Секрети інтимної гігієни у жінок

Кожна сучасна жінка дотримується так званого щоденного ритуалу – проведення процедур з інтимної гігієни. Враховуючи широкий спектр різноманітних засобів інтимного догляду, ми, жінки, можемо припуститися певних помилок, які можуть принести свої негативні наслідки.


Чому важливо дотримуватися правил інтимної гігієни?

Шкіра в ділянці інтимних зон є настільки ж чутливою як і шкіра обличчя. Поміж того, є травмуючі чинники, такі як підвищена пітливість та оволосіння, наявність нормальних виділень з піхви.

Також жіночі статеві органи мають свою так звану «родзинку» - індивідуальну мікрофлору, котра в нормі заселена молочнокислими бактеріями, які створюють слабко кисле середовище піхви. І будь-яка помилка у плані ведення інтимної гігієни спричинює порушення мікрофлори, які надалі призводять до таких захворювань як кандидоз (або молочниця), бактеріальний вагіноз, кольпіт та інші.

Найпоширеніші помилки ведення інтимної гігієни

Як не дивно, найбільш поширеною помилкою ведення інтимної гігієни є надмірна інтимна гігієна. В нормі піхва повинна бути зволоженою і невеличкі виділення світлого кольору (або прозорі і тягучі під час овуляції) це нормально. Проте жінки переживають настільки, що підмиваються 5-10 разів на день. І що ще цікавіше – беруть за звичку «вагінальний душ», тобто направляють потік воду у піхву. Це категорично не рекомендовано! Цим самим ви вимиваєте нормальну мікрофлору, місце якої вже готові зайняти патогенні бактерії. Це саме стосується використання вологих серветок для інтимної гігієни, які містять спирти та інші речовини, що зашкоджують інтимному здоров’ю.

Другою найпоширенішою помилкою є неправильний підбір засобів для вмивання інтимних зон. Наголошую, що звичайне мило чи гель для душу категорично заборонені для інтимної гігієни! Справа у тому, що до їх складу входять луги, які порушують кислотний баланс піхви і цим самим знищують флору. Також не використовуйте мочалку для душу. Саме цей предмет гігієни містить на собі неймовірну кількість шкідливих бактерій.

Постійне використання щоденних прокладок – це проблема, з якою бореться кожен лікар гінеколог. В жодному разі не можна носити одну прокладку весь день! Цим самим ви створюєте ідеальні умови для розвитку бактерій, також більшість прокладок спричиняють перегрівання інтимних зон.

Поради лікаря щодо правильного ведення інтимної гігієни

Для благополуччя вашого інтимного здоров’я формуємо список простих порад для правильного ведення гігієни інтимних зон:

  • підмиватися рекомендовано 1-2 рази на день;
  • використовуйте спеціальний гель для інтимної гігієни, ідеальний засіб для вас порадить ваш лікар-гінеколог;
  • старайтеся не користуватися вологими серветками для гігієни інтимних ділянок. Якщо вже є необхідність – завчасно придбайте спеціальні серветки для інтимної гігієни;
  • зверніть увагу на спідню білизну: неякісні синтетичні тканини сприяють пошкодженню шкіри інтимних зон, алергічній реакції, перегріванню шкіри. Тому старайтесь носити білизну з натуральних матеріалів, наприклад бавовна;
  • після статевої близькості обов’язково за 10-15 хвилин прийміть теплий душ, щоб змити усі фізіологічні рідини;
  • під час душу стежте за тим, щоб вода і миючі засоби не потрапляли у піхву. Слизова піхва має таку здатність як самоочищення, тому зайва допомога їй не потрібна (якщо це не спринцювання спеціальними розчинами, призначеними лікарем);
  • щоденні прокладки – тільки у крайній потребі, і обов’язково змінюйте їх кожних 2 години.

І головна порада для вас, любі жінки, якщо вас турбують такі відчуття як печіння, свербіж, набряк та дискомфорт у ділянці статевих органів – в негайному порядку зверніться до лікаря!

Оксана Гайсенюк – лікар гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал»

партнерський матеріал


29.02.2020 Оксана Гайсенюк 15031 1
Коментарі (1)

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

168
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5209 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2290 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1721
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2210
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4117

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

265

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

335

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

405

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

796
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

151
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

281
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

452
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

180
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

308 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

624
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

921
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5470
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

200
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

228
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

343
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

520