Шпалери в коридор. Які вибрати і як краще клеїти?

Підбирати шпалери для обклеювання коридору потрібно з розумом - якщо зробити неправильний вибір, можна візуально зменшити простір або зробити його занадто темним.

До того ж важливо, щоб стиль коридору органічно поєднався з іншими кімнатами. А ще краще продумати заздалегідь, як буде виглядати коридор - якого кольору і в якому стилі будуть предмети меблів в приміщенні. Підібрати відповідний варіант під них буде набагато легше.


На що звернути увагу при підборі шпалер?

Коридор разюче відрізняється від інших кімнат будинку, і сюди навряд чи підійдуть ті ж види шпалер для стін, що і для інших приміщень. При виборі шпалер для коридору пам'ятайте, що зазвичай в коридорі немає вікон, а значить, ця кімната буде набагато темнішою, ніж інші.

Якщо вибрати для передпокою темні шпалери на стіни, це зробить приміщення занадто похмурим. Якщо ж душа все ж тяжіє до сірих тонів, продумайте додаткові джерела освітлення для коридору.

Світлі шпалери зроблять приміщення візуально просторішим, а в більшості квартир передпокої не відрізняються великою площею. Пам'ятайте також, що коридор - це місце, де більше пилу і бруду, тому шпалери тут повинні бути зносостійкими.

Традиційно за типом шпалер для стін коридору вибирають вінілові, флізелінові або склотканині варіанти. Розглянемо переваги кожного варіанта.

1. Вінілове полотно служить до 20 років завдяки своїй щільності. Воно не вицвітає з часом і легко переносить подряпини та інші дрібні пошкодження.

2. Бамбукові шпалери можуть бути фактурними або гладкими, і їх дозволяється клеїти навіть на не дуже рівні стіни. Великий плюс флізелінових шпалер - їх легка чистка. Візьміть ганчірку і воду з будь-яким мийним засобом - шпалери досить буде просто помити.

3. Склотканина дуже міцна (це покриття можна чистити навіть щіткою) і не схильна до впливу вологи. Такі шпалери легко перефарбувати в будь-який колір.

 

Як вибрати дизайн шпалер в коридор?

Ми вже визначилися з тим, що практичніше буде вибирати темні відтінки (так як коридор - місце досить брудне), але для розширення простору краще купити шпалери світлих тонів. Але як щодо інших тонкощів дизайну?

Є ще декілька хитрощів, які допоможуть вплинути на конфігурацію коридору так, як Вам би того хотілося:

• якщо хочеться зробити стелю візуально вище, вибирайте вертикальний малюнок;

• і навпаки - якщо хочеться створити відчуття великого простору, віддайте перевагу горизонтальному малюнку або дрібному принту;

• а якщо приміщення дуже велике (таке хоч і рідше, але теж буває), можна вибрати темні відтінки або великий малюнок.

Відповідні шпалери для коридору буває складно відшукати. Здавалося б - стільки кольорів і дизайнів, різних матеріалів, що відшукати потрібний варіант має бути легко. Але ні - іноді на пошуки йде кілька днів і навіть тижнів. А іноді хочеться чогось ексклюзивного - тоді можна замовити шпалери за індивідуальним ескізом. Наприклад, компанія «Арт-шпалери» готова в короткі терміни виготовити шпалери під замовлення.


Як клеїти шпалери?

Умовно можна виділити п'ять етапів наклеювання шпалер:

1.Зняття старих шпалер.

2. Підготовка нових покриттів.

3. Нанесення клею.

4. Наклеювання шпалер «встик».

5. Вирівнювання покриття.

Партнерський матеріал


14.06.2021 1051
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1212
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2529
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2114
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2170
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6553 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2454 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

337

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1149

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1284

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1403
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

281
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

586
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2063
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26514
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

555
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10468 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8013
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

537
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

405
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

547
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

624
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1585