Сергій Владико: "Системна робота з регіонами повністю відсутня"

 

Вакантне місце тимчасово обійняв Юрій Сорочик, але на виборах він програв молодшому опоненту - Сергію Владиці. Багато хто вважає, що саме притік молодої крові й управлінців нового покоління здатен вивести вітчизняний футзал із затяжної кризи.

- Сергію Васильовичу, як оціните стан, у якому довелося приймати футзальне господарство?

- Для відповіді на це запитання маємо поділити "господарство" на три напрямки: спортивний, фінансово-господарський і взаємодію з регіональними осередками. По першому напрямку все більш-менш добре: чемпіонат проводиться, Кубок розігрується, рейтинг національної асоціації та рейтинги клубів, при потраплянні до основних раундів змагань під егідою УЄФА, свідчать про те, що рівень майстерності відповідає нашим високим позиціям. Але є проблеми з якості проведення, кількісного складу змагань усіх рівнів.

Наступний напрямок - фінансово-господарський. Я зараз скажу одну фразу, яка яскраво охарактеризує ту роботу, що велася минулі 20 років. На балансі АМФУ за 20 років перебувають лише три речі: автомобіль, принтер і мобільний телефон. Діловодство, документообіг - у жалюгідному стані. Більш того, бухгалтерія велась украй неохайно.

Щодо останнього напрямку, то системна робота з регіонами повністю відсутня. Не було чітких планів розвитку футзалу, втрачено зв'язок із тими людьми, які проводять змагання на місцях. Футзал - один із найпопулярніших видів спорту, команд по всій країні дуже багато, але більшість змагань проводять люди, котрі не входять до системи АМФУ. Асоціація просто втратила авторитет і це, звичайно, потрібно виправляти щоденною працею.

- Що вже вдалося зробити за час, проведений вами на посаді президента?

- Перелік досягнень не дуже великий, але достатній для того недовгого часу, що обіймаю посаду президента. На гідному рівні завершили чемпіонат України (першу й другу ліги, жіночу першість і екстра-лігу), Кубок України, провели товариську зустріч із французькими колегами на високому організаційному рівні, відправили жіночу збірну країни на представницьке змагання до Москви (на "Кубок 9 травня"). Це те, що стосується спортивної частини.

Змушені були провести аудит, чітко розібратися з фінансовими питаннями. Практично завершується інвентаризація регіональних осередків. Представник АМФУ провів серію зустрічей майже в усіх регіонах країни, зустрівшись із керівниками асоціацій на місцях та активістами. Ми також провели анкетування та збір статистичної інформації про розвиток футзалу в регіонах. Без цих пунктів ми не мали змоги проводити ефективну роботу.

Окрім того, вдалося комплексно підійти до питання підготовки чемпіонату першої та аматорської ліг наступного сезону. Провели загальні збори представників команд-учасниць і потенційних учасників першої ліги, підбили підсумки проведеного чемпіонату, презентували нові формати проведення першої та аматорської ліг.

- Поділіться враженнями від цьогорічного розіграшу чемпіонату та Кубка?

- На мою думку, організаційно чемпіонат пройшов на високому рівні. Єдине питання - кількісний склад. У всіх, без винятку, лігах. Він абсолютно не відповідає сьогоднішнім реаліям. Такий парадокс: у країні спостерігаємо справжній футзальний бум, а в офіційних змаганнях виступає така невелика кількість команд.

Що стосується Кубка, то плануємо провести консультації з учасниками щодо формату змагання. У принципі, формат "Фіналу восьми" цікавий, але хочемо його доопрацювати. Однозначно, зміни будуть!

- На які зміни можна чекати з наступного сезону?

- Про зміни в проведенні Кубка я вже розповів. Окрім того, готуємо комплексне, системне реформування всіх рівнів чемпіонату України, починаючи від аматорських, і до екстра-ліги. Я вважаю це головним спортивним проектом на майбутній сезон. Про конкретні зміни зможу сказати в кінці літа, тому що консультації з потенційними учасниками чемпіонату та засідання робочої групи все ще тривають, обговорюється кілька проектів змін.

- Самі ще граєте у футзал?

- На жаль, ні. На це вже не вистачає часу.

- Чи зможуть уболівальники побачити матчі збірної України по ТБ?

- Можу сказати, що вже після проведення жеребкування, коли стане відомим суперник, упритул візьмемося за переговори з телевізійними каналами щодо можливості трансляцій матчів.

- Яка доля чекає на тренерський штаб нашої збірної? Він працюватиме на довготерміновій основі чи це залежатиме від результатів плей-оф?

- Питання роботи тренерів збірної розглядалося на останній тренерській раді. Було ухвалене рішення, що до підготовки та проведення матчів плей-оф та впродовж них тренерський штаб очолюватиме Євген Ривкін.

- Дуже багато скарг надходить щодо суддівства. Як збираєтеся вирішувати цю проблему?

- Справді, така проблема існує. Дуже радий, що нині куратором нашого суддівського комітету є знаний спеціаліст Віктор Дердо. Разом із ним розробляємо комплексну програму з підготовки, підвищення кваліфікації арбітрів та інспекторів. Працюємо й над методичними, навчальними матеріалами, будемо вводити нові кадри. Майже готовий річний календар навчально-методичних семінарів для арбітрів та інспекторів різних рівнів. Робота ведеться досить активно, і вже перші її результати, сподіваюся, можна буде побачити в новому сезоні.

- Як відбувається співпраця з екстра-лігою? У тій же площині, що й раніше, чи, можливо, їм буде надано більше чи менше повноважень?

- На сьогодні ключових розбіжностей з екстра-лігою немає. У нас абсолютно нормальні робочі взаємовідносини, й питання щодо повноважень не стоїть.

- Що думаєте з приводу Кубку Єрьоменка?

- Ідея Асоціації міні-футболу Росії дуже приваблива. Цей турнір однозначно цікавий, як зі спортивної точки зору, так і з комерційної. Це дуже великий крок у справі популяризації футзалу як гри.

- До речі, а яким чином плануєте популяризувати футзал?

- Поняття популяризації й розвитку дуже тісно пов'язані. Але я би хотів наголосити, що ми не розвиваємо футзал - це роблять люди на місцях. Наше основне завдання - створити комплексну програму та сприятливі умови для активної роботи людей у регіонах. Звичайно, ми працюємо над побудовою взаємин зі ЗМІ, в тому числі - регіональними, хочемо, щоби ця гра висвітлювалася більше та професійніше. На жаль, інколи зустрічаємо нерозуміння важливості інформаційної відкритості з боку наших регіональних осередків, але, впевнений, що ця ситуація не безнадійна.

- Чи заплановані якісь заходи святкування 20-річчя АМФУ?

- Плануємо програму заходів. Обов'язково відзначимо дитячих тренерів і ветеранів футзалу, але розкривати подробиці ще завчасно.

Український футбол


11.07.2013 1716 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

392
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

820 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2960
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33543
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2430
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3655

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

481

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1324

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

831

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1033
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

368
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

265
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

651
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1234
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1031
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1125
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

885
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30277 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1012
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3998
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

569
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

595