Сесія Коломийської міськради: від нових призначень — до землі біля “Писанки”

 

12524047_908129779283476_8927281185471650651_n

 

Плідно попрацювали депутати Коломийської міськради на черговій сесії, яка відбулася у четвер, 21 січня, і тривала майже чотири години.

 

Розпочали засідання з нагородження: під оплески “кіборгу” з Коломиї Василю Кузьмину, який обороняв Донецький аеропорт, вручили орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, повідомляє “Дзеркало Коломиї”.

 

Потім перейшли до звернень. Депутат від “УКРОПу” Ігор Костюк звернувся до колег по допомогу для 26-річного коломиянина Дмитра Матвієнка, який отруївся чадним газом на Київщині та перебуває у критичному стані. В Дмитра ниркова недостатність та краш-синдром, через що йому довелося ампутувати праву ногу, зараз хлопцеві терміново потрібні донори крові (рідкісна група — 4+).

 

Розпорядники коштів міськради та комунальні підприємства міста не надають у встановлені терміни звіти про витрачання коштів у 2015 році. Про це з трибуни міськради повідомив депутат Віктор Будзінський  (“Батьківщина”).

 

Також обранці зверталися до міськради із запитами про проблеми на своїх округах, зокрема про облаштування автобусних зупинок по вулиці Франка-Довбуша, встановлення сміттєвих баків на Грушевського та про необхідність посипання доріг піском у районі єпархії через велику кількість травмованих на ожеледицях.

 

На 4-ій сесії міськради депутатам винесли на голосування питання про розширення штату відділу містобудування та архітектури Коломийської міськради. Згідно якого була б введена посада заступника начальника відділу, в обов’язки якого, як повідомив заступник мера Олег Дячук, має входити перевірка будівельних об’єктів, проектно-кошторисної документації, актів виконаних робіт, контроль за якістю виконаних робіт.

 

Депутати вирішити не розглядати дане питання на цій сесії, а відправити його на доопрацювання.

 

Зате удвічі збільшили чисельність штату управління надання адміністративних послуг міськради (ЦНАП) — на 8 осіб. Таке рішення було обумовлено збільшенням кількості послуг, які з 1 травня цього року надаватимуть у ЦНАПі. 

 

Відтепер також маємо міську цільову програму “Культура Коломиї на 2016-2020 роки”. Загальну сума програми на 5 років становить 8 млн. 930 тис. гривень.

 

Від культури перейшли до спорту: депутати затвердили вартість добової норми харчування учасників спортивних заходів у Коломиї на 2016 рік — а це 60 гривень на особу.

 

Таїсія Костюк

 

Коломийська міська рада затвердила на посаді директора бюро подорожей та екскурсій у Коломиї Таїсію Костюк. Цим ж рішенням звільнили з посади її попередницю — Адріану Кудлу.

 

Поки підприємство не зароблятиме на себе кошти, нова очільниця бюро, як і попередня, працюватиме без зарплатні.

 

Як зауважив перший заступник мера Сергій Коцюр, за останні 5 років бюро не проводило жодних заходів, які входили в його обов’язки. Зокрема, у місті підготовлені аудіо-тури, якими, за його словами, ніхто не займався. Тому зараз для початку потрібно їх запустити для зацікавлення туристів.

 

Таїсія Костюк розповіла, що має досвід роботи в підприємництві, а також працювала в туристичному агентстві.

 

”Багато моїх друзів з інших міст запитують: “Коломия — цікаве місто, але як туди доїхати?”, — сказала вона, пояснюючи, що готова взятися за промоцію Коломиї та розвиток туризму у місті.

 

”До роботи без зарплатні готова. Будуть прибутки — буде зарплата”, — зазначила вона.

 

Також на сесії створили конкурсні комісії щодо визначення уповноважених осіб на право організації проведення аукціонів з продажу комунального майна та відбору суб’єктів оціночної діяльності.

 

Головою комісії обрано заступника міського голови з комунальних питань Богдан Федорук. Заступник голови — головний інженер ВУКМу Віктор Волошенюк, секретар — спеціаліст ВУКМу Ірина Гнатюк.

