Рух відродження Галичини

 

 

Щоб відразу було зрозуміло – цей текст є запрошенням для небайдужих увійти до складу ініціативної групи по створенню та легалізації такого Руху. А тепер кілька слів про його призначення.

Головним завданням Руху відродження Галичини (РВГ) є пропаганда відродження традицій галицької толерантності і мультикультурності, поліконфесійності і гармонійного співіснування представників різних етнічних груп та субетносів, що населяють нині Галичину.

Галичина у своїй історії завжди була батьківщиною кількох народів, а відтак і вотчиною різних культур та мов, релігійних традицій і світоглядних ініціатив. Десятиліття домінування комуністичної ідеології, жахіття періоду нацизму, світоглядний релятивізм початків української незалежності та посилення націоналістичних настроїв в останні роки завдали відчутного удару по традиціях довоєнної Галичини.

Сучасна Галичина, ніби й не існує як цілість, та разом з тим служить «пугалом», а іноді й посміховиськом, не тільки для решти України, але й для сусідніх країн. Перетворені на райцентри в далеко не райській державі, наші колись королівські міста втрачають не тільки свої пам’ятки й історію, але й власну гідність. Мова галичан все більше нагадує «хохляцький суржик», а святкові традиції – русскій разгуляй. Такий стан є образливим і принизливим для всіх правдивих галичан – в краї і у світі.

З іншого боку Галичина – передусім Львів і Карпати – стають туристично-привабливими центрами, що притягую на ці землі чимало туристів з України та інших держав. Чимало мешканців різних українських регіонів осідає у містах Галичини, зачіпаючись за можливість навчання, ведення бізнесу, працевлаштування чи й просто більш приємного проживання у культурно-архітектурних урбаністичних умовах. Галичина знову стає багатонаціональною, різнокультурною та поліконфесійною.

На перешкоді гармонійному розвитку цих процесів можуть стати поширення ідей реваншизму, неонацизму та інших екстрем. Зупинити ці тенденції може пропаганда старих, згаданих вище, галицьких традицій мирного співіснування різних народів, мов, культур і релігій. В кінцевому ж підсумку йтиметься про згуртування понад-національної і понад-релігійної спільноти галичан, розвиток місцевого патріотизму без поділів за ознаками національного походження, створення громадянського суспільства в регіоні.

Створення такої спільноти і її гармонійне функціонування є неможливим без сильних органів місцевого самоврядування – насправді ж, місцевої влади, законно обраної місцевою громадою, і наділеної настільки широкими повноваженнями, які надали б їй можливість реалізувати свої завдання без втручання столичного чиновництва.

Вирішенням саме цих проблем і мав би зайнятися Рух відродження Галичини.

Щоб зголоситися до ініціативної групи утворення РВГ, потрібно зголоситися до автора цього блогу – особисто, телефоном чи на імейл – mytusa.org@gmail.com

Нехай Господь береже нашу Батьківщину!


28.12.2012 Володими Павлів 2103 8
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

228
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

385
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2268
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1681
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1972
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5585 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1080

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1092

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1608

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1087
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

839
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

701
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14513
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

486
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10359
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6027
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

583
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7321
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2627
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

478
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

588
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

421