Секрети виробництва шампанського: що знають французькі винороби

У французькій провінції Шампань виготовляють елітні ігристі вина, які у світі відомі під запатентованою назвою «шампанське». Люди помилково відносять до цієї категорії усі ігристі вина, але так називатись має право лише продукція цього регіону. Виробники на державному рівні закріпили вимоги до алкогольних напоїв і ретельно їх дотримуються.

Процес виробництва

Провінція Шампань визнана найкращою за кліматом та складом ґрунту для вирощування кислих різновидів винограду, які стають основою справжнього шампанського. Для отримання якісного напою також використовують класичну багатоетапну технологію. Французьке шампанське виготовляють таким чином:

  1. Вичавка кюве, тобто першого соку, який мінімально контактує з мезгою. Лише він вважається достатньо чистим та насиченим для отримання яскравого букету.
  2. Кожен вид отриманого соку бродить у різних металевих ємностях, а за виготовлення елітних марок — у дубових бочках. Саме так отримують кисле сухе вино, яке стає головною сировиною.
  3. Далі підготовану сировину різних сортів змішують згідно з рецептом конкретного шампанського. До складу може увійти до 50 сортів з різних виноградників. Іноді також додають сік другої і третьої вичавки.
  4. Вторинне бродіння вино проходить уже в пляшках, спеціально виготовлених зміцненими до тиску. Їх розміщують у горизонтальному положенні у винному льоху, ретельно слідкуючи за вологістю та температурою.
  5. Під час бродіння випадає осад, який необхідно видалити. Тому в кінці пляшку на декілька днів перевертають шийкою вниз і залишають у такому положенні до шести років, щоб напій набув ідеального смаку та аромату.
  6. Після витримки шийку заморожують і відкупорюють пляшку. Заледенілий осад легко вилітає разом з корком під тиском газів. Вільне місце заповнюють сумішшю вина та цукрового сиропу, після чого закривають пляшку новою пробкою та кріпленням з дроту.

В кінці пляшку шампанського ретельно протирають від пилу та наклеюють етикетку з основними відомостями про алкогольний напій.

Які особливі прийоми використовують

Ігристі вина виробляють у всьому світі, і багато з них стали відомими, в тому числі італійські різновиди. Багато людей у магазинах запитують Асті шампанське, хоча правильніше сказати «ігристе». До справжнього шампанського можуть входити лише Піно Нуар, Піно Маньє та Шардоне.

Для виготовлення напою використовують трохи недозрілий виноград, який збирають вручну. Так досягають надзвичайного контролю за якістю ягід, одразу відсіюючи зіпсовані. Пізніше ретельно розділяють сировину, віджимаючи продукцію різних виноградників окремо та використовуючи сік першої партії.

Технологія виробництва дуже трудомістка, адже дріжджовий осад видаляють за допомогою вуглекислого газу, а пляшки витримують близько року, щоб видалити вуглекислий газ у процесі бродіння. Тому справжнє шампанське, виготовлене за класичною технологією, не може бути дешевим. Для зниження вартості іноді використовують вторинне бродіння у спеціальному резервуарі та додавання дозажу, але смак виходить не настільки натуральним та яскравим.

Реклама


29.05.2024 397
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2820
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20964
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1923
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1308 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3995

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

634

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2097

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

783

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

50
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

51
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

709
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

720 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795