 

Члени комісії: директор КП “Житлоінфоцентр” Василь Михайлищук і депутати міськради Олег Романюк (“Солідарність”), Сергій Проскурняк (“Самопоміч”), Сергій Лосюк (“Батьківщина”), Олександр Поясик (“УКРОП”), Тарас Боднарук (“Народний рух”).

 

Найбільше суперечок на сесії традиційно викликають земельні питання. На цьому слуханні серед найбільш обговорюваних було два.

 

Перше — про надання дозволу обслуговуючому кооперативу “Чорновола” на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 836,0 кв. м. по вулиці В. Чорновола для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку.

 

Це питання ще за кілька тижнів до сесії активно обговорювалося серед коломиян у соцмережах. У містян було побоювання, що вісім соток передадуть кооперативу безкоштовно. Земля біля “Писанки”, як наголошували, ласий шматок для кожного забудівника. На думку кількох депутатів, цю земельну ділянку необхідно продавати тільки через аукціон.

 

Засновниками кооперативу є відомі у місті забудівники – брати Віталій та Ігор Сарафини, а також Євген Гладуник. Останній на минулих місцевих виборах балотувався до міськради від партії “БПП “Солідарність”, керівником якої у Коломиї є  секретар міськради Любомир Жупанський. Саме цей факт і дав підстави запідозрити посадовця у причетності до намагання безкоштовно привласнити ласий шматок землі у середмісті.

 

Зараз поблизу “Писанки” стоять два будинки, які псують зовнішній вигляд площі.  Їхні власники – брати Сарафини – згодилися знести ті будівлі, а на їхньому місці спорудити готель. По сусідству є земельна ділянка, що належить члену виконкому, підприємцю Роману Бортейчуку, який теж погодився долучитися до проекту. Але навіть тоді б цих ділянок землі не вистачило, тому було рішення передати 8 соток ОК “Чорновол”.

 

Для цього за тиждень до сесії міськрада організувала громадські слухання, на яких власне й оголосила про наміри.

 

12562565_596689167147642_1423549012_o

 

На сесії міськради Віталій Сарафин наголосив, що орендуватимуть землю лише 2 роки. Потім, як обіцяє забудівник, ділянку викуплять за її комерційною вартістю.

 

За пропозицією депутатів одним з пунктів рішення включили: “надати ОК “Чорновола” проект інвестиційної угоди на затвердження міськради”.

 

В кінцевому результаті депутати проголосували за надання дозволу кооперативу на розроблення проекту землеустрою землі по вул. Чорновола. Рішення підтримали 24 обранці.

 

Серед депутатів, які утрималися від голосування, були Тамара Базюк (“Радикальна партія Ляшка”) та Ігор Ільчишин (позафракційний).

 

“Якщо буде підписана і виконана інвестиційна угода, а її вартість відповідатиме комерційній вартості землі, то тоді я тільки “за” будівництво такого готелю у середмісті. Тим паче, що забудівники пообіцяли облагородити відповідну ділянку біля “Писанки”. І тоді ці всі кроки підуть на користь місту”, – прокоментував Ігор Ільчишин.

 

Від “Писанки” депутати перейшли до землі по вулиці Моцарта, 47, відношення до якої має секретар міськради Любомир Жупанський. Вдруге на розгляд сесії винесли питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання у власність Жупанській Тетяні Дмитрівні земельну ділянку, загальною площею 845,0 кв. м. по вулиці Моцарта, 47 для індивідуального садівництва.

 

Питання – конфліктне й тягнеться ще від 2003 року. Коломиянка Ганна Негрич звинувачує секретаря Коломийської міської ради у захопленні землі. З цього приводу відкрито вже два кримінальні провадження. Напередодні сесії була створена спеціальна комісія, яка й вивчала це питання.

 

Коротко вислухавши сторони, депутати все ж таки прийняли рішення. Загалом питання про надання землі на Моцарта, 47 набрало 17 голосів з 18-ти необхідних.


21.01.2016 946 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2449
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19559
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1751
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3880

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8058
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2061 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741