Що відомо про могулістку з Івано-Франківська, яка представлятиме Україну на Олімпіаді

За 24 роки незалежності на Зимових Олімпійських іграх у фрістайлі Україна була представлена ​​тільки в лижній акробатиці, але в Пхьончхані ця статистика буде доповнена могулом - Тетяна Петрова стала першою за довгі роки українською могулісткою на Олімпійських іграх.

 

Останній раз представниця України в могулі мала ліцензію у 1994 році (Ліллехаммер). Тоді право на виступ вдалося отримати Юлії Фоміних, яка зараз займає посаду Державного тренера з фрістайлу, пише Фіртка з посиланням на depo.ua.

 

Що таке могул. Це дисципліна фрістайлу, змагання зі спуску з гори на лижах спеціальною горбистою трасою, що має нахил 27 градусів, із виконанням акробатичних стрибків.

 

Результат спортсмена визначається за часом проходження траси та суддівською оцінкою якості стрибків. Площа приземлення обов'язково покривається пухким снігом. Могул входить до програми Олімпійських ігор, починаючи з Альбервільської олімпіади.

 

 

Хто така Петрова.

Українській спортсменці виповнилось 24 роки, сама родом з Заходу України - обласного центру Івано-Франківська. Тетяна навчалась в Львівській комерційній академії і лише в 2012 році почала займатися могулом в Буковелі. Саме тамтешній гірськолижний курорт вніс найбільший внесок в здобутки наших спортсменів у фрістайлі.

 

Любов до лижного спорту привив Тетяні її батько і згодом звичайне захоплення переросло в екстремальний спосіб життя спортсменки.

 

Спортивна кар'єра у фрістайлі почалася з лижної акробатики, яка дала Тетяні хорошу фізичну основу. Шість довгих років знадобилось Петровій для досягнення високого результату - отримання ліцензії на Олімпіаду в Південній Кореї.

 

Кар'єрний стрибок. За плечима в Петрової два чемпіонати світу, на яких українка посіла досить високі 33 та 29 місця. Вже на першому етапі кубка світу в фінській Руці 24-річна фрістайлістка зайняла 41-е місце з 54 учасниць.

 

Зайняті місця цілком співставні з фінансуванням, яке надається державою для підтримки фрістайлу в Україні. Вперше було здійснено фінансування поїздки на чемпіонат світу в Іспанії в 2017 році, де Тетяна і отримала звання кандидата на участь в Олімпіаді. Завдяки цьому статусу українці вперше почали виділяти кошти на участь в Кубках світу.

 

Петрова показала 47-й результат на етапі Кубка світу в Канаді і завдяки цьому завоювала путівку на Олімпійські ігри. Ключову роль в лижному спорті Петрової відіграє її тренер - Сергій Чмель, який всюди супроводжує свою підлеглу і щиро за неї переживає.

 

 

Перспективи на Олімпіаді. Відверто кажучи, українцям не варто сподіватись на успіх в підвиді фрістайлу в Пхьончхані. Провідні ролі в могулі вже традиційно посідають спортсмени з Китаю, США, Японії та Росії. Успіхом для Тетяни буде потрапляння в ТОП-30, що зможе стати серйозним мотиваційним поштовхом для майбутніх змагань.

 

Пригода Петрової. В кар'єрі українки відбувся курйозний випадок, який завадив Тетяні продемонструвати високі результати. Перед етапом Кубка світу в Китаї був втрачений багаж зі всім екіпіруванням, тому до "піднебесної" наша команда вирушила з парою слаломних лиж і черевиками, що були на розмір більші від власних.

 

Офіційні тренування Тетяні довелося проводити в такому спорядженні, а вже напередодні старту все ж таки знайшовся багаж Петрової і його вдалося перенаправити до Пекіну. Але щоб отримати втрачене знадобилась особиста явка спортсменки, через це, ніч перед стартом у буковельської спортсменки була майже без сну. Зрештою ця пригода та нелогічні суддівські рішення вплинули на низькі місця в Китаї.

 

Один з виступів Тетяни на етапі Кубка світу в США:

 

Віртуальне життя. Тетяна Петрова веде не дуже активне життя в соцмережах. На сторінці в Інстаграм всього декілька світлин, з яких важко зробити конкретні висновки про її захоплення поза фрістайлом.

 

Також нічого невідомо про "другу половинку" фрістайлерки, адже ця тема також не повністю розкрита в соцмережі. Невже серце 24-річної красуні досі ніким не зайняте?


30.01.2018 5390 1
Коментарі (1)

Віка Петрова 2018.02.01, 14:57

Тетяна одружена)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1640
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1046
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1296 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3782 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33891
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2861

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

370

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

777

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1724

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1086
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1067
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

647
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

526
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2003
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12220
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1512
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1307
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

564
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

273
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

346
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

393
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1283