Секрети інтимної гігієни у жінок

Кожна сучасна жінка дотримується так званого щоденного ритуалу – проведення процедур з інтимної гігієни. Враховуючи широкий спектр різноманітних засобів інтимного догляду, ми, жінки, можемо припуститися певних помилок, які можуть принести свої негативні наслідки.


Чому важливо дотримуватися правил інтимної гігієни?

Шкіра в ділянці інтимних зон є настільки ж чутливою як і шкіра обличчя. Поміж того, є травмуючі чинники, такі як підвищена пітливість та оволосіння, наявність нормальних виділень з піхви.

Також жіночі статеві органи мають свою так звану «родзинку» - індивідуальну мікрофлору, котра в нормі заселена молочнокислими бактеріями, які створюють слабко кисле середовище піхви. І будь-яка помилка у плані ведення інтимної гігієни спричинює порушення мікрофлори, які надалі призводять до таких захворювань як кандидоз (або молочниця), бактеріальний вагіноз, кольпіт та інші.

Найпоширеніші помилки ведення інтимної гігієни

Як не дивно, найбільш поширеною помилкою ведення інтимної гігієни є надмірна інтимна гігієна. В нормі піхва повинна бути зволоженою і невеличкі виділення світлого кольору (або прозорі і тягучі під час овуляції) це нормально. Проте жінки переживають настільки, що підмиваються 5-10 разів на день. І що ще цікавіше – беруть за звичку «вагінальний душ», тобто направляють потік воду у піхву. Це категорично не рекомендовано! Цим самим ви вимиваєте нормальну мікрофлору, місце якої вже готові зайняти патогенні бактерії. Це саме стосується використання вологих серветок для інтимної гігієни, які містять спирти та інші речовини, що зашкоджують інтимному здоров’ю.

Другою найпоширенішою помилкою є неправильний підбір засобів для вмивання інтимних зон. Наголошую, що звичайне мило чи гель для душу категорично заборонені для інтимної гігієни! Справа у тому, що до їх складу входять луги, які порушують кислотний баланс піхви і цим самим знищують флору. Також не використовуйте мочалку для душу. Саме цей предмет гігієни містить на собі неймовірну кількість шкідливих бактерій.

Постійне використання щоденних прокладок – це проблема, з якою бореться кожен лікар гінеколог. В жодному разі не можна носити одну прокладку весь день! Цим самим ви створюєте ідеальні умови для розвитку бактерій, також більшість прокладок спричиняють перегрівання інтимних зон.

Поради лікаря щодо правильного ведення інтимної гігієни

Для благополуччя вашого інтимного здоров’я формуємо список простих порад для правильного ведення гігієни інтимних зон:

  • підмиватися рекомендовано 1-2 рази на день;
  • використовуйте спеціальний гель для інтимної гігієни, ідеальний засіб для вас порадить ваш лікар-гінеколог;
  • старайтеся не користуватися вологими серветками для гігієни інтимних ділянок. Якщо вже є необхідність – завчасно придбайте спеціальні серветки для інтимної гігієни;
  • зверніть увагу на спідню білизну: неякісні синтетичні тканини сприяють пошкодженню шкіри інтимних зон, алергічній реакції, перегріванню шкіри. Тому старайтесь носити білизну з натуральних матеріалів, наприклад бавовна;
  • після статевої близькості обов’язково за 10-15 хвилин прийміть теплий душ, щоб змити усі фізіологічні рідини;
  • під час душу стежте за тим, щоб вода і миючі засоби не потрапляли у піхву. Слизова піхва має таку здатність як самоочищення, тому зайва допомога їй не потрібна (якщо це не спринцювання спеціальними розчинами, призначеними лікарем);
  • щоденні прокладки – тільки у крайній потребі, і обов’язково змінюйте їх кожних 2 години.

І головна порада для вас, любі жінки, якщо вас турбують такі відчуття як печіння, свербіж, набряк та дискомфорт у ділянці статевих органів – в негайному порядку зверніться до лікаря!

Оксана Гайсенюк – лікар гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал»

партнерський матеріал


29.02.2020 Оксана Гайсенюк 15799 1
Коментарі (1)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5207 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1841 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4051 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3176 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7970 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20301 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

282

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

824

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1917

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2396
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

193
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

702
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

483
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18388
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

985
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1220 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6106 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23398 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

299
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

997 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1187 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

503