Щоб відразу було зрозуміло – цей текст є запрошенням для небайдужих увійти до складу ініціативної групи по створенню та легалізації такого Руху. А тепер кілька слів про його призначення.
Головним завданням Руху відродження Галичини (РВГ) є пропаганда відродження традицій галицької толерантності і мультикультурності, поліконфесійності і гармонійного співіснування представників різних етнічних груп та субетносів, що населяють нині Галичину.
Галичина у своїй історії завжди була батьківщиною кількох народів, а відтак і вотчиною різних культур та мов, релігійних традицій і світоглядних ініціатив. Десятиліття домінування комуністичної ідеології, жахіття періоду нацизму, світоглядний релятивізм початків української незалежності та посилення націоналістичних настроїв в останні роки завдали відчутного удару по традиціях довоєнної Галичини.
Сучасна Галичина, ніби й не існує як цілість, та разом з тим служить «пугалом», а іноді й посміховиськом, не тільки для решти України, але й для сусідніх країн. Перетворені на райцентри в далеко не райській державі, наші колись королівські міста втрачають не тільки свої пам’ятки й історію, але й власну гідність. Мова галичан все більше нагадує «хохляцький суржик», а святкові традиції – русскій разгуляй. Такий стан є образливим і принизливим для всіх правдивих галичан – в краї і у світі.
З іншого боку Галичина – передусім Львів і Карпати – стають туристично-привабливими центрами, що притягую на ці землі чимало туристів з України та інших держав. Чимало мешканців різних українських регіонів осідає у містах Галичини, зачіпаючись за можливість навчання, ведення бізнесу, працевлаштування чи й просто більш приємного проживання у культурно-архітектурних урбаністичних умовах. Галичина знову стає багатонаціональною, різнокультурною та поліконфесійною.
На перешкоді гармонійному розвитку цих процесів можуть стати поширення ідей реваншизму, неонацизму та інших екстрем. Зупинити ці тенденції може пропаганда старих, згаданих вище, галицьких традицій мирного співіснування різних народів, мов, культур і релігій. В кінцевому ж підсумку йтиметься про згуртування понад-національної і понад-релігійної спільноти галичан, розвиток місцевого патріотизму без поділів за ознаками національного походження, створення громадянського суспільства в регіоні.
Створення такої спільноти і її гармонійне функціонування є неможливим без сильних органів місцевого самоврядування – насправді ж, місцевої влади, законно обраної місцевою громадою, і наділеної настільки широкими повноваженнями, які надали б їй можливість реалізувати свої завдання без втручання столичного чиновництва.
Вирішенням саме цих проблем і мав би зайнятися Рух відродження Галичини.
Щоб зголоситися до ініціативної групи утворення РВГ, потрібно зголоситися до автора цього блогу – особисто, телефоном чи на імейл – mytusa.org@gmail.com
Нехай Господь береже нашу Батьківщину!