Сесійні засідання місцевих рад Івано-Франківщини відтепер починатимуться молитвою "Харє Крішна!", а не "Отче Наш", як раніше (відео)

 

Як відомо, сесії обласної та міської рад починалиться з молитви "Отче Наш". Проте, сьогодні, 1 КВІТНЯ, слідуючи принципам демократичного суспільства щодо рівності всіх релігій, Президією Івано-Франківського облвиконкому  прийнято рішення щодо розширення кількості молитв на відкритті сесій до трьох. Останньою залишаться "Отче Наш" та "Богородице Діво, Радуйся!"

 

Відтепер Президією рекомендовано сесії всіх місцевих рад (з сільськими радами включно) починати з ТРЬОХ молитов різних релігій в залежності від рішення кожної місцевої ради. 

 

Зокрема, враховуючи те, що в міськраді та облраді є по одному-два крішнаїта, сесії цих рад розпочинатимуться з традиційної крішнаїтської 16-слівної молитви: "Харє Крішна! Харє Крішна! Крішна, Крішна, Харє, Харє! Харє Рама! Харє Рама! Рама, Рама, Харє, Харє!" (3 повтори). Молитва проводитиметься під музику крішнаїтського Камерного оркестру народних індійських інструментів з Тисмениці "Хутровик": 

 

 

Після крішнаїтської молитви відбудеться молитва в древній буддистській унікальній традиції так званого "горлового співу", причому сольні партії "горлового співу" рекомендовано виконувати мерам міст та головам місцевих рад:

 

 

"І на завершення - третіми, завершальними, молитвами будуть, звичайно ж наші християнські "Отче Наш" та "Богородице Діво..." Таким чином ми хочемо продемонструвати свою відданість демократичним принципам рівності релігій в нашому суспільстві. До речі, громади інших релігій можуть звернутися до Президії і ми з радістю розширимо кількість молитов на початку сесійних засідань. Власне три молитви - це тільки, так би мовити, початок... Можливо навіть перейдемо до формату, що в день відкриття сесійних засідань (до обіду) буде тільки читання молитов різних релігій, - свого роду Фестиваль духовної музики та духовних традицій - а після обіду, - власне робота сесій відповідних рад", - розповів кореспонденту Фіртки сьогодні, 1 КВІТНЯ, член Президії.

 

 

 

 Ісус та Крішна (індійська ікона)

 

ДОВІДКОВО:

Мантра "Харе Крішна", також відома як Маха-Мантра (велика мантра), що походить з Калі-Сантарана Упанішад, а також з інших величних писань. Складається з імен Бога Харі, Крішни й Рами. Віддані вірять, що звукові вібрації, викликувані повторенням цих імен Бога, поступово пробуджують у людині чисту свідомість Бога, або «Свідомість Крішни».

 

Маха-Мантра Харе Крішна на санскриті

 

Слова цієї мантри вишикувані настуним чином:

« Харе Крішна Харе Крішна

Крішна Крішна Харе Харе

Харе Рама Харе Рама

Рама Рама Харе Харе

 »

Члени «Харе Крішна» (головним чином ченці) відомі зі здійснюваних на вулицях міст у всьому світі вуличних співів і танців з барабанами (мрідангами), і тарілочками (караталами), вбрані переважно в барвисте сарі (жінки) і шафранове, або біле дготі і курти (чоловіки).

На Заході Маха-Мантра однозначно асоціюється з Міжнародним Товариством Свідомості Крішни, проте в Індії її оспівують незалежно від приналежності до якої-небудь організації.

«Харе Крішна» практикує бгакті йогу, яка є формою індуїзму (вішнуїзму). Об'єктом поклоніння є Крішна, ім'я якого його прихильники перекладають як «Всеприваблюючий», разом зі своєю подругою Радгою. Вішнуїти, вірять, що Крішна тотожний з Вішну і є верховною формою Бога, натомість Радга є його жіночою подобою й уособленням любові.

