Шлях до успіху. Як фінансова підтримка Ексіму допомагає українському бізнесу

Сьогодні Україна перебуває в значно кращій економічній ситуації, ніж рік тому: інфляція знижується швидшими темпами, прогноз зростання ВВП підвищено до 3,2%.

Навіть, незважаючи на безпрецедентні виклики та абсолютну невизначеність, бізнес продовжує працювати та сплачувати податки.

Немає жодної галузі в країні, яка б не зазнала втрат від російської агресії. Розрив ланцюгів постачання, проблеми з логістикою, нестача пального, відсутність електропостачання і врешті-решт регулярні обстріли рф значно ускладнили, але не зупинили їх роботу.

І якщо у перший місяць війни бізнес в Україні був практично паралізований, то сьогодні 90 % вже відновили свою діяльність. Здатність українського бізнесу до гнучкості та адаптації, навіть у таких вкрай важких умовах, є неймовірною.

Державна підтримка

Уряд України підтримує бізнес за рахунок низки програм, зокрема кредитування «Доступні кредити 5–7–9 %", частково компенсуючи кредитні ставки на користь бізнесу. Це єдина працююча програма кредитування, за час дії воєнного стану в Україні у рамках Державної програми «Доступні кредити 5–7–9 %» укладено 31 451 кредитний договір на загальну суму 123,9 млрд грн (у тому числі банками державного сектору — 24 000 кредитних договорів на суму 67,1 млрд грн).

Крім того, запущено державну грантову програму для бізнесу. З липня 2022 року гранти за програмами «єРобота» вже отримали понад 5600 підприємців. Загалом держава інвестувала в активізацію бізнес-сфери 4 млрд грн. А за програмою держгарантій на портфельній основі надано більше ніж 60 млрд грн від початку воєнного стану.

Укрексімбанк є активним учасником державних програм підтримки малого та середнього бізнесу, в тому числі Банк є одним із лідерів з надання кредитів в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%».

Ексім — драйвер кредитування

Укрексімбанк за підсумками 2022 року мав найбільший портфель кредитів. На сьогодні кредитний портфель Ексіму — найбільший у банківській системі України та складає 118 млрд грн.

Крім того, Укрексімбанк впроваджує спільні з міжнародними фінансовими організаціями цільові програми, які дозволяють українському бізнесу залучати кошти на більш вигідних умовах, ніж пропонує ринок.

На сьогодні державний Укрексімбанк входить у топ-10 серед 45 банків-учасників «5−7−9 %» за обсягами кредитування з моменту повномасштабного вторгнення.

Маючи розгалужені джерела фондування, Банк не обмежувався кредитуванням середнього бізнесу виключно за цією програмою, а завжди розглядав та використовував її як одну з опцій фінансування профільних клієнтів.

З початку війни банк у рамках програми «5−7−9 %» уклав кредитів на загальну суму 6,5 млрд гривень (загалом упродовж дії програми понад 10 млрд гривень).

Укрексімбанк є лідером за обсягом кредитування та фінансування української економіки у 2022 році із часткою на рівні 14 %. Понад 55 % фінансування, отриманого від МФО, адміністровано саме через Укрексімбанк.

Фінансова підтримка - вагомий крок у розвитку підприємств

ТОВ «Консервний завод «Консерваторія» розпочало свою діяльність у 2007 році та на сьогодні є одним із найбільших виробників консервованих овочів та соків у регіоні. Асортимент готової продукції ТОВ «Консервний Завод «Консерваторія» налічує 235 найменувань. Підприємство належить до стратегічного важливого напрямку кредитування та входить до переліку підприємств критичної інфраструктури області.

«В січні 2023 року клієнт звернувся до Банку щодо отримання кредиту на придбання виробничого обладнання. Реалізація нового проєкту мала на меті оптимізацію процесів виробництва, зменшення матеріальних та адміністративних витрат, що своєю чергою дасть змогу зменшити собівартість одиниці продукції, та збільшити об’єми переробки та реалізації консервованих овочів та фруктів», — зазначив керуючий філії в м. Івано-Франківськ Андрій Лісняк.

За його словами, придбання нового обладнання мало б підвищити рентабельність продукції, здійснити запуск виробництва нових видів продукції згідно з попитом основних покупців, а також можливість вийти на зовнішній ринок.

«Загальна вартість проєкту становила 550 тис. євро, внесок клієнта 30 %. Здійснивши детальний аналіз рентабельності цього проєкту Банком, було запропоновано кредитування інвестиційного проєкту за програмою «Доступні кредити 5–7–9 %» спільно з ЄБРР (отримання Cashback) терміном на 5 років», — уточнив керуючий філією.

«Ідея запуску нового обладнання виникла ще у 2022 році. Були певні побоювання щодо доцільності початку реалізації цього проєкту після початку повномасштабної агресії з боку російської федерації. Проте, відповідальність за колектив підприємства, бажання розвитку та впровадження інновацій спонукала розпочати запуск нового проєкту. Успішна реалізація проєкту стала можлива завдяки професіоналізму та наполегливості працівників Банку, злагодженій роботі на всіх етапах погодження проєкту. Придбання нового обладнання — це вагомий крок у розвитку підприємств, його модернізації з урахуванням найсучасніших тенденцій у світовій харчовій промисловості, підвищення якості продукції та нові ринки збуту», — зауважив директор ТОВ «КЗК» Консерваторія» Андрій Карбовнічий.

Партнерський матеріал


18.07.2023 866
08.12.2023

Про те, як повномасштабна російська агресія вплинула на будівельну галузь  та його особисте життя читайте в інтерв’ю Фіртці.  

947
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

1262 3
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1357
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3684 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

4045
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4373

Завдяки путіну, такої ганьби та приниження росія не відчувала ніколи за всю свою історію.

270

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

353

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

844

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1297
09.12.2023

Незалежно від того, випивка у вашому житті є святковим ритуалом або служить для зняття стресу, ви можете випити таку кількість алкоголю, ризик якої для здоров’я переважає потенційну користь.  

126
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

247
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

368
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11423
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

930
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

883
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5540
08.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13415
06.12.2023

Уряд продовжує політику енергоефективності, стартує наступна фаза реалізації програми обміну старих ламп на світлодіодні.  

313
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

493
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

491
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1338