
Купівля автодисків — не така легка справа, як багато хто думає. До неї треба готуватися. Щоб підібрати диски для свого авто правильно, потрібно знати їхні точні характеристики, а також визначитися з типом.
До основних параметрів відноситься наступне:
- діаметр;
- ширина;
- виліт;
- кількість отворів для кріплення та відстань між ними;
- діаметр центрального отвору.
Діаметр, ширина та виліт можуть варіюватися в невеликих межах. Діаметр центральних отворів на колесах повинен бути або точно таким, як вимагає виробник, або трохи більшим. У другому випадку потрібно буде використати спеціальні ущільнюючі кільця. Кількість кріпильних отворів і відстань між ними не змінюється ні при яких обставинах.
Види автодисків
Вони бувають:
- штампованими (сталевими);
- легкосплавними (литими);
- кованими.
Розберемо кожен вид детальніше.
Штамповані
Цей тип найдешевший, на що є дві причини. Перша — вартість матеріалу (сталі) невисока. Друга — проста технологія виробництва має низьку собівартість. Такі диски виготовляють з листових заготовок. Обід і середина робляться окремо, потім скріплюються між собою шляхом зварювання та обробляються.
Також сталеві диски достатньо міцні, тому добре себе зарекомендували при їзді по поганих дорогах. Завдяки хорошій пластичності при ударах вони згинаються. А відрихтувати вм’ятину можна навіть молотком. Простота ремонту — друга найбільша перевага сталевих автодисків.
Легкосплавні
Наразі вони найпопулярніші. Причина в середній вартості і красивому зовнішньому вигляді. Варто зазначити, що саме через дизайн їх і вибирають водії в більшості випадків.
Виготовляються вони з легкого алюмінієвого сплаву, завдяки чому вони легші приблизно на 20-25% у порівнянні зі сталевими аналогами. Завдяки різниці у вазі автомобіль на таких дисках краще поводить себе на дорозі. Він більш динамічний, маневрений та слухняний.
Головний недолік лиття полягає в набагато важчому ремонті. Їх молотком точно не відрихтуєш. Більше того, якщо такий диск при ударі отримав тріщину, його краще не відновлювати та не експлуатувати в подальшому, адже таким же міцним він вже не буде.
Ковані
Це диски для автомобілів преміум сегменту, тому мають відповідну ціну. Вони трохи схожі на литі вироби, але виглядають ще краще. Їхня фішка — тонкі стінки та спиці, що додає престижності та привабливості.
Вага кованих дисків на 20-25% менша, ніж у лиття. А в порівнянні зі штампуванням вони легші практично вдвічі.
Завдяки величезному запасу міцності їх дуже важко пошкодити, тому ковані диски без проблем можуть служити весь термін експлуатації авто. Також на них не розповсюджується корозія.
Кожен водій повинен сам вирішувати, диски якого типу йому зараз купувати. Та якщо підійти до вирішення питання з боку логіки, напрошується лише один варіант — сталеві. В умовах війни на дорозі може статися що завгодно. А штамповані диски найбільш ремонтопридатні. Тобто, при необхідності ви просто дістаєте з багажника молоток, рихтуєте вм’ятину і їдете далі. До того ж вони найдешевші, тому багато ви не втратите, купивши такий комплект.
Якщо ж ви принципово відмовляєтесь від штампування, купуйте литі диски. Але обирайте для цього перевірений магазин. Не намагайтеся знайти найдешевші диски, оскільки в них може бути дуже низька якість сплаву. Відповідно, ризик отримати серйозне пошкодження буде значно вищим.
Партнерський матеріал