Що таке «подагра» та чим вона загрожує? Консультація ревматолога

Подагра – це одна з доволі поширених патологій обміну речовин, яка виникає внаслідок відкладання солей сечової кислоти у суглобах.

Вражає дане захворювання як чоловіків, так і жінок, переважно у віці після 45 років.

Сечова кислота утворюється у нашому організмі внаслідок розщеплення пуринових основ, котрі надходять з продуктами харчування. В нормі сечова кислота повинна виводитися нирками разом з сечею.

Проте, інколи даний урат може накопичуватися в організмі саме у тих тканинах, де фактично відсутнє кровопостачання, зокрема у суглобах, сухожиллях, хрящах. Це, у свою чергу, призводить до руйнування суглоба.

Накопичення солей сечової кислоти можливе у двох випадках:

  • при патології нирок, коли уражена нирка не може повністю вивести сечову кислоту;
  • при надмірній кількості сечової кислоти у крові, що несе надто сильне навантаження на нирки.

Також накопичення сечової кислоти викликає тривалий прийом препаратів з ацетилсаліциловою кислотою. Лікарі відмічають, що стрімкому росту захворюваності на подагру сприяє поширене вживання продуктів харчування, що містять пурини (м’ясо, риба) і алкоголю.

Головним симптомом подагри є подагричний артрит – запальний процес суглобів кистей та стоп, найчастіше суглоба великого пальця ноги, а точніше  місце з’єднання проксимальної фаланги великого пальця ноги із плесном). Напад подагричного артриту виникає переважно вранці, характеризується інтенсивним стискаючим болем у суглобі, набряком, локальним підвищенням температури, гіперемією шкіри.

Вдень біль поступово зникає і вночі, ближче до ранку, з’являється знову. Це може тривати близько тижня. При частих нападах подагричного артриту відмічається суттєва деформація і руйнування враженого суглоба. 

Також своєрідним симптомом подагри є поява наростів на руках або ногах, чи так званих «тофусів». З часом ці «тофуси» лопаються і можна побачити білуватий вміст у вигляді кристалів солі. На місці наростів людина відчуває нестерпний біль, який неможливо зупинити легкими знеболюючими препаратами.

При подагрі досить часто виникають ускладнення з боку внутрішніх органів. Варто зауважити, що збільшений вміст солей сечової кислоти сприяє утворенню каменів у нирках і викликає ниркову недостатність.

При появі ознак подагри варто звернутися до сімейного лікаря та лікаря-ревматолога. Діагноз базується на даних анамнезу, огляді ураженої ділянки, лабораторній діагностиці (загальний аналіз крові та загальний аналіз сечі). Лікування подагри спрямоване на усунення дискомфорту пацієнта, контролю рівня сечової кислоти, попередження будь-яких ускладнень.

 Лікування подагри включає в себе:

  • прийом нестероїдних протизапальних засобів для усунення болю та запальних ознак;
  • прийом препаратів, що знижують рівень сечової кислоти й тих, що перешкоджають її утворенню безпосередньо в організмі;
  • місцево: компреси, ванночки на уражену ділянку;
  • комплексна дієтотерапія, що вимагає повного виключення пуринів з раціону, вживання мінеральних вод;
  • лікувальна гімнастика, плавання, спортивна ходьба.

Не забувайте, що вчасне виявлення симптомів і правильна діагностика – це запорука успішного лікування! Звертайтеся до спеціалістів відділення ревматології медичного центру Оксфорд Медікал та отримайте своєчасну та ефективну медичну допомогу!

Мисліборська Зоряна Зіновіївна – лікар ревматолог вищої категорії, лікар медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ»


16.10.2019 9828
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

809
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1983
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3226 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4020
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3470
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2399

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

283

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

858

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

699

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1828
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

498
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

700
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1029
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

78
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1068 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5263
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

565
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

576
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

268
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

488
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

488 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

569