Руслан Марцінків: Всі головні магістралі потребують капітального ремонту

В Івано-Франківську зараз налічується 198 км доріг. На жаль, багато з них не в найкращому стані.

Як зауважують в мерії, проблеми зі шляхами виникають через складні погодні умови, але передусім через те, що більшість магістралей понад 30 років капітально не ремонтувались, пише Фіртка.

Керівник КП «Муніципальна дорожня компанія» Віталій Бурко зауважує, що найгірша ситуація зараз з такими вулицями: Незалежності, частина Галицької, Івасюка, Надрічна, Тисменицька, Коновальця, Незалежності.

«Основні міські магістралі будувались в 70-80-х роках і з того часу їх ніхто капітально не ремонтував. Дороги без основи: там щебінь і 5-7 см асфальту. І вони не розраховані на фури по 40 тонн», – нагадує Бурко.

«Всі головні магістралі потребують капітального ремонту. От взяти хоча б вул. Коновальця, яка щороку ремонтується і ямково, і поточно. Вона не має основи, нема на що класти асфальт. Навіть коли латки ще зберігаються, поруч вже з’являються ямки. Чого? Бо нема основи, потрібен капремонт. На капремонт основних магістралей слід шукати додаткові кошти – як мінімум, 300 млн грн», – поділився станом речей міський голова Руслан Марцінків.

За словами міського голови, зараз у місті є три напрямки обслуговування доріг.

Читайте також: Нанотехнології в дії: у Франківську дорожники закатують асфальт просто у болото (фото)

Перший – ямковий ремонт, другий – поточний, третій – капітальний ремонт. Поки температурний режим не дозволяє працювати з гарячим асфальтом, латають вибоїни холодним. Це не є повноцінний ремонт, а тимчасове усунення аварійних ділянок. Головна увага зосереджена на мостах, магістралях, кільцях.

До наступного напрямку – поточний ремонт – перейдуть десь наприкінці березня, коли дозволить погода. Дорожники вирізатимуть так звані «карти» пошкодженого покриття та відновлюватимуть гарячим асфальтом.

Третій напрямок – капремонт доріг. Аби відремонтувати всі шляхи необхідні колосальні кошти, тому місто розставило певні пріоритети.

«Цього року візьмемось за Івасюка, Автоливмашівську. Також пріоритетне завдання – доробити минулорічні проекти, зокрема вул. Мазепи. Прораховуємо, звісно, й інші дороги», – зауважив Руслан Марцінків. - Зараз виникла ідея залучити до капремонтів ряд великих компаній, в тому числі й іноземних. Усі торги, ясна річ, як і раніше відбуватимуться в системі Прозоро».  

«Ми знаємо, що у Львові та Києві активно працюють турецькі компанії і зараз ведемо переговори з керівниками. Ми готові до співпраці. Головне, аби вони гарантували якість, особливо на капремонт. А капремонт – це не просто зрізати верхній шар і постелити новий, а дати хорошу основу, щоби дорога стояла не менше 10 років», – підкреслив міський голова.

Загалом, до ремонту доріг у Франківську планують залучати різні компанії.

«Магістралі – великі фірми з потрібною технікою і досвідом, бічні – менші, місцеві фірми, а поточний ремонт буде здійснювати комунальне підприємство МДК. Зараз воно зосереджене на ямковому ремонті. Проте на такий багато надій не покладають, бо функція холодного асфальту – протриматись до двох місяців, поки можна буде використовувати гарячий», - переконує міський голова.

Віталій Бурко зауважує, що асфальтують вибоїни від 5 см. Для ямкового ремонту компанія має 35 тонн асфальту, в день витрачають близько 3-х тонн.

Щодо поточного ремонту, то на ці потреби на 2019 рік в міському бюджеті для МДК заклали 18 млн грн. Техніки на підприємстві вистачає, є два нові катки, старі радянські вже майже не використовують. А от робітників, зізнається Бурко, треба було втримувати, аби «в Польщу не повтікали».

«Поточного ремонту недостатньо, але виходимо з ситуації, щоб хоч якось зберегти дороги», – резюмує керівник МДК.


Читайте також:

"Каша під колесами": франківські кермувальники нарікають на стан доріг у місті (фото)

У Франківську дороги не витримали снігу та морозів (фото)

Нові "технології покращення": на Прикарпатті дороги взимку латають болотом (відео)


05.02.2019 2018
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

13463
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1505
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1096
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2122
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3654
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1381

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1781

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

555

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1184

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1347
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

607
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24294
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

537
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

507
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

657
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1545
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

711
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7331
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

657
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1704 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

649
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

557