Розпочалось перше пленарне засідання 19-ї сесії Івано-Франківської обласної ради

 

 

Розпочалось перше пленарне засідання ХІХ сесії Івано-Франківської обласної ради.

 

На розгляд депутатів винесено 63 питання, інформує кореспондент Фіртки.

 

На початку сесії депутати вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблого в АТО військового Івана Дубея.

 

Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка №286/2017 від 28 вересня «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти», голова облради вручив орден «За заслуги» ІІ ступеня професору кафедри державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Степану Пушику.

 

Також 10 бійцям присвоїли статусу учасника бойових дій.

 

Розгляд питань порядку денного депутати планували розпочати з проекту рішення обласної ради "Про проголошення 2018 року в області Роком Західноукраїнської Народної Республіки".

 

Опісля депутати обговорять низку звернень до центральних органів виконавчої влади. Зокрема, щодо забезпечення законодавчих умов для розробки торфовищ, погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області, антиукраїнської діяльності Української православної церкви Московського патріархату на території держави, необхідності прийняття Закону України "Про антикорупційні суди" та приведення повноважень Президента України у відповідність до Конституції України, стратегії реформування лісового господарства України, підтримки змін до виборчого законодавства України, необхідності доопрацювання проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік".

 

Ключовими питаннями сесійного засідання традиційно будуть проекти рішень, які мають фінансове навантаження. Так, депутати заслухають інформацію про виконання обласного бюджету на 2017 рік, внесуть зміни до нього, а також до рішень обласної ради щодо розподілу бюджету розвитку та фінансування природоохоронних заходів.

 

На виконання Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" голова облради Олександр Сич прозвітує перед депутатським корпусом за другий рік роботи на посаді голови обласної ради.

 

В той же час, на прохання першого заступника голови ОДА Марії Савки проект рішення "Про звіт голови обласної державної адміністрації щодо здійснення повноважень, делегованих обласною радою обласній державній адміністрації" члени президії перенесли на наступну сесію, яка відбудеться на початку 2018 року.

 

Між тим, звіт про свою роботу депутатам представить постійна комісія обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова. Окрім цього, перед депутатським корпусом прозвітують про свою роботу дев’ять керівників обласних установ охорони здоров’я, після чого за пропозицією органу управління буде розглянуто питання про укладення контрактів з керівниками.

 

В ході розгляду питань порядку денного прикарпатські обранці обговорять спорудження в обласному центрі Прикарпаття легкоатлетичного багатофункціонального манежу та план діяльності обласної ради на 2018 рік. Разом з цим, депутатам пропонується внести зміни до п’яти діючих обласних програм та прийняти три нові, а також утворити Івано-Франківську обласну комплексну дитячо-юнацьку школу із зимових видів спорту і затвердити її Статут. 

 

Ще п’ять проектів рішень стосуватимуться впорядкування майнових відносин, стільки ж питань носять екологічний характер. Серед них, зокрема, створення обласного комунального підприємства  Івано-Франківської обласної ради "Надра Прикарпаття".

 

Серед інших питань, які рекомендувала до розгляду на першому пленарному засіданні  ХІХ сесії президія обласної ради, врегулювання статусу населеного пункту Ценжів Майданської сільської ради Тисменицького району, представлення до нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України, надання дозволу на списання обладнання і автотранспорту.

 

Друге пленарне засідання ХІХ сесії обласної ради попередньо планується провести 22 грудня 2017 року. Воно буде присвячене в основному розгляду обласного бюджету на 2018 рік.


08.12.2017 1206 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10829 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1323
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

677
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5819
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1587
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1443

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

518

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1331

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1159

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1060
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

408
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

500
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1440
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

482
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

749
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5794
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

522
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

374
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

693 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1139
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

996