"Сертифікат не назавжди": чому ЄС може додати обмежень для подорожей з України

Вже почали з’являтися нові обмеження, які в Україні неможливо виконати. Поки що вони звучать лише в окремих країнах. Та якщо українська влада це не врахує, вже навесні проблем для туристів може побільшати.

У статті Європейської правди йдеться про оновлені вимоги щодо вакцинації, що з'являються в ЄС, про так звану "третю дозу" та про закриття окремих держав для туристів, передає Фіртка.


Італія, схожа на Польщу


Нині в Італії діє правило, за яким право на в’їзд "без поважної мети" мають мешканці лише декількох держав поза межами Євросоюзу, та й ті, як правило, після в’їзду мають іти на самоізоляцію. 

Цей список "винятків" складений переважно з "чистих" держав, де немає спалахів коронавірусу. Але також італійська влада додала до нього декілька країн (напевно, політично та міграційно важливих), у яких епідемічні показники погані, але з якими Рим не хоче переривати вільне пасажирське сполучення. Це – США, Канада, Велика Британія, Ізраїль та Україна.

Тож в’їзд до Італії лишається відкритим. А якщо ви щеплені вакциною, що дозволена у ЄС (AstraZeneca, Pfizer, Moderna), то вимога самоізоляції не діє, і це дає дозвіл також для туристичних подорожей.


Локдаун – ворог туризму


Донедавна однією з найвідкритіших для українців держав ЄС вважали Австрію. Відень, що є одним з ключових авіаційних хабів у Європі, відкрився для подорожей з України одним із перших. Ще важливіше те, що Австрія під час перетину кордону визнає сертифікати про щеплення китайським "коронаваком".

Втім, 22 листопада Австрія перестала бути однією з найвідкритіших держав ЄС і перейшла до групи найзакритіших.

Від цього тижня до Австрії не пускають туристів. Причина – запроваджений у державі локдаун.

Ще дві держави, Мальта та Болгарія, через нову ковідну хвилю також тимчасово закрили в’їзд навіть для вакцинованих туристів з-поза меж ЄС. 


Сертифікат не назавжди


Українські сертифікати про вакцинацію – що паперові, що електронні, згенеровані у додатку "Дія", – є чинними протягом одного року. Причому для всіх вакцин, у тому числі для китайського "коронавака", який є найменш дієвим та, за низкою досліджень, втрачає ефективність вже за пів року. Схожою за рівнем ефективності є хіба що однодозова вакцина від Johnson & Johnson, але вона в Україні масово не застосовується.

З часом падає ступінь захисту всіх із них, і наскільки швидким є це падіння, стане відомо лише з часом, коли мине достатньо часу від початку масової вакцинації. Втім, низка держав вже запроваджують вимогу про посилююче, або "бустерне" щеплення. Простіше кажучи, про третю дозу вакцини.

Від грудня Австрія скоротить термін дії сертифікатів про вакцинацію іноземців для в’їзду до ЄС.

Досі у цій державі, як і у решті Євросоюзу, планували визнавати щеплення, зроблені протягом останнього року, але з 6 грудня Австрія зменшить цей термін до 270 днів, йдеться в оновлених правилах в'їзду.

Це означає, що у лютому перестануть пускати тих, хто зробив останнє щеплення у травні 2021 року.

Єдиний варіант продовжити дію сертифіката – це вколоти третю дозу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

ЄС виключив Україну з "зеленого списку" для подорожей


24.11.2021 19615
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

969
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2566 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2154
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3001
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2610
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2334 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

466

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

473

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

973

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2190
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

673
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1942
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2036
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

204
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

816
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7384
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1401
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

671
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1048 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1557 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1416