Сесія Івано-Франківської обласної ради: пас'янс "Чотири масті" або проліт БПП над гніздом Сича

 

 

 

Івано-Франківську обласну раду очолив екс-віце-прем'єр-міністр України та екс-голова облради "свободівець" Олександр Сич.

 

Заступниками голови стали Василь Гладій від "Батьківщини" (перший заступник) та Ольга Галабала від ВОЛІ. Головою бюджетної комісії - Микола Палійчук від УКРОПу.

 

Правда про це стало відомо ще напередодні сесії, 6 грудня.

 

Нагадаємо, найбільше голосів на місцевих виборах отримав БПП "Солідарність" - 118 418 голосів. Друге місце має ВО"Батьківщина"- 90 232 голоси, третя ВО "Свобода" - 81 144 голоси, четвертим в облраду пройшов "УКРОП" - 59 193, п'ята "Самопоміч" - 40 261 і шоста "ВОЛЯ" - 35 929.

 

Відтак, згідно із результатами голосування за кандидатів у депутати до Івано-Франківської облради, у вже не найновіших кріслах сидять 23 представники від БПП «Солідарність», 18 – від ВО «Батьківщина», 16 «свободівців», 12 «УКРОПівців», 8 делегатів від «Самопомочі» й 7 – від «Волі».

 

Вже 7 грудня, перед сесією прикарпатський провід ІФ ОО НВР «Правий сектор» опублікував звернення, у якому застерігає депутатів Івано-Франківської обласної ради від необдуманих рішень під час обрання керівних органів, а також формування комісій.

 

"Аналізуючи грубі порушення в регламенті Івано-Франківської міської ради при формуванні виконкому з числа заплямованих персоналій, бачимо грубе ігнорування моральних принципів та зневагу до громади, що може вилитись у протести прямої дії. Але через ініціативу руху «Чесно» громада має ще сподівання на справедливість Суду щодо дій новообраного голови міста та депутатів.

У цьому зверненні застерігаємо депутатський корпус обласної ради від необдуманих рішень в обранні керівних органів та комісій.

Вважаємо, що зневагою до громади області та кари гідне обрання головою ОР осіб з числа мільярдерів, пов’язаних з бізнесом окупанта, осіб, причетних до розкрадання державних коштів на будівництві укріпрайонів у зоні бойових дій на Сході України чи креатур комунономенклатурників та знаних бандитів. Нагадуємо, що голосування має бути поіменне№, - йшлося в заяві.


Відкривав сесію голова Івано-Франківської ОВК Віталій Юрчишин. На засіданні були присутні всі новообрані депутати - 84.

 

Після урочистого виконання Гімну України, до народних обранців звернувся владика Володимир Війтишин, який благословив обранців на плідну роботу.

 

Віталій Юрчишин, оголосив результати виборів та поіменно назвав депутатів, що працюватимуть в новій облраді.

 

На 27 хвилині засідання першої сесії обласної ради сьомого демократичного скликанння Михайло Костишин повідомив, що отримав повідомлення про те, що приміщення міської ради заміноване.

 

«На електронку служби безпеки надйшло повідомлення», - пояснив походження інформації Костишин.

 

В приміщенні міської ради почали працюати вибухотехніки. З приміщення міськради евакуювали усіх присутніх.

 

Втім, депутати обласної ради вирішили продовжувати сесію. Продовжилось вручення обранцям тимчасових посвідчень депутата.

 

Голова ОВК зачитав депутатам привітання з набуттям повноважень від голови ВР Володимир Гройсман.

 

«Ця висока довіра покладає на вас величезну відповідальність за долю територіальних громад, їх мешканців, за мир, спокій і стабільність у вашому регіоні. Звертаюсь до кожного з вас, до політичних сил, які ви представляєте: будьте виваженими й толерантними в робочих дискусіях та при прийнятті рішень, плекайте нашу молоду державність, а головне – будьте патріотами своєї землі. Вам доведеться вирішувати надважливі завдання сучасного історичного розвитку нашої держави. Насамперед, ідеться про продовження процесу децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, об’єднання територіальних громад вашої області з метою зробити їх потужними, спроможними і самодостатніми», - зазначив Володимир Гройсман, звертаючись до депутатського корпусу Івано-Франківської обласної ради.

