Самостійно підняті калуськими перевізниками тарифи перевірить Антимонопольний комітет

 

 

На початку серпня перевізники Калуського району без попередження, без оголошень і дозволів підвищили тарифи на приміських маршрутах.

 

Перевізники заявили, що діяли в межах чинного законодавства, тому що березневою постановою Кабміну відмінена регуляція вартості проїзду райдержадміністраціями й облдержадміністраціями.

 

Перевізники вправі тепер самі вирішувати питання підвищення тарифів, але в межах економічно обґрунтованих, інформує Фіртка з посиланням на ”Вісті Калущини”.

 

Перевізники заперечують і те, що пасажири не були повідомлені. Ще 27 липня, кажуть, у кожному автобусі було розміщене оголошення про підвищення тарифів. Тож підвищення тарифів на Калущині, вважають перевізники, не було несподіванкою. “У сусідніх областях вже давно встановлено тариф на рівні 45 коп. за пасажиро-кілометр, — каже Микола Манелюк, директор ПП “Західавтотранс”.

 

— Ми з 1 серпня підвищили до 40 копійок за пасажиро-кілометр. Тому що перевезення стали збитковими. Порахуйте ціну пального, запчастин, зарплату, податки. Мені, наприклад, до сьомого числа треба заплатити 101 тис. грн податків. На банківському рахунку “мінуси”. Бюджет мені заборгував 176 тис. грн. за перевезення пільговиків, розрахувався лише за січень. Знаєте, скільки коштів виділяється на перевезення одного пільговика у районі в місяць? Аж 5 грн.28 копійок! Цього вистачає на проїзд в одну сторону із ближнього села до Калуша”.

 

“Перевізники за те, щоб відмінили їм відшкодування за пільгове перевезення. Нехай держава дасть людям адресну допомогу. Бюджет компенсовує лише 12-20 відсотків за пільгове перевезення”, — зазначив перевізник Ігор Максимів на засіданні районної комісії, яка визначатиме, який відсоток компенсовувати перевізникам за пільгове перевезення.

 

“Відповідно до умов договору ви мали нас попередити про підвищення тарифів, надати розрахунки, а ми повинні були оприлюднити офіційну інформацію, — заявив перевізникам перший заступник голови РДА Віктор Гільтайчук. — Але ви вкотре зробили по-своєму. Прошу подати розрахунки з обґрунтуванням і ми звернемося в антимонопольний комітет, щоб перевірити обґрунтованість встановленого тарифу”.

 

Також Віктор Гільтайчук зазначив, що районна держадміністрація перевірить якість перевезень та дотримання умов договорів на перевезення. На комісії прозвучали зауваження щодо ставлення водіїв до пасажирів. Є випадки, коли не видають квитки на вимогу пасажира, перешкоджають пільговикам скористатися своїм правом на безкоштовний проїзд за посвідченням, інколи доходить до того, що викидають людей з автобуса.

 

Перевізники теж скаржилися і на дороги, які нагадують мінне поле і є загрозою для безпеки руху, заявляли про можливий страйк, нарікали на некоректних пасажирів і на те, що влада байдужа до їх проблем,на те, що до цього часу не врегульоване місце відправлення автобусів. Перевізники нагадували про рішення райради, прийняте в 2011 році, яке встановлювало пільгові рейси, наводили, як приклад, місто Калуш, де пільговики їздять у визначені години, цитували закон, який відмінив пільговий проїзд окремим категоріям населення, наполягали, що він має вищу силу, ніж урядова постанова.

 

Віктор Гільтайчук заявив, що в усіх районах області керуються Постановою уряду,яка гарантує пенсіонерам безкоштовний проїзд, тому жодних пільгових рейсів у районі не буде: пільговики можуть їздити в усіх приміських автобусах без обмежень.

 

Як повідомлялось, на Калущині зросли тарифи на проїзд. Влада говорить про змову.


08.08.2015 551 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

269
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2902
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21058
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1968
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1342 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2354

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

685

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2132

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

812

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1400
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

131
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

461
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

992
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

132
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

748
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

732
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

676
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8207
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

808 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

869
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2161 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

813