Шопінг по-франківськи: де купують одяг жителі міста

Перед тим, як іти за покупками до магазинів з одягом, психологи радять перебрати свій гардероб, щоб вберегти себе від бажання бездумно витрачати гроші на те, що може бути взагалі непотрібним. Та чи всі ідуть за покупками тільки тоді, коли треба? Чи серед містян є і справжні шопоголіки? Читайте у матеріалі Фіртки.


Як показало опитування (яке не є професійним і репрезентативним) в соціальних мережах тих, хто купує одяг і витрачає на нього гроші раціонально є більше ніж тих, хто робить необдумані покупки та може сміливо називати себе шопоголіком.   

З 50 респондентів – 70% людей ходять в магазини залежно від своїх потреб і необхідностей, а 30% з них кілька разів в місяць.

Найпопулярнішим місцем, де «шопляться» мешканці міста є спеціалізовані магазини та онлайн-магазини – 62%, менше людей лише у магазинах – 28%, а 10% замовляють одяг тільки онлайн. 

Щодо того, скільки франківці витрачають грошей на одяг (наприклад в один сезон) в більшості випадків цифра переходить межу в 3000 гривень. Цифра може бути більшою або ж меншою, бо все залежить від того, де саме купуєш, який сезон надворі і те, чи діють акції та знижки.    


Світлана: «Одяг купую в магазинах, рідко на ринку. В інтернеті я нічого не замовляю, адже на товар треба чекати, а також, не можливо бути впевненим на всі 100%, що підійде розмір. В магазині все по-іншому: прийшла, поміряла, купила», - каже жінка.

Загалом, Ліля любить ходити магазинами та робить це хоча б раз в тиждень, однак, не завжди там щось купує.

Жінка каже, що не є запеклим «шопоголіком» і намагається купувати одяг відповідно до своїх потреб, однак, так само і запевняє, що якщо сподобалася якась річ, то вона купує її без роздумів, а суми покупок залежать від того, що це саме буде. Загалом, одна покупка може обходитись від 50 до 500 гривень.


Тетяна каже, що свій гардероб поповнює одягом, який замовляє онлайн разом зі своєю сестрою з китайського сайту «Таобао», адже там дуже хороші ціни й одяг непоганої якості.

До пандемії дівчина часто ходила магазинами, де і купувала для себе одяг та взуття, однак, вірус вніс свої корективи й зараз набагато легше просто замовити онлайн, хоч і в магазини дівчина інколи заходить, раз у два тижні, як коли їй заманеться.

«Перевага онлайн-покупки – це те, що я купую не одну річ, а замовляю одразу декілька і витрачаю в середньому близько 1000 гривень в місяць. Також, інколи я люблю потішити себе покупкою речі, яка може і не є необхідною, однак, просто мені сподобалася».  


Віктор «шопиться» десь раз у 2-3 місяці, але інколи буває і частіше, бо все залежить від сезону та необхідності.

«Купую одяг тільки у франківських стоках, адже там можна знайти дійсно якісний, хороший та фірмовий одяг за приємними цінами. Також, коли я буваю у Європі, то дуже часто оновлюю гардероб в таких магазинах, де є дуже вигідні ціни».

Хлопець каже, що може витратити від 100 і до 2000 гривень за одну покупку. Найбільше, на його думку, «чистить» гаманець придбання взуття та зимового одягу.

«Намагаюсь купувати одяг тільки за необхідності, але іноді буває і таке, що річ дуже сподобалась, тоді я не відмовляю собі в її покупці. Кожну річ, яка в мене є я ношу і в шафі вона пилом точно не припадає»,- говорить франківець.      


Христина: «Я дуже люблю ходити магазинами зі своїми подругами. Це допомагає розслабитись і відпочити від роботи та інших думок. Я також надаю перевагу й онлайн-покупкам, адже тоді можна отримати дійсно ексклюзивну річ, та ще й за ціною, яка «не кусається». Добре, що я маю тих, з ким можна розділити це хобі».

Дівчина запевняє, що вона швидше «шопоголік» ніж навпаки, бо буває, що річ є зовсім не потрібною для неї й в її шафі є 2-3 аналоги, однак, вона нічого не може вдіяти і йде робити «незаплановану» покупку.

«Загалом, я витрачаю на одяг та аксесуари близько 3 тисяч гривень в місяць. Інколи більше, інколи менше, та це все залежить від сезону і знижок та акцій, що діють на той момент. В магазини я заглядаю кожного тижня, щоб не пропустити якісь новинки і якісні речі за вигідними цінами».  


Оксана говорить, що під час карантину навчилася менше ходити магазинами та користуватися гардеробом, який в неї вже є. 

«Якоїсь переваги, де саме купувати одяг я не маю. Зазвичай, якщо мені щось подобається, то я не звертаю уваги якого бренду річ. Хоча, винятком є джинси, які я вже декілька років купую в одному і тому ж магазині через їхній комфорт».

Сума, яку жінка може витратити за один шопінг завжди коливається, адже залежить від багатьох факторів. Для прикладу, за словами Оксани, якщо купувати кросівки, то їй не шкода на них і 100 євро, оскільки вони повинні бути зручними та носитися не один сезон.

«Раніше я могла робити покупки в магазинах з одягом не задумуючись! Зараз купую тільки тоді, коли мені та чи інша річ справді потрібна. Гадаю, що карантин навчив нас використовувати кошти більш раціонально, тим більше, якщо у тебе, як і у кожної другої жінки, повна шафа одягу й можливо є речі, які навіть жодного разу не одягалися. Та мені все ж таки дуже важко проходити повз вітрину спортивного магазину і нічого не придбати, бо то моя маленька слабкість, хоч я і вчуся себе стримувати та не викидати гроші на вітер», - каже Оксана. 


Шопінг вже давно став невіддільною частиною нашого життя й гаманця: для когось це проста необхідність і людина шукає конкретну річ, для інших - розвага та задоволення блукати магазинами, порівнювати ціни та якість, заглядати у кожну вітрину та приміряти на себе десятки образів.  


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

935
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2740
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

948
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1015
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1014 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3037 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

860

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

752

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1072
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

103
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2304
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1130
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

430
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15046
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7359
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

797
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

270
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

360
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

635
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1092