Що потрібно знати перед заміною колісних дисків на вашому авто

Купівля автодисків — не така легка справа, як багато хто думає. До неї треба готуватися. Щоб підібрати диски для свого авто правильно, потрібно знати їхні точні характеристики, а також визначитися з типом.

До основних параметрів відноситься наступне:

  • діаметр;
  • ширина;
  • виліт;
  • кількість отворів для кріплення та відстань між ними;
  • діаметр центрального отвору.

Діаметр, ширина та виліт можуть варіюватися в невеликих межах. Діаметр центральних отворів на колесах повинен бути або точно таким, як вимагає виробник, або трохи більшим. У другому випадку потрібно буде використати спеціальні ущільнюючі кільця. Кількість кріпильних отворів і відстань між ними не змінюється ні при яких обставинах.

Види автодисків

Вони бувають:

  • штампованими (сталевими);
  • легкосплавними (литими);
  • кованими.

Розберемо кожен вид детальніше.

Штамповані

Цей тип найдешевший, на що є дві причини. Перша — вартість матеріалу (сталі) невисока. Друга — проста технологія виробництва має низьку собівартість. Такі диски виготовляють з листових заготовок. Обід і середина робляться окремо, потім скріплюються між собою шляхом зварювання та обробляються.

Також сталеві диски достатньо міцні, тому добре себе зарекомендували при їзді по поганих дорогах. Завдяки хорошій пластичності при ударах вони згинаються. А відрихтувати вм’ятину можна навіть молотком. Простота ремонту — друга найбільша перевага сталевих автодисків.

Легкосплавні

Наразі вони найпопулярніші. Причина в середній вартості і красивому зовнішньому вигляді. Варто зазначити, що саме через дизайн їх і вибирають водії в більшості випадків.

Виготовляються вони з легкого алюмінієвого сплаву, завдяки чому вони легші приблизно на 20-25% у порівнянні зі сталевими аналогами. Завдяки різниці у вазі автомобіль на таких дисках краще поводить себе на дорозі. Він більш динамічний, маневрений та слухняний.

Головний недолік лиття полягає в набагато важчому ремонті. Їх молотком точно не відрихтуєш. Більше того, якщо такий диск при ударі отримав тріщину, його краще не відновлювати та не експлуатувати в подальшому, адже таким же міцним він вже не буде.

Ковані

Це диски для автомобілів преміум сегменту, тому мають відповідну ціну. Вони трохи схожі на литі вироби, але виглядають ще краще. Їхня фішка — тонкі стінки та спиці, що додає престижності та привабливості.

Вага кованих дисків на 20-25% менша, ніж у лиття. А в порівнянні зі штампуванням вони легші практично вдвічі.

Завдяки величезному запасу міцності їх дуже важко пошкодити, тому ковані диски без проблем можуть служити весь термін експлуатації авто. Також на них не розповсюджується корозія.

Кожен водій повинен сам вирішувати, диски якого типу йому зараз купувати. Та якщо підійти до вирішення питання з боку логіки, напрошується лише один варіант — сталеві. В умовах війни на дорозі може статися що завгодно. А штамповані диски найбільш ремонтопридатні. Тобто, при необхідності ви просто дістаєте з багажника молоток, рихтуєте вм’ятину і їдете далі. До того ж вони найдешевші, тому багато ви не втратите, купивши такий комплект.

Якщо ж ви принципово відмовляєтесь від штампування, купуйте литі диски. Але обирайте для цього перевірений магазин. Не намагайтеся знайти найдешевші диски, оскільки в них може бути дуже низька якість сплаву. Відповідно, ризик отримати серйозне пошкодження буде значно вищим.

Партнерський матеріал


27.12.2022 577
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17373
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1573
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1121
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2163
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3702
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1408

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1822

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

590

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1214

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1369
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

705
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24317
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

570
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

533
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

677
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1573
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

733
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7746
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

690
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1812 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

670
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

576