"Сегодня": Калуш - місто-катастрофу оголосили найкомфортнішим для проживання

 

Город Калуш в Ивано-Франковской области, который в феврале 2010 года объявили зоной экологического бедствия, неожиданно вместе с курортной Ялтой возглавил рейтинг самых комфортных для проживания украинских городов.Исследование проводил аналитический центр Universitas. В калушской мэрии уверяют, что первенство Калуша в комфортности заслужено. По словам чиновников, во-первых у них реально бесплатные образование и медицина, без поборов.«Родители школьников ни копейки не сдают ни на ремонт, ни на нужды класса, — добавляет заммэра по образованию Оксана Табачук. — Городской бюджет увеличил финансирование школ в десятки раз».  Не платят калушане и за процедуры в здешней больнице:  «Больные не покупают ни шприцов, ни ваты, ни перчаток»,  - заверил заммэра по вопросам здравоохранения Василий Турчин.

 

 

В калушской мэрии перечисляют и другие достижения города: на лестничных клетках многоэтажек установили металлопластиковые окна, поменяли двери в подъездах, починили крыши и дороги, улицы украсили вазонами с цветами и осветили дороги.Деньги, говорят в мэрии, просят из общегосударственных программ. Современное медицинское оборудование купили за средства, выделенные после объявления города зоной чрезвычайной экологической ситуации.
Вместе с тем местный эколог Михаил Довбенчук, председатель общественной организации «Зеленое движение «Карпаты» отмечает: как можно говорить об уютной жизни в городе с такими экологическими проблемами. На окраине города давно уже образовались «мертвые моря» - озерца химии с недействующего калийного завода и затопленный Домбровский карьер, из которого раньше добывали калиевые руды. Теперь это самая большая экологическая угроза для Калуша.Другая проблема «самого комфортного города» — провалы. Часть улицы Витовского еще в советское время ушла под землю. Теперь на месте домов и гаражей — пустырь, огороды, свалки мусора.В горсовете признают, что около тысячи семей из «провальной зоны» ради их безопасности стоило бы отселить. Но денег на новые квартиры, говорят, нет.В советское время город Калуш Ивано-Франковской области стал известен как крупный центр химической промышленности. Сейчас на спасение города химиков выделили почти полмиллиарда гривен - за эти деньги и вывозятся химикаты.

 

Опасный гексахлорбензол с полигона ядохимикатов на окраине Калуша вывозят с прошлого года. В воздухе на полигоне явно чувствуется резкий запах какой-то химии. Гексахлорбензол считается мощным канцерогеном. Видимо, не случайно Калуш лидирует по показателям онкологических заболеваний в области.


 

«Сегодня»


22.10.2011 1333 0
Коментарі (0)

02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1312
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

852
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6010
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1566
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5964
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1727

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

371

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1035

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1341

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1342
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

296
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

515
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

710
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

275
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

435
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

748
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1244
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

55
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

93
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

236
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

408
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

638