Що потрібно знати при купівлі квартири в новобудові?

Як обрати й безпечно купити квартиру в новобудові? Поради й рекомендації від місцевих фахівців!

Ринок сучасних житлових комплексів невпинно зростає, тож охочих купити новеньку квартиру у Львові не бракує!

Але що потрібно знати при купівлі квартири в новобудові, щоб не потрапити в пастку аферистів і не залишитись у результаті без чималої суми грошей?

П'ять кроків на шляху до купівлі квартири в новобудові

Спершу варто розрахувати доступний бюджет, враховуючи, що житловий об’єкт у майбутньому потребуватиме ремонту, вартість якого зазвичай складає від 10 до 25% від ціни самого помешкання. Далі переходимо до інших п'яти важливих кроків!

1. Знаходимо ідеальну локацію

Спершу важливо визначитись з районом, у якому буде зручно жити самому власнику квартири або потенційним орендарям. 

Наприклад, великий попит у Львові має будь-яка новобудова Сихова. Хоча цей житловий масив почали розбудовувати не так давно, у межах цього спального району розташовано чимало медичних і освітніх закладів, великих магазинів і супермаркетів, торгово-розважальних центрів і озеленених зон відпочинку.

2. Розглядаємо цікаві пропозиції

Розглядаючи різні варіанти продажу квартир у Львові, звертайте увагу на ті об’єкти, які максимально відповідають конкретним побажанням стосовно:

  • планування;
  • кількості кімнат;
  • поверху;
  • площі.

3. Перевіряємо репутацію забудовника

Основна ознака чесного забудовника — доступність і правдивість інформації, представленої про компанію в Інтернеті. Отож обираючи забудовника, звертайте увагу на:

  • Кількість успішно завершених і зданих в експлуатацію будинків;
  • Стаж роботи будівельної компанії на місцевому ринку;
  • Правдивість контактних даних (фізична та юридична адреси, телефон і офіційний сайт);
  • Залученість забудовника до судових процесів;
  • Відгуки клієнтів і мешканців про конкретного забудовника в Інтернеті.

Таким самим способом можна перевіряти інформацію про будь-яку будівельну компанію, яка пропонує купити будинок у Львові.

4. Можливості й схеми оплати

Зверніть увагу на можливість інвестувати кошти в житло частинами з мінімальним першим внеском у 20-50%. 

Що не менш важливо для покупця, так це прив’язаність щомісячного обов’язкового платежу до гривневого еквівалента.

5. Вивчаємо документацію й договір купівлі-продажу

Кожен сучасний житловий комплекс, який перебуває в процесі будівництва, обов’язково повинен мати:

  • Декларацію про початок будівельних робіт;
  • Документи на конкретну земельну ділянку;
  • Папери, які підтверджують статус компанії й представника від забудовника.

Стосовно договору купівлі-продажу буде розумно заручитись підтримкою юриста, щоб детально проаналізувати зміст цього документу:

  • Чіткий строк завершення будівництва і введення житлового комплексу в експлуатацію;
  • Закріплення квартири за покупцем відповідно до вимог чинного законодавства;
  • Порядок повернення коштів клієнту в разі недотримання умов підписаного договору.

Все ще вагаєтесь, купити квартиру в новобудові чи обрати заміський будинок? Зверніть увагу, що перед тим, як купити будинок від власника біля Львова, варто ретельно перевірити так званий паспорт житлового об’єкта на будь-якій онлайн-платформі вторинки, наприклад, DOM.RIA.

З’ясуйте, чи відповідає представлена в Інтернеті інформація реальному стану справ, а тоді вирушайте на особисту зустріч з продавцем, де перш за все, потрібно особисто перевірити наявність документів, що підтверджують право власності на конкретний житловий об’єкт.

Партнерський матеріал


22.02.2021 914
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1387
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1047
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2068
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3551
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1339
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1330

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1684

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

499

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1134

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1306
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

389
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24252
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

499
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

419
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

613
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1507
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

600
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1515 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

613
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

524