Секрети інтимної гігієни у жінок

Кожна сучасна жінка дотримується так званого щоденного ритуалу – проведення процедур з інтимної гігієни. Враховуючи широкий спектр різноманітних засобів інтимного догляду, ми, жінки, можемо припуститися певних помилок, які можуть принести свої негативні наслідки.


Чому важливо дотримуватися правил інтимної гігієни?

Шкіра в ділянці інтимних зон є настільки ж чутливою як і шкіра обличчя. Поміж того, є травмуючі чинники, такі як підвищена пітливість та оволосіння, наявність нормальних виділень з піхви.

Також жіночі статеві органи мають свою так звану «родзинку» - індивідуальну мікрофлору, котра в нормі заселена молочнокислими бактеріями, які створюють слабко кисле середовище піхви. І будь-яка помилка у плані ведення інтимної гігієни спричинює порушення мікрофлори, які надалі призводять до таких захворювань як кандидоз (або молочниця), бактеріальний вагіноз, кольпіт та інші.

Найпоширеніші помилки ведення інтимної гігієни

Як не дивно, найбільш поширеною помилкою ведення інтимної гігієни є надмірна інтимна гігієна. В нормі піхва повинна бути зволоженою і невеличкі виділення світлого кольору (або прозорі і тягучі під час овуляції) це нормально. Проте жінки переживають настільки, що підмиваються 5-10 разів на день. І що ще цікавіше – беруть за звичку «вагінальний душ», тобто направляють потік воду у піхву. Це категорично не рекомендовано! Цим самим ви вимиваєте нормальну мікрофлору, місце якої вже готові зайняти патогенні бактерії. Це саме стосується використання вологих серветок для інтимної гігієни, які містять спирти та інші речовини, що зашкоджують інтимному здоров’ю.

Другою найпоширенішою помилкою є неправильний підбір засобів для вмивання інтимних зон. Наголошую, що звичайне мило чи гель для душу категорично заборонені для інтимної гігієни! Справа у тому, що до їх складу входять луги, які порушують кислотний баланс піхви і цим самим знищують флору. Також не використовуйте мочалку для душу. Саме цей предмет гігієни містить на собі неймовірну кількість шкідливих бактерій.

Постійне використання щоденних прокладок – це проблема, з якою бореться кожен лікар гінеколог. В жодному разі не можна носити одну прокладку весь день! Цим самим ви створюєте ідеальні умови для розвитку бактерій, також більшість прокладок спричиняють перегрівання інтимних зон.

Поради лікаря щодо правильного ведення інтимної гігієни

Для благополуччя вашого інтимного здоров’я формуємо список простих порад для правильного ведення гігієни інтимних зон:

  • підмиватися рекомендовано 1-2 рази на день;
  • використовуйте спеціальний гель для інтимної гігієни, ідеальний засіб для вас порадить ваш лікар-гінеколог;
  • старайтеся не користуватися вологими серветками для гігієни інтимних ділянок. Якщо вже є необхідність – завчасно придбайте спеціальні серветки для інтимної гігієни;
  • зверніть увагу на спідню білизну: неякісні синтетичні тканини сприяють пошкодженню шкіри інтимних зон, алергічній реакції, перегріванню шкіри. Тому старайтесь носити білизну з натуральних матеріалів, наприклад бавовна;
  • після статевої близькості обов’язково за 10-15 хвилин прийміть теплий душ, щоб змити усі фізіологічні рідини;
  • під час душу стежте за тим, щоб вода і миючі засоби не потрапляли у піхву. Слизова піхва має таку здатність як самоочищення, тому зайва допомога їй не потрібна (якщо це не спринцювання спеціальними розчинами, призначеними лікарем);
  • щоденні прокладки – тільки у крайній потребі, і обов’язково змінюйте їх кожних 2 години.

І головна порада для вас, любі жінки, якщо вас турбують такі відчуття як печіння, свербіж, набряк та дискомфорт у ділянці статевих органів – в негайному порядку зверніться до лікаря!

Оксана Гайсенюк – лікар гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал»

партнерський матеріал


29.02.2020 Оксана Гайсенюк 16171 1
Коментарі (1)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

203
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1327
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2424 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3581
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2904
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2112

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

580

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

428

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1603

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1761
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

252
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

473
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

769
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4925
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

329
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

843
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10090
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

467
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

220
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

343
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

371
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

689