Руслан Марцінків: Всі головні магістралі потребують капітального ремонту

В Івано-Франківську зараз налічується 198 км доріг. На жаль, багато з них не в найкращому стані.

Як зауважують в мерії, проблеми зі шляхами виникають через складні погодні умови, але передусім через те, що більшість магістралей понад 30 років капітально не ремонтувались, пише Фіртка.

Керівник КП «Муніципальна дорожня компанія» Віталій Бурко зауважує, що найгірша ситуація зараз з такими вулицями: Незалежності, частина Галицької, Івасюка, Надрічна, Тисменицька, Коновальця, Незалежності.

«Основні міські магістралі будувались в 70-80-х роках і з того часу їх ніхто капітально не ремонтував. Дороги без основи: там щебінь і 5-7 см асфальту. І вони не розраховані на фури по 40 тонн», – нагадує Бурко.

«Всі головні магістралі потребують капітального ремонту. От взяти хоча б вул. Коновальця, яка щороку ремонтується і ямково, і поточно. Вона не має основи, нема на що класти асфальт. Навіть коли латки ще зберігаються, поруч вже з’являються ямки. Чого? Бо нема основи, потрібен капремонт. На капремонт основних магістралей слід шукати додаткові кошти – як мінімум, 300 млн грн», – поділився станом речей міський голова Руслан Марцінків.

За словами міського голови, зараз у місті є три напрямки обслуговування доріг.

Читайте також: Нанотехнології в дії: у Франківську дорожники закатують асфальт просто у болото (фото)

Перший – ямковий ремонт, другий – поточний, третій – капітальний ремонт. Поки температурний режим не дозволяє працювати з гарячим асфальтом, латають вибоїни холодним. Це не є повноцінний ремонт, а тимчасове усунення аварійних ділянок. Головна увага зосереджена на мостах, магістралях, кільцях.

До наступного напрямку – поточний ремонт – перейдуть десь наприкінці березня, коли дозволить погода. Дорожники вирізатимуть так звані «карти» пошкодженого покриття та відновлюватимуть гарячим асфальтом.

Третій напрямок – капремонт доріг. Аби відремонтувати всі шляхи необхідні колосальні кошти, тому місто розставило певні пріоритети.

«Цього року візьмемось за Івасюка, Автоливмашівську. Також пріоритетне завдання – доробити минулорічні проекти, зокрема вул. Мазепи. Прораховуємо, звісно, й інші дороги», – зауважив Руслан Марцінків. - Зараз виникла ідея залучити до капремонтів ряд великих компаній, в тому числі й іноземних. Усі торги, ясна річ, як і раніше відбуватимуться в системі Прозоро».  

«Ми знаємо, що у Львові та Києві активно працюють турецькі компанії і зараз ведемо переговори з керівниками. Ми готові до співпраці. Головне, аби вони гарантували якість, особливо на капремонт. А капремонт – це не просто зрізати верхній шар і постелити новий, а дати хорошу основу, щоби дорога стояла не менше 10 років», – підкреслив міський голова.

Загалом, до ремонту доріг у Франківську планують залучати різні компанії.

«Магістралі – великі фірми з потрібною технікою і досвідом, бічні – менші, місцеві фірми, а поточний ремонт буде здійснювати комунальне підприємство МДК. Зараз воно зосереджене на ямковому ремонті. Проте на такий багато надій не покладають, бо функція холодного асфальту – протриматись до двох місяців, поки можна буде використовувати гарячий», - переконує міський голова.

Віталій Бурко зауважує, що асфальтують вибоїни від 5 см. Для ямкового ремонту компанія має 35 тонн асфальту, в день витрачають близько 3-х тонн.

Щодо поточного ремонту, то на ці потреби на 2019 рік в міському бюджеті для МДК заклали 18 млн грн. Техніки на підприємстві вистачає, є два нові катки, старі радянські вже майже не використовують. А от робітників, зізнається Бурко, треба було втримувати, аби «в Польщу не повтікали».

«Поточного ремонту недостатньо, але виходимо з ситуації, щоб хоч якось зберегти дороги», – резюмує керівник МДК.


Читайте також:

"Каша під колесами": франківські кермувальники нарікають на стан доріг у місті (фото)

У Франківську дороги не витримали снігу та морозів (фото)

Нові "технології покращення": на Прикарпатті дороги взимку латають болотом (відео)


05.02.2019 1918
Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

629
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1039 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

857
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1671
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2298
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4283 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

398

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

267

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

498

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

449
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8025
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

684
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

723
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1142
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

724
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6308
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1795
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

272
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

296
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1619
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

810 1