 

Згодом новообрані депутати утворили шість депутатських фракцій: БПП «Солідарність» (голова - Остап Дзеса), ВО «Батьківщина» (голова Петро Книщук), «Свободівці» (голова Олександр Сич), «УКРОП» (Микола Палійчук), «Самопоміч» (голова Тарас Виноградник) і «ВОЛЯ» (голова Ольга Галабала).

 

Згодом на посаду голови ради висунули лише кандидатуру голови фракції ВО "Свобода" Олександра Сича.


Депутат обласної ради Сергій Адамович, який запропонував кандидатуру колишнього віце-прем'єра зазначив, що у Сича найкращий "державотворчий досвід".


Депутати заслухати виступ Олександра Сича під час якого він попросив підтримки колег.

 

Натомість голова фракції БПП "Солідарність" Остап Дзеса поцікавивця, кого Олександр Сич бачить в якості своїх заступників, якщо його оберуть головою облради. Нащо Сич відповів, що назве кандидатури, коли до цього дійде час за регламентом. Переговорники БПП до останнього моменту намагалися переконати більшість, яка самоорганізувалася в облраді, про те, що якщо вже не голова облради, то хоча б перший заступник голови має бути від БПП Солідарність.
 

Ннапередодні «Самопоміч» публічно заявила про свою категоричну позицію не підтримувати кандидатів, яких визначали у «темних» кабінетах. Вони закликали депутатів інших фракцій сповідувати чесність та відкритість. Не дати обласній раді вчергове стати на старі політичні граблі та виправдати надії людей на нову якість місцевої політики. Не зовсім зрозуміло, що саме мала на увазі самопоміч, адже політичні консультації - звичне явище в політиці, включно з європейською. Чи вони сподівалися, що депутати облради мали вперше познайомитися після прийняття присяги в сесійній залі - і лише там, публічно, почати проводити консультації по створенню більшості?

 

Закиди ж про те, що "більшість" чи "коаліція" повинна щось оприлюднити (якийсь програмний документ чи щось подібне) такожне мають під собою баз, оскільки в законодавстві не йдеться про коаліції та якісь спільні програмні документи чи коаліційні угоди для місцевих рад.

 

Обранці проголосували за створення тимчасової комісії та приступили до обрання очільника обласної ради. Єдиною кандидатурою виявився свободівець, екс-віце-прем'єр Олександр Сич.

 

Відтак, тимчасова лічильна комісія засідання, результати якої зачитав голова тимчасової лічкомісії Манолій Піцуряк. Відповідно, затвердили порядок таємного голосування за вибір голови обласної ради сьомого демократичного скликання.

 

Також затвердили форму бюлетеню для таємного голосування та форму протоколу.

 

Після цього, депутати провели голосування за внесення кандидатури від ВО «Свобода» Олександра Сича до бюлетеню. За це проголосували 84 депутати.

 

Голова фракції "УКРОПу" в Івано-Франківській обласній раді Микола Палійчук заявив, що фракція підтримає кандидатуру Олександра Сича на посаду голови обради.

 

За результатами таємного голосування, кандидатуру Олександра Сича підтримали - 53 депутати. "Проти" проголосував - 31 обранець. Простий арифметичний підрахунок дає підстави припустити, що в меншості під час голосування опинилися фракції "БПП Солідарність" та "Самопоміч" (23+8=31).

 

Олександр Сич народився 16 липня 1964 в селі Дерть Рокитнівського району, Рівненської області — український політик правого спрямування.

Голова Івано-Франківської обласної ради від Всеукраїнського об'єднання «Свобода» (до жовтня 2012). Узгоджений кандидат від низки опозиційних сил (ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», Фронт Змін, Громадянська позиція та ін.) по округу № 83 (м. Івано-Франківськ) на Виборах до Верховної Ради України 2012.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Заступник голови Всеукраїнського об'єднання «Свобода» з питань ідеології, входить до Політвиконкому.

