Що таке неаполітанська піца

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою.

А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

Історія та особливості неаполітанської піци

Неаполітанська піца являє собою одну з найулюбленіших й найпоширеніших страв італійської кухні. Її створили, як можна зрозуміти, у Неаполі, й зовсім скоро вона стала справжньою візитівкою цього міста.

Неаполітанська піца — це класична страва, яка складається з тонкого, хрумкого на скоринці тіста, томатного соусу, а також пряних, італійських трав та інших, поживних інгредієнтів на смак клієнта чи кухаря.

Відомо, що ця страва має дуже довгу історію — буквально кілька століть. Створили її на півдні Італії приблизно у 19 столітті. Тоді ще цю страву вважали їжею для бідних людей, оскільки вона складалась лишень з тіста, зелені, рідко — овочів, й майже ніколи з м’яса, сиру чи морепродуктів. Це був звичайний поживний коржик, який гарно позбавляв почуття голоду.

З часом, а точніше з розвитком кулінарного італійського мистецтва, піца стала виходити за звичні рамки. Вона поширилась спочатку на аристократів, які почали часто замовляти такий смаколик у своїх кухарів. Найчастіше при цьому використовували навіть не стільки овочі, скільки морепродукти та делікатеси, особливо на званих вечерях.

Й лишень після цього піца розпочала свою подорож вздовж усього світу, а не лише Європи. Сьогодні її навіть вважають частиною італійської культури. А тому й не дивно, що ЮНЕСКО додав її до всесвітньої спадщини у 2017 році, підтвердивши не лише культурну, а й історичну цінність страви.

У чому різниця між неаполітанською піцою та іншими

Але ж у чому полягає різниця між неаполітанською піцою й тою, яку можна замовити, наприклад, на півночі Італії? Розберімось!

Перше, на що варто звернути увагу — це тісто. Воно створюється з високоякісного, вартісного цілозернового борошна, куди додають воду, сіль та дріжджі. Відрізняється й спосіб замішування тіста: на відміну від інших піц, основа яких має бути слухняною у руках, тісто на неаполітанську має бути еластичним, легким та м’якеньким.

Під час замішування тісто для цієї страви не здавлюється сильно руками, не оброблюється надто інтенсивно, що допомагає витримати його текстуру та структуру.

Ще одна відмінність полягає у використанні певних інгредієнтів. Головні компоненти, які неодмінно мають бути у такій піці — це свіжі томати, шматочки сиру моцарела, оливкова олія, свіжі італійські трави та спеції. Інші види начинки можуть використовуватись опційно й за бажанням кухаря зробити новий рецепт.

Зазначимо також, що для такої страви завжди обираються виключно свіжі інгредієнти: у такій піці немає жодних консервантів або смакових добавок.

Реклама


31.08.2024 2939
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

585
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1146
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2447
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1323
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1934 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2904

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

645

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

732

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1644

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1624
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

434
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18351
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1313
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3643
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1029
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10765
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6572
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1178
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

437
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

669
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3293
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

993