"Сегодня": Калуш - місто-катастрофу оголосили найкомфортнішим для проживання

 

Город Калуш в Ивано-Франковской области, который в феврале 2010 года объявили зоной экологического бедствия, неожиданно вместе с курортной Ялтой возглавил рейтинг самых комфортных для проживания украинских городов.



Исследование проводил аналитический центр Universitas. В калушской мэрии уверяют, что первенство Калуша в комфортности заслужено. По словам чиновников, во-первых у них реально бесплатные образование и медицина, без поборов.



«Родители школьников ни копейки не сдают ни на ремонт, ни на нужды класса, — добавляет заммэра по образованию Оксана Табачук. — Городской бюджет увеличил финансирование школ в десятки раз».  Не платят калушане и за процедуры в здешней больнице:  «Больные не покупают ни шприцов, ни ваты, ни перчаток»,  - заверил заммэра по вопросам здравоохранения Василий Турчин.

 





 

В калушской мэрии перечисляют и другие достижения города: на лестничных клетках многоэтажек установили металлопластиковые окна, поменяли двери в подъездах, починили крыши и дороги, улицы украсили вазонами с цветами и осветили дороги.



Деньги, говорят в мэрии, просят из общегосударственных программ. Современное медицинское оборудование купили за средства, выделенные после объявления города зоной чрезвычайной экологической ситуации.
Вместе с тем местный эколог Михаил Довбенчук, председатель общественной организации «Зеленое движение «Карпаты» отмечает: как можно говорить об уютной жизни в городе с такими экологическими проблемами. На окраине города давно уже образовались «мертвые моря» - озерца химии с недействующего калийного завода и затопленный Домбровский карьер, из которого раньше добывали калиевые руды. Теперь это самая большая экологическая угроза для Калуша.



Другая проблема «самого комфортного города» — провалы. Часть улицы Витовского еще в советское время ушла под землю. Теперь на месте домов и гаражей — пустырь, огороды, свалки мусора.



В горсовете признают, что около тысячи семей из «провальной зоны» ради их безопасности стоило бы отселить. Но денег на новые квартиры, говорят, нет.



В советское время город Калуш Ивано-Франковской области стал известен как крупный центр химической промышленности. Сейчас на спасение города химиков выделили почти полмиллиарда гривен - за эти деньги и вывозятся химикаты.





 

Опасный гексахлорбензол с полигона ядохимикатов на окраине Калуша вывозят с прошлого года. В воздухе на полигоне явно чувствуется резкий запах какой-то химии. Гексахлорбензол считается мощным канцерогеном. Видимо, не случайно Калуш лидирует по показателям онкологических заболеваний в области.


 

«Сегодня»


22.10.2011 1675 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

608
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2469
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1962 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

656

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1634
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

328
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

276
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

272
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

465
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

442
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674