З 27 лютого по 2 грудня 2014 року був віце-прем'єр-міністром України.

 

Після того, як голова лічильної комісії Манолій Піцуряк оголосив результати таємного голосування, Олександр Сич склав присягу.

 

 

Після годинної перерви депутати обласної ради зібралися на засідання сесії, щоб обрати заступників голови обласної ради.


Крім того, новообраний голова облради Олександр Сич запропонував обрати голову постійної бюджетної комісії. Після цього, депутати проголосували за зміни в порядку денному і приступили до обговорення кандидатур на посади заступників.


Олександр Сич запропонував кандидатуру представника ВО "Батьківщина" Василя Гладія на посаду першого заступника, та Ольгу Галабалу з фракції "ВОЛЯ" на посаду заступника голови обласної ради. В свою чергу, Василь Гладій запропонував обрати головою бюджетної комісії керівника фракції "УКРОП" - Миколу Палійчука.

 

Депутати без попереднього обговорення, проте, з деякими протестами, щодо голосування "пакетом" віддали голоси за те, щоб внести ці кандидатури в бюлетень для голосування.

 

Після перерви депутати розпочали таємне голосування за заступників голови обласної ради та голову постійної депутатської комісії з питань бюджету.

 

Як повідомив голова тимчасової лічильної комісії Манолій Піцуряк, жоден представник  фракції ББП "Солідарність" в обласній раді не взяв участі в голосуванні.

 

Варто зазначити, що інші п'ять фракцій, які були зареєстровоні в облраді, проголосували в повному складі.

 

Вісім депутатів висловились проти таких призначень. "За" проголосував - 51 депутат, а 2 бюлетені визнали недійсними.

 

ВИСНОВКИ:

 

"БПП Солідарність" залишили за бортом і тепер провладна партія повинна бути в ролі опозиції. Некомфотно і незвично. Це дуже сильно вдарить, перш за все, по іміджу голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука перед Києвом. Крісло захиталося?

Розподіл керівних посад облради відбувся між «Свободою», «Батьківщиною», «Волею» та «УКРОПом».

«Самопоміч». Без посад і в роздумах...

 

КОМЕНТАРІ ПО ГАРЯЧИХ СЛІДАХ:

 

Олександр СИЧ, голова облради: "Хто працював у попередньому скликанні облради, має чим пишатися. Незалежно ві того, яким був режим, нам вдалося добитися, щоб обласна рада була незалежним органом впливу. Ми показували приклад демократії всім головам облрад. І покажемо у цьому скликанні...".

"Гадаю, що кожна фракція буде зацікавлена в тому, щоб їхні депутати курували не тільки ті округи, в яких обрані, а й додаткові. Тож можу запевнити, що ніхто з прикарпатців не залишиться без депутата. Округів, які не матимуть своїх представників в обласній раді, однозначно, не буде....".

"Першими моїми кроками стане завтрашня зустріч із головами франкцій".

 

Святослав НИКОРОВИЧ, наймолодший депутат 7-го скликання : "Ми йшли на виборами з певними ідеями. Ці ідеї напряму перегукуються з гаслами, які звучали на Революції Гідності. Ми стараємося їх дотримуватися, доносити колегам в обласній раді. З позитивного відзначу, що нарешті громада отримала депутатів. І тепер має повне право спитати за всі обіцянки".

"На фракції обласної ради напряму впливають сили, які до неї не мають жодного відношення. Чітко видно "привиди комунізму", яких люди думали, що давно поховали. Друге, не міг підтримати жодного кандидата на заступника, коли його голосують у пакеті без жодного обговорення", - говорить Святослав Никорович.

"Обласна рада - це орган, який має бути голосом людей. Де підніматимуться проблеми, які болять пересічного прикарпатця. Сподіваюся, що сьогодні всі хотіли щось комусь довести. А далі буде конструктивна і цікава робота", - переконаний депутат.

