Сесійні засідання місцевих рад Івано-Франківщини відтепер починатимуться молитвою "Харє Крішна!", а не "Отче Наш", як раніше (відео)

 

Як відомо, сесії обласної та міської рад починалиться з молитви "Отче Наш". Проте, сьогодні, 1 КВІТНЯ, слідуючи принципам демократичного суспільства щодо рівності всіх релігій, Президією Івано-Франківського облвиконкому  прийнято рішення щодо розширення кількості молитв на відкритті сесій до трьох. Останньою залишаться "Отче Наш" та "Богородице Діво, Радуйся!"

 

Відтепер Президією рекомендовано сесії всіх місцевих рад (з сільськими радами включно) починати з ТРЬОХ молитов різних релігій в залежності від рішення кожної місцевої ради. 

 

Зокрема, враховуючи те, що в міськраді та облраді є по одному-два крішнаїта, сесії цих рад розпочинатимуться з традиційної крішнаїтської 16-слівної молитви: "Харє Крішна! Харє Крішна! Крішна, Крішна, Харє, Харє! Харє Рама! Харє Рама! Рама, Рама, Харє, Харє!" (3 повтори). Молитва проводитиметься під музику крішнаїтського Камерного оркестру народних індійських інструментів з Тисмениці "Хутровик": 

 

 

Після крішнаїтської молитви відбудеться молитва в древній буддистській унікальній традиції так званого "горлового співу", причому сольні партії "горлового співу" рекомендовано виконувати мерам міст та головам місцевих рад:

 

 

"І на завершення - третіми, завершальними, молитвами будуть, звичайно ж наші християнські "Отче Наш" та "Богородице Діво..." Таким чином ми хочемо продемонструвати свою відданість демократичним принципам рівності релігій в нашому суспільстві. До речі, громади інших релігій можуть звернутися до Президії і ми з радістю розширимо кількість молитов на початку сесійних засідань. Власне три молитви - це тільки, так би мовити, початок... Можливо навіть перейдемо до формату, що в день відкриття сесійних засідань (до обіду) буде тільки читання молитов різних релігій, - свого роду Фестиваль духовної музики та духовних традицій - а після обіду, - власне робота сесій відповідних рад", - розповів кореспонденту Фіртки сьогодні, 1 КВІТНЯ, член Президії.

 

 

 

 Ісус та Крішна (індійська ікона)

 

ДОВІДКОВО:

Мантра "Харе Крішна", також відома як Маха-Мантра (велика мантра), що походить з Калі-Сантарана Упанішад, а також з інших величних писань. Складається з імен Бога Харі, Крішни й Рами. Віддані вірять, що звукові вібрації, викликувані повторенням цих імен Бога, поступово пробуджують у людині чисту свідомість Бога, або «Свідомість Крішни».

 

Маха-Мантра Харе Крішна на санскриті

 

Слова цієї мантри вишикувані настуним чином:

« Харе Крішна Харе Крішна

Крішна Крішна Харе Харе

Харе Рама Харе Рама

Рама Рама Харе Харе

 »

Члени «Харе Крішна» (головним чином ченці) відомі зі здійснюваних на вулицях міст у всьому світі вуличних співів і танців з барабанами (мрідангами), і тарілочками (караталами), вбрані переважно в барвисте сарі (жінки) і шафранове, або біле дготі і курти (чоловіки).

На Заході Маха-Мантра однозначно асоціюється з Міжнародним Товариством Свідомості Крішни, проте в Індії її оспівують незалежно від приналежності до якої-небудь організації.

«Харе Крішна» практикує бгакті йогу, яка є формою індуїзму (вішнуїзму). Об'єктом поклоніння є Крішна, ім'я якого його прихильники перекладають як «Всеприваблюючий», разом зі своєю подругою Радгою. Вішнуїти, вірять, що Крішна тотожний з Вішну і є верховною формою Бога, натомість Радга є його жіночою подобою й уособленням любові.

