Що потрібно знати при купівлі квартири в новобудові?

Як обрати й безпечно купити квартиру в новобудові? Поради й рекомендації від місцевих фахівців!

Ринок сучасних житлових комплексів невпинно зростає, тож охочих купити новеньку квартиру у Львові не бракує!

Але що потрібно знати при купівлі квартири в новобудові, щоб не потрапити в пастку аферистів і не залишитись у результаті без чималої суми грошей?

П'ять кроків на шляху до купівлі квартири в новобудові

Спершу варто розрахувати доступний бюджет, враховуючи, що житловий об’єкт у майбутньому потребуватиме ремонту, вартість якого зазвичай складає від 10 до 25% від ціни самого помешкання. Далі переходимо до інших п'яти важливих кроків!

1. Знаходимо ідеальну локацію

Спершу важливо визначитись з районом, у якому буде зручно жити самому власнику квартири або потенційним орендарям. 

Наприклад, великий попит у Львові має будь-яка новобудова Сихова. Хоча цей житловий масив почали розбудовувати не так давно, у межах цього спального району розташовано чимало медичних і освітніх закладів, великих магазинів і супермаркетів, торгово-розважальних центрів і озеленених зон відпочинку.

2. Розглядаємо цікаві пропозиції

Розглядаючи різні варіанти продажу квартир у Львові, звертайте увагу на ті об’єкти, які максимально відповідають конкретним побажанням стосовно:

  • планування;
  • кількості кімнат;
  • поверху;
  • площі.

3. Перевіряємо репутацію забудовника

Основна ознака чесного забудовника — доступність і правдивість інформації, представленої про компанію в Інтернеті. Отож обираючи забудовника, звертайте увагу на:

  • Кількість успішно завершених і зданих в експлуатацію будинків;
  • Стаж роботи будівельної компанії на місцевому ринку;
  • Правдивість контактних даних (фізична та юридична адреси, телефон і офіційний сайт);
  • Залученість забудовника до судових процесів;
  • Відгуки клієнтів і мешканців про конкретного забудовника в Інтернеті.

Таким самим способом можна перевіряти інформацію про будь-яку будівельну компанію, яка пропонує купити будинок у Львові.

4. Можливості й схеми оплати

Зверніть увагу на можливість інвестувати кошти в житло частинами з мінімальним першим внеском у 20-50%. 

Що не менш важливо для покупця, так це прив’язаність щомісячного обов’язкового платежу до гривневого еквівалента.

5. Вивчаємо документацію й договір купівлі-продажу

Кожен сучасний житловий комплекс, який перебуває в процесі будівництва, обов’язково повинен мати:

  • Декларацію про початок будівельних робіт;
  • Документи на конкретну земельну ділянку;
  • Папери, які підтверджують статус компанії й представника від забудовника.

Стосовно договору купівлі-продажу буде розумно заручитись підтримкою юриста, щоб детально проаналізувати зміст цього документу:

  • Чіткий строк завершення будівництва і введення житлового комплексу в експлуатацію;
  • Закріплення квартири за покупцем відповідно до вимог чинного законодавства;
  • Порядок повернення коштів клієнту в разі недотримання умов підписаного договору.

Все ще вагаєтесь, купити квартиру в новобудові чи обрати заміський будинок? Зверніть увагу, що перед тим, як купити будинок від власника біля Львова, варто ретельно перевірити так званий паспорт житлового об’єкта на будь-якій онлайн-платформі вторинки, наприклад, DOM.RIA.

З’ясуйте, чи відповідає представлена в Інтернеті інформація реальному стану справ, а тоді вирушайте на особисту зустріч з продавцем, де перш за все, потрібно особисто перевірити наявність документів, що підтверджують право власності на конкретний житловий об’єкт.

Партнерський матеріал


22.02.2021 809
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

992
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2405
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2053
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2084
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6334 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2379 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

244

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1066

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1051

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1317
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

191
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

533
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1991
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26427
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

489
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10393 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7934
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

478
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

338
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

484
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

562
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1506