 

ДУМКИ ЕКСПЕРТІВ:

 

Васль КЕДИК, політолог: Розподіл керівних посад облради між «Свободою», «Батьківщиною», «Волею» та «УКРОПом» був відомий заздалегідь. Тому якоїсь кадрової несподіванки на першій сесії не сталось.

Разом з тим сесія новообраної ради засвідчила, що поняття політичної послідовності в прикарпатській політиці є доволі вразливим і умовним. Оскільки не нормально, коли «на двох» відбувається обговорення керівних органів ради, а пізніше до цього процесу доєднуються ті, хто спочатку критикує такі закриті домовленості.

Щодо «Волі», то романтики не стали прагматиками. Бо вони ніколи першими й не були. Коаліції бувають ситуативні, а принципи мають залишатись незмінними. Тому такий підхід як мінімум некоректний стосовно виборців.

Про «Солідарність». Те, що її представники покинули сесійну залу перед голосуванням за заступників голови облради і керівника бюджетної комісії, свідчить про політичну недалекозорість. Звичайно, провладній партії важко бути в опозиції на місцевому рівні, але потрібно працювати. Можна бути в конструктивній опозиції, тим паче огріхів роботи ради буде достатньо.

Та, схоже, нішу конструктивної опозиції займе «Самопоміч», яка спробує перевести помилки більшості в свої піар-приводи і пропонуватиме альтернативну. Можливо, з часом до цього дійде й «Солідарність» або ж ця фракція просто розвалиться. Потрібно також врахувати, що обласна рада цікава перш за все при ухваленні бюджету Прикарпаття. Бюджетні апетити цього скликання є досить диверсифікованими. А з врахуванням складності політичних домовленостей, які передували першому скликанню, думаю, апельсин ділитимуть важко.

 

Мирослв КОШИК, політолог, історик: То як це розуміти? БПП пішла в опозицію в обласній раді, але ввійшла в більшість в міській?

"Как прічудліво тасуєтся колода" - сказав би Воланд, споглядаючи на цей цирк.

Хоча, насправді усе логічно - це не партії, це не політика, це не політичні програми, це ситуативні об"єднання випадкових людей із спільними інтересами і ці вибори, як я постійно казав, остаточно дискредитують так звану партійну систему в Україні і атавістичну радянську владу.

Може жарт а може... - вимагаю перевести обласну раду Івано-Франківської області в географічний центр області - село Цуцилів! Туди ж перевести усі активи обласної ради, включно з телебаченням "Галичина". Усі так звані обласні структури - муніципалізувати, включно з драмтеатром, філармонією,"Просвітою" і так далі, а діючий персонал - відправити в Цуцилів під опіку обласного бюджету.

 

ФОТО НА ПАМ'ЯТЬ

 

/data/blog/93888/2e22b2265a75dc61bf03c58bc301c11e.jpg

 

/data/blog/93888/c3ac5cc62336a064d91dcae75f7d0b75.jpg

 

/data/blog/93888/c6c1ca6cdec7244cc834fd00ca608c6d.jpg

 

/data/blog/93888/924e3f3b3ded50d491df1e3e765caaa0.jpg

 

/data/blog/93888/873021a9a363e39f5a49565c2eea2bba.jpg

 

/data/blog/93888/20a6d8b85be171fc61120bc5d4f87983.jpg

 

/data/blog/93888/ccf93df75656fbb4ac1414349c181759.jpg

 

/data/blog/93888/2a18a98069bd8c03d4626c0e137e7128.jpg

 

/data/blog/93888/1ac7fa0c0d3e6a3c7dca203fc32338f3.jpg

 

/data/blog/93888/b17d3ca2844bb563e210cb39cd9a24f8.jpg

 

/data/blog/93888/aee1aa887886e0fb547d6ea9cb1bc5c0.jpg

 

Ростислав КОВТУН


Коментарі (1)

Євгеній Ротерман 2015.12.08, 10:13
Пане Кошик! Є ідея визначити юридичну адресу фракції "Солідарність"- село Цуцилів!І це не жарт!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1295
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2146
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2210
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6637 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

381

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

317
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

190
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

95
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10498 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

97
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

438
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653