Астрономи вперше застосували інтерферометр для пошуку сигналів від позаземних цивілізацій.
Стаття вчених прийнята до публікації у The Astronomical Journal.
Метод радіоінтерферометрії із наддовгою базою (РНДБ) полягає у спостереженні за космічними об'єктами одночасно з декількох телескопів. Зібрані дані потім обробляються особливим чином, так, ніби спостереження проводилися гігантським інтерферометром (приладом, який отримує дані про об'єкт випромінювання завдяки явищу інтерференції).
У рамках нової роботи вчені проаналізували дані, зібрані австралійським масивом Australian Long Baseline Array у 2007 році. Об'єктом спостереження виступала система червоного карлика Gliese 581, розташованого на відстані 20 світлових років від Землі у сузір'ї Терези.
Вчені показали, що нинішні методи аналізу у теорії дозволяють вичленувати штучний сигнал, що виходить від віддаленої системи. Застосувавши власну методику до Gliese 581, дослідники виявили, що із цієї системи ніяких сигналів не виходить.
Навколо червоного карлика, який вивчали, обертається як мінімум шість планет. У 2010 році система привернула пильну увагу вчених та ЗМІ. Повідомлялося, що одна із планет системи - Gliese 581g – перебуває у так званій придатній для проживання зоні, тобто умови на планеті в теорії можуть підтримувати життя.
Пізніше це відкриття було оскаржене і до теперішнього моменту існування планети перебуває під питанням. У травні 2011 року дослідники визначили що планета Gliese 581d може виявитися придатною для проживання. Зокрема, через парниковий ефекту на її поверхні цілком може існувати вода у рідкому вигляді.
Раніше вчені припустили, що інопланетяни можуть виявити Землю за змінами, які викликані збільшенням викидів парникових газів, що відбуваються в її атмосфері, і, зробивши висновок про швидкий розвиток нашої цивілізації, прийняти рішення про її знищення для запобігання можливій експансії.