Секретні боржники

 

Юристи виконкому Івано-Франківської міської ради приховують від громади інформацію про будівельні компанії, що заборгували мільйони гривень до міської казни.

 

Нещодавно Івано-Франківська міська рада затвердила нове положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста». Саме пайові внески забудовників є основним наповненням фонду соціально-економічного розвитку міста. Цього року кошти з фонду передбачені на будівництво доступного житла в Івано-Франківську, низку соціальних програм, фінансову допомогу онкохворим дітям, виготовлення технічних паспортів будівель соціально-лікувальних закладів міста тощо.

 

Разом із прийняттям положення міська рада рекомендувала інспекції Державного архітектурного контролю в Івано-Франківській області вимагати у забудовників ряд документів. На етапі отримання дозвільних документів - питати договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. А перед введенням в експлуатацію будівель - довідку про сплату пайового внеску згідно з укладеним договором. Якщо ж забудовник відмовляється укладати такий договір, виконавчий комітет чи фінансове управління має право вимагати його укладення через суд. За новоприйнятим положенням, якщо вартість будівництва перевищує 1,5 млн. грн., то договори про пайову участь буде затверджувати виконавчий комітет.

 

 

Порівняно з попередніми роками, положення «Про пайову участь» виписане жорсткіше. У такий спосіб влада Івано-Франківська сподівається «вибити» із забудовників заборгованість до соціально-економічного фонду і не допустити нової.

 

За інформацією міського фінуправління, до фонду соціально-економічного розвитку міста у 2011 році надійшло 3,9 млн. грн., у 2010 - 1,6 млн. грн., а в 2009 - 2,4 млн. грн. Як пояснює начальник управління Вікторія Сусаніна, причиною зменшення надходжень у 2010 році став закон «Про запобігання впливу світової кризи на будівництво», за яким забудовники отримали дозвіл на відстрочку. Надходження до фонду у 2011 році збільшилися за рахунок заборгованості попередніх років, яку вдалося виграти через суд. Наприкінці цього року, за прогнозами фінансистів, до фонду надійде 1,9 млн. грн.

 

За положенням, розмір пайового внеску при будівництві нежитлових споруд становить 7% від кошторисної вартості об'єкта, житлових будинків - 4%, а індивідуального житла (якщо площа перевищує 300 кв. м.) - 2%. При цьому положення зобов'язує забудовника виплатити 20% від загальної суми внеску протягом 30 днів після отримання дозволу на будівництво. А решту - доплатити за місяць до введення будинку в експлуатацію. «З 2009 року дозвіл на будівництво видає інспекція Держархбудконтролю. Тому в цьому випадку дуже важко відслідкувати, коли видається дозвіл на будову, - зазначає начальник міського фінуправління Вікторія Сусаніна. - Втім, і тих 20% теж ніхто не платить. Тому що до 2013 року діє закон «Про запобігання впливу світової кризи на будівництво».

 

За словами Сусаніної, наразі міськвиконком уклав приблизно 800 договорів на пайову участь. 24 підприємства, каже Вікторія Сусаніна, з 2007 року всіляко ухиляються від внеску у соціально-економічний фонд. За інформацію фінуправління, станом на лютий 2012 року загальна сума заборгованості зі сплати пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста становить 3,6 млн. грн. (в тому числі на виконанні у відділі державної виконавчої служби - 2,7 млн. грн., на розгляді в суді - 0,9 млн. грн.). Та назви підприємств, які заборгували міській казні, у виконкомі чомусь приховують. До прикладу, київська влада вже декілька років публікує список боржників у ЗМІ та вивішує на веб-сайті міськради. В Івано-Франківську ця інформація виявилася закритою не тільки для журналістів, а й для депутатів.

 

«ГК» звернувся у фінансове управління з інформаційним запитом з проханням надати список підприємців, які ухиляються від сплати пайового внеску. В тому числі вказати осіб, з яких стягується заборгованість в судовому порядку. У відповідь ми отримали відписку з юридичного відділу виконкому. Посилаючись на ЗУ «Про інформацію» та «Про захист персональних даних», юристи відповіли, що така інформація є конфіденційною. На запитання, як може бути конфіденційною інформація, яка стосується бюджетних коштів, начальник юридичного відділу Володимир Максилевич відповіді не знайшов. Натомість він припустив, що це Київська міськрада порушує законодавство, розповсюджуючи інформацію про заборгованість без згоди боржників.

 

Іншу думку з цього приводу має голова бюджетної комісії Івано-Франківської міської ради Роман Онуфріїв. «Вся інформація, що стосується міських коштів, має бути абсолютно відкритою», - каже депутат. Також, за його словами, недостовірною є інформація щодо загальної заборгованості до соціально-економічного фонду, яку надало «ГК» фінуправління. За даними Онуфріїва, приблизно 5 млн. грн. боргують лише фірми «Екстім», «Інвертін», «Захід-гурт», «Турбота», «Станіславінвестгруп», «САТП-0901», «Екстім ЛТД». Втім, повної інформації щодо заборгованості до соціально-економічного фонду Онуфріїв, як він стверджує, поки що не може отримати. «Громадськість повинна отримати інформацію про недобросовісних забудовників. Ми спробуємо добитися, щоб вся інформація про сплату до фонду соціально-економічного розвитку була оприлюднена від початку створення фонду з прізвищами», - обіцяє голова бюджетної комісії.

 

 

Марія ГАВРИЛЮК

Галицький кореспондент

 

 

 


09.03.2012 Марія ГАВРИЛЮК 1230 7
Коментарі (7)

Я 2012.03.09, 23:27
Привіт депутату Тимківу, власнику ЕКСТІМів, який випадково опинився в депутатському кріслі на місці свободівця. А також привіт його соратнику - Ю. Солов*ю, палкому захиснику нашого міста, його мешканців, благоустрою, добробуту і т. д. і т. п.
Випадкове співпадіння 2012.03.10, 00:16
За даними Онуфріїва, у боржниках немає жодного свободівського забудівника, а тільки опоненти у міськраді!
Cпокій 2012.03.10, 11:36
Випадковий, маєте дані - наведіть, ніхто не боронить. Я, наприклад, теж знаю, що таких боржників серед свободівців нема.
Бачу, бачу... 2012.03.12, 10:07
О "Свободівські" тролі по коменту кинули ) Онуфріїв шось на когось погнав, й вони вслід... Наче на сесіїї міської ради руку тягнуть. Тушки) Тимку ж ганьба, якщо це так! Але ж і Онуфріїв своїх не здає!
сталiн 2012.03.12, 11:17
злодiiв свободiвцiв в сибiр
Українець 2012.03.12, 13:45
Слава богу, що серед свободівців дійсно порядні люди. А тролі, тільки те й можуть, що брудом поливати. Хлопці, не вводьте в оману людей. Або наводьте факти, або замовкніть. А щодо Тимківа, то про його борг всі знають і це відкрита інформація. А ще, Тимків і Соловей слова не тримають. Приклад: не дали обіцяні кошти на ремонт брами палацу Потоцьких.
Джинтонік 2012.03.12, 16:18
Та якщо вже хочете хвалити ту "Свободу", то вже браму Потоцьких не чепайте!))) То вже Свобода збирає кошти на ремонт власності олігарха Бахматюка?!!!! )) Хлопці вже зовсім зажерлися на хабарах, вже самі олігархів фінансують))) ще й інших заставляють.
04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

21
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

935
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

846
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1314
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2704
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1491

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

795

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

853

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1745

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1741
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

464
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

530
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18439
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7560
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3733
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1136
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10853
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

517
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

410
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

590
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

518