На черговій сесії Бурштинської міської ради 5 квітня 2012р. прийнято рішення про надання дозволу на укладання договору оренди земельної ділянки площею 48 га (не витребувані паї) фермерському господарству Марусячин О. С. Невже ніхто з депутатів Бурштинської міської ради не знає, що з даного господарства, яке знаходиться в урочищах «Краки-Підкраки», останні шість років поспіль незаконно вивозиться і продається чорнозем, що є власністю територіальної громади міста?
Те, що на цей «фашистський бізнес» давно не реагують, а значить покривають посадовці виконкому Бурштинської міської ради і всі державні контролюючі органи Галицького району (СБУ, прокуратура, УМВС) давно не дивує. В обласних органах УМВС та прокуратури також є «куратори» цього незаконного бізнесу. Ці органи давно служать не Державі, а тим хто більше заплатить. Шість років важкі автомобілі завантажені краденим грунтом їздять по всій області, але ніхто цього не «замічає». Немає ні міліції, ні ДАІ, ні міського земельного відділу в складі 4-х осіб з керівником – колишнім працівником СБУ.
Але депутати Бурштинської міської ради, представники демократичних партій (ВО «Свобода», «Батьківщина, «Фронт змін»), які фактично є владою, а не опозицією в м. Бурштин зобов’язані володіти цим питанням і захищати інтереси громадян, яких вони представляють в міській раді, адже земля, що перебуває в користуванні фермера є власністю жителів м. Бурштин.
Місцеві депутати нібито хочуть мати порядок в державі, затято критикують теперішню «бандитську» владу, але 30 депутатів Бурштинської міської ради від демократичних партій не можуть зупинити свавілля в маленькому місті. Невже незрозуміло, що особам які незаконно торгують громадською власністю потрібно не виділяти додаткові площі, а вилучати ті, які використовуються не за призначенням і притягати їх до відповідальності за незаконний продаж землі громади міста. Дана проблема давно відома в м. Бурштин і за його межами. Про це було надіслано десятки звернень протягом 2008-2012 рр. у всі державні контролюючі установи (Держкомзем, екологічна інспекція, прокуратура, УБОЗ, ДСБЕЗ, СБУ та інші).
Я особисто при зустрічі обговорював це питання з керівником Галицького МРВ СБУ Колісником І.І. та прокурором в Галицькому районі Стефанишином І.Я., будучи депутатом міської ради доводив до відома обласні служби прокуратури та УМВС. Адже викопано понад одного гектару котлованів, вивезено і продано десятки тисяч тон чорнозему, але у відповідь – тільки відписки про відсутність виявлених фактів. Наші органи здатні затримувати простих людей за незначні і несвідомі порушення, або розглядати сфабриковані фіктивні справи проти тих хто викриває їхні зловживання на прикладі громадянина м.Бурштин Афоніна Р.В., а серйозні порушення, з яких можна отримати особистий зиск, вони беруть «під свій захист». В них це фактично стало кримінальним «бізнесом». Незрозуміло тільки для чого нам громадянам за свої податки утримувати таких «захисників» Конституції та законодавства України.