Схід і захід разом: наречений — із Калуша, наречена — зі Слов’янська (фоторепортаж)

 

Схід і захід разом: наречений — із Калуша, наречена — зі Слов’янська

 

Випускники Львівського державного університету внутрішніх справ Микола Гінк та Олександра Діброва вирішили побратися на останньому курсі.

 

Отримавши на руки дипломи у лютому цього року, вони твердо знали: улітку — весілля, пишуть Вікна.

 

У своїх мріях молодята окреслили майбутнє спільне життя приблизно так. Микола, який працює у Калуському міськвідділі УМВС, напише рапорт про переведення на роботу до Слов’янська, там вони візьмуть шлюб, зіграють весілля і будуватимуть своє майбутнє щасливе життя. Проте, події в Україні внесли свої непередбачувані ніким корективи і плани молодої пари обернулися з точністю до навпаки.

 

— Усе ж тут спокійніше, — каже Микола Гінк. Видно, що хлопець хвилюється. І це не дивно, бо за кілька хвилин він отримає новий соціальний статус і стане головою молодого сімейства. — Та і, зрештою, одружитися за всіма традиціями можна лише тут, адже у Слов’янську зараз не працюють державні установи.

 

До Калуського відділу РАГСу підходить наречена Олександра Діброва у розкішному світлому платті з весільним букетиком у руках і з щасливою посмішкою. Дивується, що їхнім одруженням зацікавилися репортери.

 

— Нещодавно центральні телеканали показували дівчину, яка приїхала до Слов’янська, щоб вийти заміж, — сміється Олександра. — Я навіть їй трохи заздрила. А тут така несподіванка.

 

Молодята чекають на своїх друзів, які мають засвідчити найщасливіший момент їхнього життя. Поки є кілька хвилин, говоримо про ситуацію на сході. Олександра Діброва зізналася, що до Калуша вона приїхала цього тижня. Дорога була досить нелегкою і тривожною. І це зрозуміло, адже у Слов’янську — війна. Не всім вдається покинути небезпечну зону: рейсові автобуси не курсують, квитків — не купиш. Виручають приватні перевізники. Дорогою треба пройти кілька перевірок на блок-постах, які контролюються двома сторонами протистояння.

 

— Мої батьки до мого кроку поставилися з розумінням, — каже Олександра. — Шкода, що вони не змогли приїхати у Калуш і розділити з нами наше свято. Вони приїжджали до мене у Львів, коли я навчалася в університеті, а тому добре знають, які тут живуть привітні і мирні люди, які тут прекрасні народні традиції, культура. І що “бандерівці” на заході України живуть повноцінно та цивілізовано, працюють, виховують дітей, а не ходять озброєними до зубів і “москалів” ночами не їдять, як нав’язує мешканцям сходу російська пропаганда. Шкода, але саме відсутність правдивої інформації, при чому — з обох сторін, найбільше руйнує свідомість мешканців східних областей.

 

Урешті, молодята дочекалися друзів, і, прослухавши необхідні інструкції працівників РАГСу, під звуки урочистого маршу Мендельсона зробили перший крок до сімейного життя. Церемонію шлюбу провела начальник відділу РАГС по місту Калушу Ірина Очкур. Рушничок щастя перед нареченими простелили їхні найближчі друзі — Руслан Флис та Ліля Драган. А далі — спільні келихи шампанського, обручки і відкрита дорога до нового сімейного життя.

 

— Наразі прізвище чоловіка не беру, — шкодує Олександра Діброва, — бо у Слов’янську не працюють паспортні столи. Зараз ми відсвяткуємо з друзями цю важливу подію, а через кілька днів повернуся додому, щоб владнати всі справи з документами та з роботою. А повноцінне весілля у нас обов’язково буде. Ми вирішили, що зіграємо його на початку осені у Калуші, за всіма народними традиціями, які мені дуже подобаються. Адже у Слов’янську такого немає. Та і, зрештою, час сьогодні досить складний, а тому тяжко щось конкретно спланувати наперед. Проте я чітко знаю, що у мене не тільки чоловік з Калуша. Незабаром я теж стану калушанкою.

 

 

 

 

 

 


22.06.2014 454 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

6342 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1551
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1430
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2461
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4143
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2991

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

787

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1209

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1120

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2128
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1479
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1221
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1005
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

429
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1636
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1422 5
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

787
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20125
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

460 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

519
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

860
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

795