Бгактіведанта Свамі Прабхупада пояснює, що «Харе» - це звернення до енергії відданого служіння Богу, персоніфікованої формою якої є жіноча іпостась Бога - Радха. Слово «харе» являє собою кличний відмінок від Хара - одного з імен Радхі. «Крішна» і «Рама» - це імена Бога, які відповідно переводяться як «Всеприваблюючий» і «Всерадуючий». Таким чином, текст мантри можна перекласти як «О Всеприваблюючий, о Всерадуючий Господи, о духовна енергіє Господа! Прошу, дозволь мені віддано служити Тобі!».

Вчення бгакті-йоги бере свій початок ще перед ведійським періодом, а було популяризоване через Чайтан'ю Махапрабгу в Західному Бенгалі в половині XIV ст. Члени МТСК належать до вішнуїцької школи — гаудія, званої бенгальським вішнуїзмом. Гаудія вішнуїзм зокрема сильний в історично пов'язаних з ним областях: у Західному Бенгалі та Орісі. На Заході був популяризований завдяки Бгактіведанті Свамі Прабгупаді, який переклав і видав англійською мовою Бгаґавад-Ґіту і інші тексти, які були пізніше перекладені на понад шістдесят мов. На противагу більшості індуїських груп, члени Руху ведуть місіонерську діяльність.

 

Члени Товариства, які здобули посвяту (ченці або черниці) зобов'язані дотримуватись наступних засад:

  • -- вегетаріанство
  • -- невживання одурманюючих засобів: наркотиків, спиртного, тютюну, і навіть кави та чаю
  • -- обмеження сексуального життя лиш до подружжя
  • -- стримування від азарту
  • -- щоденного оспівування 1728 разів Маха-Мантри (16 кіл на вервиці з 108 намистин, виконаних з деревини туласі)

Прихильники називають себе бгакта (відданий). Посвята не є обов'язком. Її отримують від обраного самостійно гуру. Тоді віруючому надається духовне ім'я (часто одне з імен Крішни і його аватар). Члени Руху не підлягають контролю, щодо дотримування вищевказаних засад, залишається це їх совісті. Є очікувана (але не вимагається) всіляка допомога для храмів у міру сил і можливостей. Ченці часто організують публічну презентацію релігійних пісень (так званий харінам) і музики, а також роздають буклети і продають релігійну літературу, з метою "поширення свідомості Бога".

Можливе є прийняття саннйаси (також від свого гуру). Приймають її переважно старші (молоді рідше) люди, які зобов'язуються до цілковитого целібату, уникання всього, що може відвертати увагу від релігії, а також присвячуються головним чином паломництвам, місійним подорожам та поширенню доктрини гаудія вішнуїзму.

Ченці і санн'ясі відмовляються від обов'язкової військової служби, оскільки вона суперечить абсолютній забороні позбавляння життя.

 


01.04.2016 3048 8
Коментарі (8)

Марія 2013.03.31, 20:55
Дуже правильне рішення! Депутати молодці!!
Остап 2013.04.01, 11:07
Класна музика.
трололо 2013.04.01, 11:51
1 квітня
іван 2013.04.01, 12:01
і виконувати гімн племені бушменів
Женя 2013.04.01, 13:30
гарна шутка:)))
Петро 2013.04.01, 13:57
Це краще, ніж читати "Отче наш" перед сесією, а потім займатися ітрижками, як це було в п'ятницю.
Руслан 2013.04.01, 14:04
Як для Батьківщтни, то більше б підходила Хава Нагіла...
Богдан Хмельницький 2024.02.01, 12:13

Підтримую

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

124
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

766 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2670
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33503
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2379
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3421

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

451

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1260

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

806

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1013
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

335
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

225
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

621
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1208
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1000
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1097
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

865
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30244 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

981
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3960
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

543
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

574