Що лікує йога: розповідає МОЗ

Починаєте день з вітання сонцю? Знаєте, як правильно сісти у позу лотоса? Вітаємо! Дуже ймовірно, що у вас гарне самопочуття та чудовий настрій! 

Якщо ж Сур'я Намаскар для вас досі невідоме словосполучення – Міністерство охорони здоров'я назвало 6 причин зайнятися йогою просто сьогодні., пише Фртка з посиланням на  УП.Життя.

Йога має безліч напрямків та шкіл. Втім більшість практик спрямовані на вивчення технік дихання, медитації, різних динамічних та статичних позицій, які дозволяють впливати на безліч м‘язових груп.

Така активність має багато переваг для психічного здоров‘я.

Розказуємо про користь йоги для здоров'я.

Результати великого систематичного огляду вказують, що йога – ефективний засіб для боротьби з болем в спині, що також допомагає залишатись рухливими людям з хронічним болем.

В одному з досліджень люди з болем у спині, які 24 тижні протягом 90 хвилин займались йогою, в середньому зменшили відчуття болю на 56%.

Зокрема йогу радять і в клінічних рекомендаціях для людей з болем в спині.

Якщо маєте біль в спині, для початку проконсультуйтесь зі своїм лікарем чи заняття йогою хороша можливість для вас залишатись рухливими. Або ж спробуйте кілька простих вправ, щоби відчути чи це не викликає відчуття дискомфорту та посилення болю.

Національне опитування в США показало понад 85% респондентів повідомили, що йога допомогла зменшити рівень стресу.

Це відбувається через зменшення кількості гормону стресу кортизолу.

А завдяки дії ендорфінів ми почуваємось краще та щасливіше, коли практикуємо йогу.

В тому ж опитуванні більше 55% людей, які займаються йогою, виявили, що це допомогло їм покращити сон.

Зокрема поєднання фізичних вправ і технік дихання сприяє виділенню гормону мелатоніну, що виділяється вночі та допомагає нам засинати.

Йога також знижує відчуття тривожності, стресу та хронічний біль, які зазвичай погіршують якість та тривалість сну.

Йога може допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань так само, як і звичайні вправи, наприклад, швидка ходьба.

Поєднання фізичної активності, дихання та медитації мають значний вплив на серцево-судинні фактори ризику.

До прикладу, виконання вправ для гнучкості м‘язів допомагає їм стати більш чутливими до інсуліну, що важливо для контролю цукру в крові, а техніки дихання дозволяють знизити артеріальний тиск

Люди, які займаються йогою, більш уважно ставляться до свого харчування.

Дослідники визначили, що практика йоги сприяє кращому усвідомленню відчуття власного тіла та контролю емоцій.

Це допомагає, до прикладу, не заїдати стрес їжею чи в цілому усвідомлено ставитись до її споживання.

Заняття йогою покращують рівновагу, координацію та відчуття балансу, адже передбачають виконання контрольованих рухів, концентрацію уваги та статичні позиції.

Зокрема йога може бути корисна для людей літнього віку, щоби зберігати рухливість та тренувати пропріоцепцію (відчуття положення свого тіла у просторі).

Всі фото: Depositphotos.


03.01.2019 3168
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

329
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1396
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2552 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3634
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2974
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2147

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

616

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

468

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1636

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1802
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

288
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

505
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

803
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4989
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

361
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

881
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10127
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

513
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

264
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

375
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

402
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

722