достатньої підготовки персоналу все одно можливі людські помилки. ІІ зрештою заощаджує час і гроші, підвищує продуктивність та знижує кількість людських помилок.

Наприклад, зараз існують роботизовані машини, які можуть виконувати такі повсякденні завдання, як керування вантажами, сортування інвентарю та передиктивна аналітика. Машинне навчання допомагає судноплавним компаніям планувати наперед, аналізуючи закономірності минулих сезонів перевезень. Автотранспортні компанії можуть споживати більше даних за коротший проміжок часу.

У деяких автотранспортних компаніях ШІ повністю автоматизував процес посередництва, виконуючи такі дії, як базовий підбір вантажу та водія. ШІ особливо корисний для невеликих вантажних компаній та власників-операторів, оскільки їм не потрібно турбуватися про наявність робочої сили для виконання певних обов'язків. Це дозволяє їм зосередитись на розвитку свого бізнесу, наданні клієнтам відмінного сервісу та заробляння грошей.

ШІ на дорозі

ШІ змінив не лише роботу бек-офісу, а й життя на дорозі. При згадці терміна ШІ люди зазвичай думають про автономні вантажівки, також відомі як саморухливі вантажівки. Хоча такі компанії, як Tesla і Uber, лідирують у розробці автомобілів, що само рухаються, ШІ присутні на дорогах вже сьогодні.

Ми всі можемо погодитися з тим, що життя на дорозі стало набагато простіше завдяки системам GPS. Сьогодні системи GPS можуть робити такі речі, як пошук коротших маршрутів, виявлення аварій та небезпек на дорогах, а також зупиняти водіїв від перевищення швидкості в режимі реального часу. Водії вантажівок щодня проводять годинник у дорозі, а завдяки розвитку штучного інтелекту вантажівки оснащуються такими системами, як система допомоги під час руху по смузі, круїз-контроль та система запобігання зіткненням.

Майбутнє ШІ у вантажоперевезеннях

Оскільки вантажоперевезення є важливою частиною логістики та транспортної індустрії, людям цікаво дізнатися, що майбутнє ШІ та машинного навчання означає для них. У міру того, як все більше вантажних компаній впроваджуватимуть нові методи роботи, ШІ продовжуватиме впливати як на водіїв, так і на власників самоскидів.

ШІ продовжить впроваджувати інновації у те, як далекобійники орієнтуються на дорозі, як вони керують робочим процесом та регулюють операції. Незважаючи на те, що ШІ розвивається, він не може зробити все. Людський дотик, як і раніше, необхідний і, як і раніше, знаходиться на вершині ланцюга. У той час як багато представників автотранспортної галузі приймають ШІ, в інших він викликає побоювання.

Для водіїв вантажівок

Оскільки в галузі вантажоперевезень відчувається брак водіїв, за інформацією компанії samosvall.com.ua, водії вантажівок турбуються, що вони втратять роботу через ШІ. В даний час ШІ все ще покладається на людські знання. Навіть саморухливі автомобілі в даний час потребують людину для забезпечення безпеки. Припустимо, що автономні автомобілі все ж таки прийдуть до влади, але водії вантажівок все одно будуть робити більше, ніж просто водити самоскид. Так само, як обладнання, яке піднімає тяжкості, все ще потребує людини. Водії самоскидів, як і раніше, мають право на занепокоєння, оскільки ШІ продовжує розвиватися.

Для власників

Для власників автотранспортних компаній життя з ШІ буде й надалі спрощуватися. Програмні досягнення, які створює ШІ, будуть і надалі вносити інновації у повсякденну роботу. Від прогнозування до навантаження та розвантаження вантажів ШІ полегшує типові проблеми, з якими стикаються власники компаній. Хоча ШІ має багато переваг, природно, є й проблеми. Вартість інтеграції ШІ все ще є основним бар'єром для багатьох власників вантажних компаній у всьому світі. Оскільки ШІ коштує так дорого, країни третього світу можуть виявитися не в змозі запровадити ШІ. ШІ це не проста комп'ютерна система, яку ви підключаєте; він потребує глибоких технічних знань, тому навчання також є фактором вартості.

Партнерський матеріал


28.04.2022 1266
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

885
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1572 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2350
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2176 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7515
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15229 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

282

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1014

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1078

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1864
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

261
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

638
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

881
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

895
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1933
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

982
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35129 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

235
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

463
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

603
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

930