Що таке неаполітанська піца

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою.

А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

Історія та особливості неаполітанської піци

Неаполітанська піца являє собою одну з найулюбленіших й найпоширеніших страв італійської кухні. Її створили, як можна зрозуміти, у Неаполі, й зовсім скоро вона стала справжньою візитівкою цього міста.

Неаполітанська піца — це класична страва, яка складається з тонкого, хрумкого на скоринці тіста, томатного соусу, а також пряних, італійських трав та інших, поживних інгредієнтів на смак клієнта чи кухаря.

Відомо, що ця страва має дуже довгу історію — буквально кілька століть. Створили її на півдні Італії приблизно у 19 столітті. Тоді ще цю страву вважали їжею для бідних людей, оскільки вона складалась лишень з тіста, зелені, рідко — овочів, й майже ніколи з м’яса, сиру чи морепродуктів. Це був звичайний поживний коржик, який гарно позбавляв почуття голоду.

З часом, а точніше з розвитком кулінарного італійського мистецтва, піца стала виходити за звичні рамки. Вона поширилась спочатку на аристократів, які почали часто замовляти такий смаколик у своїх кухарів. Найчастіше при цьому використовували навіть не стільки овочі, скільки морепродукти та делікатеси, особливо на званих вечерях.

Й лишень після цього піца розпочала свою подорож вздовж усього світу, а не лише Європи. Сьогодні її навіть вважають частиною італійської культури. А тому й не дивно, що ЮНЕСКО додав її до всесвітньої спадщини у 2017 році, підтвердивши не лише культурну, а й історичну цінність страви.

У чому різниця між неаполітанською піцою та іншими

Але ж у чому полягає різниця між неаполітанською піцою й тою, яку можна замовити, наприклад, на півночі Італії? Розберімось!

Перше, на що варто звернути увагу — це тісто. Воно створюється з високоякісного, вартісного цілозернового борошна, куди додають воду, сіль та дріжджі. Відрізняється й спосіб замішування тіста: на відміну від інших піц, основа яких має бути слухняною у руках, тісто на неаполітанську має бути еластичним, легким та м’якеньким.

Під час замішування тісто для цієї страви не здавлюється сильно руками, не оброблюється надто інтенсивно, що допомагає витримати його текстуру та структуру.

Ще одна відмінність полягає у використанні певних інгредієнтів. Головні компоненти, які неодмінно мають бути у такій піці — це свіжі томати, шматочки сиру моцарела, оливкова олія, свіжі італійські трави та спеції. Інші види начинки можуть використовуватись опційно й за бажанням кухаря зробити новий рецепт.

Зазначимо також, що для такої страви завжди обираються виключно свіжі інгредієнти: у такій піці немає жодних консервантів або смакових добавок.

Реклама


31.08.2024 697
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

868
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1161
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1181
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5071
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7484 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10424 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

520

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1213

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1960

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2051
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

1125
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3524
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

697
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

2973
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

749
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

587
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1747
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

519
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

302
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1191 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1163
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

860