Секретні боржники

 

Юристи виконкому Івано-Франківської міської ради приховують від громади інформацію про будівельні компанії, що заборгували мільйони гривень до міської казни.

 

Нещодавно Івано-Франківська міська рада затвердила нове положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста». Саме пайові внески забудовників є основним наповненням фонду соціально-економічного розвитку міста. Цього року кошти з фонду передбачені на будівництво доступного житла в Івано-Франківську, низку соціальних програм, фінансову допомогу онкохворим дітям, виготовлення технічних паспортів будівель соціально-лікувальних закладів міста тощо.

 

Разом із прийняттям положення міська рада рекомендувала інспекції Державного архітектурного контролю в Івано-Франківській області вимагати у забудовників ряд документів. На етапі отримання дозвільних документів - питати договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. А перед введенням в експлуатацію будівель - довідку про сплату пайового внеску згідно з укладеним договором. Якщо ж забудовник відмовляється укладати такий договір, виконавчий комітет чи фінансове управління має право вимагати його укладення через суд. За новоприйнятим положенням, якщо вартість будівництва перевищує 1,5 млн. грн., то договори про пайову участь буде затверджувати виконавчий комітет.

 

 

Порівняно з попередніми роками, положення «Про пайову участь» виписане жорсткіше. У такий спосіб влада Івано-Франківська сподівається «вибити» із забудовників заборгованість до соціально-економічного фонду і не допустити нової.

 

За інформацією міського фінуправління, до фонду соціально-економічного розвитку міста у 2011 році надійшло 3,9 млн. грн., у 2010 - 1,6 млн. грн., а в 2009 - 2,4 млн. грн. Як пояснює начальник управління Вікторія Сусаніна, причиною зменшення надходжень у 2010 році став закон «Про запобігання впливу світової кризи на будівництво», за яким забудовники отримали дозвіл на відстрочку. Надходження до фонду у 2011 році збільшилися за рахунок заборгованості попередніх років, яку вдалося виграти через суд. Наприкінці цього року, за прогнозами фінансистів, до фонду надійде 1,9 млн. грн.

 

За положенням, розмір пайового внеску при будівництві нежитлових споруд становить 7% від кошторисної вартості об'єкта, житлових будинків - 4%, а індивідуального житла (якщо площа перевищує 300 кв. м.) - 2%. При цьому положення зобов'язує забудовника виплатити 20% від загальної суми внеску протягом 30 днів після отримання дозволу на будівництво. А решту - доплатити за місяць до введення будинку в експлуатацію. «З 2009 року дозвіл на будівництво видає інспекція Держархбудконтролю. Тому в цьому випадку дуже важко відслідкувати, коли видається дозвіл на будову, - зазначає начальник міського фінуправління Вікторія Сусаніна. - Втім, і тих 20% теж ніхто не платить. Тому що до 2013 року діє закон «Про запобігання впливу світової кризи на будівництво».

 

За словами Сусаніної, наразі міськвиконком уклав приблизно 800 договорів на пайову участь. 24 підприємства, каже Вікторія Сусаніна, з 2007 року всіляко ухиляються від внеску у соціально-економічний фонд. За інформацію фінуправління, станом на лютий 2012 року загальна сума заборгованості зі сплати пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста становить 3,6 млн. грн. (в тому числі на виконанні у відділі державної виконавчої служби - 2,7 млн. грн., на розгляді в суді - 0,9 млн. грн.). Та назви підприємств, які заборгували міській казні, у виконкомі чомусь приховують. До прикладу, київська влада вже декілька років публікує список боржників у ЗМІ та вивішує на веб-сайті міськради. В Івано-Франківську ця інформація виявилася закритою не тільки для журналістів, а й для депутатів.

 

«ГК» звернувся у фінансове управління з інформаційним запитом з проханням надати список підприємців, які ухиляються від сплати пайового внеску. В тому числі вказати осіб, з яких стягується заборгованість в судовому порядку. У відповідь ми отримали відписку з юридичного відділу виконкому. Посилаючись на ЗУ «Про інформацію» та «Про захист персональних даних», юристи відповіли, що така інформація є конфіденційною. На запитання, як може бути конфіденційною інформація, яка стосується бюджетних коштів, начальник юридичного відділу Володимир Максилевич відповіді не знайшов. Натомість він припустив, що це Київська міськрада порушує законодавство, розповсюджуючи інформацію про заборгованість без згоди боржників.

 

Іншу думку з цього приводу має голова бюджетної комісії Івано-Франківської міської ради Роман Онуфріїв. «Вся інформація, що стосується міських коштів, має бути абсолютно відкритою», - каже депутат. Також, за його словами, недостовірною є інформація щодо загальної заборгованості до соціально-економічного фонду, яку надало «ГК» фінуправління. За даними Онуфріїва, приблизно 5 млн. грн. боргують лише фірми «Екстім», «Інвертін», «Захід-гурт», «Турбота», «Станіславінвестгруп», «САТП-0901», «Екстім ЛТД». Втім, повної інформації щодо заборгованості до соціально-економічного фонду Онуфріїв, як він стверджує, поки що не може отримати. «Громадськість повинна отримати інформацію про недобросовісних забудовників. Ми спробуємо добитися, щоб вся інформація про сплату до фонду соціально-економічного розвитку була оприлюднена від початку створення фонду з прізвищами», - обіцяє голова бюджетної комісії.

 

 

Марія ГАВРИЛЮК

Галицький кореспондент

 

 

 


09.03.2012 Марія ГАВРИЛЮК 1134 7
Коментарі (7)

Я 2012.03.09, 23:27
Привіт депутату Тимківу, власнику ЕКСТІМів, який випадково опинився в депутатському кріслі на місці свободівця. А також привіт його соратнику - Ю. Солов*ю, палкому захиснику нашого міста, його мешканців, благоустрою, добробуту і т. д. і т. п.
Випадкове співпадіння 2012.03.10, 00:16
За даними Онуфріїва, у боржниках немає жодного свободівського забудівника, а тільки опоненти у міськраді!
Cпокій 2012.03.10, 11:36
Випадковий, маєте дані - наведіть, ніхто не боронить. Я, наприклад, теж знаю, що таких боржників серед свободівців нема.
Бачу, бачу... 2012.03.12, 10:07
О "Свободівські" тролі по коменту кинули ) Онуфріїв шось на когось погнав, й вони вслід... Наче на сесіїї міської ради руку тягнуть. Тушки) Тимку ж ганьба, якщо це так! Але ж і Онуфріїв своїх не здає!
сталiн 2012.03.12, 11:17
злодiiв свободiвцiв в сибiр
Українець 2012.03.12, 13:45
Слава богу, що серед свободівців дійсно порядні люди. А тролі, тільки те й можуть, що брудом поливати. Хлопці, не вводьте в оману людей. Або наводьте факти, або замовкніть. А щодо Тимківа, то про його борг всі знають і це відкрита інформація. А ще, Тимків і Соловей слова не тримають. Приклад: не дали обіцяні кошти на ремонт брами палацу Потоцьких.
Джинтонік 2012.03.12, 16:18
Та якщо вже хочете хвалити ту "Свободу", то вже браму Потоцьких не чепайте!))) То вже Свобода збирає кошти на ремонт власності олігарха Бахматюка?!!!! )) Хлопці вже зовсім зажерлися на хабарах, вже самі олігархів фінансують))) ще й інших заставляють.
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1702 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1127
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4887
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

13963 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3286 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3117

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

780

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2245

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2258

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2811
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1225
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1031
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

819
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

425
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

408
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

751
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

707
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21684
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

701 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

524
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

977
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

863