В Івано-Франківську зараз налічується 198 км доріг. На жаль, багато з них не в найкращому стані.
Як зауважують в мерії, проблеми зі шляхами виникають через складні погодні умови, але передусім через те, що більшість магістралей понад 30 років капітально не ремонтувались, пише Фіртка.
Керівник КП «Муніципальна дорожня компанія» Віталій Бурко зауважує, що найгірша ситуація зараз з такими вулицями: Незалежності, частина Галицької, Івасюка, Надрічна, Тисменицька, Коновальця, Незалежності.
«Основні міські магістралі будувались в 70-80-х роках і з того часу їх ніхто капітально не ремонтував. Дороги без основи: там щебінь і 5-7 см асфальту. І вони не розраховані на фури по 40 тонн», – нагадує Бурко.
«Всі головні магістралі потребують капітального ремонту. От взяти хоча б вул. Коновальця, яка щороку ремонтується і ямково, і поточно. Вона не має основи, нема на що класти асфальт. Навіть коли латки ще зберігаються, поруч вже з’являються ямки. Чого? Бо нема основи, потрібен капремонт. На капремонт основних магістралей слід шукати додаткові кошти – як мінімум, 300 млн грн», – поділився станом речей міський голова Руслан Марцінків.
За словами міського голови, зараз у місті є три напрямки обслуговування доріг.
Читайте також: Нанотехнології в дії: у Франківську дорожники закатують асфальт просто у болото (фото)
Перший – ямковий ремонт, другий – поточний, третій – капітальний ремонт. Поки температурний режим не дозволяє працювати з гарячим асфальтом, латають вибоїни холодним. Це не є повноцінний ремонт, а тимчасове усунення аварійних ділянок. Головна увага зосереджена на мостах, магістралях, кільцях.
До наступного напрямку – поточний ремонт – перейдуть десь наприкінці березня, коли дозволить погода. Дорожники вирізатимуть так звані «карти» пошкодженого покриття та відновлюватимуть гарячим асфальтом.
Третій напрямок – капремонт доріг. Аби відремонтувати всі шляхи необхідні колосальні кошти, тому місто розставило певні пріоритети.
«Цього року візьмемось за Івасюка, Автоливмашівську. Також пріоритетне завдання – доробити минулорічні проекти, зокрема вул. Мазепи. Прораховуємо, звісно, й інші дороги», – зауважив Руслан Марцінків. - Зараз виникла ідея залучити до капремонтів ряд великих компаній, в тому числі й іноземних. Усі торги, ясна річ, як і раніше відбуватимуться в системі Прозоро».
«Ми знаємо, що у Львові та Києві активно працюють турецькі компанії і зараз ведемо переговори з керівниками. Ми готові до співпраці. Головне, аби вони гарантували якість, особливо на капремонт. А капремонт – це не просто зрізати верхній шар і постелити новий, а дати хорошу основу, щоби дорога стояла не менше 10 років», – підкреслив міський голова.
Загалом, до ремонту доріг у Франківську планують залучати різні компанії.
«Магістралі – великі фірми з потрібною технікою і досвідом, бічні – менші, місцеві фірми, а поточний ремонт буде здійснювати комунальне підприємство МДК. Зараз воно зосереджене на ямковому ремонті. Проте на такий багато надій не покладають, бо функція холодного асфальту – протриматись до двох місяців, поки можна буде використовувати гарячий», - переконує міський голова.
Віталій Бурко зауважує, що асфальтують вибоїни від 5 см. Для ямкового ремонту компанія має 35 тонн асфальту, в день витрачають близько 3-х тонн.
Щодо поточного ремонту, то на ці потреби на 2019 рік в міському бюджеті для МДК заклали 18 млн грн. Техніки на підприємстві вистачає, є два нові катки, старі радянські вже майже не використовують. А от робітників, зізнається Бурко, треба було втримувати, аби «в Польщу не повтікали».
«Поточного ремонту недостатньо, але виходимо з ситуації, щоб хоч якось зберегти дороги», – резюмує керівник МДК.
Читайте також:
"Каша під колесами": франківські кермувальники нарікають на стан доріг у місті (фото)
У Франківську дороги не витримали снігу та морозів (фото)
Нові "технології покращення": на Прикарпатті дороги взимку латають болотом (відео)