Що потрібно знати перед заміною колісних дисків на вашому авто

Купівля автодисків — не така легка справа, як багато хто думає. До неї треба готуватися. Щоб підібрати диски для свого авто правильно, потрібно знати їхні точні характеристики, а також визначитися з типом.

До основних параметрів відноситься наступне:

  • діаметр;
  • ширина;
  • виліт;
  • кількість отворів для кріплення та відстань між ними;
  • діаметр центрального отвору.

Діаметр, ширина та виліт можуть варіюватися в невеликих межах. Діаметр центральних отворів на колесах повинен бути або точно таким, як вимагає виробник, або трохи більшим. У другому випадку потрібно буде використати спеціальні ущільнюючі кільця. Кількість кріпильних отворів і відстань між ними не змінюється ні при яких обставинах.

Види автодисків

Вони бувають:

  • штампованими (сталевими);
  • легкосплавними (литими);
  • кованими.

Розберемо кожен вид детальніше.

Штамповані

Цей тип найдешевший, на що є дві причини. Перша — вартість матеріалу (сталі) невисока. Друга — проста технологія виробництва має низьку собівартість. Такі диски виготовляють з листових заготовок. Обід і середина робляться окремо, потім скріплюються між собою шляхом зварювання та обробляються.

Також сталеві диски достатньо міцні, тому добре себе зарекомендували при їзді по поганих дорогах. Завдяки хорошій пластичності при ударах вони згинаються. А відрихтувати вм’ятину можна навіть молотком. Простота ремонту — друга найбільша перевага сталевих автодисків.

Легкосплавні

Наразі вони найпопулярніші. Причина в середній вартості і красивому зовнішньому вигляді. Варто зазначити, що саме через дизайн їх і вибирають водії в більшості випадків.

Виготовляються вони з легкого алюмінієвого сплаву, завдяки чому вони легші приблизно на 20-25% у порівнянні зі сталевими аналогами. Завдяки різниці у вазі автомобіль на таких дисках краще поводить себе на дорозі. Він більш динамічний, маневрений та слухняний.

Головний недолік лиття полягає в набагато важчому ремонті. Їх молотком точно не відрихтуєш. Більше того, якщо такий диск при ударі отримав тріщину, його краще не відновлювати та не експлуатувати в подальшому, адже таким же міцним він вже не буде.

Ковані

Це диски для автомобілів преміум сегменту, тому мають відповідну ціну. Вони трохи схожі на литі вироби, але виглядають ще краще. Їхня фішка — тонкі стінки та спиці, що додає престижності та привабливості.

Вага кованих дисків на 20-25% менша, ніж у лиття. А в порівнянні зі штампуванням вони легші практично вдвічі.

Завдяки величезному запасу міцності їх дуже важко пошкодити, тому ковані диски без проблем можуть служити весь термін експлуатації авто. Також на них не розповсюджується корозія.

Кожен водій повинен сам вирішувати, диски якого типу йому зараз купувати. Та якщо підійти до вирішення питання з боку логіки, напрошується лише один варіант — сталеві. В умовах війни на дорозі може статися що завгодно. А штамповані диски найбільш ремонтопридатні. Тобто, при необхідності ви просто дістаєте з багажника молоток, рихтуєте вм’ятину і їдете далі. До того ж вони найдешевші, тому багато ви не втратите, купивши такий комплект.

Якщо ж ви принципово відмовляєтесь від штампування, купуйте литі диски. Але обирайте для цього перевірений магазин. Не намагайтеся знайти найдешевші диски, оскільки в них може бути дуже низька якість сплаву. Відповідно, ризик отримати серйозне пошкодження буде значно вищим.

Партнерський матеріал


27.12.2022 531
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2436
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1551 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3633
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5401
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1663
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2049

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

127

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

169

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

457
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

757
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2453 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

472
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

631
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

567
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

871 2