Схід і захід разом: наречений — із Калуша, наречена — зі Слов’янська (фоторепортаж)

 

Схід і захід разом: наречений — із Калуша, наречена — зі Слов’янська

 

Випускники Львівського державного університету внутрішніх справ Микола Гінк та Олександра Діброва вирішили побратися на останньому курсі.

 

Отримавши на руки дипломи у лютому цього року, вони твердо знали: улітку — весілля, пишуть Вікна.

 

У своїх мріях молодята окреслили майбутнє спільне життя приблизно так. Микола, який працює у Калуському міськвідділі УМВС, напише рапорт про переведення на роботу до Слов’янська, там вони візьмуть шлюб, зіграють весілля і будуватимуть своє майбутнє щасливе життя. Проте, події в Україні внесли свої непередбачувані ніким корективи і плани молодої пари обернулися з точністю до навпаки.

 

— Усе ж тут спокійніше, — каже Микола Гінк. Видно, що хлопець хвилюється. І це не дивно, бо за кілька хвилин він отримає новий соціальний статус і стане головою молодого сімейства. — Та і, зрештою, одружитися за всіма традиціями можна лише тут, адже у Слов’янську зараз не працюють державні установи.

 

До Калуського відділу РАГСу підходить наречена Олександра Діброва у розкішному світлому платті з весільним букетиком у руках і з щасливою посмішкою. Дивується, що їхнім одруженням зацікавилися репортери.

 

— Нещодавно центральні телеканали показували дівчину, яка приїхала до Слов’янська, щоб вийти заміж, — сміється Олександра. — Я навіть їй трохи заздрила. А тут така несподіванка.

 

Молодята чекають на своїх друзів, які мають засвідчити найщасливіший момент їхнього життя. Поки є кілька хвилин, говоримо про ситуацію на сході. Олександра Діброва зізналася, що до Калуша вона приїхала цього тижня. Дорога була досить нелегкою і тривожною. І це зрозуміло, адже у Слов’янську — війна. Не всім вдається покинути небезпечну зону: рейсові автобуси не курсують, квитків — не купиш. Виручають приватні перевізники. Дорогою треба пройти кілька перевірок на блок-постах, які контролюються двома сторонами протистояння.

 

— Мої батьки до мого кроку поставилися з розумінням, — каже Олександра. — Шкода, що вони не змогли приїхати у Калуш і розділити з нами наше свято. Вони приїжджали до мене у Львів, коли я навчалася в університеті, а тому добре знають, які тут живуть привітні і мирні люди, які тут прекрасні народні традиції, культура. І що “бандерівці” на заході України живуть повноцінно та цивілізовано, працюють, виховують дітей, а не ходять озброєними до зубів і “москалів” ночами не їдять, як нав’язує мешканцям сходу російська пропаганда. Шкода, але саме відсутність правдивої інформації, при чому — з обох сторін, найбільше руйнує свідомість мешканців східних областей.

 

Урешті, молодята дочекалися друзів, і, прослухавши необхідні інструкції працівників РАГСу, під звуки урочистого маршу Мендельсона зробили перший крок до сімейного життя. Церемонію шлюбу провела начальник відділу РАГС по місту Калушу Ірина Очкур. Рушничок щастя перед нареченими простелили їхні найближчі друзі — Руслан Флис та Ліля Драган. А далі — спільні келихи шампанського, обручки і відкрита дорога до нового сімейного життя.

 

— Наразі прізвище чоловіка не беру, — шкодує Олександра Діброва, — бо у Слов’янську не працюють паспортні столи. Зараз ми відсвяткуємо з друзями цю важливу подію, а через кілька днів повернуся додому, щоб владнати всі справи з документами та з роботою. А повноцінне весілля у нас обов’язково буде. Ми вирішили, що зіграємо його на початку осені у Калуші, за всіма народними традиціями, які мені дуже подобаються. Адже у Слов’янську такого немає. Та і, зрештою, час сьогодні досить складний, а тому тяжко щось конкретно спланувати наперед. Проте я чітко знаю, що у мене не тільки чоловік з Калуша. Незабаром я теж стану калушанкою.

 

 

 

 

 

 


22.06.2014 560 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

124
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1668
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3123
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1120
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1146
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1181 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

217

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1087

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

912

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

305
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2471
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1226
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1293
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

537
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15166
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7467
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

313
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

483
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

430
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

367
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

459