Сертифікат вакцинації у ЄС може відкрити двері для російських та китайських зразків для щеплення

Європейський Союз пропонує сертифікат, який може полегшити подорожі як тим, хто приймав схвалені ЄС вакцини, так і іншим, таким як китайські та російські зразки, які отримали лише надзвичайні національні дозволи.
ЄС суперечливо включає російські та китайські вакцини в плани полегшити поїздки тим, хто отримав щеплення.

Блок хоче "Ковідну карту ЄС", щоб дозволити державам знову відкрити свої кордони, одночасно запобігаючи відродженню коронавірусу.

Вона буде складатися з трьох цифрових та паперових документів, що вказуватимуть, чи отримав власник вакцину та яку; результати тесту на коронавірус і чи хворів він на Covid-19.

Пропозиція, яка має бути оприлюднена наступного тижня, підтримується залежними від туризму країнами, такими як Греція, яка відчайдушно намагається відродити економіку цього літа.

Але у декого це може залишити неприємний осад, аргументуючи тим, що вакцини, дозволені лише у кількох країнах, таких як Угорщина, використовуються як інструменти пропаганди.

ЄС поспішає розробити систему, яка дозволить 27 державам-членам та країнам Європейського економічного простору відкрити свої двері для подорожей, одночасно запобігаючи ескалації поширення коронавірусу.

Минулого місяця лідери блоку одноголосно домовились про загальну схему сертифікатів вакцин, які є пріоритетними для таких туристичних країн, як Греція та Кіпр.

"Пропозиція спрямована на сприяння реалізації права на вільне пересування в межах ЄС під час пандемії Covid-19 шляхом встановлення спільних рамок для видачі та прийняття загальних сертифікатів щодо вакцинації, випробувань та відновлення Covid-19", - поточний проєкт, який може бути змінений.


Повільне розгортання

Пропуск на вакцинацію охоплюватиме всі знімки, дозволені Європейським агентством з лікарських засобів, а також ті, які отримали екстрені дозволи окремими країнами, заявила особа, яка попросила не ідентифікувати її, оскільки процес є приватним.

По-перше, Угорщина вже розпочала щеплення населення вакцинами, які вироблені в Росії та Китаї.

Рішення включити в сертифікат зразки вакцин, які не отримали європейського дозволу, може виявитися суперечливим для деяких держав-членів, які стверджують, що країни використовують вакцини як інструменти геополітичної пропаганди. Але це дозволить уникнути суперечок і обмежень для тих країн, які дали схвалення.

ЄС намагається збільшити кількість щеплень, де є відставання від інших регіонів. Наразі є 9,4 щеплення на 100 людей, за даними щодо вакцин Bloomberg. Це у порівнянні з більш ніж 27 дозами в США та понад 35 дозами у Великобританії.

Комісія, виконавчий орган ЄС, досі стверджує, що вона досягла мети щодо вакцинації 70% дорослого населення до кінця літа. Блок також бачить, що постачання до кінця березня збільшуються до 100 мільйонів доз на місяць.


Туристичний сезон

Нова пропозиція має на меті забезпечити можливість скоординованого скасування обмежень щодо вільного пересування, що існують для обмеження пандемії.

Деталі в проєкті, швидше за все, зміняться до публікації. Положення опублікують 17 березня.

План складається, оскільки кілька держав-членів почали зважувати варіанти власних паспортів вакцин, намагаючись врятувати свій літній туристичний сезон.

"Туристів вітають, якщо перед поїздкою вони або щеплені, або мають антитіла, або мають негативний тест", - заявив міністр туризму Греції Харіс Теохаріс в інтерв'ю ITB Berlin. "Греція готова з повним протоколом на літо 2021 року".

Метою запропонованої сертифікації є забезпечення взаємодії між системами вакцинації та тестування держав-членів та уникнення введення односторонніх заходів, що призводять до обмеження перетину кордонів та дискримінації між громадянами ЄС.

Безпека даних
У проєкті чітко видно, що сертифікат на вакцину не повинен стати передумовою здійснення вільного пересування, а також не є обов'язком для вакцинації.
Згідно з проєктом, дані, які будуть включені до сертифікатів, не будуть централізованими, а функціонуватимуть через безпечну, децентралізовану систему перевірки.
Інформація в сертифікатах включатиме ім’я, номер паспорта або посвідчення особи, дату народження, вакцину, яку особа обрала, та кількість введених доз.
Подібні дані будуть зібрані для результатів випробувань. Кожен сертифікат матиме унікальний ідентифікатор.
Три сертифікати повинні видаватися безкоштовно у цифровому або паперовому форматі, що дозволяє "потенційним власникам вимагати та отримувати паперову копію сертифіката або зберігати та відображати сертифікат на мобільному пристрої", - йдеться в проєкті. "Сертифікати повинні містити сумісний із цифровим кодом штрих-код або подібні засоби, що містять відповідні дані, що стосуються сертифікатів, і повинні використовуватися для надійної перевірки справжності, цілісності та дійсності таких даних", - йдеться в проєкті.
Згідно із запропонованим планом ЄС сертифікати діятимуть тимчасово, доки не буде оголошено про закінчення пандемії.

за матеріалами Вloomberg


10.03.2021 760
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1020
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1606 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2377
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2239 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7524
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15238 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

293

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1021

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1089

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1873
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

267
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

648
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

888
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3116
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

905
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1939
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

990
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35135 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

248
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

471
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

612
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

936