Бгактіведанта Свамі Прабхупада пояснює, що «Харе» - це звернення до енергії відданого служіння Богу, персоніфікованої формою якої є жіноча іпостась Бога - Радха. Слово «харе» являє собою кличний відмінок від Хара - одного з імен Радхі. «Крішна» і «Рама» - це імена Бога, які відповідно переводяться як «Всеприваблюючий» і «Всерадуючий». Таким чином, текст мантри можна перекласти як «О Всеприваблюючий, о Всерадуючий Господи, о духовна енергіє Господа! Прошу, дозволь мені віддано служити Тобі!».

Вчення бгакті-йоги бере свій початок ще перед ведійським періодом, а було популяризоване через Чайтан'ю Махапрабгу в Західному Бенгалі в половині XIV ст. Члени МТСК належать до вішнуїцької школи — гаудія, званої бенгальським вішнуїзмом. Гаудія вішнуїзм зокрема сильний в історично пов'язаних з ним областях: у Західному Бенгалі та Орісі. На Заході був популяризований завдяки Бгактіведанті Свамі Прабгупаді, який переклав і видав англійською мовою Бгаґавад-Ґіту і інші тексти, які були пізніше перекладені на понад шістдесят мов. На противагу більшості індуїських груп, члени Руху ведуть місіонерську діяльність.

 

Члени Товариства, які здобули посвяту (ченці або черниці) зобов'язані дотримуватись наступних засад:

  • -- вегетаріанство
  • -- невживання одурманюючих засобів: наркотиків, спиртного, тютюну, і навіть кави та чаю
  • -- обмеження сексуального життя лиш до подружжя
  • -- стримування від азарту
  • -- щоденного оспівування 1728 разів Маха-Мантри (16 кіл на вервиці з 108 намистин, виконаних з деревини туласі)

Прихильники називають себе бгакта (відданий). Посвята не є обов'язком. Її отримують від обраного самостійно гуру. Тоді віруючому надається духовне ім'я (часто одне з імен Крішни і його аватар). Члени Руху не підлягають контролю, щодо дотримування вищевказаних засад, залишається це їх совісті. Є очікувана (але не вимагається) всіляка допомога для храмів у міру сил і можливостей. Ченці часто організують публічну презентацію релігійних пісень (так званий харінам) і музики, а також роздають буклети і продають релігійну літературу, з метою "поширення свідомості Бога".

Можливе є прийняття саннйаси (також від свого гуру). Приймають її переважно старші (молоді рідше) люди, які зобов'язуються до цілковитого целібату, уникання всього, що може відвертати увагу від релігії, а також присвячуються головним чином паломництвам, місійним подорожам та поширенню доктрини гаудія вішнуїзму.

Ченці і санн'ясі відмовляються від обов'язкової військової служби, оскільки вона суперечить абсолютній забороні позбавляння життя.

 


01.04.2016 3179 8
Коментарі (8)

Марія 2013.03.31, 20:55
Дуже правильне рішення! Депутати молодці!!
Остап 2013.04.01, 11:07
Класна музика.
трололо 2013.04.01, 11:51
1 квітня
іван 2013.04.01, 12:01
і виконувати гімн племені бушменів
Женя 2013.04.01, 13:30
гарна шутка:)))
Петро 2013.04.01, 13:57
Це краще, ніж читати "Отче наш" перед сесією, а потім займатися ітрижками, як це було в п'ятницю.
Руслан 2013.04.01, 14:04
Як для Батьківщтни, то більше б підходила Хава Нагіла...
Богдан Хмельницький 2024.02.01, 12:13

Підтримую

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

745
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1671 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7132
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14987 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1895
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1152

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

840

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

931

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1714

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1522
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

86
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

505
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

748
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3013
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

736
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1807
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

835
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34980 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

327
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

482
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

805
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

719