Ще одна революція програла

Еще одна возможная мировая революция закончилась полным провалом. Мировой финансовый кризис-2008 не привел к переосмыслению ценностей. А какие были надежды – всемирный дауншифтинг, отказ от роста экономики, изменение потребительского поведения людей, ослабление давления на природу, сплочение наций перед лицом проблем. Нет, прошло почти три года, и стало понятно, что мы были романтично глупы, а значит обязательно наступим на те же самые грабли, только они будут еще острее.

 

Вместо коллективного раскаяния лидеры ведущих мировых экономик решили, что все должно стать так, как было до 2008 года. Сегодня, они убеждают свои народы, что экономика вот – вот восстановится, но долги "развитых" стран только растут. Украина, например, берет в долг, чтобы оплатить проведение спортивных соревнований – без всякой надежды на прибыль от них. Забыв о том, что бедняк, запутавшийся в долгах, имеет два выхода – либо продать дом и имущество, либо пойти "по беспределу", не отвечать на телефонные звонки и ждать, пока к нему придут с оружием.



Особенно лицемерно выглядит позиция ЕС, лидеры стран решают, помогать или не помогать Италии и Греции, в то же время сложно даже подсчитать, сколько денег выброшено на войну в Ливии. Оставьте в покое Каддафи, и у вас появятся свободные средства, сократите социальные расходы, и можно свести концы с концами. Но нет, больше никто не думает о людях, главные ценности – удержаться у власти и захватить ресурсы. Это компьютерная игра "Старкрафт" вживую,маленький минус – чит-кодов не существует, и волшебная кнопка не подарит ни денег, ни ресурсов.



Вроде бы очевидно, что весь так называемый экономический прирост не берется из ниоткуда – это следствие переработки невозобновляемых ресурсов планеты, но политики, а также цитирующие их журналисты все время уверяют, что этот рост может быть бесконечным, бесконечно печатают деньги и в своих цифрах не показывают реальную инфляцию. Да, у нас доход на душу населения, например, $400 в месяц, а 10 лет назад было $200, но что на них можно было приобрести 10 лет назад, и что сейчас.



В общем, все выглядит так, как будто каждый человек должен осознать, что для благосостояния страны он должен еще больше работать, и впереди – светлое будущее. Взаправду – дело в том, чтобы правильно распределять то, что уже есть, и всем всего хватит, причем не только в масштабах Украины, но и в масштабах планеты. Но кризис – 2008 не открыл на это глаза, точнее тех кто готов за это бороться, оказалось слишком мало.



Отдельное слово – про дауншифтинг. В 2008 это сладкое слов звучало как выбор моего поколения. Мы не хотим больше работать в офисах, хотим работать на себя, жить в Таиланде и писать там свои прекрасные компьютерные приложения для телефонов, откроем магазины валяных игрушек, не будем покупать машины, часы, шмотки, брать кредиты на квартиры, восстанем против системы, будем всячески презирать деньги.



И что в результате? Через три года выяснилось, что большинство восставших волков – просто временно отбившиеся от стаи гламурные породистые псы и кисы – Гоа и Пхукет не ломятся от дауншифтеров, туда переехали в оснвном те, кто уже и здесь был богат. Половина мелких бизнесов закрылась, остальные – тяжело дышат, "дауншифтеры" вернулись в офисы, снова получают зарплаты и жалуются на экспулатацию. Еще они рассказывают о том, что у них не получилось поменять стиль жизни из-за того, что не складывается экономическая коньюнктура.



Я думаю, дело в другом. В отсутствии идеологии. Специалисты думали, что будут жить также хорошо как раньше, если перестанут работать "на дядю", но в итоге пришлось подтянуть пояса, вместо 12-летнего виски перейти на отечественный коньяк, исчезли деньги на бензин и дорогие сумочки.



На самом деле, всему виной страх, через 5-7 лет все бы могло наладиться, а вы бы стали идеологическими лидерами нового поколения и достигли того, чего так хотели. А именно – делать то, что нравится, ни от кого не зависеть, зарабатывать достаточно для проживания. Но выбор сделан – в пользу винтиков системы и бессмысленной работы.



Осуждать это нельзя – просто великая мировая революция проиграла. В Украине это хорошо видно. До следующего кризиса.

 

УП


14.07.2011 Євген Іхельзон 1407 1
Коментарі (1)

Несорос 2011.07.14, 12:50
То сі називає революційна( світоглядна ) романтика за гроші - скінчились гроші - скінчилась романтика. Так само багато хто боровся за демократію у рідній країні, допоки дяді давали гроші
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

893
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1484
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3316 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2599
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3472
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3016

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

359

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

822

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

824

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1446
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3263
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20764
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

989
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

517
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

585
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1146
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5844
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

280
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3648 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

697 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1025
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1373 2