Шопінг по-франківськи: де купують одяг жителі міста

Перед тим, як іти за покупками до магазинів з одягом, психологи радять перебрати свій гардероб, щоб вберегти себе від бажання бездумно витрачати гроші на те, що може бути взагалі непотрібним. Та чи всі ідуть за покупками тільки тоді, коли треба? Чи серед містян є і справжні шопоголіки? Читайте у матеріалі Фіртки.


Як показало опитування (яке не є професійним і репрезентативним) в соціальних мережах тих, хто купує одяг і витрачає на нього гроші раціонально є більше ніж тих, хто робить необдумані покупки та може сміливо називати себе шопоголіком.   

З 50 респондентів – 70% людей ходять в магазини залежно від своїх потреб і необхідностей, а 30% з них кілька разів в місяць.

Найпопулярнішим місцем, де «шопляться» мешканці міста є спеціалізовані магазини та онлайн-магазини – 62%, менше людей лише у магазинах – 28%, а 10% замовляють одяг тільки онлайн. 

Щодо того, скільки франківці витрачають грошей на одяг (наприклад в один сезон) в більшості випадків цифра переходить межу в 3000 гривень. Цифра може бути більшою або ж меншою, бо все залежить від того, де саме купуєш, який сезон надворі і те, чи діють акції та знижки.    


Світлана: «Одяг купую в магазинах, рідко на ринку. В інтернеті я нічого не замовляю, адже на товар треба чекати, а також, не можливо бути впевненим на всі 100%, що підійде розмір. В магазині все по-іншому: прийшла, поміряла, купила», - каже жінка.

Загалом, Ліля любить ходити магазинами та робить це хоча б раз в тиждень, однак, не завжди там щось купує.

Жінка каже, що не є запеклим «шопоголіком» і намагається купувати одяг відповідно до своїх потреб, однак, так само і запевняє, що якщо сподобалася якась річ, то вона купує її без роздумів, а суми покупок залежать від того, що це саме буде. Загалом, одна покупка може обходитись від 50 до 500 гривень.


Тетяна каже, що свій гардероб поповнює одягом, який замовляє онлайн разом зі своєю сестрою з китайського сайту «Таобао», адже там дуже хороші ціни й одяг непоганої якості.

До пандемії дівчина часто ходила магазинами, де і купувала для себе одяг та взуття, однак, вірус вніс свої корективи й зараз набагато легше просто замовити онлайн, хоч і в магазини дівчина інколи заходить, раз у два тижні, як коли їй заманеться.

«Перевага онлайн-покупки – це те, що я купую не одну річ, а замовляю одразу декілька і витрачаю в середньому близько 1000 гривень в місяць. Також, інколи я люблю потішити себе покупкою речі, яка може і не є необхідною, однак, просто мені сподобалася».  


Віктор «шопиться» десь раз у 2-3 місяці, але інколи буває і частіше, бо все залежить від сезону та необхідності.

«Купую одяг тільки у франківських стоках, адже там можна знайти дійсно якісний, хороший та фірмовий одяг за приємними цінами. Також, коли я буваю у Європі, то дуже часто оновлюю гардероб в таких магазинах, де є дуже вигідні ціни».

Хлопець каже, що може витратити від 100 і до 2000 гривень за одну покупку. Найбільше, на його думку, «чистить» гаманець придбання взуття та зимового одягу.

«Намагаюсь купувати одяг тільки за необхідності, але іноді буває і таке, що річ дуже сподобалась, тоді я не відмовляю собі в її покупці. Кожну річ, яка в мене є я ношу і в шафі вона пилом точно не припадає»,- говорить франківець.      


Христина: «Я дуже люблю ходити магазинами зі своїми подругами. Це допомагає розслабитись і відпочити від роботи та інших думок. Я також надаю перевагу й онлайн-покупкам, адже тоді можна отримати дійсно ексклюзивну річ, та ще й за ціною, яка «не кусається». Добре, що я маю тих, з ким можна розділити це хобі».

Дівчина запевняє, що вона швидше «шопоголік» ніж навпаки, бо буває, що річ є зовсім не потрібною для неї й в її шафі є 2-3 аналоги, однак, вона нічого не може вдіяти і йде робити «незаплановану» покупку.

«Загалом, я витрачаю на одяг та аксесуари близько 3 тисяч гривень в місяць. Інколи більше, інколи менше, та це все залежить від сезону і знижок та акцій, що діють на той момент. В магазини я заглядаю кожного тижня, щоб не пропустити якісь новинки і якісні речі за вигідними цінами».  


Оксана говорить, що під час карантину навчилася менше ходити магазинами та користуватися гардеробом, який в неї вже є. 

«Якоїсь переваги, де саме купувати одяг я не маю. Зазвичай, якщо мені щось подобається, то я не звертаю уваги якого бренду річ. Хоча, винятком є джинси, які я вже декілька років купую в одному і тому ж магазині через їхній комфорт».

Сума, яку жінка може витратити за один шопінг завжди коливається, адже залежить від багатьох факторів. Для прикладу, за словами Оксани, якщо купувати кросівки, то їй не шкода на них і 100 євро, оскільки вони повинні бути зручними та носитися не один сезон.

«Раніше я могла робити покупки в магазинах з одягом не задумуючись! Зараз купую тільки тоді, коли мені та чи інша річ справді потрібна. Гадаю, що карантин навчив нас використовувати кошти більш раціонально, тим більше, якщо у тебе, як і у кожної другої жінки, повна шафа одягу й можливо є речі, які навіть жодного разу не одягалися. Та мені все ж таки дуже важко проходити повз вітрину спортивного магазину і нічого не придбати, бо то моя маленька слабкість, хоч я і вчуся себе стримувати та не викидати гроші на вітер», - каже Оксана. 


Шопінг вже давно став невіддільною частиною нашого життя й гаманця: для когось це проста необхідність і людина шукає конкретну річ, для інших - розвага та задоволення блукати магазинами, порівнювати ціни та якість, заглядати у кожну вітрину та приміряти на себе десятки образів.  


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2852
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21008
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1939
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1320 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4016

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

651

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

794

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1386
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

90
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

97
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

720
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8172
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

743 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

799